0 oy
333 göst.
Diğer kategorisinde (1,077 puan) tarafından
Kizlar 21 aylık olmak üzere kızım ve artık geldi çattı sanırım şu 2 yaş sendromu. Acayip huy değişti. Vurmalar yemek tükürmeler her şeyi alıp fırlatmalar. Sürekli hayır demeler bir anda istediği şeyden vazgeçip krizlere girmeler. Muz istiyor muz getiriyoruz muzu fırlatıp ağlıyor. E kızım muzu sen istemedin mi diye kalıyoruz. Sürekli tepelerden atlama çabaları düşüp canını yakmasına rağmen inatla gidiyor. Sürekli mutsuzluk hırçınlık hali. Uykular bozuldu :/ Valla anlatılanlar kadar varmış bizim kız gitti yerine başka bebek geldi. Sizlerden yaşayan var mı bunları? Kriz anlarını nasil yönetiyorsunuz? Biz pedegoğumuzun söylediğini yapıp sakince bekliyoruz. Daha çok işe yarıyor. Eğer itiraz eder veya engellersek aboooovvv işte o zaman o kriz uzuyor da uzuyor. :D

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Evet benimkide öyle artık küçk ergen diyorum ben ha bide benimki bu ara yalıyor dili dışarda aynayı yalıyodu geçen 
tarafından
Istemsizce guldum kiz benimkide buz dolapinin agzini acmayi ogrendi cikmiyor dolaptan kapilari kilitliyorum artik
(1,077 puan) tarafından
Benimki de camlarımı yalıyor aydede ararken. Bir ara cam silmekten iflahım kurudu. Bide bişeyi ağzına alma dediğimde sinsice gülerek ağzına daha çok sokuyordu:D
-Reklam-
0 oy
tarafından

Daha beterini yaşıyoruz desem inanır mısın 26 aylık :(

(1,077 puan) tarafından
Olabilir inanırım çünkü bizimkide zamanla daha kötüye gidiyor
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Valla ne kadar atak.sendrom.varsa girdik çıktık çok şükür Allah sabır selamet versin:))
(1,077 puan) tarafından
Ne güzel ya darısı bize inşallah:)
(4,589 puan) tarafından
İnşallah şimdi ikincinin kiler başlar yakında::)
(1,077 puan) tarafından
Biz 2. Konusunu kapattık artık :D
(4,589 puan) tarafından
Bende kapattığımi.saniyordum suprizzzz:D
0 oy
(1,736 puan) tarafından
1 yıldır sabrediyorum. 3 yaşında şuan. Sakin sakin diyorum hep kendime. Ama daha fena oldu. Heşe kardeşide oldu yeni, tutabilene aşkolsun
(1,077 puan) tarafından
Kardeş durumu daha da tetikledi muhtemelen. Doktorumuz bize eğer bu dönemde yanlış davranış gösterirsek kalıcı huylar da olabileceğini söyledi. İşin özü hakikaten sabretmek. Çünkü içten sabredemeyip dıştan sabretmiş gibi göstererk bile onlar anlıyorlar
(1,736 puan) tarafından
Doğrudur. Benim oğlum iki tarafında ilk torunu. Baya şımartıldı. Bir dediği 2 olmadı. O yüzden de zorlanıyorum bence. Bana geçmeyen nazı herkese geçiyor çünkü. Neyse elbet büyüyecekler, geçecek bunlar. Sağlıklı yanımızda olsunlar da:)
(1,077 puan) tarafından
Aynen öyle sağlıkları olsun diye diye sabretmek düşüyor biz anneler. Bir de o tatlı gülüşleri her şeyi siliyormuş:)
0 oy
(7,413 puan) tarafından
Gel sarılıp ağlayalim 
(1,077 puan) tarafından
Olur canim:/
(7,413 puan) tarafından
Bol la havle filan çekiyoruz napalim
0 oy
(1,144 puan) tarafından
18-36 ay arası 2 yaş sendromu dönemiymiş kızım 17 aylık başladık 
(1,077 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun canim. Benim kızımda da 17 18 de ufak şeyler başladı ama bu kadar kötü değildik. 1 haftadır resmen canıma okudu:/
(1,144 puan) tarafından
Amin canım ❤️
0 oy
(551 puan) tarafından

