0 oy
662 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hanımlar eşim senden tek isteğim bana surat asma canım yanıyor üzülüyorum dedi söyler misiniz şen şakrak kahkaha dolu bir kadın olmak nasıl bir şey ;) inanın sürekli öfkeli şirin gibi gezmek beni de yıpratıyor biri bana kadın olmayı öğretsn. Evde kaynana var bebeğimden dolayı kendime bakmayıda bıraktm hiçbir kıyafetim üstüme olmuyor pantolanlarım taytlarım onun dışında giyecek bişeyim de yok bebek masrafından dolayı alışveriş yapamıyorum uzun zamandır. Gel gelelim evde de annesi var ya ben nasıl hoş ve güleryüzlü bir kadın olabilrm ki evin hali zaten berbat bebekten yetişemiyorum. Lütfen akıl verin bana çünkü cidden yapmam gerekeni bilmiyorum 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla kilo olunca insan istesede mutlu olamiyor
tarafından
1 50 boyunda 67 kiloyum :/doğumdan sonra veremedim maalesef
-Reklam-
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Ne yani sadece kaynana var diyemi surat asıyorsun..

Eşin çok anlayışlıymış başkası olsaydı daha farklı davranırdı sana 
(2,448 puan) tarafından
Hayır aslında yanlış anlamadım özelikle belirmişsiniz kaynanam var diye nasıl güleyim diye .eğer kötüyse size karşı bişey diyemem tabi ama öyleyse hayatı kendize zehir etmeyin .. Bende 5 yıl birlik yaşadım sadece kaynanada değil 8kişilik bir aileydi ama şükür şimdi kendi evimdeyim. ...önemli olan esinle mutluluğun ..gerisi boş
tarafından
Yok canım o yazım hatasıdır ben annesinden dolayı özel davranamadığımı söylemek istiyorum evimde istediğim gibi giyinemiyorum düzenim olmuyor ve bu ister istemez mutsuzluk sebebi çünkü insan başkası varken utanıyor dışardada yapamıyoruz
(2,448 puan) tarafından
Orası öyle canım maalesef onların yanında istediğin gibi davranamıyorsun .helede benim gibi tesetürlüysen
tarafından
Çarşaflıyım
(2,448 puan) tarafından
Ooo çok zordur kaynın falan varmı evde
0 oy
(490 puan) tarafından
Cocuklar cok kucuk degilse ise girer calisirdim senn yerinde olsam devamli evde durmak bunalim sebebi bnce
0 oy
tarafından
Yani evde birileri oldugu için ister istemez yüzün düşüyordur herkes ister kendi evinde tek rahat yaşasın istediği gibi giyinsin fln sende eşine anlar eğer birlik oturmak senin için bi sıkıntı oluyorsa 
0 oy
tarafından
Varlıkta yoklukta diye söz veriyoruz evlenirken.. yeri geliyor bizimde yetisemedigimiz durumlar oluyor ama eşimle hiç surat asmiyoruz birbirimize daha çok destek oluyoruz olsun geçecek bu günler vs diye. Kadın olarakta erkek olarak da istediğimiz şey huzur değil midir evde ? Huzur nedir ? 

Güleryüz..
0 oy
(1,187 puan) tarafından
Hersey kafada biter  cnm 2 bebeğim  var 5+1+3balkonlu evim var evde yetisiyorum bebeklerede yemeğede esimede  ve spor diyet yapiyorum ilk önce sen kendine inan
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Kendini es gecmemeyle baslayablirsin.varsin bu ay baxi seyler alinmasin git kendine 3 5 parca kiyafet al.toparlayan taytlar var.al uzerine 2 3 tisort.sacini guzel topla bi kalem cek bi renk ver kendine.gercekten bende surat astgmda kendim bile kendimi cekemiyorum ki dusun.
tarafından
Ya işte bende bunları yapmak istiyorum ama evde annesi var ve temizlik sorunu annesinin özel durumşarından dolayı olmuyor buda beni çok yıpratıyor bir yandan geçmişmlede alakalı bazı sorunlar yaşadık şimdi senin dediğin gibi yapmak istiyorum ama nasıl
(3,101 puan) tarafından
Sadece annesiyse yannda taytla gezeblirsin canm nolacakki
tarafından
Başlarda giyiyordum sürekli bu ne diyip laf sokuyordu kaynanam önemsemesemde zoruma gidiyordu şimdi bebek var temizlik var bırakıp yapıyormuşum gibi kendimi kötü hissediyorum yapmak istiyorum ama kalıtsadım galiba
(3,101 puan) tarafından
Birak kaynanan istedigi lafi soksun.sunu unutma yillar gectiignde esin sana ay ne guzelde evi supurup is yapiyorsun demicek.once kendini onemse.ha sana bunu diyen ben sanki napiyorum tayt tisort bi kalem rimel bu:))
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Valla benim derdimi anlatmış bu kadin:))benim eşimde sürekli bole söylüyor ve anasıyla yaşıyoruz:)hep bu konudan kavga ediyoruz saçımı başımı yapıp ole karşılamak istiyorum ama kaynana olunca yapamıyorum hatta gelince ölemiyorum bi hosgeldinnaskim diyemiyorum kaynana var diye 
tarafından
Heh işte başlarda yapıyordum ama şimdi çocuk var sabahtan akşama kadar ayaktayım hiçbir şey düzene girmiyor çok zor bir evdeyim yani ne bilm bunca şeyin içinde yanlız kalmak istiyorum nasıl annesinin yanında yapayım bilmiyorum ama yapmadan kendimi iyi hissetmiyorum nasıl mutlu olcaz:)
(1,946 puan) tarafından
Bqcim qnca kendi evimize çıkınca:)kaynanayla oturunca olmuyor illaki her şeye karışıyor aynı evde bile olmak zaten sinir bozucu kendi anası o yüzden mutlu onlar bizim aramızda bizde kalsa bizde surat asmayiz mutlu oluruz ama ole olmuyor iste
0 oy
(319 puan) tarafından

Inan boyle dusundugun icin hicbrseye yetisemiyosun. Ben de kaynanam kaynim ve kayinbabamla kaliyorum ek olarak esim ben ve 2 bebegim var. Hepsi calisiyo tek ben evdeyim. Butun islere de yetisiyorum. Onceligin sensin uyandiktan sonra kendine cocuguna zaman ayir kahvaltini yap dinlen, sonra ise basla ben genelde yemek falan yaparken mutfaktayken mama sandalyesine koyardim ilk cocugumu benimle birlikte dururdu.  ikinci bebis hareketli cok orumcegine koyardim gezinir dururdu. temizlik bile yaparken ellerine bez veriyorum muzik aciyorum hadi silin diyorum fisfisin icine su koyuyorum ikisinin eline veriyorum hadi sikip silin. Esim benden suslenmemi beklemez zaten bildim bileli spor giyinirim makyaj yapmam. Arada bir saçımı acarim falan makyaj yaparim kendim için. daha iyi hissetmek için. Dene sende bebegin cok kucukse emin ol suan hicbisey yapamiyorum diyebilirsin ama ilerde hicbise yapamazsin ve kucukluk hallerini ararsin, kaynana evdeyse ver cocugu anne bak su evi bi toparliyim de. Emin ol ev toplicam dersen bakar cocuga kendimden biliyorum. temizlik yapcam al diyorum aliyo hemencik diger turlu bakmaz hic :D

tarafından
Şimdi bir yandan yazıyorum bir yandan mutfağı topluyorum yemek namaz derken bebek uyanır sonra zaten çay bulaşık bebek pil bitiyor gece sabaha kadar uyumayan bebek banyoyu berbat eden oturma odasına her şeyini yayan kaynana falan filan:/
(319 puan) tarafından
O zaman esinden baslayarak dagittiklari yerleri toplamalarini iste. Herkes kendi alanini toplarsa sana sadece genel isler kalir.
(319 puan) tarafından
Bende 4 senedir gece uykusu görmedim. Esin iyi biri anlaşılan. ben siddet de goruyorum hep fiziksel hem psikolojik. Benim kafam daha kötü ama surat asmiyorum. Surat astigiimda ve kafama bisey taktigimda en ufak sey bile bana cok zor geliyor. Yaptigim isi kimse yapti demiyor ama biliyolar aksama kada evde ugrastigimi. ama laf söylemeye gelince hicbise yapmiyosun btun gun evdesin oluyor. Sen topla bir kere dagittilarsa birak ka gun kalirsa kalsin dagitan dagittigi yeri toplasin ben kaynimin coraplarini bir hafta salonda bıraktım. O zamandan beri daha birakmadi corap kiyafet vs.
tarafından
Bu durumdan rahatsız değil ve sürekli söylediğim halde aynı maalesef
tarafından
Yok elhamdülillah benim eşim kibar adamdır asla hakkını yiyemem o konuda Allah yardımcın olsun canım
0 oy
(119,169 puan) tarafından
birlikmi yasiyon 
tarafından
Eşimin annesi bizimle yaşıyor ama daha doğrusu ben onların beraber yaşadığı eve gelin geldim ve hiçbir şey istediğim gibi olmadı yatak odası ve koltuklar dışında düzenimi kuramadım kuramıyorum
0 oy
(416 puan) tarafından
Zordur elbet anlıyorum ama odanıza girincede kaynananiz gelecek görecek halı yok orda suslen puslen eşinle vakit geçir şuan ben lohusayim 23 günlük 3 cocuk var gece gündüz çok yoruluyorum ama odanıza geçip başımı omzuna koyduğumda bütün yorgulugum gidiyo  ona güzel sözler söylüyorum oda bana motive oluyorum ki çok zor bı ameliyat geçirdim sezeryanla beraber kaynanam.kaldi ilk başta bebeği bırakıp eşimle odamızda dinleniyoduk onun bana sarılması bile yetiyodu küçük şeylerden mutlu olmaya çalışın ve kaynananiz laf etsede oğlun böyle istiyor deyin 
tarafından
Geceye kadar annesi oturuyor odaya gidince çağırıyor zaten bebek var çok geç uyuyor ne zaman süslencem ki:)
(416 puan) tarafından
Annesini takma gir içeri suslen kocandan önce  bekle annesinde otursun tek evinizde misafir degilki sürekli sizinle
tarafından
Öyle olmuyor maalesef
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Ay bende okadar suratsizim ki hele canım sıkkınsa ve sebebi esimse vay onun haline.. 
tarafından
Bende maalesef tribin alasını atarım:)
0 oy
tarafından
Bazi insanlarin mizaci oyledir yapı meselesi yani ben de disardan bakildiginda soguk biri gibi duruyorm ama aslinda oyle degilim mesafeliyim sadece ama esime karsi hic suratimi asamiyorum kavga ederken bile kahkaha atiyorum cunku olmadik bisey soyluyo guluyorum ortada kavga falan kalmiyo. Biz kaynanamla beraber oturmuyoruz ama yakın oturuyoruz ben kaynanamin yaninda da esimin gonlunu hos tutuyorum yanina otururum gülerim bunlar ayip degil ki benim kocam sonucta
0 oy
tarafından

