0 oy
739 göst.
Diğer kategorisinde (3,151 puan) tarafından
Asker kendisi ilk görev yerimiz İzmir'di 3 yılı doldurduk yazın 4.yilimjz doluyor nasipse burda lojmanda oturuyoruz suanda. Tayini çıkmış şimdi eşimin doğuya 4 yer var Hakkari, Şırnak, ağrı, Diyarbakır. Eğer Hakkari yada Şırnak olursa ailesini götüremeyecek bizi İzmir'de lojmanda bırakacak düzenimiz bozulmayacak ama Diyarbakır yada ağrı olursa ailecek gidip ev tutup yerlesicez. Dualarınızı bekliyorum. 34 haftalık gebeyim Haziran'da gidecek eşim eğer bizi goturemezse 2 küçük kızım var bebeğimde 2 aylık olmuş oluyor o zamanda. 3 küçük çocukla gurbet elde bir başıma kalıcam memlekete gitme şansım yok cehennemden beter çünkü aile ve akrabalarımız. Hep birlikte gidersek ağrı veya Diyarbakır olacak ama orası bitince yine doğuya verecekler bu defa. Nasıl dua edeceğimi şaşırdım bizi götürse mi daha iyi bıraksa mi kafam durdu doğum üstü moralimiz bozuldu. :/

