0 oy
540 göst.
Diğer kategorisinde (92 puan) tarafından

Elbette kolay hiçbir şey yok hayatta. Yalnız olmasam yanımda birileri olsa o da ayrı bir dert olurdu herhalde. Herşeyime   karışıyorlar derdim bu sefer de.

Ama şimdi yalnızım. Ve bir bebeğe yalnız bakmak ne kadar zormuş. Enerjim çok çabuk tükeniyor. Eşimde yardım ediyor. Ama yetmiyor. Çünkü nerdeyse hiç görmüyorum yüzünü. Sürekli nöbette. Yorgunluğumu azcık dile getireyim , niye sitem ediyorsun çocuk işte öyle öyle büyür, diyor cümleâlem. Anneme soruyorum, bizi nasıl büyüttün diye. Ben yalnız değildim kızım, halaların vardı babaannen vardı yorulmadım ki diyor. 

Yalnız anneler, canım anneler... Enerjinizi nasıl ve nerden alıyorsunuz ? Beden yorgunluğu psikolojiyede yansıyor ister istemez. Neler yapıyorsunuz ? Küçücük yazsanız bana gücümü toplarım belki. 

Hepinize sevgiler... Hayırlı bayramlar ♡  

21 Cevaplar

0 oy
(2,375 puan) tarafından

Ikisini de tek basima büyüttüm çok zorlandim ama büyüdüler büyük 7 buçuk yaşında küçük 1 yaşında :ermm:

(92 puan) tarafından
Allah bağışlasın
(1,309 puan) tarafından
Canım çocuklar arasında bu kadar yaş farkının olmasının avantajları ve dezavantajları nedir?
(2,375 puan) tarafından
Hicbir dezavantaji yok daha rahat oluyor
-Reklam-
0 oy
(3,729 puan) tarafından
5 yaşında oğlum 21 aylık kızım var kızım 15 günlükken iki çocukla başbaşa kaldım ve o günden beri yanlız bakıyorum. Tabi eşim sağolsun çok destekçi asla hakkını ödeyemem ama onunda mesai saatleri biraz uzun bir şekilde idare ediyoruz 
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Kac yasinda bebegin canm
(92 puan) tarafından
6 aylık
(3,101 puan) tarafından
Allah yaridmcin olsun bacim.ben anlatayim ozman.dogumumu memlekette yaptim ve bebegim 10 günlukken şirnaga gttim evime.esimin isi dolayisiyla.2 ay kadr annem kaldi yanimda cnku kizim kolikti.esim annem ben yetemiyorduk dusun.gozler kan canagi.sutum desen okadar agliyorduki emmiyordu o sinirle.birde full sut sagiyordum.gecede dahil.sagdigimi veriyordum o uyurken ben yine sagiyordum uyandgnda hazir olsun dye.ve benm isim btip yatmaya hazirlanirkeb kizim uyaniyordu ayalrca byle oldu.annem gitti.allahim ne yapacagim ben bu hep bylemi olacak hani doyacak gaz cikarip altini alip uyuyacakti.zamanla alistim.benmde uyku olmadgi icin malum enerjim yik gibi bseydi.ama biseklde ayakta kalmaya calstim coknskur saglikliydi hasta degldi.simdi 3 yasina grecek ben hala yalnizim.ve aslinda guzel bise.isine karisan yok.
(3,101 puan) tarafından
Yurumeye baslasin biraz daha olsa rahatlarsin.snra memeyi braktir yada mama be yiyorsa.ozmanda kesintisiz uykular baslicak allahn iznyle.1 den snra cok cabuk gecti bana
(92 puan) tarafından
İnşallah ya. Ben çok çabuk yorulan biriyim. Yemeğimi yiyorum ama yetmiyo yinede.
(3,101 puan) tarafından
Enerji verecek seyler ye o zaman.bebegin aklliysa iyi uyu iyi beslen.
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Eşimle  beraber büyütürum  bende  ben hiç  zor  gecmiyor allha  şükür  uslu  bir  prensesim  war  şuan  9.5 aylık  tabi  yürümeye  başlayınca ne olur  bilemem  ama  tek  büyütmek  daha  güzel  

Çünkü memlekete  gittigim de her  şeye  karışmak  istiyorlar  akıl  veremeye çalışıyorlar  en sinir  olduğum  ve en nefret  ettiğim  şey de bu karışılmak 

Sonuçta  kaç  ay tek başıma  bakıp  büyütmüşüm  bundan  sonra da kimseyi  karıştıramam 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Bnm de 40 im cikana kadar annem geldi ama akşamları gidiyodu..annem sadece temizlik ve yemekte yardim ediyodu yani cocuga hep bn baktim kendim oyle istedim cnku..cocugunu tek buyutmek bnce daha guzel ayrica..me öğrenmesini istiyosan onu ögretiyosun..yani sen şekillendiriyosun cocugunu..bu sürü kafadan farkli ses cikmiyo..bn oyuzden tek buyuttugum icin cok mutluyum..suan 20 aylik ve ne katmak istiyosam onu katiyorum..bn ufakligindan beri onu evin icinde arkadasim olarak gördüğüm icin guzel vakit gecirdik hep..bn mutluysam o da mutlu oldu..suan cok şükür mutlu bi bebek..
0 oy
(2,353 puan) tarafından
Bende kizimla oglumu yanliz buyuttum ama anamdan emdigim sut burnumdan geldi resmen ne gece ne gunduz uykum vardi gercekten yanliz cok zor cocuk buyutmek ne kadar esinde yardim etse olmuyo
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Ahhhh ahhh beni anlatmışsın  canim tam. Bende ailemden uzağım  kimse yok bebek de yaramaz olunca bende bitiyorum. Gecen postum vardi bebegide birakip gidecegim diye bir sürü linc yedim. Arada bana da geliyorlar esimde ne yapiyorsun millet 2 - 3 cocuga nasıl bakiyor falan deyince iyice zivanadan cikiyorum. Bak simdi de cumaya diye gitti daha gelmedi 3 günlük kaza kılıyor heralde  bebekte ayagimda uyumam diye direniyor. Ama olsun gece yatinca hersey unutuluyor. Sabretmemiz lazım onlar bize muhtaç  annesi
(92 puan) tarafından
Elbette öyle ben şikayet etmiyorum ki. Sadece nasıl enerjimi toplarım diyorum :) Çünkü çok çabuk yorulan biriyim
0 oy
(25,224 puan) tarafından

Ekstra bişey yapmıyom valla şükür çok güzel geçiyo eşiminde yardımı çok olur bana:) 

0 oy
(1,601 puan) tarafından
Bende çocuklarımı tek büyüttüm biri 4 yaşında biri de 22 buçuk aylık zor oluyor ama mecbur iyi kötü gün geçiyor benim anneminde kızım doğduğu zaman bebeği vardı küçüktü gelemiyordu kaynanamda 15 gün baktı sezeryan doğum yaptım öyle öyle zman geçiyor anlamıyorsun bile eşim sağolsun arada kızımla ilgilenir 
0 oy
tarafından
Bende tekim ama eşim her koşulda yardımcı oluyor valla yoksa yapamazdım tükendiğimde anlar ve git yat sen dinlen der ben bakarım der gece olsun gündüz olsun sabahın 5 inde ise gider ama yinede tüm gece bakar
0 oy
tarafından
Canm seni cok iyi anliyorum bak ben tek buyuttum ki esim ayin 15 gnu evde 15 yok ve 2 aylikken bir gitti 3 aylikken dondu ve tek basimaydim ve koronadan disari adim atamiyordum.vucut olarak hic yorulmadim ama psikolojik harap oldum simdi oglum 16 aylik alistim ki birde ogretmenim sabah 8.30 da dersim basliyo oglen 1 kadar hem bebekle ugrasiyorun hem ders anlatiyorum ama buna sukur canm bizim 1 tane ikizleri olanlar var onlar ne yapsin 
0 oy
tarafından
Cocuklarimin biri 27 aylik biri 8 aylik okdr zor geciyorki tek basimayim eşim yardim mı edio yoksa dahami zorlastiriyor bilemiyorum:( bugün sabah bebekle yatak odasindydi ben mutfaktaydm güm die ses geldi koştum bebegim yataktan yere düşmüş:( kocam yanındaydı güya! Koştuk hastaneye çocuktan çok ben ağladım sanırım:((( bu yaşta tomografiye röntgene girdi bebeğim:( çok şükür iyi:( 10 yıl yaşlandım diyebilirim:( uyku yok yemek temizlik hepsi bana bakio yapmasam olmuyor mutfaktan asla cikamiyorum:( gucumu toplicak hiçbişey yok maalesef sadece bu zamanlarin geçeceğini bilmek rahatlatıo bide bidaha bebek olmicklar ya :) çok hızlı büyüyorlar çünkü:) bideeee şuan çok şükür yanlarindyz biz bakıyoruz gözümüzün onundeler büyüyünce gidecekler malesef böyle bunları dusunerek enerjini belki toplayabilirsin:) yanındasın çok şükür....
(92 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. Babalar çabuk sıkılıyor. Benim eşimde yarım saat sonra " annesiii" diye getiriyor yanıma
0 oy
tarafından
Bebegim 4 aylik 4 ay boyunca tek bakiyorm canm cok sukur idare ediyorz :) ben enerjimi nescafe ve türk kahvesine borcluyum cok uykum geliyo gunde 2 saat anca uyuyorm
0 oy
(119,338 puan) tarafından
Valla bu uygulamadaki en yanliz anne benim sadece bebek bakmayla degil herseyle ugrasiyom enerji falanda aldigim yok tukendim artik
0 oy
(10,371 puan) tarafından
Almıyorum canım yorgun devam edıyor 15 aydır eşim sağolsun tek desteğim ama başka akraba vs yok destek olcak 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Oğlumu bende yanlız büyütüyorum .Şuan 22aylık olduğu kadar olmadığı kader diyorum.Yapabildiğim kadar ev işimi de yapıyorum , oğlum zaten sıkıldığı zaman gelip sesleniyor;yaptığım işi bırakıp onunla ilgileniyorum.Kendimi fazla sıkıntıya sokmuyorum
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Yalnız tek çocuğa bakmaktan daha zor birşey varsa oda 2 çocuğu bakmaktır :) aynı apartmanda eltim ve kaynanam var sagolsunlar hastane işi filan olunca birini bırakıyorum ama onun dışında hep yalnız bakıyorum 1 ve 3 yaşındalar şu an küçüğüm aşırı hareketli yaramaz bir çocuk 2 dk. oturmaz büyük desen oda çok büyük değil sevgi ilgi oyun istiyor babamız evdeki curcunadan kaçmak için bahane arıyor zor yani kuzum ama bir şekilde gidiyor çok şükür sağlıkları yerinde bir derdimiz yok 
0 oy
tarafından

Enerji mi o ne ki yeniyo mu:angel: tum gun zombi gibi geziyorum uykusuzluktan surekli basim agriyo benim esim de yardim ediyo ama tum gun bebegimle ben basbasayiz ve gunduz toplamda taş catlasin 2 saat uyur o da kesik kesik ve uykuya kendini tam vermez gozleri acik uyur surekli sallamam gerekiyo ki uyanmasin diye. Yeri geliyo yemek yiyemiyorum tuvalete gidemiyorum 2 dk basindan kalksam kiyameti koparir 2 bucuk aylik henuz bakalim ne zaman duzene girecek ya da girecek mi

0 oy
tarafından
Bn tek bakıyorum cnm.sukiur iyiyiz şuan.kizim 01 aylık olunca kaynanaya ayırdım evi.esim yanımda yok.ondan dolayı.simdi kafam rahat kızım da rahat.ama çalışmaya başlayınca tek nasıl olacak onu düşünüyorum.iyi bir bakıcı bulmam gerek.bir de arabam olsa araba kullansam kimseye muhtaç kalmam.hastaneye gidip gelmesi zor.uzak çünkü hastane.
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Allh yardımcın olsun cnm bende yanlız büyütüyor um sllh yardım ediyor galiba yoksa çıldıriz

İlgili sorular

+1 oy
41 cevap 528 göst.
11 Mart 2022 Diğer kategorisinde Susam (4,169 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 254 göst.
3 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Berra.umay (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 169 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Bevarin (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 438 göst.