Bak çiçeğim simdi öncelikli olarak git aynaya bak güzel bi gülümse ne kadar yakistigini goreceksin♥️ondan sonra git kocanın yanına güzelce gülümse yanağına da bi buse kondur o da güler zaten onun da güldüğünü görünce için daha bi coşkulu olur ister istemez o gülümseme devam eder sonra da doğaçlama takıl bacım işte:D Sana enerji veren şarkılar dinle,kendi kendine şarkılar uydur söyle,dans et evin içinde yada odanda bebeğine bakarken coşkulu coşkulu sev öp sonra zaten vücut neşeli haline alışıyor devamı geliyor:D♥️♥️♥️

tarafından
Ay çiçeğim mi:D Çok tatlı
tarafından
Ahahha çiçeğim tabi♥️♥️☺dediklerimi yap ise yaramazsa tekrar sor bacım yeni şeyler buluruz sjsjjsjsj
tarafından
Ya aslında çok neşeli biriyim bekarken herkes eberjimin iyi olduğunu söylerdi ama ne bilim bazı şeyler içinden çıkmaz olunuyor
tarafından
Bu hayatta ölüm olmadıkça bazı şeyleri kafana takmicaksin 3 günlük dünya kendini uzdugune değmez o yüzden bol bol gül yüzünü gören çiçek bahçesi görmüş gibi olsun ♥️♥️☺
0 oy
(294 puan) tarafından
Ben de normalde iyiyimdir ama kayınvalidem geldi mi ilk gün iyiyim ikinci gün sıkıntı basıyo 3.cü gün suratım istemsizce asılıyo çünkü geldimi gitmek bilmiyo sürekli aynı şeyi konuşuyo kızı desen sanki bogazlayacan ananı zırt pırt 100 kere arar ne yedin naptın vs vs amaaaan valla allah sabır versin bacım ne desem sana boş yanlız kalıp birbirimize zaman ayırırsak güler yüzlü olurum de yada bunu önce hissettir bırakın bebegi yürüyüşe çıkın ona bambaşka biri gibi davran gül eglen iltifat et yada yatak odanda ona o duyguyu geçir dişiliginden yararlan sonra söyle
0 oy
(19 puan) tarafından
İnsanların yakasını bırakıp esiyle sakin hayat yaşatmiyorlar sonra da surat asma diyorlar ya,gerçekten çok sinir oluyorum birileriyle yaşamak zorunda bırakılmay...
0 oy
(571 puan) tarafından
Ben seni anladım kayınvaliden ne kadar iyi de olsa istediğin gibi yaşayamıyorsun çünkü bende hem kaynana hemde engelli bir görumceyle yaşıyorum bekarken istediğim gibi kalkıp giyinip gezerdim ama şimdi olmuyor ama eşime yine güler yüz sevgiyle yaklaşıyorum bende sinirli biriyim eşim beni çok idare eder ama çoğu zamanda ben o evdeyken hep peşinde dolanirim şaka yaparım aslında cilve çok yaparım biraz kafanı rahatlat eşine şöyle bir kaç gün gezebiliyorsaniz gezin biseyler yapın

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 293 göst.
12 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 969 göst.
27 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 671 göst.
11 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Musmutlu anne-16 (494 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 540 göst.

378,451 soru

11,328,037 cevap

34,783 kullanıcı

...