0 oy
636 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kaynanama izine geldik iki gündür buradayız kaynanam hiç elinden düşürmüyor. Tamm sevsin tabiki sevecek torunu ama çok farklı kızlar ya. Bana vermek istemiyor resmen kendi kızı olmamış bana bırakın ben büyüteyim bile dedi yani düşünün. Daha genç 43 yaşında gören onun sanacak artık. Yok çorabı sıkmış yok külotlu çorap giydir yok battaniye ört. Tamam yeni anne olabilirim ama bunları ben zaten düşünüyorum hep bir eksiğimi bulmaya çalışıyor. Bir yere gittiğimizde kucağından indirmiyor emzirmek için bile zor alıyorum resmen ya. Tamam görsünler diye geldik ama bende özlüyorum çocuğumu. Şimdi dış buğdayı yaparız bidaha ki gelince doğum gününü yaparız ben öyle düşündüm diyo bu çocuğun annesi benim. Ben daha düşünmeden kendi kendine karar veriyor Biraz kucağıma alsam hemen sen gel babaanneye gel diye gelip alıyor kucağımdan. Bugün oturuyorlar kızım oyuncaklarıyla oynuyor bu arada 5.5 aylık. Eşim bana döndü bak seni aramıyor bile artık dedi :( o kadar gücüme gitti ki bu laf. Belki saçma diyeceksiniz veya sevsin ne olacak diyeceksinz tabiki sevecek torunu ama fazla ileriye kaçıyor. Çiğ patates vericem suyunu emsin diyo hayır ben vermiyorum diyorum öyle duruoyr bana hiç sormuyor vereyim mi edeyim mi diye Benim annelik yapmama izin vermiyor herşeye karışıyor çok sıkıldım bu durumdan ya :( 

19 Cevaplar

+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Kötü niyetli oldugunu düşünmüyorum sen biraz kıskanmışsın bence canım. Sonuçta kısıtlı günlerde görecek dilediği gibi sevsin benim hoşuma giderdi. 
(2,529 puan) tarafından
Benim hiç hoşuma gitmiyor ne bileyim. Fazla abartıyor çünkü herşeyi
(25,224 puan) tarafından
Abartır canım görmüyo çocugu görünce içine sığdıramıyodur benim annemde öyle sık görmezler oğlumu ama görünce öyle bi sevişi var sanki kendi dogurmuş. Bilmiyorum bana normal geliyo böyle, sevsin ne kadar güzel işte. Abartıyo da olsa en azından çok seviyo bide düşünsene sevmeyip ilgilenmediğini, emin ol o daha üzücü. Diğer açıdan bakarsak o tek senin çocugun değil eşinin de çocugu, yani kaynananın canının canı. Ötesi var mı. Ama ah bu kaynana sıfatı işte, adı çıkmış dokuza inmez sekize:)
(2,529 puan) tarafından
Hayır bizim ki sevginin ötesinde benim anneliğmi beğenmiyor benim annem Bir kere bana şunu yap çocuğuna demez. Kendini bilir ama bu kadın bilmiyor
(25,224 puan) tarafından
Aman desin kız yarın öbür gün çekip evine gidicen nasıl olsa boşver can sıkmaya değmez sayılı gün
-Reklam-
0 oy
tarafından
10 tane babanede olsa yinede seni arar bebeğin endişe etme sevmeyi abartmış biraz 43 yaşında madem yapsın birtane 
(2,529 puan) tarafından
O kadar sıkıldım ki ama bana kendimi yetersiz hissettiriyor :((
0 oy
(7,716 puan) tarafından
Ayyy hic sevmedigim kaynana tipi
(2,529 puan) tarafından
Çok yetersiz hissettiriyor kendimi ne yapacağım hiç bilmiyorum ya
0 oy
tarafından
Çoğu kaynana öyle ama gerçekten
(2,529 puan) tarafından
Bana kendimi yetersiz hissettiriyor:((
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Çiğ patates verilir mi ya bebege o nasıl.is. öyle.oldu mu hayır yiyemez de biraz sert çık. Ama.oteki şeyler için sabret dostum. Ozluyorlar ve çok seviyorlar. Bana bırakın ben bakayım demesine de takma. Kimse evladını bırakmaz onlar da biliyordur zaten laf olsun diye konuşuyorlar. Canını sıkma. Ama zararlı şeyleri vermesinler elbette. Orda kesin bir dille reddet. Anlarlar inşallah. 
(2,529 puan) tarafından
Biz veriyorduk ne oalcak diyo o 30 yıl önceydi ben vermiyorum öyle şeyler dedim öyle verdirmedim. Bana hiç sormuyor şunu yapıcam bunu yapıcam diyo hep
(15,235 puan) tarafından
Sen bir iki bana sormadan vermeyin düzeni bozulmasın ben biliyorum düzenini de. Ona göre belki kendine cekinduzen verir. Bazı insanlara laf da islemiyo gerçi de.
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Boşver kız oğlan anasından,inek danasından vazgeçmez hesabı 

