0 oy
450 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Herkes mi benin gibi çok merak ediyorum valla 

Hiçbir şeye yetişemiyorum artık son bir aydır  mahvolmuş durumdayım .

İkizlerim var 20 aylık bu zamana kadar çok güzel idare ettim hem çocuk ev işi yemektir hepsini yapıyordum ama artık imkansız ne çocuklara ne kendime ne ev işine yetişemiyorum nerde hata yapıyorum anlamadım

2 yaş sendromundalar 1 aydır bana hiçbir iş yaptirmiyorlae yemin ederim mutfağa gidip karnımı doyuramiyirum arkamı bir dönsem koltuk tepesinde sandalye nin üstüne çıkıp masaya çıkıyor düşücek diye aklım gidiyor her şeyi kaldırdım sandalye falan ne varsa bana mısın demiyor hiçbir şekilde söz dinlemiyor ev  almış başını gidiyo ben duramıyorum bu şekilde evin halini gördükçe içim gidiyor geçen alt komşu geldi cat kapı kahveye kızı davet edemedim ev bu haldeyken nasıl davet ediyim yakınlarda akraba falan da yok napicsm bir akıl verin valla çok zor durumdayim 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yapacak birşey yok ki. Birde seninkiler ikiz iki kat dağınık olur ev. Çocuklar büyüdükçe bu hep böyle olur ki. O dağınıklığı maalesef engelleyemezsin. Benim büyüğü 5 yaşında olmasına rağmen kucugunden fazla dağıtır. Özellikle erkek çocukları daha hareketli. Kendini yorma yıpratma. Elbet büyüyecekler ama evin toplu halde olmasını hiç bekleme :)
tarafından
Bilmiyorum valla ilk defa başıma geliyor çok titiz biriyim normalde çok rahatsız oluyorum bu durumdan son 1 aydır bittim tükendim
-Reklam-
0 oy
(1,610 puan) tarafından
İkizlerle uğraşmak çok zor ya. Allah sana yardım etsin evde gün içinde sana yardımcı olmak amacıyla bakıcı tutsanız olmaz mı
tarafından
Bakıcı tutsak 2. Gün kaçar çocuklardan dolayı:)
Yok bacım keşke ona verecek paramız yok malesef kim bilir kaç para ister
(1,610 puan) tarafından
Allah sana yardım etsin
0 oy
(207 puan) tarafından
Ben olsam seni yargilamazdim 2 çocuk var. Öyle davet etsen aksine sana yardıma bile gelirdim
tarafından
Kız hamile nasıl yardımcı olsun etmek istese de yaptirmam zaten ayrıca ev bu haldeyken kim olursa olsun içeri davet edemem utanırım valla ben bile kendimden utanıyorum artık
0 oy
(444 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım bence herkes belli bi zamanda bu dönemden geçiyor. Benimki de 8 aylık kaynanam üstte oturuyo ama nereye kadar yardım edecek evi bazen bişey götürüyo. Bebekten önce cok temizdim artik takmiyorum gelen de bebek olduğunu biliyor kınayan gelmesin zaten boşver dert etme. Onlar iyi olmadiktan sonra temiz olsak neye yarar
0 oy
(632 puan) tarafından
Kendi basina buyuttugun icin bi de cocuk hareketli az uyuyan zorlayan bir modelse :) mecbur oyle oluyor. Sabah 5 bucukta kalkar mesela benimki esim cocuk aksam uyumaya yakin isten cikiyor kimsem yok oturdugum sehirde camlarimi silmiyorum mesela 5 6 ay oldu. Cunku evin icini anca derleyip bos kalan birazcik vakitte kendimi dinliyorum degilse fiziksel psikolojik olarak biterim sen de bebeklerinin ve kendinin sagligini dusuneceksin yapacak birsey yok insan o evi her daim duzenli olan cocuklu kadinlara ozeniyor ama herkesin kosullari bir degil senin de ilerde kizlarin yardim eder mis gibi yaparsiniz 
0 oy
tarafından

Valla sen kendine nazar degdirdin geçen burada post açmıştın herşeyin üstesinden geliyorum diye herkesin gözü deydi kız :D

tarafından
Evet ya valla öyleydi ne güzel kendi işimi kendim yapıyordum yeminle bir bardağı kaldiramiycak haldeyim şuan hemen arkami döndüğüm an koltuk tepesinde çok sinir oluyorum bu duruma
tarafından
İşin çok zor kuzum ya hayırlısıyla büyütürsün inşallah
0 oy
(2,593 puan) tarafından
Canım küçük çocukla hele ki 2 yaş sendromlu bir bebekle uğraşmak zaten çok zor benimde 21 aylık oğlum var ve 2 aydır ciddi anlamda sıkıntılar yaşıyoruz önceden uykusu gelince uyumak isteyen şimdi uyumamak için çılgınca ağlıyor sürekli herşeyi kendisi yapmak istiyor herşeye hayır diyor.. birde sende 2 tane var kimsenin seni yargılamaya hakkı yok bu zamana kadar maşallah zaten iyi gelmişsin bu 2 yaş sendromu onlar için çok büyük bir adım sinirler sabırlar yıpranıyor ama bırak çok yorma kendini biraz da böyle idare et gündüz düzenli toplu olsun diye çok çaba gösterme uyuduklarında sende dinlen akşam uyuduktan sonra yaparsın mesela ben çalışıyorum gündüz hiçbir şey yapamıyorum sende bir süre evlatlarınla çalışıyormuş gibi düşün tabi ki de iyice sal demiyorum ama inceleme takılma
0 oy
(17 puan) tarafından
Eşimin bana dediği senin temizliğini kontrol etmeye mi geliyorlar izin verme gelmesinler ben sana niye temizlememişsin demem. Ünlü durumunu biliyorum yemek mi yapamadın çay kahvaltılık hazırla insan sağlığından önemli değil ama ben rahat edemiyorum temiz olacak düzenli olacak diye kendimi yordum yeni doğum yaptım şimdi herşeyi saldım kirlensin dağılsın boşveeer
tarafından
Aynı durumdayiz benim eşimde oyle diyor ama sabahtan akşama kadar ben duruyorum evin içinde için el vermiyor bu manzaraya dayanamıyorum çok yorgunum ev almış başını gidiyo yemek yiyecek zamanım yok mutfağa gidemiyorum artık desem ki çocuklarla gidiyim bisiyler hazirliyim mutfakta hemen masaya çıkıyorlar dusucekler diye aklım gidiyor mama sandalyesi durmazlar odalarına bıraksam durmazlar kafayı siyiricam artik
0 oy
tarafından

Dağınık ev mi dedin:ermm: ben tek çocukla böyleysem allah sana sabır versin 

image

0 oy
(907 puan) tarafından
Canim simdi benimde 22 aylik oglum var, bu zamana kadar tertemizdi ev, suan 7 aylikta hamileyim.Ama senin dedigin gini 2 yas sendromunaa girdi aman tanrim dokuyor herseyi karistiriyor inatlasiyor heo tehlikeki yerlere cikiyor aksama kqdar oturmuyorum hic cok yoruluyorjm, asla eskiai gibi temiz degil evim(( toparliyotum zor bela onada sukur diyorum, zamanla bu gunlerde geciyor canim.
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Cocuklu ev malesef ki dağınık oluyor canım  daha yeni oturdum ama hem oturdigum oda hemde çocuk odasi savaş alanina dönmüş durumda biri 5 biri 3 yasinda  2 oglum var ama  onlar da haklı  canim gidecek yer yok birak dagilsin mutfak ve salonum temiz de duzenliyse diger odalar pek de umrumda olmuyor açıkçası 
0 oy
tarafından
2 yaş sendromu iki bebenin üst üste gelmiş. Normal tabii. Kendini beklentiye sokma. Herşeye dört dörtlük yetisemezsin. Normalde ben de çok titiz biriydim ama iki bebeyle hergun yaptığım temizliği haftada bire çektim. Önem sıramı sürekli güncelliyorum. Temizlik düzen su süreçte en son kafanı takacagin şey olsun. Oncelik bebelerin beslenmesi senin beslenmen kendine vakit ayirman 
0 oy
tarafından
Çocuklı olan ev dağınık olur canm üzülme stres yapma 
0 oy
(265 puan) tarafından
Az önce aynı seyi düşündüm.sabah derli toplu başlıyoruz şimdi ne nerde darmadağınık.sinir oluyorum ama hergun aynıyız napalm.benmde 17 aylık ikizlerim ve 4 yasnda ablaları var.inanki mutfak şuan kalk gidelim diyor..hergun böyleyiz.yalnz değilsin.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 396 göst.
28 Haziran 2022 Aile kategorisinde 46gulcan (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 243 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Erdemlili yolcu (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 130 göst.
0 oy
10 cevap 269 göst.
5 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Berfingok (44 puan) tarafından soruldu