0 oy
470 göst.
Diğer kategorisinde (236 puan) tarafından
Bebeğim 7 günlük kaynanam sürekli kucağına alıyo

22 Cevaplar

+4 oy
(1,154 puan) tarafından

Yine anlık hepimizin sıfatül eşgallerimiz

image

(403 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ya hahahhahabu kız cuk oturuyor resim cok güldüm geneee
(1,154 puan) tarafından
Ajahaha evet oturuyor ya
(403 puan) tarafından
Hahahhaha aynnn kiz mre nerden buldun bu kadını
(1,154 puan) tarafından
Ay kız pinterestte var hwr halini ss alıyorm hahahahah
(403 puan) tarafından
Hahahahhaha ALLAH seni hahahah
-Reklam-
+1 oy
(5,953 puan) tarafından
Gazi yoksa almasinin anlami yok odana yatır sende de bende yatiyorum de 
(5,953 puan) tarafından
Tercih meselesi benimde ilk hemde tup bebekle 5 yılın özlemiyle aldik ama bu onu rahatsiz edicem anlamini taşımıyor hepimiz alip severiz ama sürekli yazmis arkadaş ben olsam direk söylerim burdan fikir almam yani
tarafından
Bebegin yeri annesinin gogsudur , kucagidir .diyip kaçiyorum ❤️
(749 puan) tarafından
Ilkler öyle olur kendimden biliyorum fakat kendin icinde bebegin icinde dozu ayarlamalısın yeterli seviyede ten temasını kur sonrasında uyusun yoksa ilerleyen dönemlerde bu kucak işi başka bir şete dönüsüyor unutma o bebek hep oyle küçücük kalmıycak ve gün grctikcr kollarindaki agirlik articak.borde anne kucagı başka bir başkası anne kadar bebege yaklasmamali
tarafından
Kuzu hic oyle olmuyor ❤️ kucak bebegin ihtiyaci .

İlk 3 ay bebekler anne karninda hissediyor kendilerini. buna da 4. Trimester deniyor .

Yani bebegin surekli annenin kucagi ve kokusuyla olmasi lazim .
Bol ten tene temas , gogsunde uyutmak vs.

3 ay boyunca sadece wcye gittigimde ve cok nadir kucagimdan indirdim .

Simdi 4 aylik .İlk 3 ayi o kadar guzel gecirdik ki cok sukur .Simdi kendi kendine oynuyor cingiragiyla vs .

Coook sakin bir bebek cok sukur .

Kucaga da alismadi .

Kucak bebegin ihtiyaci .Guvenli baglanma saglanabilmesi icin annenin kucagina ihtiyaci var .

Baglanma hasar gorurse ileriki hayatini da etkileyecektir .Anneyle olusan bag ileriki hayat icin cok onemlidir.
(749 puan) tarafından
Evet cok katılıyorum ren teması ve anne kucagı bebegin ihtiyaci fakat ihtiyac duydugu kadarı verilmeli.tabiki her cocugun karakteristik ozellikleri var mesela bir cocuk uykuyu seviyorsa uyur sevmiyorsa annr kandini parcalasa dahi uyutamaz yada yemek yiyen cocuk vardir ne versen yer yada anne onune neler dizerde yemez cocuk aliskanlikta boyle birsey bana gore bazı cocuklarda gercekten bagimlilik yapiyor benm cocuklarim.m3sela kucak hastasi bende hic kiyamam ve kucaklarim bebekkende boyleydi ve bu inlarda bir aliskanlik olusturdu.ben nette yazilan bircok bilgiyide dogru bulmuyorum tabiki buna bagimlilik olusturmayan bebeklerde vardir  ama herseyin fazlasızarrdir o bebek su kemikleri rahat bir yatak ister surekli kucak olammali diyipte kycaktan indirmeyenlerden biride benm malesef
+1 oy
(2,357 puan) tarafından
Valla haklısın canım eee ne olmuş diyen yorumlara bakma sen bende aynı öyleydim senin gibi. Birde lohusalık var şuan sende hiç bir şeyi kaldiramiyorsun biliyorum çünkü yaşadım. Kimsenin bebeğime yaklaşmasını bile istemiyordum. Korkuyordum bir yerine bir şey olacak, mikrop kapacak. Korona var vs. Çok haklı buluyorum seni. Ama şuan ki yaşadığın hissiyatte bebegin az büyüyünce geçecek. Umarım bir an önce kurtulursun çünkü insanı çok yıpratıyor malesef ki .
0 oy
(1,837 puan) tarafından
E alsın ne var bunda
(519 puan) tarafından
Bu ben :)
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Çok normal. Alsın sevsin. Ne güzel 
0 oy
(1,995 puan) tarafından

ne olmuş yani :D

0 oy
(1,831 puan) tarafından
Sorun ne anlamadım 
0 oy
(227 puan) tarafından
ee canım bu kadar mı
0 oy
(418 puan) tarafından
Ye de doy kaynananı...
0 oy
tarafından
Eeeee :) gerisini niye yazmadın. Sonra aa 
0 oy
(219 puan) tarafından
Bebeğim 60 günlük biri kucağına alsa da biraz yatsam
(606 puan) tarafından
Ay canim kıyamam
0 oy
(67 puan) tarafından
Annelik ic gudunuz tutmus eşinizi o büyüttü unutmayin bir sey olmaz o senden tecrübeli
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin daha ne istion torununu sevmesine bile izin vermion seninde annen var be kuzum yazık günah alınca alio dersin almayinca almio sevmio dersiniz 
(236 puan) tarafından
Bisey olur mu diye korkuyorum
0 oy
tarafından
Altında değiştirsin yemeğinde versin her şeyini yapsın bırak Kaynanan baksın O zaman
0 oy
(328 puan) tarafından
Valla bebeğim dört aylık hiç durmuyo istiyomki Kaynanam kucağına alsada dinlensem :Ddd
0 oy
tarafından
o alacagina sen al swnon kokunu alsin
0 oy
(470 puan) tarafından
Cnm bnm lohusalisin hala bence fazla taktın ki yazdın buraya ne var bunda tatlım alsın kucağına torunu sevsin mutlu olmalısın ki seviyor kimisi görmeye bile gelmiyor 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bi haftalık bebek ha bire kucağa alınmaz. 
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Gazi yada ağrıyorsa ne diye alıp duruyor, belkide heves ediyordur yattığı yerden sevsin bari 
0 oy
tarafından
Ah kaynanalar yardım etse bir dert etmese bir dert sevse bir dert sevmese bir dert yazık valla

Ne olacak ki kendi canından bir can gelmiş dünyaya tabiki sevmek isteyebilir kucağına almak isteyebilir 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 568 göst.
27 Mart 2022 Diğer kategorisinde Defne4567 (236 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 107 göst.
2 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 347 göst.
19 Kasım 2023 Aile kategorisinde Mslllll (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 264 göst.