0 oy
2,479 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eltim daha önce ismimi eltim  Asmin  kaydetmişti. bende onun ismini sadece  ismi ile kaydetmişim ve eltim  bi kere gördü benim öyle kaydettiğimi; 

bende bugün gördüm ki sadece ismimi kaydetmiş ben öyle kaydettiğim için mi kaydetmiş 

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kız gece gece bunami takıldın millette ne eltiler var numarami kaydetmesin diye dua ediyolar git uyu :D
tarafından
Hahaha yok takılamadım sadece merak ettim ondan mı diye ne bilim kimseyle aram kötü olmasın diye
tarafından
Kız boşver fazla ince düşünme kendine zarar insan oğlu nankör iyilikleri hemen unutur sen bu kadar iyi yaklaşırsa takilirsan kendine edersin
-Reklam-
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Büyük ihtimalle evet:)))
tarafından
Ben kötü niyetli değilim aslında
(2,545 puan) tarafından
Yok canım iyi niyetlisindir de belki o fazla duygulu yaklasmıstır :)
0 oy
(2,202 puan) tarafından
Gizzzz allahimm yarn yapicagn yemegi dusun eltini allaha havale et yat giiii ☺️☺️☺️☺️
tarafından
Yarına ALLAH kerim  canım sen düşündü mü
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Kendime dert ararken ben..

Sanki onceden cicegim bocegim diyemi kaydetmiste takildin cnm?
tarafından
En kötü derdim bu olsun öncesinde eltimdi neden sildi acaba onu merak ettim
0 oy
tarafından
Altta kalmiyim diye yapmıştır
tarafından
Anladım canım sağol
0 oy
(3,181 puan) tarafından
Bugun elti çatışma günü heralde :) benimde kaynana ismimle kayıt etmiş hiç takılmadım 
tarafından
Benim takılmam öncesinde başkaydı bendeki ismini görünce sonradan değiştirmesi
0 oy
(219 puan) tarafından
Ya benim eltimle birbirimizde nmramız bile yok :))) 
tarafından
Oda iyiymiş
0 oy
(1,837 puan) tarafından

Büyük yılan 

Kara yılan

Sinsi yılan

Amatör yılan 

Bende böyle kaydettim :D sonra gereksiz yer kaplamasinlar diye komple sildim 

tarafından
Ayy yok ne kadar kötü olsalar da yılan falan kaydetmem
0 oy
(784 puan) tarafından
Kendime dert ararken ben 
tarafından
Evet dert arıyorum
0 oy
(687 puan) tarafından

Şimdi şenle daha samimi olacak gibi ondan eltilik kalkti:D 

tarafından
Yok ya onlar beni sevmez
0 oy
(1,389 puan) tarafından

Görümcemin beni bacım diye kaydedip benim ismi ile kaydettiğimi gördükten sonra onunda beni ismim ile kaydetmesi geldi aklıma :) fazla içli dışlı olamam k bakmasınlar :D

tarafından
Li dışlı değil canım öncesinde farklı sonrasındaki bende ismini görünce değiştirmesi
(1,389 puan) tarafından
İştee baştan herkesi adına yakışır yere yerleştirceksin bdaha deiştirmiceksin :) eltin sende öyle görünce belliki alınganlk ypmş
0 oy
(202 puan) tarafından
Eltilik müessesesini sevmiyoruz. Genelde hep en ufak şeyden de olsa sıkıntı çıkıyor. Mesela bir erkeğe kendini beğendirmeye çalışan iki kadın nasıl düşman olursa bir aileye kendini beğendirmeye çalışan iki elti de düşman olur. Hele ki aile taraf tutuyorsa beğenilmeyen gelin kız hem aileye hem eltiye savaş açar kocasını ve çocuklarını avucuna alır ve koca bir aile parçalanır. Bu ilişkiler ne imparatorluklar yıkmıştır bilseniz. O yüzden fazla yüzgöz olmayın derim. Merhaba merhaba diyip fazla görüşmemek en mantıklısı. Ben eltimle aynı soyadını taşımaktan utanıyorum siz birbirinizin numarasını almışsınız pes vallahi.  Şimdi bana arabozucu fesat demesin kimse. Ben sadece eltilerin iyi anlaşabileceğine dair inancımı yitirdim. Ya düğünümde kadının oğlu bana geldi dans etmek için kadın çocuğu kucağımdan aldı ya. Pes valla ya. Ama görür o gününü öyle planlar var ki kafamda Allahın izniyle bütün o şımarık a tavırları başında patlayacak. 
(755 puan) tarafından
Senin bu anlattıklarının çoğunu ben yaşamadım ama eltim yaşamış ailelerin sebep olduğu şeyleri biz aramıza katmiyoruz yeri geliyor oturup kaynanamı cekistiririz yeri gelir eksik fazla olanları konuşuruz altını bile eltime eksik takmışlar eltim 10 yıl beraber oturmuş ben hiç beraber oturmadim. eltimle benim aramda çok bi yas farkı yok 21 yıllık gelin ama çocukken evlenmiş. Senin yaşın kaç bilmiyorum ama böyle en ufak şeyi dert ettikçe sen huzurlu olmazsın benden sana tavsiye
(202 puan) tarafından
Şimdi şöyle oldu, önce bunlarla aile içinde tanıştık. Daha sonra pek samimi davranmadılar tanımaya çalışmadılar. Yani kardeşinin bir sevgilisi olsa ya da kaynının illa ki bir oturup çay kahve içelim dersin dimi. Ama yok. Biz yokmuşuz gibi davrandılar. Daha sonra bir gün oğullarının 1. Yaş günü vardı. Eşimle beraber tabi o zaman sevgilim ama aynı apartmanda yaşıyoruz kayınvaldelerle. Neyse Ogün gittik hediye sürpriz herşeyi beraber seçtik. Aldık koşturduk. Daha sonra eşim sen de gel beraber gidelim demedi, bu arkadaşlar da beni davet etmedi. Ben evime gittim. Evde ağlıyorum tüm aile toplandı ben dış kapının dış mandalıyım falan diye saat akşamın 9u olmuş eşim arıyor babam evde bişey unuttu eve gidecek dönerken seni de getirsin diyor. Ben de dedim ki ne alaka. Gelmem dedim. Bu saate kadar akılları nerdeymiş dedim. Sonra konuşmadık avmde karşılaştık ben başımla selam verdim onlar karı koca başını çevirdi bana. Sonra pek denk gelmedik açıkçası. O elti hanımın doğum günü oldu aile yemeğine çıktılar. Ben tabi uzaktayım eşime dedim ki o kadının doğum gününe gitme. İnatla gitmiş. Ben bunu öğrenince elti hanıma küçük bir tebrik mesajı attım 1 hafta kadar önce eşimin parmağıma taktığı yüzüğün resmi ve aynen şu sözler  " parmağıma takılan bu yüzüğün de verdiği yetkiye dayanarak doğum gününüzü kutlarım, sonuçta artık bir aile sayılırız. Aranızda olmayı çok isterdim fakat uzaktayım gelemiyorum." sonra beni engellemiş. Daha sonra evlendiği sıra bir araya geldik konuşmaya çalışıyorum konuşmuyor. Düğünde de çocuğu çekip alınca. Ben bir sinirlendim düşmanlık da böyle başladı işte. Daha sonra sordum soruşturdum aile içinde. Kendisini pek seven sayan arayıp soran yok. Bir tek bana karşı böyle değilmiş. Açıkçası pek kimse sevmiyor onu. Oysa ben herkese dostça arkadaşça yaklaştım. Herkesi eğlendirmeye çalıştım beni çok seviyorlar eşimi de. Fakat Kayın pederimle kayınvalidem memur emeklisi ve çok disiplinliler, onların evinde huzurlu hissetmek imkansız. Eşime diyorum bazen neden yanıma taşındın, ıspartada da yaşardık diye. Bana bizimkiler huzur vermezdi diyor. Eltimle kocası da aynı onlar gibi olunca oraya ait olmadığımızı anlayıp başka şehre taşındık. Bu anlattıklarım dışında bişey yaşanmadı. Çünkü birbirimizi görmedik. Bu kadarıyla söyle kim haklı kim haksız bakalım.
(202 puan) tarafından
Zaten bu saatten sonra düzelmez o başka şehirde ben başka, düzelsin diye de uğraşmıyorum. Elin kızından banane.
(755 puan) tarafından
Tamam haklılık payın var ama düşmanlık gerektirecek bişey yok. Sonuçta sen daha tam olarak aile içine girmeden yaşanmış şeyler. Emin ol benim eltim ne eziyetler çekmiş çocuk yaşta evlenmenin beraber oturmanın etkisiyle kayinvalidemler köyde oturuyor şehirden köye gidip ahirla malla köy işleri ile uğraşmak zorunda kalmış. Ev alıp ayrılınca hiç bir eşya almamışlar ama.bana oturma grubunu bile 2 takım aldılar daha neler var neler anlatmakla bitmez ama bunlar benim suçum veya onun suçu değil bizim mantığımiz bu ve birbirimize sahip çıkarız görümcem eltim ucumuzde birbirimize sahip çıkarız birimiz bı hata yaptığında hepimiz ustleniriz doğuma gittiğimde bile evim daginikti aniden sancım başladı bende kış hazirligina uğraşmistim o zaman eltim geldi benim evimi topladı görümcem desen sürekli hastanede yanımdaydı ha diyeceksin ki hiç mi sorununuz yok birbirinize karşı illaki oluyor anne kız arasida bile sorun olurken başka kadınlarla olmaz mı ama herşeyi buyutmeden kapatırız mevzuyu aramızda biter gider buyutmekle anca huzur bozulur
(755 puan) tarafından
Duzelmezse boşver uğraşma hiç anma bile anca kendine yuklenirsin o zaman
0 oy
tarafından
Evet ondan dolayı olabilir de bu çok takılacak bir sorun değil 
tarafından
Takılmadım sadece merak
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Bence sana düşmanlık etmek için öyle kaydetmiş (ironi yapıyorum) 
tarafından
Düşmanlıkları nı kazanacak şeyler yapmam
(3,162 puan) tarafından
İroni yaptım diye de belirttim üstelik
0 oy
(561 puan) tarafından
Ben prensip olarak herkesi adi ve soyadiyla kaydederim annem babam eşim kardeşim hariç hatta bi gun gorumcem annesinin babasinin telefonla isimle kayitli olduğunu gördü ama bisey diyemedi cunku kneidisi de isim soyisimle kayıtlı :D nasil kullaniyosam oyle kaydederim yani ***** gibi biri beni boyle kaydetmis bende degistiriyim diye dusunmem hemen bi uygulama vardı ya kimin seni nasil kaydettigini gosteriyodu biri beni Michael Kors diye kaydetmiş :D hangi çılgın acaba o :D
tarafından
Bence de saaalakça
0 oy
(177 puan) tarafından
Benim eltinin numarası bile yok be :D
tarafından
Yok 5 eltiminde var
0 oy
tarafından
Buna mi takildin Allah askina su eltilerinizi bi salın ya
tarafından
Dalmışım ben kızmak yerine düzgün
Cevap verebilirsin yada yazmadan geçe bilirsin
tarafından
Kizmadim ki buna mi takildin dedim, bosver ne yazarsa yazsin, onun telefonu sonucta, yani bunda takilacak birsey yok anlaminda dedim neden kizayim
0 oy
(15,998 puan) tarafından
Eltim yazmaya ne gerek var zaten bende hepsi adı ile kayıtlı 
tarafından
Önceden öyle idi sonradan bende görünce değiştirmesi
0 oy
(216 puan) tarafından
Tiiiiiiisssssss
0 oy
tarafından
Canım benim de eltim var ve benden 6 yaş büyük olmasına rağmen aşırı patavatsız birisi o patavatsızlığınu bana karşı da yaptı ve eşim kayınvalidem de bunu bana açıkça söylemesine rağmen onun tarafımda kayınvalidem. Ben de rahatsız oluyorum fakat çokta umursamıyorum ne kayınvalideme ne de eltime karşı kendimi üzmüyorum. Merhabadan öteye gitmedim hep resmi oldum çünkü patavatsız ne yapacağı belli değil eşim de abisiyle pek iletişimi olmadığı için sorun olmuyor. Ayrıca kendi ailen yanında varsa hiç hiç umursama. Seni seven ve sana değer veren insanlar ailen ve anne baba kardeşlerindir. Tavsiyem merhabadan öteye geçme aksine ciddi ve ağır oldukça hiçbir şey yapamaz sana
tarafından
Ayrıca isimle kaydetme konusu da bana mantıksız geldi önemli olan onun sana nasıl davrandığı ve senin ona nasıl davranacağı hakkını vermek.

İlgili sorular

+1 oy
120 cevap 1,424 göst.
8 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Tuanalina (649 puan) tarafından soruldu
0 oy
72 cevap 690 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde Bercemkaya (571 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 91 göst.
12 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Eylulunannesiiiii (402 puan) tarafından soruldu
+2 oy
75 cevap 1,182 göst.

380,102 soru

11,378,954 cevap

34,864 kullanıcı

...