0 oy
215 göst.
Diğer kategorisinde (2,311 puan) tarafından

Çocuğu 3 yaştan büyük olup o meşhur sendrom zamanlarını ağlamadan inatlaşmadan geçiren var mı?

Kızım 2 yaşı doldurcak yakında. Çok fena durumdayız. Yukardaki gibi yani. Ev işleri bile iyice aksamaya başladı bu yüzden.

Eşim akşam eve geliyor. Kızım buluyor yine ağlayacak bişeyler. Ağlamasına hiç gelemiyor kızıyor. Şımardın iyice falan diyor ara sıra. Bu dönemi olgun geçiren var mı şımarıklıktan mı ya ne alaka?:( Ona göre kendime çeki düzen vereyim.

16 Cevaplar

+2 oy
(650 puan) tarafından

3 yaşına girecek doğduğundan beri ağlamadığı tek bir günü görmedim diyorum ve postu terk ediyorum :D

(2,311 puan) tarafından
Allah kolaylık versin:)
-Reklam-
0 oy
tarafından

21 aylık. Az önce deniz kenarından geldik. 9 da attık kendimizi akşam üzeri serin serin hava alsın dedik. Denize baktı baktı ağladı. Oturdu ağladı kalktı ağladı. Aticaktim kendimi İzmir körfezine. Evde de bugün gün öyle sürekli herşeyden mutsuz artık kendimi suçluyorum ben neden oğlumu mutlu edemiyorum diye :(

tarafından
Anaaaaa benımkı de 21.5 aylık bugun denıze gırdık gırmeden agladı ıstemıyorum dıye cıkalım dedık cıkmamak ıcın agladı kuma oturdu elı kum oldu dıye agladı elını yıkadım neden yıkadın dıye agladı, banyoyu seven gunde 2 kere yıkanan cocuk eve geldık banyoda ortakıgı yıktı yıkanmıcam dıye cıkarayım dedım cıkıyor dıye agladı yemın ederım kendımı yere atıp hungur hungur aglıcaktım artık
tarafından
Gerçekten beni yazmışsın. Bizde öyleyiz yüzlerce örnek verebilirim sana. Oğlumun evde giydiği crossları var. Bayiliyordu onları giyip evde gezmeye , bugün giymiş ayağına ayağını koltuğa vuruyor çıkartmak için , hem giymek için ağladı hem çıkartmak için. Normalde havuzu denizi coook sever. denize gittik ayakları kuma değmesin diye çığlık çığlığa girdik denize. Neymiş ayağına kum değmeyecek otururken ayaklarını üzerime koydu beyefendi fotoğrafını bile çektim :)
Elma istiyor diye ağlıyor soyuyorum eline veriyorum duvara patlatıyor. Yüzüne böyle gözüne far sıkılmış tavşan gibi bakıyorum.
Şimdi yeni adeti mutfak masasına çıkmak. O çıkıyor ben indiriyorum zaten sabahları sıcak oluyor böyle üzerimden terler akıyor öyle sinirleniyorum ki ama yüzum gülmek zorunda. Annecim yapma diyorum gülerek ama dişimi de sıkıyorum. Yani bazen hırsımı eşimden alıyorum vallahi dedim ya örnekler o kadar çok ki bazen diyorum saçımı başımı yolucam az kaldı :)
tarafından
Senınkı de bırseye kızınca elınden fırlatıyor mu herseyı, yada gelıp bana vuruyo ansızın sonra da opuyo annnee anneeem dıyo ya cocugum sen cıft kısılık mısın dıyorum, sureklı el kapıda dısarı cıkmak ıcın dısaedan gelıyoruz kavga bela yıne kapıya donuyor tekrar cıkıcam dıye, parka gıdıyorum parkta terör esıyo bırı salıncaga dokunursa ınan gecen artık cocuklar sıra bekkıyo benımkı 40 dakıkadıe sallanıyo ama dokunca nasıl bagırıyo resmen kavga ederek ındırdım sıradakı cocukları tokatlıyo manyak gıbı
(2,311 puan) tarafından
İçim şişiyor benim de akşama kadar:/
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Bebek daha şimdi şımarıklık yapmayacakta ne zaman yapacak Bırak simarsin. 
(2,311 puan) tarafından
Yani aslında bana göre şımarık değil pek ama işte
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Malesef iki çocuk büyüttüm ne sendromlar yaşadım hâlâ da yaşıyorum 
(2,311 puan) tarafından
Ben de 2.yi istiyorum bi de o sakinken. Kaşınıyorum heralde:D
(1,937 puan) tarafından
Vallahi ben kaşıntımın fazlasını aldım canım iki çocuktan sonra yetmedi üçüncüyü düşündüm şu anda 24 haftalık hamileyim hamilelik bile bana bu kadar zor geçiyorsa doğumdan sonrasını düşünemiyorum Küçük kızım hamile olduğumu öğrendiğimden beri 7 yaşında ama küçük bir bebek gibi kucağımdan inmiyor kardeşim karnındaysa ben de kucağına geleceğim diyor
0 oy
(123 puan) tarafından
Benimki 23 aylik ama basladik cok mizmiz oldu her istedigini aglayarak yaptircak
(2,311 puan) tarafından
Ağlayarak yaptırmaya alışmış diyor eltim de. Görcem onunkiyi de:/
(123 puan) tarafından
Aynen canim Allah kolaylik versin hepimize
0 oy
(396 puan) tarafından
3 yaşına girecek bu son bir aydır anamı ağlattı artık. 

Şimdiden ergen tribi çekiyorum güleyim mi ağlayayım mı bilmiyorum 
(2,311 puan) tarafından
Evet ya napsak bilemedim
0 oy
(27,340 puan) tarafından

İnan o kadar bitkin durumdayım ki çünkü huzursuz dönemleri bide sabırsızlık oluşuyor ister istemez Allah'ım canlarına sağlık versin elbet geçer bu günlerde

(2,311 puan) tarafından
Allah kolaylık versin hepimize
0 oy
tarafından
Valla canm büyük 6 yasinda hala bitmedi o sendrom:))))

Ortanca ve küçükten de beklemiyorum artık bitsin :)
(2,311 puan) tarafından
Bitsin artık bu çile:D
0 oy
(4,875 puan) tarafından
3 yaşındaki kızım neredeyse evi terkedecek ☺️☺️ 

Ergen tripleri  filan . 

Bugün kurduğu cümle . 

Size ceza veriyorum ben en iyisi başkasının kızı olayım da görün dedi ☺️ 
(2,311 puan) tarafından
Ay valla şimdikiler çok fena
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Kizim 2bucuk yasini geçti. Hiçbir sendrom yaşamadık Allaha bin şükür. Her lafımı anlar dinler. Durduk yere mizmizlik etmez. Büyük adam gibi konuşuruz sohbet ederiz birbirimize duygularımızı anlatırız. 2 yaşından sonra daha bi büyümüş geliyor bana 2 yas öncesi çok daha zordu bence 
(2,311 puan) tarafından
Maşallah Allah bize de nasip etsin:)
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Bizimki 20 aylik yerden yere carpiyo kendini
(2,311 puan) tarafından
Bizimki ses daha çok. Başım şişiyor:)
0 oy
(7,928 puan) tarafından
Benim.oglum 17 aylıkken 2 yaş sendromuna girdi şuan 2 yıl 8 aylık keşke bugün yaptıklarını videoya alsaydim ztn bir kısmını aldım keşke izlesen dayanamıyorum boğazım agriyo yapma etme dur kırma atma demekten gerizekalı olmasında şüphe ettim doktora götürdüm akılı çocuk dedi dediği dedik asla kimse ona istemedi birşeyi zorla yaptıramaz 
(2,311 puan) tarafından
:))))) çok güldüm gerizekalı olmasından şüphe ettim demenize:) Yani değişik tavırlar oluyor ama zekayla ilgili değildir ya:D
(7,928 puan) tarafından
Yemin ederim artık beni o şüpheye kadar götürdü pskologa götürdüm
0 oy
tarafından
Bizimki iki yaşında çok inatlasiyor sürekli çay alıp iki bardakla birbirine dolduruyor üstüne başına dokuyi kahvaltıda babasindan yüz bulup yapıyor elinden alinsa çığlık atıyor. Dışarı çıksak bizle gelmez elimizi tutmaz kendi alır başını gider yani o nereye isterse oraya doğru gider aksi takdirde kendini yolda yere atar zor geçiyor hakikaten 
(2,311 puan) tarafından
Ay o bardak işi aylardır var bitmiyor:/
0 oy
(57 puan) tarafından
Bizim de tam 2 yaşını doldurmaya yakın başladı 2 yaş sendromu. Fazla ağlama durumu olmadı benim kızımda ama her şeye hayır diyordu. Ne dersem tersini söylüyordu ve yapıyordu. Çok üzerinde durmadım inatlasmadim. Normalde de pek bağırıp kızmam. Sakince geçmesini bekledim. Çok sürmedi 1 2 ay hatta belki 1 ay sürmüştür. Şu an 27 aylık ve her şey normal. Gayet güzel iletişim kurabiliyoruz. Ağladığında anlamiyorum seni güzelce anlatır mısın diyorum anlatıyor falan. Çocuktan cocuga da fark ediyordur illa ki. Bir de konuşma düzeyi nasıl? Konuşarak kendisini ifade edemeyen çocuklar da çok ağlıyor.
(2,311 puan) tarafından
Ben tek bakıyorum alıştırmış da olabilirim:/ Babası kızar ağlayarak olmaz der ama 30 sn dayanamaz ver ne istiyorsa der.
Konuşması da yarısı tekli kelimeler yarısı ikili cümleler halinde konuşuyor. Bikaç tek tük de 3lü 4lü cümlesi var.
Dışarı çıkmak ister mesela. Kapıyı aç der. O an olmayacak bişeydir çıkamayız yani. Aaaaaaaç aaaaç diye ağlamaya başlıyor bi yerden sonra son ses. Sese dayanamayıp açmamız yapmamız etmemiz sebep galiba:/
(57 puan) tarafından
Aynen istediklerini ağlayarak yaptırıyorsa o yüzden çok ağlıyordur. Tabiki sadece seninle olmaz babasının da kararlı olması lazım bu konuda
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Kızım diye demiyorum 2.5 yaşında 2 yaş sendromuna girmedi şükür gayet olgundur kendisi sjsjsjsj 
(2,311 puan) tarafından
Allah bağışlasın :)))))

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 112 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Mrvyilmaz (585 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 79 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,870 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 200 göst.
15 Ekim 2022 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu