0 oy
965 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (670 puan) tarafından
Kızım 11 aylık yeni farkettim mastürbasyon yapiyo terliyo dikkatini dağıtmaya çalışıyorum alınca sinirileniyo önerisi olan bilgisi olan yazabilirmi

32 Cevaplar

+2 oy
tarafından
düzenlendi

Cocuklarin masturbasyon yapmasi cok normal .

Bildiginiz yani "sex " anlaminda yapilan bir sey degil.

Cocuklar sex  nedir bilmezler .

Bu ,onlar icin emme, ellerine agzina goturme vs gibi normal bir gelisim parcasi ve kendilerini rahatlatma yontemidir .Stresten kacis .

Engellenince sinirlenirler , daha da yapmaya devam ederler .

Bi anne olarak sakin olmalisin ve bunun gecici bir donem oldugunu unutmamalisin .

Stresli oldugu icin yapar , ailede ilgi eksiktir ondan yapar , kardesi vardir kiskanir yapar , organini kesfediyordur yapar .

Çünkü artik haz bolgesi degismistir .Onceden emerek haz alirken ya da kendini rahatlatirken simdi de anal donemde ve cinsel organlarini kullanarak haz aliyor .Yani kendini rahatlatiyor .

Bu siralar biraz daha ilgili olmaya ozen goster kuzu.
tarafından
++++++++ :)
(2,803 puan) tarafından
++++++++ katiliyorum :)
tarafından
❤️☺️ ☺️❤️
-Reklam-
+1 oy
(3,156 puan) tarafından
Acaba kaşınıyo filan enfeksiyon olmasın hemen buna nasıl yorabildin?
(670 puan) tarafından
Kızarıklık yok her zaman yapmıyor dikkatini dağıtımda bırakıyor yeni başlayınca uzun süre yapiyosa sinirleniyo alınca dikkati dagitilmiyor
(3,156 puan) tarafından
Sanmam ya tamam belirtileri ona yönelik olur ama senin ki daha çok küçük bi kere ayrıca canm kızarıklık vs yok diye kaşınmıyo anlamına gelmez idrarı kokuyo mu peki
tarafından
Bebekler cinsel organını tanidiginda bunu yapar aile tüketici derslerinden hatırlıyorum ve bu normal karşılanır
+1 oy
(207 puan) tarafından
12 36 ay arası oluyor canım anal dönem deniliyor. Çocuk ilk oral dönem yasiyor yani ağzıyla zevk aliyor sonra cinsel organiyla ama bunu bir yerden keşfetmiş olabilir bana biraz erken geldi. Ben yaşamadım hiç ama sınıf öğretmeni olduğum için üniversitede derslerde görmüştüm. Youtubeda bu dönemi nasıl atlatacagina dair videolar vardır diye düşünüyorum fakat idrar enfeksiyonuna da bir baktırin sağlık ocağında. Çünkü kaşınıyor da olabilir. Islak mendille siliyorsaniz islak mendili yıkayıp kullanın 
tarafından
Aynı yorumu yapacaktım kizzzz +++ gerek kalmadi
(207 puan) tarafından
:))))))
0 oy
tarafından
Nasıl yapabılır kı 11 aylık cocuk 
(670 puan) tarafından
Orayı babasının benim koltuk başına sürtüyo
(670 puan) tarafından
Bizim bacamiza
tarafından
Kızlarda degıl de daha çok erkeklerde görülüyordu hıc gepkı vermemek lazımmış kızmamak elını çekmemek baska bırseye dıkkatını yöneltmen lazım ama çok erken olmuş
(670 puan) tarafından
Valla çok erken bende hiç bu ayda duymadım ne yapcam bilniyorum
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Nasil yapıyor ki cnm 
0 oy
tarafından
Canım benim bildiğim cinsel organını tanıyormuş bu zamanlarda ama daha iyi bilen arkadaşlar vardır 
0 oy
(2,618 puan) tarafından
Nasıl ya 11 aylık 
0 oy
(14,032 puan) tarafından
İlgisiji hep dagitman gerekiyor ve tepki verme görmemiş gibi yap zamanla unutur inşallah 
0 oy
(4,875 puan) tarafından
bezi rahatsız ediyor olabilir mi ..? 
(670 puan) tarafından
Çıkardım tekrar yapti
0 oy
(2,039 puan) tarafından
11 ay çok küçük değil mi yaa bunun için 
(2,039 puan) tarafından
Nasıl yapıyor ki tam olarak yani çok düşük bir ihtimal daha bebek anlamaz diye düşünüyorum hala
tarafından
Zaten terliyorsa masturbasyon yani idrar yolu enfeksiyonu olamaz kuzu.
(670 puan) tarafından
Evet terliyo uykusu geliyo gibi rahatlık oluyo ben uykusu geliyo sanıyordum alınca sinirleniyo agliyo
(2,039 puan) tarafından
Bu durumda sakin kalıp dikkatini dağıtmak gerekiyormuş çok büyük tepkiler verme yine de bi doktordan yardım al
tarafından
Kuzu psikologa git .cocuk psikologuna o yonlendirir.detayli yazdim yukarda .okursun ❤️
0 oy
(1,191 puan) tarafından
Mantar olsmasin yada enfeksiyon kasiniyordur kurt bile olabilir 
(670 puan) tarafından
Baktım bişey yok kızarıklık hiç bişey yok
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Anam ilkkez burda duymuştum bebekte mastürbasyonu..

12 yaşında bir 22 aylıkta bir bebem var ikisinde de görmedim böyle bişey.. 

Nasıl anladın yaptığını.? Hoş bnmkiler erkek kızım yok.. Belki pişik filan oldu kaşıyo çocuk.?
(3,551 puan) tarafından
Klitoris sürtündüğnde çocuk hazzı alıyorlar. Cinsel likle sex le alakası yok.. Değişik bişi.. Erkekler de büyüdüğünde sorun maalesef..
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Bi pedagog randevusu al ama o dedigin icin erken muhtemelen idrarda enfeksiyon vardir 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Doktora götürmen lazım enfeksiyon ya da mantar olabilir 
0 oy
tarafından
Acaba kaşınıyor olabilir mi
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Ay doğru mu okudum ben nasıl yapıyor ?
0 oy
(119,338 puan) tarafından
bezdendir belki 
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Bezimii rahatsız ediyor acaba 
0 oy
tarafından
Canım çocuklarda belirli dönemler vardır merak etme geçici birşey genelde 2 ile 6 yaş aralığında oluyor çocuk kendi vücudunu tanıyor hoşuna gittiği içinde onu tekrar ediyor sakın kızma veya bırakması için ısrarcı olma dikkatini başka yöne çekmeye çalış gün içinde daha çok ilgilen 
tarafından
Sanada ++++ :)
0 oy
tarafından
İdrar yolu enfeksiyonu yada mantar falan olabilirmi acaba belki kaşınıyodur bezde rahatsız eder

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 766 göst.
27 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hurremsultan01 (180 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 665 göst.
17 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hclkylmz (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 759 göst.
11 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 116 göst.
2 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,363 cevap

34,861 kullanıcı

...