0 oy
689 göst.
Diğer kategorisinde (801 puan) tarafından
Daha önce burda defalarca kez post açtım çocuğum konuşmuyor herkes niye konuşmuyor diye beni sıkıyorlar diye Allah razı olsun burda çoğu kişi konuşur takma diye moral verdiler k.b.b olsun çocuk gelişimi olsun en son özel bir psikiyatriste guturdum abla istersen çocuk gelişim uzmanlarımız ilgilenirler ama beni dinlersen hiç çocuğu o durumlara sokma bana inan konuşacak dedi bende tm dedim ve aradan üç dört ay geçti elhamdülillah çok şükür şimdi diliyle baş edemiyorum çok zor zamanlar geçirdim çok dert yaptım kendime ya hiç konuşmassa diye heleki etrafımdaki insanlar hiç üzüldüğümü düşünmeden defalarca kez soruyorlardı gecelerce ağladığımi biliyorum hakkimida helal etmiyorum ve netice olarak çocuğunuz henüz konuşmuyorsa sıkıntı yapmayın elbet konuşur disardaki seslere kulaklarınızi kapatın ve sabredin 

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ne güzel canım aman kimseyi takmıyorum vallahi ağzı olan konuşuyor işte 
(801 puan) tarafından
En iyisi o ama anne olunca ister istemez takıyor insan
-Reklam-
0 oy
(180 puan) tarafından
Rabbim nasip etti mi öyşe bir açılıyorlar ki. Ama sürkeli sordukları içşn anneler tedirgin oluyor bu sefer stresi çocuğa da yansıyor. Allah yardımcımız olsun işimiz zor çocukları kendimizş ve 3. Kişileri idare etmek eğitmek zor..
(801 puan) tarafından
Aynen öyle cnm bu sefer konuşması için sürekli kelimler söylüyordum o söylemeyince kızıyordum ister istemez çok büyük hata etmişim
(180 puan) tarafından
Evet çocukalr annelerim stresini hemen anlar, konuşacağı varsa biz ğatğne gittikçe inat ederler bu her şeyde öyle bebekler için :) elbet konuşur elbet yürür elbet emekler zamanı bebeklere kalmış yeter ki trvama oluşmasın annede.. annleri de bebekleri de yarışa sokmasınlar.
(801 puan) tarafından
Çok doğru inan dilsiz bile diyolarladi gelde üzülme ne yapıyorsa su kiyaslamalar şu cahil insanlar yapıyor
0 oy
(341 puan) tarafından
Ayy benimde  bole bi post war 24 aylik olacak konusmuyor die korkmustum icim ferahladi Kiz 
(801 puan) tarafından
Hiç korkma hazır değil demek ki hiç baskı kurma zamanla kendi kendine acilacak
(341 puan) tarafından
Tskler cnm jnsallah
0 oy
tarafından
Allah razı olsun post için.  Maalesef bizde çocukları Bi diğer çocuklarla kıyaslama durumu var daha anne karnında başlıyor kaç kilo diye.her bebek ayrı gelişimi ayrı. Tablet TV bağımlılığı yüzünden değilse konusmamasi beklemek tek care .Allah sağlık versin herseyden önce. Daha büyük dert vermesin
(801 puan) tarafından
Amin cnm benim ki on gün sonra 4 yaşına girecek üç aydır konuşuyor her çocuğun gelişimi farklı işte dış etkenler çok sıkıyor insanın canını
tarafından
Canımı sıkani evime de almıyorum evine de gitmiyorum:D kimse benden de çocuğumdan da önemli değil valla
(801 puan) tarafından
Haklısın cnm öyle yapmak gerekir
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Kaç yaşında çocuk 
(1,541 puan) tarafından
Yegenimde 4 yaşına girecek oda konuşmuyordu simdi konuşuyor ablamla bile kavga ediyor ablama ben sabırlı ol diyordum anlıyor bak diyordum senin postunu gorseydim sanada derdim bizimki erkek sizinki de mi
(801 puan) tarafından
Evet erkek bide erkek çocukları geç konuşuyor diyordu annem ama işte üzülüyordum elimde değildi
(1,541 puan) tarafından
Sabir yok bizde canım hemen olsun istiyoruz kıyaslama da var ben karnımdaki kızımı bile kiyasliyorum arkadaş kızıyla ama bos şeyler mis
(801 puan) tarafından
Malesef öyle cnm kıyaslama bir çocuğa yapılacak en büyük kötülük
(1,541 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
Ayy canım çok sevindim bak üzüldün o kadar şimdi sorulara boğar ne güzel seni masallah
(801 puan) tarafından
Kız hiç sorma bir dk susmuyor
tarafından
Aman maşallah kuzum ❤️ ağzı bal yesin mis kokulu un
(801 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim
0 oy
(3,388 puan) tarafından
Bugün konuştuk bi arkadaşla yarında randevumuz var çock dr göstercem ve moralim çok bozuk uykmda gelmio:(
(3,388 puan) tarafından
Kızım 3 yaşına yeni bastı 10 15 kelimesi dışnda hiç konşması yok bugün izlemi vardı hemşire dr götür çok geç kalmışsın dedi kızın belli zeki ama konşmsı önemli vakit kaybetme dedi yarına randevu aldım ama çok çok üzülüyrm oğlm 18 aylık o bile çözcek kızım inadından konşmuo evet dedirtemiyorm inanabilio musun akşma kadar konuşuyorum boğzm ağrıo ama konşmk istemiyor:(
(801 puan) tarafından
Cnm inan benimkide öyleydi okadar zorluyordum banamisin demiyordu ama sabır gerçekten uykusuz gecelerimi döktüğüm gözyaşların hesabı yok ama hepsi bosmuş
(3,388 puan) tarafından
Peki kaç yaşında konştu canım ben bir kelime dedirtemiyorum bütün arkadaşları konşuo kızım kendini ifade edemio :(
(801 puan) tarafından
Canım benim ki on gün sonra 4 yaşına girecek ve üç dört ay kadardır konuşuyor ondan önce tek kelime etmezdi herkes dilsiz diyordu
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Bnmki de konuşmuyor 22 aylık cümle kurmayı bırakk kelime bile yok anne baba dede abiş mama nenni sadece bunlar var ha bi de köpekkk hastası onu görsün mah mah der bide hav hav der suya vuu der başka bişey çıkmaz ağzından ama takmıyorum çünkü biliyorum er geç konuşacak başımı şişirecek şimdi suskunluğunun tadını çıkarıyorum :D
(801 puan) tarafından
Aynen öyle benimkine dilsiz diyorlardı yine senin birkaç kelime diyormuş benimkide tık yok ama herşeyi akıl ediyordu çok şükür birden bire bülbül kesildi
0 oy
tarafından
Benim de oglum konusmuyordu cok dert ettim ve baya ağladım. Heleki konusan çocukları gorünce daha cok takıyordum. Cok şükür suan konuşuyor o konuştukça sevincten ucuyorum eşimi arayıp şöyle şoyle dedi diyorum :)
(801 puan) tarafından
Evet bide insan yanlız olunca konuştuğundan beri vakit nasil geçiyor anlamıyorum bile
0 oy
tarafından
cnm aslinda anne rahat rahat cocuk yetistirecekte etrwftaki bosbogazlar.. bende cocugum olmadan once yok onu et bunu et vs vs die bunaltanlari Allah a havale ettim
(801 puan) tarafından
Aynen öyle bende okadar canımı yaktılar ki bir ben bir Allah biliyor
0 oy
(996 puan) tarafından
Ay darısı başıma kızım 27 aylık en büyük derdim o her gece yalvarıyorum Allah'ıma konuşsun artık diye 
(801 puan) tarafından
Konuşur kız takma ben şimdi okdar pişmanım ki üzüldüğüm için rabbim herşeyi bilendir gönlünü ferah tut ona birak
(996 puan) tarafından
İnşallah peki kendiliğinden mi oldu yani gelişimi nasıl oldu Bi anda kelime haznesi mi gelişti yoksa Bi anda cümleler kurmaya mi başladı nasıl oldu merak ettim süreç
(801 puan) tarafından
Cnm önceden sadece anne derdi oda biz bizeyken başkaları olunca sus pus doktora çok guturdum hiç bir sıkıntı vs çıkmıyordu bende çok baskı uyguluyordum konuşturmaya çalışıyordum ne zamanki bıraktım kendi haline baktım ufak ufak herşeyin adını söylemeye başladı ve son bir aydır uzun cümleler de kuruyor çok şükür her çocuğun gelişimi farklı benim bebeğimden bir yaş küçük çocuk konuşuyordu benimki konuşmuyordu ve haliyle çok üzülüyorrdum ama boşa uzulmusum
(996 puan) tarafından
Aynıyız ya benim kızımın 30 falan  kelimesi var hay Van sesleri çıkarır her şeyi de anlar bilir ama cümle kurmuyor ve topluluk için de sus pus artık devamlı ağlar oldum ben de mi sorun var diye bende zorluyorum konuşması için mesela limon merde dediğim zaman gösterip getirir ama limon de derim alakasız bebek dilinde bisi der hayır limon diye söylerim bu sefer sinirkeniyo
0 oy
(470 puan) tarafından
Ne zaman konuştu cnm onuda yazsaydın keske
(801 puan) tarafından
Canım on gün sonra 4 yaşına girecek üç dört aydır konuşuyor
(470 puan) tarafından
Evet biraz geç olmuş ama olmuş cok sevindim her çocuk farklıdır kimseyi takmamaniza sevindim
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Kac aylık kuzu seninki 