Bırak naparsa yapsın sonuçta beben senle eve gidecek :)

tarafından
İsmim Zehra canım   aha yazdım :)))
(14,428 puan) tarafından
Hah tamam sagoooool
(13,202 puan) tarafından
Sonuna kadar katılıyorum mihrimahcım sana ❤️
(14,428 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum Aslıs ☺️
tarafından
Sende sağol Mihrimah ☺️
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Resmen psikolojik şiddet.nefret ediyorum böyle katılardan.ben de ilk zaman ama çok az sustum.sonra bastım yaygarayi.ilerisi için çok düşünüyorum ama baya önüne geçtim şimdi tek kelime edemiyorlar ilerde catisacaz sürekli mecbur da.susma.bak ne olursa olsun ne demek bunlar ya o senin çocuğun.eger susarsam daha bunun ileri zamanları var çok yipranirsin.yapma
(2,529 puan) tarafından
Şimdiden çok yıprandım inan ki :( daha 12 gün buradayız
(1,140 puan) tarafından
Ayy işkence gibi.bak hala geç değil susma.yoksa hep böyle gider inan tepene çıkarlar.kavga etme tabii guxellikle konuş de ki böyle olunca kiriliyorum üzülüyorum vs diye.Allah yardımcın olsun çok sıkıntı
0 oy
(265 puan) tarafından

Ilk çocuk sanırım benim 3. Var şuan 10 aylık alsa da 1 gün  hiç bana vermese bbeni de hic aramasa bende işime gücüme  alisveriisme gezmmeme  baksam :D

Ilk cocugumda kv  ile aynı duyguları yaşamıştım daha beterini.. neyse ki geçti  o günler 

(2,529 puan) tarafından
Ben çok sıkıldım bu durumdan ama :(
0 oy
(1,673 puan) tarafından
Hiç kimse hiç bir koşulda senin yerini tutmaz canım. Ve bir yandan bence torununu sevdiğine sevin çünkü burada o kadar çok gördüm sevmiyor, ilgilenmiyor diye söyleyenleri. Bir kırgınlığın vs de varsa içinde tutma söyle onlara da 
(2,529 puan) tarafından
Ya şöyle diyeyim anca lafta bu şekilde davranıyor ilk torunu zenginler ama bir çeyrek bile çıkarıp takmadı veya bir şey alıp bunu torununa aldım demedi kuru kuru seviyor sadece. Ve anneliğimi yapmama izin vermiyor
0 oy
tarafından
Kız en iyisi bile böyle kayinvaldelerin ..kendileri soğumuş gibi davranıyorlar..mesela benm kayinvaldem bir tanedir her konuda hiç zorluk çıkarmaz bana kaynanalik.yapmaz..gecen uyuttu kızımı babaannesi uyutursa ne rahat uyuyi bak diyo.kayinvaldem.bizde olduğun kızıma ne yedirsem kendisi yedirmek istiyo...kötü niyetli yapmiyo bazen.diyorum.sen ne iyi kayinvaldesin.boyle.boyle yapiyolar ..ben sen rahat yemek ye rahat et diye yapıyorum diyo..geneli böyle sanırsam..uzakta sanırım sizinki..boşver evine gittiğinde babaanesi kalmicak..
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Seni iyi anladım ama idare et bakalım nasıl olsa eve gideceksiniz benim kaynanam da kızı a çok düşkün sevmediğim hareketler yapıyo bende fazla görüştürmüyorum bide çiğ patates ne için merak ettim
0 oy
tarafından
Birz fazla karışan bi tip sanki. Bide cok seviyo ondan yapıyor olabilir kötü niyetli deil gibi aslinda. Zaten 2 günmüş canim sabır et. Oda özlüyodur torunu ayda yılda bir görüyorsa 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kız Allah cezasını vermesin git otur öbür odada dinlen benimki daha yenidoğanken annemi annesi sanıyordu bunalım geçirmiştim annem daha fazla ilgilendi daha da bağlandı. Sonra ne mi oldu yine eteğimden ayrılmıyor git dinlen bacı ❤️
0 oy
tarafından
Yani ister istemez can sıkıyor bu durum en iyisi evine dön
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Sinir bozucu evet kuzum eşinle konuş.  Hosuna gitmediğini annesine soylesin olmaz kiii böyle.   Bidaha gidesinde gelmez oraya 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Ne desnde bos laf anlamıyorlar canim kendierini cocugun sahibu sanıyorlar 
0 oy
(1,792 puan) tarafından
Valla bu kaynanalar kayınpeder ler ne olcak bilmem bende bıktım çocuğumu kucagima alamıyorum kayin peder sagolsun gaspetti yavrumu yanına geldik karısı yok yabancı memleketine gitmiş karısının evinde kalıyor biz onun evinde aslında eşimin evi o kalıyor şimdilik oğlum 3.torunu 2 güne bir geliyor en son artık dayanamadım 3.torununuz halen içinizde kaldımi torun heyecanı dedim ya özlüyorum demez mi utanmasa hergun gelecek Allah tan annem yanımda yoksa işim var onunla 
0 oy
(13,148 puan) tarafından
Aynı yerde yaşasanız ciddi sorun ama sadece tatilden tatile görüyorsa hoş gör torun evlattan daha tatlı oluyor derler özlüyordur kadın günün sonunda sen o çocuğu alıp evine gideceksin az idare et 
0 oy
(449 puan) tarafından
Keske benim evladimi boyle seven bir babaanne olsaydi inan al bakta dinleneyim bende diyecektim bu denli sevgi gosterecekse baksin ne olacak boraz iyi düşünün lütfen siz olsaniz belkide kendi torununuza daha fazla sahip cikarsiniz ve ne guzel evladiniza siz dışında sahip çıkan bir babaanne var mutlu olmalısınız 
(2,529 puan) tarafından
Çok mutluyum sjsjdjs

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 107 göst.
14 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 408 göst.
8 Aralık 2023 Aile kategorisinde Semos (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 289 göst.
27 Mart 2022 Diğer kategorisinde Umutherzamanvar (194 puan) tarafından soruldu