0 oy
175 göst.
Diğer kategorisinde (456 puan) tarafından
İnanır mısınız kızlar .ben inanıyorum .düğüne gitmiştik .akrabam kızın çok kilolu herhalde mama veriyorsun dedi yok dedim sadece kendi sütüm. eve geldim bu kız ne yapıyorum ne ediyorum  sütümü almıyor  görümcem dedi kurşun dök . döktüm .masalh deli gibi sütü almaya başladı bundan birkaç gün önce . kızım geceleri hep ağlıyordu birden çığlık atıyordu . yine tek başına kurşun döktüm. Kızım o gece rahat uyudu sonraki gece daha rahattı maşallah sübhanallah bu gece daha iyi  

12 Cevaplar

+1 oy
(7,972 puan) tarafından

İslam dinimizde, ne Hz. Peygamber Efendimiz (Sav) zamanında ne de sahabeler döneminde böyle bir şey olmadığı fıkıhta, içtihatta, mezheplerde de bunun hiç bir yeri yoktur. Kurşun dökmek veya kurşun döktürmek bidattır, hurafedir, caiz değildir.

Kuşun dökmek bidat ve hurafe olduğundan dolayı bunu yapmak günahtır. Özellikle kurşundan, bunun eritilip dökülmesinden medet ummak Allah muhafaza küfre girer. Mutlak güç sahibi Allah'tır, cansız varlıkların (taş, boncuk, kurşun...) bir derde çare olamayacağının bilinmesi gerekir.

(456 puan) tarafından
Ben şok gerçekten.hic din açısından bakmamiştim
(456 puan) tarafından
sağol canım Biraz İslam yönündede araştırayım
(3,681 puan) tarafından
Valla bende hiç o yönden bakmamıştım bir ara istiyordum canım Allah razı olsun bilgilendirdigin için
(1,186 puan) tarafından
Katılıyorum sana inanmayın böyle şeylere
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani ben yapmadım hiç ama kaynanam dokermis.  Benim kızımda geceleri aynı ya
(456 puan) tarafından
Valla canım kim hurafe derse desin ben inanırım çünkü faydasını gördüm.ben eski şeylere inanırım eskiler birşey yaşayıp görmüşlerki . Yaapin diyor.kaynananda kurşun varsa erteleme bence ne kaybedersin ki
tarafından
Kaynanam vefat etti geçen sene canım bende hiç yapmadım çevrede var mı döken Bi bakayım. Kızımı insan içine çıkarınca mutlaka bisey oluyor
0 oy
(374 puan) tarafından
Ben çok inanmam ama o gün kuzenim illa gel dokek dedi döktü Onur'a kapının üstüne koydu hala duruyor
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Bilmiyorum İslam dininde yok böyle birşey. Hatta nazar boncuğu da yok. Özelikle nazar boncuğu hakkında nihat hatipoğlu konuşma yapmıştı bişi anlatmıştı. YouTube da var. İzlersen 
0 oy
(669 puan) tarafından
Bende inanmıyodum ama eşimle evlendikten sonra inanmaya başladım kaynanam döküyo dün döktürdüm kızımla bana ikimizde hastayz ama gerçekten biraz olsun rahatladım nazar değdigne emindim çünkü kuranda geçmiyomus ama günahta degil galiba sonucta oda duayla oluyo 
0 oy
(589 puan) tarafından
İnanmam batıl inanç bence ana nazara inanırım ve çok korkarım en güzeli nas felak ve nazar ayetlerini okumak gerisi boş 
0 oy
(7,018 puan) tarafından
Felakıma nasıma ayetel kürsime güvenirim dahada hiçbirseye güvenmem allahın izniyle 
0 oy
(11,094 puan) tarafından
Boyle şeyler olduğunda bol bol oku dua et kizim nazar boncuğu kurşun dökmek vs. Onlar dinimizde yok nazar diye bisi var ama
0 oy
(449 puan) tarafından
Yok be canım ben Bi ara nazar var diye döktürdüm çıktı nazar dediler, ertesi gün yeni aldığımız arabaya otoparkta gelip çarptılar :) 
0 oy
tarafından
Yok inanmam öyle saçma sapan şeylere 
0 oy
(12,745 puan) tarafından
Dedem çok döker 
0 oy
tarafından
Dua ederim, kurşuna inanmam.

Nazar degdigini dusunuyorsan dua okul bol bol. Materyalist seylere kursun vs gerek yok hurafe bunlar

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 155 göst.
29 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Nrgz (769 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 153 göst.
9 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Eda06 (3,740 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 558 göst.
25 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 368 göst.