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
İnşallah hakkınızda hayırlısı olsun
(3,151 puan) tarafından
Teşekkür ederim eğer kendisi giderse nasıl baş edicem hiç bilmiyorum :/
tarafından
Eşimde astsubay olmak istedi valla müsade etmedim komando da olabilirdi onuda istemedim ya kısmet
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kimsem yoksa eşimle napar.eder giderdim
(3,151 puan) tarafından
Yasak canım eş aile götürme yasağı var o yüzden Hakkari ve sirnaga goturemiyor ama Diyarbakır yada ağrı olursa gidicem zaten
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Bnce  götürsün  canım  az değil  doğu görevi  inşallah  Diyarbakır  çıkar  
(3,151 puan) tarafından
Onun tercih degilki yasak eş aile götürme yasağı var o yüzden Diyarbakır yada ağrı olursa gidicem zaten ama eşim büyük ihtimalle Hakkari yada Şırnak olur diyo
(2,054 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ya abimde Şırnak'ta  evli  birkaç  arkadaşı var  ama  muhtemelen  götürülen  yerde
tarafından
Dış karakola mi vercekler kuzu ? Eş goturemez garnizon??
0 oy
(3,663 puan) tarafından
Rabbim gönlünüzdekini versin inşallah canım benim arkadaşımin eşi de Hakkari de şuan ailesini götürebilir yer çıktı ama inşallah sizede götürebilir yer çıkar yoksa çok zor ve çok iyi bilirim o zorluğu 
(3,151 puan) tarafından
Malesef canım branşa göre değişiyor Hakkari ve Şırnak olursa götüremicek kesin yani. Ağrı yada Diyarbakır olursa götürebilir ama eşim büyük ihtimalle Hakkari veya Şırnak olur diyo
(3,663 puan) tarafından
Branşı ne canım
(3,151 puan) tarafından
Elektronik harp muhabere
(3,663 puan) tarafından
Hım anladım farklı bizimkilerden hayırlısı olsun inşallah
(3,151 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım Allah razı olsun
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 
(3,151 puan) tarafından
Çok teşekkürler
0 oy
(119,224 puan) tarafından
ahhh allah gonlundekini nasibin etsin
(3,151 puan) tarafından
Ah sevdos 2 aylık bebek 3 ve 5 yaşında iki çocuk ben nasıl baş edicem bir başıma gurbette kara kara düşünüyorum Allah razı olsun
0 oy
tarafından
İnşallah Diyarbakır çıkar canım hem sıcak rahat edersiniz ağrı soğuk yer ya Erzuruma yakın biliyorum hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 
(3,151 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım Diyarbakır yada ağrı olursa beraber gidicez ama 3 yıl sonra tekrar doğuya verecekler. Hakkari yada Şırnak olursa kendisi gidecek 3 yıl durup batıya dönecek bilmiyorum nasıl daha iyi olur
tarafından
O zaman a çocukların daha buyur canım rahat edersin sen şimdiyi düşün hele yarına cikma garantimiz yok şimdiden 3 yıl sonrasını bosver ☺☺
(3,151 puan) tarafından
O da doğru da bı yandan da şimdi gidiyim çocuklar küçükken doğu çıksın aradan diyor ama buyukken daha rahat olurdu bence doğu
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Görevlendirme olmasın canım ya 3.yılda istemeden tayin çıkmaz kolay kolay diye biliyorum. Bizde 3.yılımızdayız seneye tayin bu yıl görevlendirme bekledikolmafı.
(3,151 puan) tarafından
Yok tayin canım 4 yılımız dolmuş oluyor. Zaten 2 3 ayda bir görevlere gidiyordu o ayrı. Daha 1 ay oldu görevden geleli doğumdan sonra yine gidecekti normalde 3 aylığına ona uzulurken 3 yıl tayine verdiler
(9,247 puan) tarafından
Bu aydamı belli olmuş Haziran'da oluyornormalde
(3,151 puan) tarafından
Yok normalde Aralık'ta muhtemel tayinler gelmişti tercih yaptı atama istemiyorum diye de belirtmişti. Şimdi kesin olarak gelmiş tercih yap dediler işte 4 tane yer yazabiliyor zaten saydıklarım var sadece. 4 taneyi yazacak neresi çıkarsa artık Haziran'da ya o gidicek İzmir'den kendisi yada ailece gidicez çıkan yere göre bakalım
(9,247 puan) tarafından
Bızımkide oyle valla aynı yerler
0 oy
(218 puan) tarafından
Ben de asker eşiyim seni çok iyi anlıyorum. İlk doğumuz bitlisteyim şu an ama inanki aklım 2. Doğuda Allah yardımcımız olsun hepimizin inşallah. Hakkımızda hayırlısı olsun, onlara da güç kuvvet sağlık versin inşallah işleri çok zor, bir de bu tayin ev götürememe falan durumu olunca daha da zorlaşıyor onlara da bize de yazık valla ne diyim 
(3,151 puan) tarafından
Gerçekten öyle ara ara 3 ay 6 ay gidip geldiğinde idare ediyorduk bı şekilde ama şimdi 3 yıl onsuz nasıl yaparım bilmiyorum 2 aylık bebek kucağımda 3 ve 5 yaşında iki çocuk daha var. Kara kara düşünüyorum bunun hastanesi okulu alışverişi ne biliyim
(218 puan) tarafından
Ya Allah korusun hepsini tabiki ama ben hep kötüsünü de düşünürüm. Allah korusun şehit olsa ya da başına bir şey gelse yine onsuzsun. Bilmiyorum belki yaklaşımımı yanlış bulursun ama o zaman da 3 çocuğu kendin büyüteceksin. Yani bunun için sadece asker olmasına gerek yok herhangi bir şekilde de senden önce vefat etse yine tek başına büyüteceksin. En azından lojmanda kalacakmışsın bu da bir artı. Şu mübarek günlerde hayırlısını dile. Güçlü ol. Güçlü olduğunun farkına var. Allah başımızdan eksik etmesin, canları sağ olsun da uzak olsun diyor bazen insan napalım
(3,151 puan) tarafından
Orası öyle de o tip bı durumda bursaliyim memleketime gider anneme yakın yerden ev tutar bı şekilde yaşamımi idare ederim Allah korusun yinede tabi. Ama böyle olunca bana sunduğu teklif ya İzmir'de lojmanda kal yada annemlerin yanına yerles veyatta 5 yaşındaki kızımi onlara vereyim orda kalsın okusun etsin diyor. Böyle saçma şey mi olur. Bende memlekete gitmektense yada çocuğundan ayrı kalmaktansa İzmir'de tek kalırım 3 çocuğumda dibimde olur dedim.
(218 puan) tarafından
En mantıklısını düşünmüşsün ben de olsam ben de lojmanda 3 çocuğumla kalmayı tercih ederdim
(3,151 puan) tarafından
Yani öyle de işte zorluk olacak baya adam 3 ay gidytiginde bile kızım geceleri uykudan kalkıp ağlıyor babamı özledim anne ne zaman gelecek diye. 3 yılı nasıl bitiririz acaba
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Rabim hayirli iki kapidan birini acsin sana canim  
(3,151 puan) tarafından
Allah razı olsun inşallah
0 oy
tarafından
Canm seçenek olarak agri Diyarbakır en iyileri zaten benim yengem sirnak ta tayin icin gittiler hic memnun degil gun sayiyor dönmek için öyle soyleyeyim. Ama ağrı güzel öyle diyolar bence ikisinden birini secin ve ailecek gidin. Gurbette 3 çocuk zor olur
(3,151 puan) tarafından
Canım zaten 4 tane yazma hakkı var hepsini yazmak zorunda sıralaması ona kalmış. Eşim hepsini yazacak ama büyük ihtimalle Hakkari yada Şırnak olur diyo doğu görevi yapması gerektiği için. Ağrı ve Diyarbakır doğu görevi olarak sayılmıyor Muş çünkü
0 oy
tarafından

Ayyy çok üzülüyorum böyle durumlara eşim de askerlik için başvuru yaptı ve geldi ama ben istemedim bizide yanına alamayacağı için :'( Rabbim yardımcınız olsun umarım her şey gönlünüzce olur

(3,151 puan) tarafından
Teşekkür ederim benim babamda askerdi tayin işleri vs alisiktim severdim il il gezmeyi falan babamda görevlere gidip gelirdi 3 ay 6 ay 9 ay. Ama aileden ayrı onca yıl kalmamıştı hiç. Eşimin branşı yüzünden böyle şuan hayırlısı olur inşallah çok or olacak
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bişi derdim de neyse işte susuyorum.. Canım sana tavsiyem eşinden ayrılma doğum falan zor gelir tek olman. Yazık 3.cğ bebek miş nasıl yapacaksın çok cor. Tavsiyem Diyarbakır baya gelişmiş bir yer oraya çıkarda eşinin yanında ol. 
(3,151 puan) tarafından
Zaten Diyarbakır yada ağrı olursa gidicem bende ailesiyle gidebiliyor. Ama Hakkari yada Şırnak çıkarsa ona seçme hakkı vermiyolar aile kabul etmiyolar tek onu alıyorlar. Kırkım çıkacak 2 aylık bebeğimle iki çocuğumla kalıcam öyle olursa diğer türlü ağrı veya Diyarbakır olursa ailecek tasincaz zaten. Ama eşim büyük ihtimalle Hakkari yada Şırnak olur diyo doğu görevi yapması gerektiği için Diyarbakır ve ağrı doğu olarak sayilmiyormus çünkü
(3,551 puan) tarafından
Sözde ülkemiz sınırı içinde ama gel görki görev yerleri dag da oldugu için sehre inip gitmesi zor. Riskli öyle olunca ailede gidemiyor gitsen de yapamazsın oralarda canım. Allah yardımcın olsun
(3,151 puan) tarafından
Onu geçtim biz şehirde kalsak bile evi falan tespit edilince suikast vs kurma durumları oluyor hainler genelde can yakmak için askeri vuramayinca eşine çocuğuna zarar veriyolar. O bakımdan yasaklamislar gidemiyoruz ama burda da 3 çocukla pek kolay olmayacak
(3,551 puan) tarafından
İş te bende ondan bahsediyorum.. Sözde ülkemiz sınırları içinde ama hainler kol geziyor nası oluyorsa aklım almıyor.
(3,151 puan) tarafından
Allah sorsun ne diyelim nice çocuk babadan ayrı ya da babasız büyüyor o kopekler yuzunden hakkımızda hayırlısı inşallah
0 oy
(770 puan) tarafından
Biz agridaydik sağlık konusunda sıfır inşallah Diyarbakır olur da hep birlikte gdersinix ne kadar aileden uzak olmaya dayanılmasa da insan evini eşini istiyor
(3,151 puan) tarafından
İnşallah en iyisi Diyarbakır şuan ama eşim büyük ihtimalle Hakkari yada Şırnak olur diyo doğu görevi yapması gerektiği için Diyarbakır ve ağrı doğu olarak sayilmiyormus çünkü. Diyarbakır'a gidersek 3 yıl sonra yine doğuda verecekler
(770 puan) tarafından
Sizinki kötüymüş o zaman çocuklar okula başlamadan gtse gelse daha iyi gbi
(3,151 puan) tarafından
Öyle malesef. Eşim bu yıl gidecek 1 yıl sonra kızım 1.sinifa başlayacak ilkokul ayrı zor ödevleri okuması yazması diğer kızım anaokuluna gidiyor olacak bebeğimde yürümeye başlar peşlerinde karıştırır ödev yaptırmaz. Nasıl baş ederim bilmem
0 oy
tarafından
Diyarbakır'da havacı subay akrabamız vardı gayet memnundu yıllarca kaldılar sonra yine batıya geldiler. 3 çocukla yalnız çok zor olur. Yerinde olsam giderdim hakkınızda hayırlısı olsun ins.
(3,151 puan) tarafından
En iyi seçenek şuan Diyarbakır zaten orası çıkarsa bizde gidicez ama eşim Hakkari yada Şırnak olur diyo büyük ihtimalle. Çünkü doğu görevi yapması lazım ve Diyarbakır'la ağrı doğu olarak sayilmiyormus
0 oy
tarafından
Hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun inşallah sizi goturebilecegi yer çıkar az değil süre çünkü 
(3,151 puan) tarafından
Allah razı olsun çok zor olur yoksa psikolojim el verir umarım
0 oy
tarafından
Rabbim sizin için en hayırlı olanı nasip etsin inşallah
(3,151 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
(683 puan) tarafından
Hakkari'ye sirnaga götürmek yasak diye bişey yok merkezine tasinirsin 
(3,151 puan) tarafından
Merkez olsa dahi ev tasiyamiyor canım bransla alakalı eşim merkezde de çalışsa üs bölgesinde de olsa bizi o iki ile goturemiyor en riskli doğu bölgesi olduğu için. Ama Diyarbakır ve ağrı çıkarsa götürebilecek.
(683 puan) tarafından
Evet kuzum sordum şimdi eşime sizin branşta öyle bişey varmış benim haberim yoktu ondan duyunca çok şaşırdım rabbim en hayırlısını versin hakkında
(3,151 puan) tarafından
Allah razı olsun çok teşekkür ederim ❤️ hayırlısı inşallah artık
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Hakkinizda hayirlisi olsun canim Diyarbakır daha iyi ağrıdan büyük d.bakir var polis esimin kuzeni son 1 yillari kaldi onlardan tayin bekliyor ama esi orayi sevdi 
(3,151 puan) tarafından
Orayı herkes seviyor zaten en iyi seçeneğimiz o şuan ama eşim umutsuz büyük ihtimalle Hakkari yada Şırnak olur diyo doğu görevi yapması gerektiği için Diyarbakır ve ağrı doğu olarak sayilmiyormus
(5,954 puan) tarafından
Yoo polis kuzen ozel harekat dogu gorevi d.bakir canım
(3,151 puan) tarafından
Branş ile ilgili canım eşim elektronik harp muhabereci onlarda en riskli yerler sadece doğu görevinde sayılıyor
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Herşey gönlüne göre olsun inşallah canım
(3,151 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 473 göst.
7 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Eymen Alim25 (1,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 527 göst.
25 Aralık 2018 Aile kategorisinde Kübra Göktürk (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 130 göst.
9 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde halalpdgn (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.
8 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ecemimmm (133 puan) tarafından soruldu

378,957 soru

11,343,410 cevap

34,809 kullanıcı

...