0 oy
783 göst.
Aile kategorisinde (672 puan) tarafından
Kizlar ben öğretmenim bebeğim 70gunluk evde doğum iznindeyim.gelecek dönem okula başlayacağım.bebegime kayınvalide bakacak.ama eltime demiski eve gelmem ben nede olsa çocuğa bakicam orda kalırım.evlerimizin arası 5dk bile değil çok saçma ya....esime desem eee ne var kalsın işte diyecek...kalsın ama insan yerden bir çöp kaldırmaz mi sadece hizmet bekler oturur yaşı 60

22 Cevaplar

0 oy
(1,995 puan) tarafından

Fayda yerine zarara gelio o desene :D

(672 puan) tarafından
Hem de nasıl zaten uzak mesafe okulum yorgun gel ev çocuk bir de hizmetler ilk bebegimde de aynısını yapmıştı..
(1,995 puan) tarafından
ay bi senin başında yok ablama da gittş kaynana
bebek 40 lanmadan sözde yardıma
bide düşmüş kolunu kırmış ablam çıldırdı hem ona hem bebeğe baktı
(672 puan) tarafından
Çok zor valla hastalandım kalkıp bı tas çorba yapmaz öyle bı durum
-Reklam-
0 oy
(119,016 puan) tarafından
60 yasindaki insan minik bebegede zor bakar benxe
(672 puan) tarafından
Bende diyorum bı akrabamız var çok güzel bakıyor coxuklara ne gerek var ben bakarım diyor..gelince anne çocukla konuşsana laf seviyor diyorum eee nenesinin konuşacak halimi var diyor..çocuğa nasıl bakacak ama anlamiyorlar
0 oy
tarafından
Maddi imkanınız iyise bebeğin büyüyene kadar çalışma canm
(672 puan) tarafından
Şükür ikimiz de öğretmeniz ama.ilk.oglum büyük dershanesi öğretmeni derken sıkıntı çeksin istemiyorum..
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Çocuğa bakacağına emin misin. En baştan kalmama konusunu ayarla sonra bni sitemediye döner. Ama baştan anlasirsan ses etmez. Bnde doğum iznindeyim valla şuan kaynanam bnde. Kalmalı çok zor gelsin gitsin bnce. Hatta sen ona götür direk bebeği. Bn senin yerinde olsam eve gel demem.
(672 puan) tarafından
Zaten baktığındn mi onuj derdi gelip burda yayılmak iş yapmam sıcak ev keyfine bakarım..kumanda da elinden düşmez ohh.misss
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Ben direk 5dk ise bebegi ona gotururum vallahi o gelmesin kosk salir gitmez
(672 puan) tarafından
Evi sobalı ondan ben istemiyorum oraya gitmesini birde eşimin yigeni var bebeğe zarar vermesinden korkuyorum eltimle kaynana karşılıklı oturuyor
(1,059 puan) tarafından
Ay simdi gelie koşk salar
(672 puan) tarafından
Offf aynen öyle valla..kocası var naoarsa yapsın diyor evde o:)))
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun zor bir durum
(672 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim çok zor ilk bebeğimde de bende kaldı ama gençtim şimdi yaş 37 kimseyi çekecek kafam yok
tarafından
Haklısın sen onaa bıraksan daha iyi olur bebeği
0 oy
(267 puan) tarafından
Evler bu kadar yakınken ne alaka ya sizin de bir özeliniz olmayacak mı . Bakıcı tutsan sanki daha iyi gibi
(672 puan) tarafından
Eşimle söyledik sen bakamazsin hergun bı yerim ağrıyor biz bı akraba var onu ayarlayalım diye yok dedi kıyameti kopardı .işte anlamıyorum zaten yürüyerek bile gelip gitmeyecek eşim sabah alıp gelecek okuldan gelince de götürüp birakacak
(267 puan) tarafından
Söz konusu çocuğun ve senin hayatınsa kıyameti koparırsa koparsın sen direnmelisin senin sözün geçmeli
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Senin gidip gelmen zor olur düzenini bozmayalım ben bebeği sana getiririm akşam eve dönerken alırım de :)
(672 puan) tarafından
İşte o imkansız hem ev sobalı hem de eşimin yigeni çok huysuz kıskanc bebeğe zarar verir
0 oy
(470 puan) tarafından
Ben bu şekilde kabul etmezdim sürekli evin içinde rahat edemem illaki kocamla biseyler yasiyacagim rahat yikanamam bile utanirim ne bileyim yani evi yakınmış başka şehirden gelecek olsa tamamda sen geldiğinde işten evine gidebilir
(672 puan) tarafından
Onlar o kadar düşünceli değil kuzum yaa kendi rahatı yerinde mi gerisi önemli değil...eşim sabah getirip akşam götürecek ama olmaz bende rahat iş uaomaz hizmet ister niye gidi gelsin
(470 puan) tarafından
Kayinbaban yokmu cnm tek mi kalacak evde
0 oy
tarafından

Ayyyy yok kalmasın düzenin bozulur gelmesin ondan daha iyi:ermm:

(672 puan) tarafından
Ayyy inşallah kalmaz canım.hep dua ediyorum nolur kalmasın diye
0 oy
(61 puan) tarafından
Bir öğretmen bile kaynanadan dert yanıyorsa biz kendimizi dağlardan taslar asagiya itek demekki neymis kaynanalar hep ayniymis
(672 puan) tarafından
Valla biz ne olursak.olalim kaynana kaynanadir:)))
(61 puan) tarafından
Aynen evlendiğimde halama derdim benim kaynanam gibi yok cok aşıktım kaynanama derdiki iyi kaynana yok kiz hakli cikti
0 oy
tarafından
Yani bence sen bilirsin tabi ama . Hiç kaynanani karıştırma bu işe. Ogretmenmissin maaşında iyi. Eşinde o civar alsa bence bakıcı tutabilirsin. Ben olsa hiç uğraşmam kaynanamla annemle. 

E dediğin gibi sadece çocuğa bakacak iş yapmasinida bekleyemezsin koskoca kadından. Hem bakıcıya her istediğini söylersin mesela çocuğa şunu yedir bunu yapma diyebilirsin 
(672 puan) tarafından
Canım ben zaten diyorum çok şükür durumum buna müsait ama bakıcı dedik kıyameti kopardı..ben zaten iş yapması i istemiyorum beklemiyorum da sıkıntı su senden birde özel hizmet bekliyor..herşeye müdahale ediyor
tarafından
Kıyameti koparirsa koparsin valla. Yarın birgün kavga edip kıyametin kopmasindansa ben başta bakıcıya verirdim
(672 puan) tarafından
Ahhh su eşler annesine çok düşkün ama anlatmaya çalışacağım..inşallah sevgili kocamda anlar beni
0 oy
(14,853 puan) tarafından
Keşke bakıcı baksa.
(672 puan) tarafından
Ahhh keskeee
0 oy
(1,951 puan) tarafından
Hayir kaynanan neden bu kadar müdahale ediyor kararlarınıza onu anlamadım 
(672 puan) tarafından
Çünkü çocuklarını çok güzel parmağında oynatmayı biliyor .sevgili kocamda üzülmesin anam diye kiymiyor
(1,951 puan) tarafından
Iyy allahim oglum var insallah boyle olmaz ya
0 oy
(3,419 puan) tarafından
60 yaşındaki kişi kendi ihtiyaçlarını görsün yeter o yaşta bebeğe bakamaz canm Allah göstermesin siz evde yokken kadına bişey olsa evladın ne yapacak o yaşlar çok kritik ve bebeğinin gelişimine hiçbir katkısı olmaz aksine zararı olur kayinvaliden bebeğine oturup konuscak oyun oynuycak halı yok açacak TV akşama kadar izliycek bence bunun önüne gecmelisin gerekirse bakıcı tut yada hiç çalışma 
(672 puan) tarafından
Canım eltime çok güzel yapıyor halısini bile yıkıyor 3 ay yemeğini önüne koydu.. ama bana gelince hasta..ben zaten kalksın iş yapsın demiyorum ama en azından ekstra hizmet beklemesin
0 oy
tarafından
Biz gencler bile küçük bebeğe bakarken iş yapamıyoz bebeğine bakarsa şükret bence 
(672 puan) tarafından
Canım.mesele iş yapıp yapmaması değil ki eltime gelince çok güzel yapıyor evi yakınken bende kalması sıkıntı..bir de ekstra hizmet beklemesi
0 oy
tarafından
Kaynanam 49 yaşında zar zor gorumcemin kızına bakıyor 60 yaşındaki naisl bakvak acaba
0 oy
(678 puan) tarafından
Tabi gelsin  cocugunuza baksın işiniz hallolsun sonra evine gitsin bakın ne kadar çirkin duruyor yorumum dimi bastırmayın ozman bakıcı tutun maaşınızı bakıcıya olsun bitsin 
(672 puan) tarafından
Deme ki sizin melek hibi bir kayinvalideniz var o yüzden davulun sesi uzaktan hoş gelmiş..kayınvalidem bendeyken eşimle iki çift sohbet bile edemiyorum ben..annemle konuştuğun tele kadar sorar ne oldu diye..ben zaten bakıcı turtabilecek durumdayım çok şükür ama.esim ve annesi bakıcı olmaz diye tutturuyor
(678 puan) tarafından
Hayır hiçte hoş gelmiyor bu konuda haklisiniz ama çocuğunuza baktığı için böyle düşünmekte hoş olmuyor ben sırf baktirmamak için işi bıraktım ileride bile siizn önünüze çıkacak size ben sizin çocuklarınıza baktım bana hep siz bakicaksiniz bile diyebilir annedir bakılır ama ben hep eşitlikten tüm evlatların bakmasından yanayım ve bu yüzden bu durumlarla karşılaşmamak için çocuklarımada  baktirmadim
(672 puan) tarafından
İşi birakmak sizin tercihiniz.ben onlarin geleceği için çalışıyorum.torunu bakacak durumu varsa tabii bakacak:)))bundan önce de ilk oğluma o baktı o zaman farklı şehirlerde yedik bir kere bile hizmette kusur etmedim evladıma bakiyir nihayetinde.sikinti şimdi aynı yerdeyiz evi 5 dk iken niye bende kaliyor
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Haklısın bence , insan akşam çayını alıp ayaklarını uzatıp bi oturmak ister tabi kaynanan varken yapamazsın.Yorumlarda gördüm , akrabanın bakmasına eşini ikna et , hatta git akrabanla anlaş eşine de böylesi daha uygun anneni yormayalım de konu çözülsün
0 oy
(204 puan) tarafından
Benim kaynanam kaynatam da ben dogum yaptigim gunu eve geldiler 1 hafta boyunca sabah aksam geldiler bi çöp dahi kaldirmadı kaynanam annem burdaydi annem iş yapiyo ymek temizlik fln kaynanam oturuyo annem kaynanama hizmet ediyo bide beni surekli bunalttilar yok sütün yok cocuk aç doymuyo psikolojimi bozmuslardi oturup agliyodum surekli bende yasadim bunları utanmasalar yatiya kalicaklar 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 614 göst.
1 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Efenin annesi1 (207 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 522 göst.
24 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Kilci Emine (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 181 göst.
0 oy
7 cevap 307 göst.
8 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu