+1 oy
295 göst.
Aile kategorisinde (33 puan) tarafından
tarafından kapalı
Merhaba hanımlar benim sorum olacak biz şimdi memlekete uzak bir şehirde yaşıyoruz tek kardeşim babam vefat etti annem tek başına yaşıyor 8 aylık da evliyim en başından hep anneme yakın olacak uzağa gitmem dedim büyük konuştum galiba bunu yaşıyorum. Esimin ailesiyle komsuyduk bu vesile ile oldu. Evlenmeden önce bana istediğin gibi gel git diyen insanlar evlendikten sonra elalem laf ediyor çok sık geliyorsun gibi laflar ettiler. Ayda bir gitmem çok sık olmuş benim annem orada yalnız. Eşimin ailesi de bu lafları bana taşıdı elalem laf ediyor bidaha birlikte gelin bu kadar sık gelmeyin gelirsen bile kalmadan git dediler. Esim polis olduğu için o kadar izni olmuyor. Şu an iki aylık hamileyim memlekete gidip kendime alışveriş yapacağım gün gün kıyafet vb. olmuyor artık bildiğim yerler var oradan alacağım o bile sorun oldu onlara burada yokmuymus niye buradan almiyormusum.. Ben burayı o kadar bilmiyorum hem orada daha hesaplı alacağım tanıdık yerler var hem ramazan önü annemi akrabalarımi görmek istiyorum. Bilmiyorum bunlar böyle yaptıkça beni hayattan sogutuyorlar akıl verin zaten hamilelik psikolojisi bunaliyorum üstüne bu lafları duymak daha bir beter yapıyor.
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

14 Cevaplar

0 oy
tarafından

Sorunun başlığını düzelt canim kapanır...