Benimkide 26 aylık konusmuyor 

Sadece baba su doldur kalk bebi boyle kısa kelimeler söylüyor inanki hic doktora götürme gereksinimi bile duymadım 

Dedigin gibi disardakiler söyleyince biraz strese giriyor insan
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Kaç yaşında konuştu canm benim oğlum da 31 aylık konuşmuyor daha
0 oy
(2,363 puan) tarafından
Ne kadarlık canım cocugun
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Canları istediğinde başlıyorlar konuşmaya 
0 oy
(7,601 puan) tarafından
Sağlıkları yerinde olsunda varsın geç konuşsun geç yürüsün geç öğrensinler yeterki iyi olsunlar.
0 oy
tarafından
Çok şükür canm kaç aylıkken başladı konuşmaya peki
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Çok sevndm cnm banada aynısı oldu bn pedegoga göturdum çocuğun hiç bisey yok dedi oglumn kelimeleri vardida milleti dinledim aldm goturdum smdi 3 yasnda herşeyi konusyo herşeyi soylyor zamanini beklmek en önemlisi illaki konusyolar
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Benim kızım da konuşmuyor ama hiç korkmuyorum herzeyin zmani var canm illaki birgün konuşacak 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 174 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde Naz0000000000 (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 864 göst.
15 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 255 göst.
7 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 517 göst.