0 oy
495 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (143 puan) tarafından
Dün  komşumla sohbet arasında geçti lafı o bizimki 30 gün bile sürmüyor dedi evde iki kişiler çok misafiri de gelmex çok çabuk bitiuormuş dedm bizimki 2 ay sürer bizde iki kişiyiz banada öyle aşırı misafir gelmez damla damla  mı koyuyorsun dedi merak ettim yaa ben mi az kullanıyorum sizlrr kaç günde bitiyorsnz 

44 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Benim kaynanam 1 ay bile sürmüyor napiyorsunuz yağ mı içiyorsunuz diyorum 2 kişi 5 litre yağ hemen bitiriyorlar bak biz beraber aldık yağ bizimki daha bitmedi onlar ikinciyi alıp yarısını bitirmişler bile 
(143 puan) tarafından
Biz az yiyince de laf söylüyorlar herkes farklı iste
tarafından
Bende 2 ayda bir bitiririm
-Reklam-
0 oy
(594 puan) tarafından
Tarih attım 20 günde bitti canm ☺️ seninki gerçekten çok iyi gidiyor haklıymış.
(143 puan) tarafından
Ama iki kişiyiz evde çok tatlı da yapmıyorum eşim sevmez  bende baklava tek severim dişardan alırız hep
0 oy
tarafından
Biz beş kişiyiz evde 3 çocuğum okula gidiyor beslenmelerine sürekli bişeyler yaparım evde 1 ay gidiyor bize 5 litre yag
(143 puan) tarafından
Demek ki bizde siizn kadar olsak 1 ayy gidermiş bizede
tarafından
Çok yağlı yemiyoruz dikkatli kullaninca yetiyor bir ay
(143 puan) tarafından
Ben tassaruf için demiyorum bi bakıyorum iki ay gitmiş yada 1.5 yoksa yemekten nasıl kısııcaksın tadı olmaz öyle
0 oy
(15,681 puan) tarafından
Kimisi yağlı sever yemeklerini çabuk biter yada kızartma pasta börek vs çok yapar bana bazen iki bazen 1.5 ay gider takip etmedim yani ama yağlı sevmeyiz eşimle ben oranlı koyarım elim alıştı artık kızartma da yaparım pasta kek falan da sürekli değil aklıma esince işte 
(143 puan) tarafından
Bende öyle diyorum yağlu sevmiyo eşim midesi bulanıyor yağdan
0 oy
(407 puan) tarafından
Valla bende 1 ay 1bucuk ay gidiyor yemek çok yapiyorum
0 oy
(565 puan) tarafından
Valla bizde 2 kişiyiz ama yani o kdrda deil cnm şu yerine yagmi içiyorlar ne benimde bazn 30 gün bazn daha fazlada hiç 30 günden aşağı düşmedi aslında bu birazda yemeklere bağlı bazı yemeklerde çok yag  kullanırken bazılarında 2 yemek kaşığı bile kafi o yüzden kişiden kişiye değişebiliyor 
(143 puan) tarafından
Daha o bana  diyo cimrlik mi yapıyorsun sürekli de yemeklerime  güzel der  ee malzemeden çalırsan yemek güzel olur mu işte bazı şeylerin kıyaslaması iyi değil
(565 puan) tarafından
Aman bosversene kız seninki cimrilik deil bazısı yemeği sade yag ile dolduruyor öylede yemek yenmez bidaha öyle derse sende cimrilik deil tasarruf dersin
(143 puan) tarafından
Demii qman dilim kısaa işt3 pat diye kalp kırmak istemiyorum bu kadına çok doldm da ses etmiyorm komşuluk hakkı diye
0 oy
tarafından
1 ay yetiyor 4 kişiyiz misafirim de çok geliyor 
(143 puan) tarafından
Ee  deemmekki ben normal kullanuyorm
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Ayda bir böyle bir başlık hortluyor. :) Ben 4-5 ayda bitiriyorum yaklaşık. 

Pandemiden beri senede 2'den fazla misafirim gelmedi. Evde kendimize börek, poğaça, kek yapmayız.

Sadece yemeklere kullanıyoruz, zeytinyağı ve tereyağı da çok kullanıyoruz. Şimdi napıyosun damlatıyo musun diyen yağı 1 ayda bitiren linççi tayfa gelir. :)
(143 puan) tarafından
Yoo  normal seninkide eve misaifr gelmezse  e tatlı da yapmazsan tereyağı zeytnyağı kulllanursan ancaa gayet ideal saydıklarna göre
(1,580 puan) tarafından
Aynen öyle, daha sağlıklı besleniyoruz.
tarafından
Benim de aynısı kaç ay gidiyor 3 4 ay gidiyor.  

Hatta patates kızartma yağını eğer farklı birşey kullanmamışsan yemeğe de kullanıyorum açıkçası .. sürekli yapmıyorum çünkü bekliyce daha kötü oluyi
(1,580 puan) tarafından
Ben kızartma da çok nadir yaparım sadece yemeklere birkaç kaşık koyarak da 5 litre yağ 1 ayda bitmez zaten. Ama burda birçok kişi gece açmaları, kekleri vs. yaptıkları için bizi anlamıyorlar. :)
tarafından
Hahahah olabilir canım bajsjdjd bizim evde sık sık yapılmaz börek falan pasta istediğinde alınıyor artık malzemeleri aynı oldu zaten birde  el tadı vardır benim güzel olmuyo elimden . Bajsjdjd

Puding falan kek falan çok nadir yani ıslak kek çok çok nadir .. ben kizartmadakini ısraf olmasın diye şey ediyorum suzuyorum kullanıyorum
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Rahat 7-8 ay gider bana. 1 litre olarak alıyorum nerdeyse 2 ay kullanıyorum biz çalışıyoruz hafta sonları evde yemek yemeyiz dışarda oluruz evde yemek yapmam o yüzden. Hafta içi de tek çeşit yemek yaparım eşim 1 tabak yemekten başka bir şey yiyemiyor bende öyleyim çabuk doyuyoruz. Yani hafta da en fazla 2 kez yemek yaparım o da tek çeşit olarak:)
(143 puan) tarafından
İyimiş yaa bu konuda rahatsndrr
(4,223 puan) tarafından

Acaba sadece o yagi mi kullaniyolar , bana 2-3 ay gidiyo ama zeytinyagi,tereyagi ve aycicek yagini bi arada kullaniyorum yemeklere gore katiyorum iste hangi yemege hangisi gircekse, bazden ikisini bi arada da kullaniyorum 

Senede 15 kg tereyagi,15 litre zeytinyagi,10 litrede aycicek yagi kullaniyorum, iki kisiyiz 

Annemlerde iki kisi ama daha cok kullanir yemekleri daha yaglidir
(143 puan) tarafından
Maşallah yağ yağ üstüne bizmkilerde öyle babaö yağlı şeyleri sever :)))
(4,223 puan) tarafından
Aynen valla annem benim pilavimi begenmez yavan der :) bi de iç yagda kullanir onlar :D
0 oy
(3,860 puan) tarafından
ben hic 5 lt yag almadim ,aralik ayinda 2 lt almisim migrostan haal bitmedi . kizartmayi actyfry da yapiyorum 1 kasik yag ile ,kek hamurisi pek yapmam , zeytinyagi ve tereyaga agirlik veriyorum yemeklerde
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Iki ay gider nerdeyse cok yagli yemek sevmem.hamur iside falan da yapamiyorum artik o yuzden gidiyo surekli börek pogca yapana dayanmaz ama 
0 oy
(808 puan) tarafından
Evde yaptıklarına alakalı annemin evinde 10gunde biter mesela bende 1ayda kullanırım kek börek kızarma herşeye gidiyo
0 oy
tarafından
Sıvı yağı içiyorlar herhalde:) bende iki kişiyim çocuklar var ama onlara ayrı yemek yapıyorum zeytinyağ kullaniyorum onların yemeğine. Birde tereyağ da kullaniyorum fazla kızartma yapmam 1 kez kızartma yaptığım yağı da yemeklere kullanırım. 3 ay gelan gidiyor bize 
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Biz 4 kişiyiz bana da 1 aydan fazla gider sık sık kızartma yaptığım halde 
0 oy
(265 puan) tarafından
Bizimde 1 ayda 5 lt bitiyor.ikiz bebeklerim ve 4 yaşında kızım var.bukadarz ama yinede bitiyor.kim ne isterse yapıyorum ama hiç kısmıyorum.
0 oy
tarafından
Bir bucuuk3ay gdiyor :)) bu gun tam bir bucuk ay oldu biraz daha var 
0 oy
(375 puan) tarafından
Kızartma felan çok yapıyordur belki benim oğlum patates kızartmasını çok seviyor 1 ay anca gidiyor bizede 
0 oy
(736 puan) tarafından
2 aya yakın gidiyor 2 kişiyiz 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ne günü kız 4 ay rahat gidiyo en son 5 litrelik aldı kaynanam bize daha yarısından biraz azaldı 4.aya girdik :D 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
2 litre yağ 3 ay rahat gidiyor bize. Su niyetine içiyorlar heralde.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 181 göst.
23 Ocak 2022 Diğer kategorisinde berkin (909 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 147 göst.
22 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 85 göst.
16 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Lala123 (597 puan) tarafından soruldu

379,600 soru

11,363,615 cevap

34,840 kullanıcı

...