Kocan ne diyorsa onu yap kuzum salla el alemi onlar konusurda konuşur sen kulağını tıka...
(33 puan) tarafından
Nasıl düzelteceğim yardımcı olur musunuz
-Reklam-
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Tıka kulaklarını onları dinleme cnm bildiğini yap sen onların dediği gibi yaparsan daha çok baskı yaparlar.
(33 puan) tarafından
Elini versen kolunu kaptirirsin derler ya onlarda öyle yapacak
0 oy
(12,469 puan) tarafından
Kulaklarını tıka ve git ben annemle aynı yerdeyim yeri geliyor her gün gidiyorum kime ne ki bizimkilere demişler burdan çıkmıyor eşinin ailesine gitmiyor mu diye kim o söyleyen bide bana söylesinler bakım diye cikistim kime ne onlardan izin isteyen akıl danışan yok eşinin gönlü varsa 3. Kisiye halt yemek düşer kuzum duyma etrafi
(33 puan) tarafından
Bende dedim kayinvalideme kim söylüyor söyle bana haddini bildireyim dedim soylemem yuvası bozulur diyor sanki gidip yuvasını bozacagim yemin ediyor söylemiyor
(12,469 puan) tarafından
Cok sinir oluyorum ya el ne der diyenlere eşim de çok derdi el ne der diye ele göre mi yasicaz derdim bende hep
(33 puan) tarafından
İnsanı hayattan soğutur bu insanlar
(12,469 puan) tarafından
Hiç sorma sen takma o yüzden bosver
0 oy
tarafından
Önemli olan annen. Elalem konuşacak bişey bulur her zaman. Sen bu durumda eşinin tutumuna bak. Gitmen onun için sorun vs vs olmuyorsa git. 
(33 puan) tarafından
Esim zaten kendisi yolluyor beni. Oda ailesine bişey diyemiyor arada kalıyor babası çok dar kalıplı bir insan eski kafalı hala eski kafasını uygulamaya çalışıyor
0 oy
tarafından
Birgün o elelam diyen kayınvalidende yalnız kalırsa aklı basına gelir. Ne ayıp ya. 
(33 puan) tarafından
Elalemin ağzına bakıp bana bunları yapıyorlar Allah'a havale ettim beni çok kırdılar
tarafından
Kocanda onlar gibi değildir insallah.
(33 puan) tarafından
Yok değil ama oda seslenmiyor arada kalıyor anne baba olunca
tarafından
Kimsenin birşey demeye hakkı yok. Ver cevaplarını geç. Kafana bile takma.
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Böyle olur canm senin ailene gitmen dokunur hep erkek tarafına bizde yarım saatlik yoldayız ilk evlendik iki üç ay sonra el opmeye gittik başka gitmedik neymiş sürekli gidilmezmis
(33 puan) tarafından
Bunlarda öyle sürekli gidilmezmis 6-7 ayda bir gidilirmis
0 oy
(7,793 puan) tarafından
Oha böyle bişeyden komşulara ne onların mı ekmeğimi yiyomuşsun ve oturup bnu kendine dert mi ettin kız ben olsam olmayn skime takmam Kime neee dçmoşm elalemn ağzına boşverrr
(33 puan) tarafından
Ben elalemin lafını bile takmıyorum takan onlar ve bana zulüm ediyorlar resmen
(7,793 puan) tarafından
Kızz tınlama o zaman kudururlar he he de geç kudurt köpekleri
0 oy
tarafından
Kalem işaretine tıkla canim ordan başlığı kayinvalide sorunu gibi bisey yap değişimleri kaydet de olur 
(33 puan) tarafından
Teşekkür ederim düzelttim
0 oy
(780 puan) tarafından
Canım valla ilk başlarda bana da çok diyen olmuş ben her hafta gidip 1 gün kalıp geliyordum aramız çok uzak değil yarım saat ailemle eşime iç güvey olarak taşın ne uğraşıyosun flan diye takiliyodu ailesi abisi orayı bekliyorsunuz gibisine şimdi herkes alıştı onlar geliyor ben gidiyorum hemde çok sık o laf edenler şimdi ne güzel ailen ne kadar düşkün diye konusuyorlar hiç takma duymazdan gel aman evlendim diye ailemi silmedim ya 
(33 puan) tarafından
Evlendim diye birtanecik annem var onu silcem galiba öyle istiyorlar
(780 puan) tarafından
Aynen ama boşver valla hiç takma anneni getir dursun biraz kadına da değişiklik olur sen git kal kayinvalideye hergun gidilse laf olmaz niye oda benim annem sonuçta millet geri kafalı kız evlenince ailesine uzak olmalı zihniyetinden kurtulamıyorlar konuşanların kızları evlenince gelmesin bakalm da görelim
0 oy
tarafından
Elalem ne der diye yaşarsan kaybolursun.  Annene sürekli gitmen ayıp bişey mi  ?
(33 puan) tarafından
Ben elalemin lafına sözüne bakmam bile bakan onlar ve bana bunu getirip hayatıma zulüm ediyorlar
0 oy
tarafından
Hiç kimseyi ilgilendirmez de canım kafana takma soru başlığında sorunu özetleyecek şekilde olacak sen laffini şöyle sustur onları yoksa suzmazlar
0 oy
(630 puan) tarafından
Elalem ne derse desin anamın yanına giderken onlara mı soracağım.umrumda olmaz. İstediğim zaman gider istediğim kadar kalırım herkes haddini bilsin
(33 puan) tarafından
Eski köy adetlerini devam ettiriyorlar
(630 puan) tarafından
Eski demişsin işte eskide kalmış takılma sen. Ben annemle aynı şehirdeyim. Şu an doğum iznimde olduğum için çalışmıyorum evdeyim. Temmuz ayından beri ve inan haftanın 4 günü annemdeyim. Kim ne derse desin ailemin yanına giderken kimseye sormam. Uzakta olsalarda bu değişmezdi.
0 oy
(808 puan) tarafından
Onları taktikca daha fazla üstüne gelirler hiç umursama banane el alemden de işinize bakın de de biseler 
0 oy
(2,979 puan) tarafından
Kesin gerçek düşüncelerini elalem adı altında söylüyolar :)
(33 puan) tarafından
Öyle yapıyorlarsa nasıl olsa o ölüm sırası onlarada gelecek yalnız kaldiklari zaman görürler

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 38 göst.
8 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Gamze1609 (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 96 göst.
0 oy
3 cevap 63 göst.
21 Ağustos 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde E. Hilal (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 40 göst.
7 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,154 soru

11,878,498 cevap

35,995 kullanıcı

...