0 oy
940 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar oğlumu uyuttum eşimle ne zamandır kumbara ne alemde diye düşüyorduk. Biri dolmuş artık almıyordu büyük teneke halinde. Diğeri de dolmak üzereydi. Buradan 1800 den fazla çıktı ama diğerini açmamaya and içtik çünkü say say midemiz bulandı bunları 100 100 poşeyledik kaldırdık. Ama tövbeler olsun ya Bi dahakine direk ziraate götürücem :) :)

Damlaya damlaya göl olur kızlar. Hemen yarın başlayın. 

image

25 Cevaplar

+2 oy
(13,113 puan) tarafından
Maşallah :)  ben de hamile olduğumu öğrenince  biriktirmeye başladım ama çeyrek parasına ulaşınca altın alacağım nakit para değer kaybediyor  
tarafından
Bende öyle başlamıştım canım yani aslında oğlum 18 aylık şuan 6 ay kalmıştı doğuma başladığımda. Hemen hemen 2 sene oldu. Oğluma niyetledik. Gittiği yere kadar gidecek bakalım
(13,113 puan) tarafından
Güzel günlerde harca canım:)
tarafından
Oğluma kuzum inşallah Rabbim güzel şeylere kullanmayı nasip etsin ❤️
(13,113 puan) tarafından
Anladim canım:) uyku hali düzgün ifade edemedim kendimi paşaya güzel günlere kullanmak nasip olsun inşallah
tarafından
Estağfurullah kuzucum çok sağol ❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Para biriktirmek bende huy oldu artık :D
tarafından
Çok güzel birşey ama demir para değilmiş :) saymak bir yerden sonra hoşuma gitmedi :) :) ama olsun yinede güzel birşey
(762 puan) tarafından
Bende eşimden butun bozuklar alırım boyle boyle bayagı bırıktırmıstım bende
0 oy
(1,319 puan) tarafından
Maşallah Allah bereket versin canm ben hiç toplayamam 
tarafından
Amin kuzum cümlemize inşallah
0 oy
(564 puan) tarafından
Kız bankada demir para sayma makinası da on dakikada sayıyor adam uğraşmaya değmez
tarafından
Eveeet kesinlikle değmez açtığımıza pişman olduk
0 oy
(2,529 puan) tarafından

Her işimizi kartla hallettiğimiz için hiç nakit çekmiyoruz öyle olunca da para birikmiyor malesef ki :(

tarafından
Öyle kuzum kartlar her yerinde hayatımızın. Ama ben bir şekilde yinede nakitten bozuk arttırıyorum
0 oy
(251 puan) tarafından
Maşallah cnm Allah dahada arttırsın 
tarafından
Amin kuzum
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Çok güzel birşey gerçekten bereketli olsun

tarafından
Amin canım benim
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Bizimde var kumbaramız her ay açıyorum ben ama. Kavanoz bizim ki. Para zaten değer kaybediyor
tarafından
Öyle kuzum ben oğluma niyetlendim ne zamana kadar birikirse artık
(2,746 puan) tarafından
En güzeli bence her ay aç bankada altın hesap yap ona at. En azından değerlenir
tarafından
Var kuzum o Altın bes hesabı var o ayrı
0 oy
(5,868 puan) tarafından
Hahaha bende 5 krş kumbarası var evde bulduğum 5 10 krşları 1 TLleri hep atıyorum içine yarısı dolu  :) 
tarafından
Allah bereket versin inşallah kuzum
(5,868 puan) tarafından
Aminn napalım kız akmasada damlar :)
0 oy
tarafından
Demir para toplamam ben cok sıkıcı sayması kağıt toplaram valla 5 10 20 farketmez
tarafından
Anladım canım
0 oy
(1,343 puan) tarafından
2 yıl nasıl dayandınız canım? 2-3 ay dayanamıyorum ben cok seviyorum mrk edip hevesle saymayı :) :) :) 
tarafından
Her ay şimdi de saysak sonra mı diye diye maşallah bir dağ oldu. İyki ikisini aynı anda açmamışsız inan pişman oldum birde gece gece bu kadar uzun süreceğini tahmin etmedim :)
(1,343 puan) tarafından
Kocamın umru olmuyor sayma işi bana kalıyor o yuzden bende keyifle sayıyorum bu kadar bekletmeyin canım yukarıda arkadaşın dediği gibi altın yapın :)
tarafından
Kuzum altın bes hesabı var o ayrı ondan çokta altına gitmedim tüm birikimlerde. Bakalım nereye kadar böyle birikecek gittiği yere kadar :)
(1,343 puan) tarafından
Masallah kuzum Allah bereket versin
0 oy
(3,156 puan) tarafından

Biz bu 5. Senemiz olcak evlendiğimizden bu yana kurban paralarını hep bu şekilde biriktirip kestik bu senede Rabbim nasıp eder inşallah...<3

tarafından
İnşallah kuzum ❤️
(1,343 puan) tarafından
Aaa super fikirmiş kurban :)
(3,156 puan) tarafından
Aynen canım çok rahat birikiyor zaten o sırada da senden sanki o para hiç çıkmamış gibi oluyo.. :-D
(1,343 puan) tarafından
Ayy kesinlikle bende de kocamın unuttuğu 350 kadar var bakalım kurbana kadar ne kadar daha biriktiririm :)
(3,156 puan) tarafından
Var zaman daha kurbana birikir baya kuzum inşallah..:-)
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Yaa bizde var 3 büyük kumbara doldu ağzına kadar eşim açmayalım demirciye satalım daha çok verir kiloyla satsak diyor bana hiç mantıklı gelmiyor çünkü içinde 100 lük  kağıt paralarda var 
tarafından
İlk defa duyuyorum böyle birşeyi :) demirci niye daha çok versin ki kuzum Allah Allah. Hemde kağıtta var diyorsun yazık olur
(3,830 puan) tarafından
Söylüyorum anlamıyor ki bende valla ilk defa eşimden duydum aman ne yaparsa yapsın kendi biriktirdi bakalım ne kadar verecekler :))
0 oy
(686 puan) tarafından
Maasallah cnm çok güzel kumbara böyle bereketli oluyor normalde asla birikmez
tarafından
Evet kuzum doğru diyorsun
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Maşallah kız 

tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(119,342 puan) tarafından
anaa kiz hani acmiycaktin
tarafından
Eşimle gaza getirdik birimizi. Ama açınca 5 dk sonra pişman olduk. Diğer tenekeye hiiiiiiç dokunmadık :) bunu da 100 lük yapıp kaldırdık diğeri daha kapalı. Tövbeler olsun :D
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Benimde var ama küçük kumbara bende 50 tl çıkmıştı 4 ay içinde 
tarafından
Olsun Allah bereket versin inşallah
(1,541 puan) tarafından
Amin ben hemen harcıyorum artık
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Canım iki sene olmasada hamile kaldığımda başladık eşimle doğum paramı ordan cikardik inan beş gün oldu doğum yapalı çok şükür doğum için kuruş lazım.olmadi dışardan hep o oaradn kullandım
tarafından
Ne güzel kuzucum maşallah çok işe yarıyor
0 oy
tarafından
Bende biriktiriyorum
tarafından
En güzeli canım
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Malesef ki deflasyon yuzunden para biriktirme hevesi istegi kalmadi kucuk  kuxuk 20 lira falan para kalinca cuzdan da dolar almak daha mantikli geliyo 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 575 göst.
13 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Selimin annesi (9,007 puan) tarafından soruldu
+1 oy
43 cevap 1,291 göst.
8 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Defnedamla (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 427 göst.
0 oy
23 cevap 428 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,682 puan) tarafından soruldu

380,128 soru

11,379,647 cevap

34,868 kullanıcı

...