0 oy
372 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba hanımlar oğlum iki buçuk ay sonra iki yaşına girecek. Gece uykusu düzenlendi şükür. Eşim ikinci çocuk olsun diyor ama bende kararsız kaldım yani aralarında çok yaş olsun istemiyorum cevrede çok çocuk yok tanıdık ve gerçekten oda sıkılıyor. Sadece benimle oynuyor. 

Bir yandan açıktan okuyorum hamilelik süreci ilki gibi kötü geçerse nasıl çalışırım derse diyorum. Kafam karışık biraz. Aralarında üç yaş olması iyi olur gibi doğana kadar oğlum üç yaşına girer çok mu erken acaba yaş kafam karışık biraz. İkinci çocuğu bu yaşlarda doğuran anneler nasıl zor mu oluyor?

18 Cevaplar

0 oy
(4,875 puan) tarafından

Valla şu an hamileyim 1 ay sonra kardeşi gelecek diye seviniyor hatta karnımı seviyor öpüyor her gece mutlaka seni seviyorum kardeşim çabuk gel diye konuşup uyuyoruz ☺️ 

Ama bu durum doğduktan sonra nasıl olur bilemiyorum ☺️
Mutlaka zorlukları olacak ama önemli olan da oğlunun bir kardeş isteme durumu var mı benim kızım sürekli derdi benim kardeşim olsun herkesin kardeşi var vs diye.
(4,875 puan) tarafından
Çocuklarla iletişimi nasıl huysuz bir çocuk mu yoksa uysal mıdır bebeğini en iyi sen bilirsin canım.
Ama daha 2 yaşına dahi girmemiş bence biraz daha bekle derim en azından 2.5 yaşını
Biraz daha toparlar kendini biraz daha ifade eder.
tarafından
Yani daha hamile kalana dogurana kadar oğlum üç yaşına girer. Benle kız kardeşim de öyle arada üç yaş var ben iki yaşında iken annem hamile idi. Arkadaş gibiyiz çocuklarımda öyle olsa iyi olur. Huysuz değil bir kuzenim var bir yaşında bebegi gittigimiz zaman çocuğa zarar vermiyor sarılıyor öpüyo oyuncakları ona veriyo tanıtır gibi. Oynuyo yani zarar vermez hiç:)
(4,875 puan) tarafından
O zaman yap gitsin :)) diyormuşum .
Hayırlısı olsun hakkında ☺️
tarafından
Sağol:)
(2,423 puan) tarafından
Benimkide öyle öper severdi :D  son 10 gün kala söyle gelmesin diyo :Ddd benimki 3 buçuk yaşında ama kardeşlik kadar güzel bisi var mi :D yap gitsin :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah yardim ediyor canim bence dusun 3yasina girecek, kendini idare edecek yani. Bence kardesini de cok sevecek
tarafından
Bizde öyle düşünüyoruz canım sağol. Okul işini pek kafamda oturtamadim yani evde çalışıyorum tabi ama hamilelik yine zor gecerse dedim. Ya gerçi olacağı varsa Rabbim yardım eder hayırlısı inşallah
tarafından
Canim ilk boyle oldu diye ikincide oyle olucak degil ya. Stres yapma bence. Bak mesela benim ilk hamileligim super digumun berbatti. İkinci hamileligimde hamilelik surecim berabat dogum surecim cok guzeldi
tarafından
İnşallah herşey güzel olur canım
0 oy
(139 puan) tarafından
Benim kizim 3 yasina gircek insalah mayista kardesi.dogacak cok yas oluncada biri okulda biri ewde oluyo yine pek bisy anlaslmiyo bnce ikiside ew bebesiyken buyumesi birlkte vakit gecrmek
tarafından
Doğru benle kardesimin arasında üç yaş var arkadaş gibiyiz gerçekten çok yaş olmasida iyi olmaz. Zaman geçtikçe iyice akli erdikten sonra kıskançlık olur. Şuanda bebekleri seviyor oynamak istiyo:)
(139 puan) tarafından
Hemen ol deyince de olmuyo maglum allh bilir en güzelini hayirlisi
tarafından
Evet canım:)
tarafından
Çok doğru kızımın biri 6 biri de 2 yaşında. Sabah koştur koştur okula gidip abla bırakıyoruz. Eve gelince kızım çok huysuz oluyor abla yok diye
0 oy
tarafından
Doğduğu gibi onunla arkadaş olup oynamayacak maalesef. Şimdiki çocuklar çok fena oluyor. Kardeşi gelince tüm düzen degisecek, uyku düzeni, çocuğun huyu bile farklı olacak. Tüm bunları göz önünde bulundurarak yapmalısın. Yaş aralığını düşünerek degil, kendini ve bebeğini düşünerek yap. 

