0 oy
394 göst.
Aile kategorisinde (1,186 puan) tarafından
Kzlar yan komşumuzun gelini doğum yaptı daha yeni 6 günü oldu kaynnam.onun kaynnasiyla arkadaş bende geliniylr bugün kaynanm.dedi bebek görmeye gtcz eltim görümcem ve kaynanm bn dedm ben gelmem kız daha yeni doğum yaptı neyse onlar gtti arkdasimin kız kardeşi kapıyı açmış ama içeriye alamiyacagini söylemiş enfeksiyon açısından kaynanmalrda çıkmış yukari arkdasimin kaynanasına neyse bende eşimle yemek yiyom kaynanm.geldi bna içeri girer girmez dedi bizi içeri almadı biz sanki bebeğe napcaktik anne dedm bebek daha küçük kız korkmustur diye bu sefer bna çıkıştı seninde oglun küçüktü her Allah'ın günü sendeydiler kisir yapıyordun onalra çay yapiyordun evinden çıkmıyorlar di bussuru laf söyledi sen ister git ister gitme ben karisamam sana ama yüksek sesle konusyo ben sadce kendi kizimdan sorumluyum kızıma dicem gitmesin sen ister git ister.gitme.dedi bende sinirlendim dedm ki niye bna bagiryn sirf tartışma çıksın diye konuyu dönüp dolastirip bana getryon dedim sinir oldm haksizmiyim sırf tartışmak için girmedimi.evime

6 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Sinirini senden çıkarmış tatlım :) iyi olmuş almamış kız :D
tarafından
Yani tatlım benimde komşular geldi istediler kuramadım gelin dedim gün verdim geldiler bebeği ama içlerine cikarmadim covid var diye annem geldi diğer odada baktı iki dk gösterdik uzaktan geri götürdü ortam ile temas etmedi covid var diye sonra millet gidince güzelce herşeyi ozon la yıkadım yakın mesafede oturtmadik odada camları açtım da Cat kapı gelse ama bende kimseyi kabul etmezdim insanın kanaması oluyor sonra süt akiyor goguslerden ev muasit olmaz ben müsait olmam yeni doğum yapmis insanın evinede Cat kapı gidilmez haklı yani kadın gelelim mı diye bir önce kaynanan sorsaydi bebeği görmeye o da bir cevap verirdi elbet ama böyle çok kötü olmuş kapıdan insan döndürmek de ama kendi hak etmis çok düşüncesiz davranmış
(1,186 puan) tarafından
Kız demiş müsait dglm kaynanama çıkın demiş
tarafından
Arasalaardi tatlım yani senin dediğin gibi haklı kız iyi olmuş bosver :D
(1,343 puan) tarafından
Valla İlk dogumumda neler çektim. Oglum 16.gununde antibiyotik kullanmak zorunda kaldı. Ikıncım de kovid bana yaradı kimse gelemedi. Lohusalık zaten hastalık gibi bi surec bi de insanlarla ikramla ugrasoyorsun
tarafından
Öyle tatlım sen canınin derdinle uğraşıyorsun emzirmek vs misaffir ayrı bendede çok kişi gelmedi şehir dışındayiz rahat atlattım bende
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sinirini senden çıkarmış 
(1,186 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Gitmeden arasaymış bana gelmek isteyen kaynanamı aramış o da gelin daha hasta biraz daha bekleyin demiş benim ilk misafirlerim 2 aylık olduğumda geldiler ne bu acele bide gelmiş sana çatıyo iyi yapmışlar ben olsam bende  kabul etmezdim
(1,186 puan) tarafından
Bide bna soyleniyo oğlum olms 3 yasnda kaç senenin hesabını yapyo
(7,935 puan) tarafından
yani ozaman covit yoktu bide
(5,324 puan) tarafından
Evet o zman hastalık yoktu ama 6 günlük lohusa bagışımlığı zayıf bebek daha ufak genede riskli hem ne bu acele kaçmıyo ya 2 ay sonra gitse nolcak
(7,935 puan) tarafından
aynen
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Komşumun 9aylık oğlu var 1aylık da hamile.Gecen tutmuş Ispartaya ablasının ve arkadaşının yanına gitmiş.Geldiklerinde yorgan döşşek hastalanmışlar , hastaneye gitmişler test yapmışlar eşiyle kendinde negatif çıkmış ama 9aylık bebek pozitifmiş .Bebeklere aşı da yapılmıyor yazık değil mi o bebeğe ya Allah korusun ölseydi ,.Bir çok 4-5yaşındaki çocuk , bir kaç da bebek bu virüsten vefat etti .Yasaklar kalksada bilinçli olmalı tedbiri elden bırakmamalıyız

Kaynananın kızmaya hakkı yok , annesi bebeği için tedbirli davranmış.Öyle yerlere bebek doğar doğmaz ve kalabalık gidilmemeli bence 
(1,186 puan) tarafından
Gelde anlat cnm üstüne bide sinirini bnden çıkardı
0 oy
tarafından
Ay çok iyi olmuş ona. Akraba değil bir şey değil, koştur koştur 6 günlük bebek görmeye gitmek nedir? 
0 oy
tarafından
Orda bozuntuya vermeyip sana patlamış 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 224 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 349 göst.
5 Mart 2022 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 219 göst.