0 oy
186 göst.
Diğer kategorisinde (110 puan) tarafından
Kayınvalidem köyde yasiyo .Biz de  eşimin görev sebebiyle başka bı köyden ilçeye gececegiz.Kaynanam başladı daha taşınmadan işte eşimin erkek kardeşi var .O da sizde kabalir mi işe gidince .Ablaları var üvey .Onda kalıyordu normalde  çalışırken filan.İste orda kalmasın sizde kalsın vs .Hayır normalde kaynım efendi , saygılı çocuktur üni okuyo .Yazında çalışıyo .Ona lafım yok .Dedim artık  kapım açık sıkıntı yok diye .Başladi işte bize bakar mısınız yaşlanınca,girdiğimiz heryerde bizim  evimiz yok demeler insanlara (yaylada ve köyde evleri var)ben ölürüm ederim demeler herkesin yanında.Yaşi da daha 55 Kendi de ne dediğini bilmiyo sanki .Kendisi iyi birisi ama sanki biseyler yapmak zorundaymisim gibi bana laflar söylüyo.Bende hayır demeyi çok bilmediğim için işine geliyo .Bende ne diyeceğimi bilemiyorum.

6 Cevaplar

0 oy
(1,839 puan) tarafından
Sakin bekar kaynın bile olsa evine koyma
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hiç bi gelinin kaynamasın bakma mecburiyeti yokken bu kaynanalar neden kendilerine bakılması zorunlu gibi davranıyor ki onu anlamiyorum
tarafından
Aynen öyle anne gibi davranacaklari yerde kötülük fesatlık yapiyorlar bende bunu anlamıyorum isteyerek alıyorlar sonra agzimizdan burnumuzdan getiriyorlar
(12,791 puan) tarafından
Asla annemizmiş gibi davranmıyorlar ama evlatlarından çok biz bakalım istiyorlar. Sözde de kızları gibi görüyorlar :)
tarafından
Gerçi annemizden de yeri gelince bi fayda görmüyoruz ki elin kadinindan biseyler bekliyoruz
(110 puan) tarafından
Yatalak hastamız vardı ona bakmıştım ona baktıysan bana da bakarsın diyo .duruyo duruyo çocuklarına beni dışarı mi koyarsınız bakmazmisin bişiler sacmalayip duruyo
tarafından
Hiiiic kimse kusura bakmasın valla o laflarla kendine baktıramaz gelim kaynanaya bakmak zorunda diye bi hadis yok o gelinin vicdanına kalmış ömrümüzün yarısını 3 kuruşluk insanlar için harciyoruz diğer yarisini da cadaloz kaynanalarimiz için harcayamayiz
0 oy
(12,791 puan) tarafından
Ne münasebet sizde kalsın okulu varsa yurdu falanda vardır diye düşünüyorum kocaman adamı evime almam ben şahsen 
0 oy
(91 puan) tarafından
Ay benim ki de elli li yaşlarda ölüyom bitiyom hastayım der dolanır geçen tahlil yapıldı turp gibi vallah benden sağlam... oğullarına kendini acındırıyor 
(110 puan) tarafından
Kız biseyi yok aynı bizimki de öyle oğullarina acındırıyor kendini
0 oy
(768 puan) tarafından
Şimdiden senin eve yerleşmeye yer yapıyor gibime geldi.herseye de tamam deme tepene çıkarlar 
(110 puan) tarafından
Olabilir mi ? Köyde deden inekler olmasa kalırım burda diyo gelince bebeğim var 1 yaşına girecek .Öyle diyo cocuga
0 oy
(1,574 puan) tarafından
Cizgini şimdiden çizemezsen eğer evlilik hayatını büyük tehlikeye sokar sana dim kayınvaliden 55 yaşındasın genceciksin anne maşallah bizi bile gömersin evin varya iki tane Allah verdiği gibi alır yok yok deme de şaka yollu şöyle belli et niyetini
(110 puan) tarafından
Bi cizgim olsun dimi .2 yıllık evliyim daha yeni yeni alışıyorum kimseyle aram bozulmasın diyorum ama iyice sacmaladi
(1,574 puan) tarafından
Sesini cikarmasan hem ezilen hemde eziyet çeken olur bide üzerine sevilmezsin bende hep eşimin ailesi ama iyi olunsun dedim haddi olmayan herkes çocuğumun adına kadar karışmaya kalkti

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 967 göst.
31 Ekim 2023 Aile kategorisinde Bala&Hatun_54 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 339 göst.
5 Mart 2022 Aile kategorisinde Kumdankaleler (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 310 göst.
8 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 791 göst.