0 oy
198 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
36+6 oldum bugün doktora geldim hocam alttan muayene edecek misiniz doğum şekli için dedim bana çocuğun gelişimi ve durusunda değişiklik olmazsa normal doğum gibi devam edecez dedi ama bilemedim belki bnm çatim dar ne olacak o zaman 1 hafta sonra tekrar çağırdı o zaman tekrar soracağım hadi benim catim dar ise nasıl olacak o an suyum gelmişse vs beni alacaklar mi hemen sezeryana anlamadım ya

19 Cevaplar

0 oy
(211 puan) tarafından
Ben 37 de çatı muayenesi oldum canım normal doğum istiyordum ama çatı dar olduğu için sezaryen doğum yaptım 
(211 puan) tarafından
Çatı darsa eğer hem anneyi zorlar hem de bebeğin sıkışma ihtimali artar bizim doktorumuz öyle söyledi riske atmamak icinde gün verdi ama iki gün erken gelmeye karar verince benim kız acil sezaryene alındım
tarafından
Tamam bende. Normal istiyorum ama belki benim catim dar bakmadan nasıl anlıyor veya normal doğum gibi devam edelim diyor ki korktum yani eğer suyum gelir gidersem o kdr sanci çektikten sonra hemen sezeryana alabiliyorlar mi çocuk kanala girmisse bile
(211 puan) tarafından
İşte bakmadan anlayamıyor o yüzden çatı muayenesi yapılıyor canım. Benim suyum değil de nişan gelmişti ve sancım başlamıştı hemen doğuma aldilar yani benim de bildiğim bu yanlış bilgi vermek istemem
(211 puan) tarafından
Bir de doğumu tetiklediği için 38 de yapılıyor çatı muayenesi
tarafından
Anladim neyse hagtaya geleceğin tekrar bilgi alır sorarim
-Reklam-
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Bende çatı muyenesi olmadım ama zorunlu sezeryandı  
0 oy
(11,217 puan) tarafından
2 dogum yaptim doguma kadar cati muanesi olmadim. dogumda tek acilmalarima bakmak icin yapildi
tarafından
Anladım demek herkese yapılmiyor bende ilk hamilelik olunca korktum ne bileyim
(11,217 puan) tarafından
yurt disinda yapilmio
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Bana muayene hiç yapılmadı hep normal doğum dediler öyle de oldu 
tarafından
Ne güzel bende normal istiyorum ama korktum ablam çünkü normal doğuracak diye gitti sancı çekti çekti doguramadi ssezeryana aldilar
(1,024 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah
tarafından
İnşallah sagolun
0 oy
(119,215 puan) tarafından
seninle aymi gundeyiz ben bi kac kez oldum bile ama saglik problemlerinden dolayi sali gunu tekrar gitcem gene olcam insaallah salidam once dogurrum
tarafından
Alttan muayene etti mi beni etmedi işte normal doğum gibi devam edecez farklı birşey olmadıkça dedi de korktum işte belki bnm çatim dar ya doguramazsam yoksa bende normal istiyorum
(119,215 puan) tarafından
benim problemli gebeligim erken acilma oldu onu hapla durdurdu falan muayene oldum altta  bi kac kez senide eder ama cok pis bisi o muayene aci veriyo
tarafından
Ama bakmayacam alttan dedi haftaya tekrar gel dedi o zaman yine sorcam
0 oy
(3,156 puan) tarafından

Benim alttan muane 38 hafada oldu ebe baktı ondan sonra doğuma geçtim zaten ey gidi :D

tarafından
Bana da doktor değişik birşey olmadıkça normal diye devam edecez dedi
(3,156 puan) tarafından
Öyle yapıyolar genellikle zaten sen bunları kafana takma çok
0 oy
(9,542 puan) tarafından
Çatı muayenesi yapmalı bidaki haftalarda rahimde yumuşama olur, açıklığın olur bilinmesi lazım
tarafından
Haftaya çağırdı tekrar o zaman yine soyleyecm soracam işte hocam ya benim çatim dar ise boşuna sancı çekersem beni o an sezeryana alabilirler mi Korkuyorum diyecem
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Devlet çatıya bakmıyo sancı geldi mi o zaman karar veriyolar
tarafından
Arkadasimda 34 te kasılması olmuştu alttan baktı ama catin dar doguramazsin dedi
0 oy
(627 puan) tarafından
Çatı muayenesi felan olmadım doğuma gidince açılma var mı diye baktılar zaten ozaman anlarlar neyin nasıl olacağını kafanı yorma yani cnm 
tarafından
Teşekkürler
0 oy
tarafından
Ben 38 de oldum akşamına suyum geldi cnm. 
0 oy
tarafından
Bende olmadı kızımı 42 haftanın başında sezaryenle doğum yaptım ama hep ebenin suçundan dolayı benioyle bir korkuttu ki anlatamam sana 8 cm açılma ile sezaryene girdim dusunebiliyo musun Perşembe gecesinden pazartesi sabahına kadar yerlerde süründüm en son Pazartesi sabahı doktor geldi annenin de bebeğin de Hayati riske giriyor dedi acil sezaryen dedi kızımda 4,5 sene sonra tekrar hamile kaldım oğlum dada mecbur sezaryen oldum 39 haftanın başında 
0 oy
tarafından
Ben doğum için gün verdiğinde o gün olmuştum çatı muayenesini 
tarafından
Normal doğum da gün veriliyor mu bana bakmayacagim dedi :/
tarafından
Evet bana vermişti
0 oy
(444 puan) tarafından
Baktirirsin canim ben doktoruma randevu bulamamamistim erkek doktor yapti cati muayenemi çok garip geldi ama yok kan geliyomuş yok çok aciyomuş hicbi alakasi yok. Eldiven giyip parmagiyla bakiyor müsait mi diye yaptirmani öneririm
tarafından
Kız ben yaptırıyimj yaptırmıyimi demiyorm :)) bende istiyorum baksın sordum bugün herşey iyi görünüyor bebek doğum pozisyonunu almış normal doğum gibi devam edecez dedi sonradan aklıma geldi işte çatim darsa falan ne yapacam yani suyum veya sancım gelince hastanrye gittiğimde mi bakacaklar o an yani
(444 puan) tarafından
Sancin gelince zaten acilmayi kontrol edecekler ama sancın geldiginde muayene etmenin anlami kalmiyor çatın darsa ne olacak oda var canım
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Çatı muayenesi olmadım doğum anında bakıldı canım 
tarafından
Anladım teşekkür ederim sağolun bende korktum ne bileyim ya catim darsa suyum gelirse bebek kanala inerse o an nasıl sezeryan olur diye düşündüm ilk olunca birşey bilmiyorum :)❤️
(2,874 puan) tarafından
İçinde kalmaz kız elbet bi yolunu bulurlar hastanede doktor mu yok :)
tarafından
Ya hahahah kalmaz tabi de ne bileyim ya catim darsa doguramazsam tek korkum o kdr sanciyi boşuna çekmek :)))
0 oy
(606 puan) tarafından
Geçen şansın cimti sezeryan olcaktim ondan biel.yaptilar yani 
0 oy
(319 puan) tarafından
ben 38de oldum, gun verdi doktor gel dogum icin diye. 2. dogumdu acilmam erken olmus. ilk kizimda da 41 haftada kontrole gittim baktilar doguma aldilar gunu geciyor diye acikma yoktu ama suni sanciyla yaptilar.
tarafından
Offff bakmadı bana işte bilmiyorum ki :(
(319 puan) tarafından
Bakmasini istiyorsan belirt. Ama bakmamasi daha iyi çünkü dogumu tetikleyebilir. 38de falan bakacaktir muhtemelen
tarafından
Bilmiyorum yok zorlada baktiracak değilim ama :) sadece tek korkum o kdr ağrı çekersem sonra sezeryana alinirsam diye
(319 puan) tarafından
Canim hic endiselenme. ablanda oldu diye sende de olacak değil. Zaten acilma ilk dogumlarda olmuyor. Ben ilk dogumda suni sanciyla yaptim ve 42. haftaya giriyodum artik hic yoktu acilmam. Suni sanci verdiler suyumu patlattilar , sonra doğum
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bana yapıldı iyiki de yapılmış catim dardı eger normal sanciyla gitseydim normal diye zorlasalardi cocuk oksijen kaybedebilirdi acil sezeryana alinabilirdim ama önceden yapıldığı için direk sezeryan dedi doktor 
tarafından
Bilmiyorum ki doktor öyle dedi iste ablamda da mesela normal dogurabilirsin denildi ama ablam baya sancı çekti olmadi sezeryana alındı
(9,626 puan) tarafından
İşte böyle zorluk çekilmemesi için bakılması lazım..o kadar sancıdan sonra acil sezeryana alininca insan bitiyo resmen
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Doğum sancı başlamadan çoğu doktor çatı muanesi yapmıyor
tarafından
Ama neden ki normal doguramazsan en azından sezeryana hazirlarsin kendini gerçi farketmiyor ama sezeryan olacaksa ağrı sızı çekmeden verilen günde gider dogurursun
(1,663 puan) tarafından
Bebek ne kadar kalırsa o kadar iyi diye bekletiliyor ilk gebelikse yine 39 a kadar bekleniyor sezeryan için o zaman kontrol ediliyor
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Ilki sezeryan olup ikincide de bakiliyomu bilen varmi ya

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 120 göst.
14 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 110 göst.
14 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 416 göst.
17 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Gulsen.12 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 133 göst.
6 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nalankt (984 puan) tarafından soruldu

378,889 soru

11,341,009 cevap

34,808 kullanıcı

...