Daha 17 aylık olmasına rağmen şimdiden ben geliyorum diyor resmen .. bu aralar vurma huyu çıkardı istediği bir şey olmayınca hemen vurmaya ısırmaya kalkışıyor birde üstüne ağlama krizine giriyor sanki dovuyormusum gibi yaptığım tek şeyde elimi çekmek o da canımın acisindan ne yapacağımı şaşırdım 2 gündür de istediği olmayinca kafasını vurmaya başladı çok sert vuruyor gidip engel olayım diyene kadar bunda da canının acısına ağlıyor ve sonra daha çok ağlıyor. Evde aynen bu şekildeyim  :woot:

(551 puan) tarafından
Gelişimi için doktora götüruyorum canım düzenli olarak daha önce de başını duvara falan vuruyordu doktor devam ederse başka testler yaparız demişti uzun zamandır hiç yapmiyordu. Şimdi yeniden başladı daha yeni geldik sayılır doktordan 2 hafta oldu olmadı resmen nazar değdi çocuğa bı daha ki kontrolü 2 yaşında olacak. Bakalım o zamana kadar ne hikayeler dökecek kafamdan aşağı :))
(906 puan) tarafından
Ayy evet ya bu arada tv baktimi hic ?
(551 puan) tarafından
Evet malesef sürekli bakıyor annemde kalıyorum TV yi kapat desem olmuyor açma desem daha kötü oluyor kendi evimize geçene kadar biraz daha maruz kalacak yapacak bir şey yok
(906 puan) tarafından
Anladim cnm, bugun pedeholog ile gorustum tv kesinlikle bir saniye bile bakmayacak dedi, o ofkesinin artmasina sebeb oluyormua ve paketli gidalar cikolatar galan hepsi yasak dedi... uygulayacaz bakalim
(1,077 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun kızlar çok zor bir dönemmiş. Ben ara ara açarım tv umrunda olmaz pek. Yemeklerini video ile yer bir tek. Çünkü ona dalmayınca tükürükle hepsini bana geliyorlar :/
0 oy
(1,277 puan) tarafından
25 aylık oğlum aynı aynı aynı muz istiyor al annem muz diyorum bılaaak diye ağlıyor süt yapayımmı diyorum çüüt bılaakk diye ağlıyor yapma oğlum diyorum kendini yerlere atarak ağlıyor günde bin kere anne demesi de cabası efendim oğlum diye diye bir kalıyorum :D
(1,077 puan) tarafından
İşte yapma etme demek asla işe yaramıyor ya oyüzden mesela benim pedegoğum bu durumlarda tamamen tepkisiz olmamızı önerdi. Bende öyle yapıyorum uzaklaşıyorum tepkisiz kalıyorum bir süre sonra ağlaması bitince geliyor yanıma sarılıyoruz. Günde bilmem kaç kere oluyor bu :/
(1,277 puan) tarafından
Kız parkeye su döküyor oradan su içiyor nasıl tepkisiz kalayım :D
0 oy
(4,857 puan) tarafından
Kafayı yemek üzereyim basliycam bunların sendromlarına sıyırmaya ramak kaldi yeminleeee
(1,077 puan) tarafından
Herkes aynıymış canim. Şaşırdım yorumlara ve yalnız olmadığıma sevindim :D
0 oy
tarafından
Az ömce saclarimi yoldu ve bundan zevk aliyor izin vermeyince herseyi firlatiyor bagryor 22 aylik....
(1,277 puan) tarafından
Benimkide motoruyla ayağımın üzerinden geçiyor baya ayağımı çiyniyerek ve bunu oyun haline getirdi :)
(1,077 puan) tarafından
Bizimki vuruyor bize ve eğer engellersek git diyor. Acayip komedi halleri var ama bir yandan da bazen sabır kalmıyor:/
0 oy
(1,244 puan) tarafından

13 aylık kızım var.  Allah'ım yorumları okuyunca da korkmaya başladım:)Rabbim yâr ve yardımcınız  olsun inşallah 

(1,077 puan) tarafından
Bende korkuyordum ama belki bize vurmaz diyordum :D
0 oy
(906 puan) tarafından
Geldik canim geldik ))) tek degilsin benimde oglum 22 aylik ayni, sacimizi cekiyor issiriyor kendini yere atiyor kafasini vuruyor , elini issiriyor oyda oyýyyyy yedi bitirdi bizi yemegi red ediyor uyumayi red ediyor sakin cocuk gitti baska oglan geldi (( iki ay sonra kardeside gelecek hamileyim cikdiriyorum bazen.bugun kendime online pedegolog buldum tavsiyelerine uyacam bakalim ne kadar duzelecek
(1,077 puan) tarafından
Bizde gidiyoruz çok faydasını görüyorum canim sizede faydası olacaktır bir de kardeş geliyor o sebeple danışmana başvurmakla çok iyi yapmışsınız
0 oy
(17,485 puan) tarafından
Bizimki tam olarak böyle değil. 21 aylık. Ama tutturma huyu var. Mesela bugün babası seker almış. Mümkün değil elinden alamadık. 3 tane almasına izin verdim. Baktım birakmiyo. Bunu kaldıralım sonra yeriz yine dedim kaldırdım. Sonra kendini attı yere. Ben kostüm beni yakalayamazsin diye saklambaç oynayıp dikkatini dağıttım. Genelde böyle yapınca kısa sürede unutuyor . 
(1,077 puan) tarafından
Tam gelmemiş o zaman gelince anlıyorsun çünkü:/
(17,485 puan) tarafından
Aynen :))
0 oy
(658 puan) tarafından
27den sesleniyorum hala devam ediyor ve daha 3 yaşıda var bunun :')
0 oy
tarafından

34 aylıktan selam canım 1 2 haftadır çektiğimi bir ben bir Allah biliyor he birde evdeki eşyalar :D

Benim çocuğum uslu hayır dediğimde yapmayan konuştuğumda anlayan çocuğum gitti sanki aşadaki komşunun çocuğu geldi tobe tobe hastaneye de gitmedim ki değişmiştir diycen
(1,077 puan) tarafından
Haha canim ya :D Seninki geç gelmiş bizimki biraz erken :( Umarım sabırla geçiririz bu dönemi
tarafından
Amin amin inşallah çokça amin ahsjkdkfjf
0 oy
(521 puan) tarafından
Ay bn ne çekiyorum bu kızdan kendini yere atıyor durduk yere krize giriyor herseye ağlıyor hersey benim olsun diyor bıktım vallahi bi bitse artık şu sendrom 
(1,077 puan) tarafından
Sakin kalmak çok önemli eğer tepki verirsek bu huylar kalıcı olabiliyormuş. Mesela sırf ağlamasın diye bir şey vermek sıkıntıymış. Bu sefer her istediğimi ağlayarak yaptırırım düşüncesi gelirmiş. Eğer bir sonraki isteği ağlayarak yaptıramazsa daha ileriye götürüyormuş hareketlerini kendini yere atma kafasını duvara vurma gibi
0 oy
tarafından
Cnm sorma benim oglumu anlatmisin o da 21 aylik suan ve gece uykusu yok suan bile saliyorum surekli agliyor dua actim dua esliginde uyutucam allah bizelere sabir  versin bende kafayi yemek uzereyim esim surekli doktora goturelim diyor yarin hava guzel olutsa goturecem bu iki gun daha huysuz 
(1,077 puan) tarafından
Bende artık doktora mi götürsem diye düşünmedim değil. :(
0 oy
(3,655 puan) tarafından
Evet inatlaşınca olaylar büyüyor. Dikkatini dağıtmaya çalışıyorum ben de öyle zamanlar
(1,077 puan) tarafından
Evet o da iyi bir çözüm
0 oy
(2,087 puan) tarafından
Bizim 2 ay kadar sürdü belki de daha az dı. Hiç umursamadım karşıma alıp yaptığının doğru olmadığını anlattığım da tamam deyip tekrar yapıyordu ama sonra dan yavş yavaş işe yaradı şükür. Şuan iyiyiz 
(1,077 puan) tarafından
Evet sakin kalmak çok önemliymiş. Sakin olmayıp ta sakin numarası yapmakta pek işe yaramıyor sanırım çünkü her şeyi hissediyorlar
(2,087 puan) tarafından
Malesef öyle.. :) çok zeki ler maşallah :). Allah kolaylık versin canım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 128 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Mrvyilmaz (631 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 89 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (3,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 230 göst.
15 Ekim 2022 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,169 puan) tarafından soruldu