Benimkiler arasında 3 yaş 7 ay var. O kadar sıkıntı çektim ki anlatamam. Kaçarsın :D
tarafından
Kız korkutma:Ddd
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Çok zor çocuk hep ilgi istiyor yani aynı şeyler başa saricak ders çalışman fln çok zor olur hamilelikte hep uyku hali oluyor vs vs sen bilirsin canım
tarafından
Hayırlısı inşallah tabi zorlukları kesin olur nasip
0 oy
(339 puan) tarafından
Benimde kızım yeni 2 yaşına girdi 2 buçuk yaşında kardeşi dogacak kızım bana çok düşkün aşırı kıskanç ama çok hiperaktif oldugu için kardeşiyle oynar beraber büyürler diye düşünüyorum aslında bizde düşünmüyorduk eşimle bize süpriz yaptı bebişimiz olsun hayırlısı olsun dedik kardeşiyle beraber büyürler artık
tarafından
Hayırlısı olsun inşallah
0 oy
(1,610 puan) tarafından
İki yaş ideal bence. Diğer çocuk olana kadar 9 ay geçene kadar zaten  oğlun 3 yaşına girecek 
tarafından
Evet bende öyle düşündüm arada üç yaş falan olur hamile kalma süreci bide hamilelik var 9 ay iç yaşında olur o zaman a kadar
(1,610 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
Yakınında annen varsa olur ama. Yardım edecek kimsen yoksa çok zor. 
tarafından
Ann yok kayınvalidem var ama yardım eder annem gibidir
0 oy
(11,257 puan) tarafından
Canim bence aralarında olmaması daha iyi tabi illaki vardır zorluğu benim yegenlerin arasında 4 yaş var küçük olan çoklu gıda alerjisi vardi kolikti çok zorladı tam oynama yaşına geldi ablası okula başladı falan derken ablam çok zorlandı kıskançlık da var ablada biraz daha geç yapsa bu sefer kuşak farkı oluyor 
tarafından
Aynen doğru canim
0 oy
tarafından
Sen hazır mısın buna önce onu sormalısın kendine canım kardeş olunca çocukların herşeyi değişiyo benim oğlumda 21aylık düşünmüyoruz inşallahta olmaz düşünene kadar 
tarafından
Bende dört yaşına kadar istemedim ama gerçekten oğlum arkadas istiyor bir kuzenim var gittigimiz zaman ordaki iki küçük kardes var onları görünce çok seviniyor eve gelmek istemiyor oyuncaklar da fayda etmiyor.
tarafından
Canım arkadaş olması için kardeş değil aynı yaşıtında arkadaşları olması lazım bunu doktor söylüyo onun gelişimi için aynı yaşıtında biriyle saatlerce oynaması lazımmış valla sen bilirsin kuzum çocuk büyütmek çok zor hele ki bu devirde
0 oy
tarafından
Kardesin kötüsü olmaz kız bende yapcam insallah bide hemen olurmu olmazmi orasida meçhul denemek lazim
tarafından
Doğru:)
0 oy
(61 puan) tarafından
Ben ikinciyi doğurduğumda kizim 14 aylikti oglum kolik dogdu cok zor günler geçirdim sonra oglum iki buçuk yaşındayken 3. Hamile kaldim daha iyi gecti sen bilinen sen bakican 3 tane cocugum var hepsinin hamileligi dogumu büyümesi hep farklıydı kimselerle kiyaslama
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(422 puan) tarafından
Canım 3 tane çocuğum var 3.de 3 yaş arayla doğum yaptım bence 3 yaş ideal 6 yaşındaki oğlum arkadaşlarının arasında kardeşini korur o küçük daha o bilmez niye vuruyorsun gibisinden 3 yaşındaki kızımda 8 aylık kızımı sver ablam der bazen mamasını yedire benmngozetimimde tabi ayağında sallamak ister tabi güzel olduğu kadar zorluklarida var ama Allah yardım ediyo
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(7,004 puan) tarafından
Bence iyi canım benim kızım da Mayısta iki yaşına girecek biz de istiyoruz bakalım hayırlısı. 
tarafından
Hayırlısı inşallah
0 oy
(547 puan) tarafından

Canım benim kızım 31 aylık (2 buçuk yaşında) ve ikinci bebeğime 21+4 haftalık hamileyim. İkinci bebeğim doğduğunda kızım tam 3 yaşında olacak ve bana göre çok iyi bir fark,fazlası bence iyi değil. İkisi birlikte büyür iki arkadaş gibi. Bende açıktan üniversite okuyorum canım ama Allah bir şekilde yardım ediyor. Tabi karar senin,herşey gönlünce olsun inşallah :) kızım mesela çok mutlu kardeşi olacağı için, sürekli ismiyle sesleniyor,geliyor karnıma dokunuyor öpüyor konuşuyor kardeşiyle 

tarafından
Benimki daha anlamaz kardeş falan ama inşallah hayırlısı düşünme aşamasındayım:)
(547 puan) tarafından
Herşeyi güzelce düşün tart canım. Şuanda sen anlamadığını düşünürsün ama hisseder anlar anneso. Doğduğunda da çok mutlu olur bence :)
tarafından
Çok teşekkür ederim canım:)
0 oy
(1,297 puan) tarafından

Benim kizim suan 22 aylik ve ben 22 haftalik hamileyim bizde istedik:D

tarafından
Allah bağışlasın
(1,297 puan) tarafından
Sagol canim
0 oy
(3,342 puan) tarafından
Benim oğlan 3 yaşında ikinci sürpriz yapıp geliyor ☺️ bende erken diyordum ama nasip
tarafından
Allah bağışlasın
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Eger kendini hazir hissediyosan yap inşaAllah:)
tarafından
Düşünme aşamasındayım çok sağolun

İlgili sorular

+1 oy
21 cevap 487 göst.
24 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,010 göst.
19 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 229 göst.
28 Nisan 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu