0 oy
435 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Arkadaslar hepinize iyi akşamlar. 

Ben evlenmeden önce sokaktan bir yavru kedi sahiplenmistim. İsmi Naif :) 

Düğünden sonra da yanimda getirmistim ve 3 bucuk yıldır bizimle birlikte idi  

Esim de hic kedileri sevmemesine ragmen ona baglandi ve biz onun icin hicbi masraftan kacinmadik. 

Ancak = sevdiren bi kedi degil cok hircin ve saldirgan (sorun etmedik) 

Evimde koltuklarim halilarim perdelerim ve bazalarim hep yirtik sökük tirnak izi (sorun etmedik)  

Mamasi kumu kisirlastirilmasi falan maddi olarak da yapabilecegimizin en iyisini yaptik cok seviyoruz ama   

Artik beni koridorda yürütmemeye basladi  , kollarimi hareket ettirirken bile saldiriyor aniden. 

Yururken isiriyor bacaklarim hep yara bere icinde disleri sivri ve kanatiyor. 

4 yila girecegiz dayandim bukadar  ancak o son bardagi tasiran son damlaydi sanki, bacaklarimi isirip kanatinca artik (hemen hemen hergun yasiyorum bunu) 

Esime dukkana götürmesini istedim. 

Götürdü, o piril piril tüyleri toz olmus  oglumun besiginde birlikte uyuyorlardi simdi tozun icinde yatiyor zoruma gitti

:( bugun

Yas mama verdim ayaklarima dolandi . şimdi dukkanda bakma karari aldik, ama dukkan tozlu pis.. :(

Sizce dukkanda mi kalmali alismali, yoksa geri mi getirmeliyim ? Duygularım karisik.  

İlk kez ne yapmam gerektigini bilmiyorum . :'( 

Mama sandalyesini goturdum park yatagini da goturecektim ama (elimden gelenin en iyisini yaptigim halde) neden mutsuz oldum alisir miyim :'(   esim gayet iyi ve guvende 3 katli dukkan gezsin rahatca diyor.  İstiyorsan yarin geri getireyim ama yasadiklarini unutma diyor. Bilemedim :( 

image

18 Cevaplar

0 oy
(211 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Benim kedim de aynı sizin kediniz gibi çok hırçın ancak ben evlenince hiç yanıma almadım düzeni bozulmasın diye annem de vermek istemedi şuan annemdeyim 6 aylık kızım var bizi ısırıyor ama kızımdan kaçıyor sorunuza gelecek olursak asla linç etmek değil niyetim ama o canlar size ve eve alışıyor kedi evcildir evi benimser onu bırakmak (her ne kadar şartlar iyi olsa da) depresyona girebilir parazit kapabilir eğer bakamayacaksanız en azından sahiplendirin bir yuvası olsun çünkü kediler bedenen olmasa da ruhen sevilmeye ihtiyaç duyarlar yaşlandıkça zaten agirlasacaktır...
tarafından
Antalyada yasiyorum suan dukkanimiz bile soguk değil. Aslinda toz pis dışında cok bi sorunu yok.  

Valla sakinlesecegini bilsem hic dusunmem alirim geri . Veteriner hekimimiz kisirlasinca sakinledir demisti hic oyle olmadi. İnsaallah hircinligi giderr cok cok cok sevinirim. Sevmekten gectim isirmasin durup dururken yeter. :( Hadi insaallah ya.
(211 puan) tarafından
Benim kedimi de kısırlaştırma hiç etkilememisti maalesef inşallah ağırlaşır
tarafından
İnsaalllah canimmm ölene kadar bakmaya hazirim en iyi sekilde, yeterki biraz uysal olsa ya. Sevmekten gectim. Dokunmasam da olur :(
(211 puan) tarafından
Yaşlandıkça zaten ister istemez ağırlaşır canım üzülme saldıracak hali bile kalmaz :)
tarafından
Hadi insaallah :)
-Reklam-
0 oy
(408 puan) tarafından
Kedilerin de depresyona girdiklerini duymuştum öyle bir şey mi yaşıyor acaba 
tarafından
3 yıldır bu şekilde huyu bu canim. Sevdirmezdi ama hic bukadar da acitmazdi simdi 6 kilo ve gercekten can yakiyor.  :( Disleri mahvediyor.
0 oy
(7,030 puan) tarafından
Yaaaa şunun rahatlığına bak çok şeker ama en iyisini sen bilirsin canım yaşayan sensin sonuçta. 
tarafından
Esimde aynisini soyledi :(
0 oy
tarafından
Oyy gobise bak,Mart ayı ya belki bu ara ekstra hırçınlığı vardır
tarafından
Kısır canim.
Ve onun huyu bu. Donemsel bisey degil.
tarafından
Ayy bilmiyorum ki kısır olsa bile libidosu vardır sandım.sokaga atmamissin ki baksana 3 katlı bir yermiş rahat rahat gezer hem
tarafından
Yok asla atmam kuzum . Cocugumdan ayirmadim onu.  Ama agliyorum artık isirdikca yuruyemedikce evin icinde :(
tarafından
Sizin içinde iyisi böyledir demek ki canım,hem daha geniş alanda rahat rahat gezer tozar
0 oy
tarafından
cocugun var sanirim ve seni isirmis, cocugunu da isirmayacaginin garantisi yok.. dukkanda varmis sokaga atmis degilsin bence boylesi ikinix icinde daha ii
tarafından
Galiba haklisin
0 oy
(925 puan) tarafından
Çocuğunuz hırçın bir çocuk olsa,sizi ısırsa bazı zamanlar kanatsa onu da mı dükkana bırakacaktınız? Anlamıyorum dili yok diye neden onun bir canlı olduğunu unutuyorsunuz. 
(2,291 puan) tarafından
Cocukla o bir mi ya abartmayn ****** sonucta
tarafından
Yok sokaga atmadim eziyet etmedim sadece artik cok zarar goruyorum ve cozum yolu bulmaya calisiyorum. Varsa oneriniz dinlerim gercektenm
tarafından
Ne sacmalıyorsun sen ya kimlik bile cıkartmıs kediye :d sanki sokagamı atmıs kediyi nasıl benimsedigini anlatmıs sende bundan bunumu cıkardın hayvann sever pestil
tarafından
Evet yani ben balayina bile gitmedim kedim var diye direk eve geldim . Ve yeni salon takimimi suan delik desik.  Ben bu sebeplerden bile sokaga atmadim , 4 yildir o benim basimin taci. Kimligi var yatagi var.  Herseyi var. Sadece artik gercekten hergun bu cektigim iskenceye dayanamiyorum çözüm de bulamıyorum.
(875 puan) tarafından
Şaka gibi gerçekten bebekle kediyi bir mi tuttum valla pes burda her gün başka bakış açıları görüyorum ve şaşırıyorum kadın başka ne yapsın ona saldırıyor sokağa da atmamış ya bebeğe de öyle yaparsa?
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Kedinin normal zamanda bile yanından gecerken korkarım ben canım tıss dese korkarım sen iyi dayanmıssın bu kadar sana zarar veren bebegıne de verebılır kısırlastırılması da belkı saldırmasına sebeb oluyo olabılır bırak dükkanda kalsın gerekırse eve yeni bi tane sahiplen daha sakin bi türden o da aileden ama dilsiz derdını cozmek zor bu fıkre alısmaya calıs sen 
tarafından
Hayirr . Miyavladi geldi ayaklarima dolandi. Yas mama verirken sevdirdii. Evde de yas mama verirsem sevdirirdi.   Normal yururken koridorda atılıyor dislerini geciriyor ve elimde bisey varsa kurtuluyorum yoksa kendi kendine birakmasini bekliyorum :(

Dukkanda suan tanimadigi bi ortam sadirmayi bosver kuzu gibi olmus cok masum ve tozlanmis. Bugun hic bisey yapmadi.
(8,328 puan) tarafından
E tamam bırak orada dükkan kedisi olsun o :) napalım canım senden degerlı degıl nıhayetınde kaldıkı yine gorursun gelıp gidip
tarafından
Suanda yanindayim gayet keyfi iyi gorunuyor :))
(8,328 puan) tarafından
Degısıklık lazımmıs ona ev kedısı degılmıs demekki şitress yapmıs onda ev :))
tarafından
Galiba kuzumm :))
0 oy
tarafından
çocuğuna da zarar verecekse dükkanda kalması daha iyi 
tarafından
Simdiye kadar ona (kendiliginden) hic saldirmadi. Bana durup dururken saldirdigi oluyor.  Ogluma (oglan sıkıştirirsa) once miyavlayip uyarip sonra atliyor ustune. Ama hep aralarinda duruyorum ve uzaklastiriyorum hic yalniz kalmadiklari icin simdiye kadar hic sorun yasamadik ikisi arasinda. Ama ben cok yoruldum tabi surekli koru koru
  Ne bileyim alisirsaa cok sevinecegim alisamazsa basimin taci, geri getirecegim (ama eimden gelenin en iyisini yaptigimi dusunuyorum icim rahat ama uzgunum yinede :( )
0 oy
tarafından

Yaas hele tipine bak hahahaaa nasılda güzel oturmuş kendini salmış :D

tarafından
Cok tatliii cokk. Bide saldirganligi olmasa :(
0 oy
(119,343 puan) tarafından
cok relax gorunuyo halinden memnun bence
tarafından
Evdeki resmi sevdam . Simdi sanayide calisan ustalar gibi kir pas icinde yavrum.
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canm sen blirsin tabiki  cocubunada saldirablr .bizm bir tanidigin kedisi yuzunu gozunu heryerini parcalamsti kadin hastanelik oldu.cok korkarim hircinlastysa bmce dukkanda kalmasi daha mantikli
tarafından
Hep hircindi ancak bukadar kilolu olmadigi icin yavruyken gulup geciyorduk, simdi 6 kilo :( ve disleri gercekten saplayinca kacacak delik arıyorsun evde :/
 Evet eger birakmasa hastanelik bile edebilir okadar guclu oluyorlar :(
(3,101 puan) tarafından
Yani canm ozman en mantiklisi dukkanda kalmasi.
tarafından
Haklsiin canimm
0 oy
(2,291 puan) tarafından

Dukkanda kalsin kuzum yq hic uzulme alisamamis ev hayatına ruhu sokak kedisi :)

tarafından
Annem de aynisino soyluyor tam bir avci gercekten
(2,291 puan) tarafından
Bizde de var oyle cok isiriyor biz de biktik havalar isinsin salayim sokaga diyorum bi yanim da cok alisti keske uyumlu sakin olsalar
tarafından
Keske canimm. Sokaga salsam bir gun bile yasayamaz. Hicbisey gormedi arabalardan falan korkar   . Ama dukkanimizda guvende
0 oy
tarafından
Neden bu kadar hırçın ki veteriner bişey demiyor mu bi ilacı bi yolu vardır belki 
tarafından
Karakteri oyle imis kuzum :( yavruyken de hic sevdirmezdi  ama disleri buyuk olmadigi icin ben sorun etmiyordum artık dayanamiyorum acisina :(
tarafından
Anladım canım yapacak bişey yok baktın olmadı belki bi barınağa falan verirsin olmaz mı
tarafından
Yok kuzum ya dukkan ya ev. Baska biyere guvenemem cok seviyorum. Baska biri de evine sahiplenmez bu karakterle. Dukkanda yine guvende.
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Kediler avlanmayı severler doğası gereği zaten avcılar 

Ne kadar evcilleştirmeye calissalarda onlarda içgüdüsel 

O yüzden gündüz uyur geç edaha aktif gezerler neyse 

O ısıtmayı yakalamayı sever sizde sinir koymayıp izin verdikçe o daha fazlasını yapmıştır o yün oynuyor saniyorken dişlerini daha çok geçirmeye başlamışbir kere alisirsa daha geri dönmez parçalama işlerinde de aynı şekilde 

Eve alışmış bir kedi sokakta olmasını istemem ama düzenli mamasını veriyorsanız o dükkanda dükkanın çevresinde takılır artık 
tarafından
Tam da yazdığıniz gibi oldu gercekten.
Evin icinde yurumem yeterli. Resmen saklanip hedef gibi yakalayip dislerini geciriyor. :(

Dükkanimiz 3 katli, daha cok hareket alani hemde gunduzleri acik. Mama ve kum ayni sekikde alacagiz evdeki gibi  
Tek sorun toz pis gorunce uzuldum iste  çok guzel bakmistim aşıları kontrollleri hep yaptirirdim
(1,160 puan) tarafından
Olsun kısmet böyleymiş doğada olmayı daha çok seviyorlar kediler kendine anne seçer ondan ayrılınca uzulurler onu kıskanır hircinlasirlar
tarafından
Beni anne mi secmis yani beni mi kiskanmis acaba evdekilerden. Yoksa esimi mi acaba . Onu çok nadir isirir (sevmeye calisirsa) benim varligim yetiyor  isirmasi icin.
0 oy
tarafından
Oda bir can tabiki ama şunu söylemek istiyorum kedi, köpek kılı yutulduğu zaman midede erimiyor bakteri oluşturuyor o yüzden iyiki gitmiş evinizden 
tarafından
Evet oyle bisey de okumuştum sadece asilarini yaptirarak onlem almistim insaallah sorun olmaz.
tarafından
İnşallah
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Siz aklı başında birisiniz bizim kedimiz de öyle lütfen eve geri alın ❤️
tarafından
Canimm ❤️ sen nasil basediyorsun . Ben koridprda yurumeye korkuyorum :(  getiririm basimin taci o benim  , ama bunun bi cozumu olmali bu sekilde ben artik kendi evimde rahat hareket edemiyorum :(
0 oy
tarafından
Oyy yerim ben onuuu çok güzel. Bnm kedimde hırcın biraz ama bu kadar değil. Kızım bazen cok sıkıştırıyo ama ona Karsi cok hassas bazen elini ısırıyo cok acıtmadan :) İstersen tekrar getir bi dene yine aynısını yaparsa götürün dükkana
tarafından
Sordum canim  karakteri böyle dediler, birde elimizle oynastirmisiz küçükken. Artık her el ayak hareketini av gibi algiliyor. :(
tarafından
:) ahah yerim yaa. Bizimkide küçükken öyleydi duruldu yavaş yavaş. Bizimki beyaz ırk vet cok asi hırcın olır bu ırk dedi sizinki beyaz da deil ama felaketmiş baksana
tarafından
4 yildir cektigimi bi ben bilirim :)
Ama cok seviyorum.  
4 yasina girecek insaallah akillanir biraz da, geri eve alirim
tarafından
Bizde 5 senedir beraberiz. Bizede az cektirmedi eşimin kolları hep çizikti bnmde öyle bacakalrim fln yara içindeydi :) sonradan biraz düzeldi. Ama hala bazen oyun oynamak için yapıyo :)
tarafından
Allah yardimcimiz olsun :)
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Huyu öyle ise zarar veriyorsa dükkanda kalması iyi gibi

tarafından
Kesinlikle huyu bu. Sonradan boyle olmadi hep boyleydi.  İnsaallah o da ben de yeni duruma alisiriz :(
(27,352 puan) tarafından
İnsAllah cnm

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 379 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Bayannn1 (1,140 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 961 göst.
10 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Dilhun (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 212 göst.
30 Aralık 2021 Diğer kategorisinde asminim09 (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 152 göst.
29 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu

380,193 soru

11,381,990 cevap

34,878 kullanıcı

...