0 oy
961 göst.
Diğer kategorisinde (20 puan) tarafından
Eşim psikolojik olarak sorunlu biri. Bana ve kızıma sürekli bi yerlerden zarar geleceğini düşündüğü için kendince kurallar ve yasaklar koyuyor. Hiçkimseyle görüştürmüyor. Balkona çıkarken ne giyineceğim nereye oturacağıma kadar kendisi ayarladı. Ailemle görüntülü konuşmama kızımın video ve fotoğrafını göndermeme izin vermiyor. Hatta telefon kamerasından izlendiğimizi düşündüğü için fotoğraf çekmem bile yasak. Kızımla ilgili anı biriktiremiyorum. Bunlar sadece bi kaç tanesi. Daha bunun gibi bir sürü şey var. Boşanma aşamasına geldiğimiz zamanlar oldu hep tehditle ailesinin zoruyla bi şekilde gidemedim. Ama bu sefer kararlıyım. Yarın babamlar gelcek eşim işteyken kızımı ve eşyalarımızı alıp gitcem. Avukatı da ayarladım. Zarar verme tehlikesi olduğu için uzaklaştırma aldırcam gider gitmez. Herşey planlı. Evet kurtulcam ama yine de yılların verdiği bi alışkanlık var eşime de evden ayrılacağıma da üzülüyorum. 

45 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hıc uzulme Allah kurtarmıs de sevin
(20 puan) tarafından
Evet bir süre sonra böyle düşüneceğime eminim
-Reklam-
0 oy
(125 puan) tarafından
Esine destek aldirmayi denediniz mi 
(20 puan) tarafından
Çok uğraştım en son 7 8 ay önce aileleri topladım ve herkesin önünde psikiyatriste gitmeyi kabul etti ama sonrasında gitmedi. Bu durumu sorun olarak görmüyor hassasiyet olarak adlandırıyor.
(125 puan) tarafından
Bilemedim ayni evi paylasan sizsinz daha ii bilirsiniz ama keske kolundan tutup goturen birisi olsa en azından bu da denense de bitecekse oyle bitse
(20 puan) tarafından
Ben yapamadım canım götüremedim. Artık bundan sonrası ailesinin bileceği iş
0 oy
(5,353 puan) tarafından
Psikologa gitmiyor mu eşin hasta çok yazık ya tabi sizede yazık ailesi nerde eşin travma filan mı yaşadı ki
(20 puan) tarafından
Gitmiyor malesef çok uğraştım. Birlikte gitmeyi teklif ettim o da olmadı. Ailesi yakıştıramıyor oğullarına böyle bi hastalığı. Onlara da çok söyledim ama yaşlı ve eski kafada oldukları için gençlikte olur böyle şeyler geçer sabret diyorlar bana.
(5,353 puan) tarafından
Babam iflas edince böyle huylar olmuştu depresyona girdi kabuslar görüyordu dediğin hep kötü senaryolar söylüyordu çocuklarım yanıyor ölecek polis bizi tutukluycak saklanalım çıkmayalım filan önce zorla ilaç tedavi başlandı evde gelişme olmayınca annemgil artık doktora ısrar edip yatış istediler 3 hafta hastanede yattı tedavi gördü. Üzerinden yaklaşık 3 yıl geçti şu an iyi işini yapıyor normal hayatını sürdürüyor çok şükür. Ama ilaçlarını hala içiyor yoksa kab s görüyor. Tedavi olmazsa ilerler hatta babam kabustan uyanmamış gecenin bi vakti anneme sarılmış ama öldüresiye sımsıkı tutmuş annem zor kurtuldum elinden demişti yani sen ve çocuğunda riskli tedavi şart. Hakkında hayırlısı olsun
(20 puan) tarafından
Geçmiş olsun kuzum çok zor bi durum gerçekten. Eşim de ya böyle olursa ya şöyle olursa diye saçma sapan senaryolar kuruyor kafasında. Ve hem mesleki kariyeri iyi hem de konuşması ikna edici olduğu için ailesi bir türlü hasta olduğunu anlamıyor. Dışarıdan bakan biri de anlamıyor. Ama neler yaşadığımı ben biliyorum
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Tedavi olması lazım. Allah ferahlık versin. Yoluna girer inşallah her şey
(20 puan) tarafından
İnşallah canım sağol
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Elbette zor gelir ama anlattiklarin daha zor canim Rabbim ferahlık versin inşallah kalbine
(20 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Bence eşin doktora gitmeli bunu hiç teklif ettin mi 
(20 puan) tarafından
Çok uğraştım senelerdir denemediğim tek bi yöntem kalmadı. Ama kabul etmedi gitmedi
0 oy
(194 puan) tarafından
İnşallah kazasız belasız kurtulursun cnm
(20 puan) tarafından
Sağol canım inşallah
0 oy
(4,390 puan) tarafından
üzücü elbette. Allah yardımcınız olsun 
(20 puan) tarafından
Sağolun
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Bence sevinmelisin canim
(20 puan) tarafından
İnşallah sevindiğim günler de gelecek
0 oy
tarafından
Ah ne zordur suan senin icin canim rabbim hayirlisini versin hakkinizda uzaklastirmayi hemen gider gitmez al esinin gelme saati gelmeden devriyede talep edebilirsin gittigin yere 
(20 puan) tarafından
Öyle yapcam canım kuzenim polis o yardımcı olacak sağolsun.
0 oy
(1,683 puan) tarafından
Kesinlikle bosanmalisin fırsatın varken ve ailen arkandayken kızının ruh sağlığı için ve kendin için eşinin psikolojik yardım alması lazım bence o evde kim bilir neler yaşadın kaç kurtar kendini
(20 puan) tarafından
Ah neler neler hem de son 2 aydır ben de eşimden gizli bi şekilde psikolojik destek alıyorum onun sayesinde cesaretlendim
(1,683 puan) tarafından
Burda bir kadinin eşi de öyleymiş kadın resmen hayattan kopmuş falan diolardi o yüzden senin elinde o şans varken git canım kızının geleceği için
(20 puan) tarafından
Şuan ben de öyleyim. Hiç kimsenin hayatında yokum. Yokluğum da varlığım da belli değil
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Hastaymış kuzum kocan 

Ev sahibimin yigeni öyleydi 

Bir gece gelip esi ve çocuklarını uyurken öldürdü 

Allah korusun kaç kurtar kendini
(20 puan) tarafından
Allah korusun. Anlattığım 2 şeyden herkes hasta olduğunu anladı tamamını anlatsam hastaneye yatması gerektiğini düşünürdünüz. Senelerce kendimle de mücadele ettim bu durumu normalleştirmemek için. Çok yıprandım
(4,983 puan) tarafından
Yeter ozamn cocugunuda al çık üzülme üzme daha fazla kendini
Emin ol bir sure sonra keske daha once yapsaydım gec kaldım diyceksin
Yıllarını verdin kolay degil zaten hemen bir çırpıda silemezsin unutamazsın ama zamanla toparlanacaksin
(20 puan) tarafından
Evet ben de henüz gençken kendi düzenimi kurmak kolay olur diye daha fazla ertelemek istemiyorum. Eğer eşimde düzeltmek için bi çaba görseydim gitmezdim ama tek taraflı mücadele ve fedakarlık bi yere kadar gidiyor
0 oy
(13,886 puan) tarafından
Kaç kurtul. Bence eşin şizofren olabilir. Bu kadarı normal gelmedi bana. 
(20 puan) tarafından
Şizofren başlangıcı diye düşünüyorum ben de. Mesela bi ara her sabah evin heryerini arıyordu hırsız girip bi yerlere saklanmış mıdır diye. İşe gitmeden önce evde aklınıza gelen her yere bakıp öyle gidiyordu. Bi ara da yere bişey düşürdüğünü zannedip sürekli geçtiği yerleri tekrar tekrar kontrol ediyordu. Böyle farklı zamanlarda farklı takıntıları oluyor
0 oy
(390 puan) tarafından
Kac yıllik evlisiniz merak ettim uzuldum sizin icin hayirlisi olsun
(20 puan) tarafından
5 sene olacak
0 oy
(803 puan) tarafından
Boşan bence doğru karar vermişsin kocan ruh hastası ve sana resmen hapishane hayatı yaşatıyor
(20 puan) tarafından
Kesinlikle evet
(803 puan) tarafından
Bundan sonra Allah kızınla senin yolunu bahtını açık etsin hayırlı mutlu ömürler versin inşallah
(20 puan) tarafından
Amin canım inşallah çok sağol
0 oy
tarafından
Canım üzücü gerçekten başka ne gibi davranışları var mesela neler yapıyor 
(20 puan) tarafından
Her adımımın bir kuralı var kapıyı açarken nerde durmam gerektiğine karar. Benim yerime her konuda eşim karar veriyor. Yada mesela bi dişçiden konu açılsa bekarken dişçiye gittin mi tek mi gittin erkek doktora mı gittin vs vs hesap soruyor yeminler ettiriyor. Normal bi sohbet muhabbet de edemiyoruz bu yüzden hep bi sorun çıkıyor ben kendimi her seferinde hesap verirken buluyorum
tarafından
Canım boşanman kızın ve senin için en sağlıklı karar.
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Böylesi ikiniz için de daha hayırlı gibi görünüyor canım Allah yardımcınız olsun.
0 oy
(1,616 puan) tarafından
İnşallah tedavi olur da yuvan yıkılmaz kuzum bellii istemeye istemeye mecburen gidiyorsun senin adına üzüldüm rabbim feraha çıkarsn
(20 puan) tarafından
Evet böyle olmasını istemezdim ama düzeleceğine dair hiç umudum kalmadı artık
(1,616 puan) tarafından
Hayırlısı diyelim
0 oy
(1,673 puan) tarafından
Hiç üzülme bence. Çocuğun şimdi küçük ama ileride çocuğunun psikolojisini bi düşün. Elinde delilin de olsun ama. Çünkü yarın öbür gün kocan velayet açıp çocuğu almak istemesin. Velayeti alırsa çocuğunun hayatını karartır böyle bir insan.
(20 puan) tarafından
Avukatla konuştum canım tanık delil vs onları hallettim. Çocuk konusunda dediğin gibi daha 2 yaşındaki çocuğu bile kısıtlamaya başladı mesela elbise giydirmiyor. Velayet büyük ihtimal bana verilir inşallah
(1,673 puan) tarafından
İnşallah canım Allah yardımcın olsun kendin ve çocuğun için orada durma
0 oy
tarafından
Ah canm herşeyin hayırlısı olsun . 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 379 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Bayannn1 (1,140 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 436 göst.
18 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu