0 oy
260 göst.
Diğer kategorisinde (2,883 puan) tarafından

35 günlük bir kızım var evet onu çok seviyorum eliyle yüzünü çizdiğinde benim de canım yanıyor ona bakmaktan sıkılmıyorum ama hala anne gibi hissedemiyorum herkesin bahsettiği işte doğar doğmaz anneem diye bağrına basma olayı olmadı bende ya hamileyken daha fazla hissediyordum bu duyguyu hala alışamıyorum ben neden böyleyim 2 kayiptan sonra gelen mucizem o benim çok zor bir hamilelik geçirdim ama o duyguyu neden hissedemiyorum kötü anne gibi hissediyorum kendimi sanki kızıma yeterince sevgimi veremiyorum gibi :ermm:

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hiç üzülme 3-4 ay sonra görüşürüz. Agulamaya başlasın neler hissedeceksin bak gör :)
(2,883 puan) tarafından
Bende biliyorum zamanla olacağını ama şu anda kötü hissediyorum vicdanim rahat değil sanki kızıma sevgimi veremiyorum ve o bunu hissediyor gibi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Lohusasın daha kendine gel bir toparlan herşey düzelir cnm bende de olmuştu ilk günlerde ama sonra toparlaninca düzeldi
(2,883 puan) tarafından
İnşallah ya
0 oy
tarafından
Daha bebekle alışma sürecinde son,zaman geçtikçe daha çok bağlanacaksinn.kendini kötü hissetme hic
(2,883 puan) tarafından
Biliyorum öyle olacak zamanla ama şu anda vicdan azabı çekiyorum kızıma sevgimi hissettiremiyorum gibi
tarafından
Yok be canım, doyurup uyutup gazını çıkartıp altını değiştirme rutini var şu an .zamanla  bebiş daha aktif oldukça değişecek her sey
0 oy
(15,184 puan) tarafından

Dostum.ben de aynı şeyleri yaşadım. İnsan evladını bile.emek verdikçe daha çok seviyor. Kendinde çok net gördüm bunu. Doğumun yorgunluğu, hormonlardaki değişim, bebeğin gaz sancıları falan hepsineen kaynaklı. Onlar zmaanla geçiyor. Hiç canını sıkma. Bebeğim şuan benim icin dünyadaki en önemli şey. O zaman da öyleydi elbet. Ama ona alışmak kolay olmuyor. Koskoca bir devir bitip artık çocuklu bir hayat başlıyor. Hepsine alisacaksin ve çok seveceksin. Yeter ki canını sıkma ve bunun normal ve gecici olduğunu bil. :)

(2,883 puan) tarafından
İnşallah ya bunu yaşayan çok kişi varmış
0 oy
(264 puan) tarafından
Zamanla hissedersin ilk çocuk herşey pat diye olamıyor üzme kendini hem ilk ben de tuhaf duygular yaşadım böyle doğum vs stres ten onlar geçer...
(2,883 puan) tarafından
Sanirim oyle
0 oy
tarafından
Sana bakınca gülünce sevince öyle bir bağrına basiyorsunki 
(2,883 puan) tarafından
Ne zaman başlar gülmeleri acaba
tarafından
Şuan benimki 4 buçuk aylık 40 dann sonra ufak ufak anlıyor 2 aylıkken başlıyor şuan gülüyor seviniyor az kaldı annesj
0 oy
(76 puan) tarafından
Birbirinize alişma surecindesiniz ondan boyle hissediyorsun 2 3 ay a gulecek sesler cikaracak o zaman bakmas kiyamayscaksin ❤️
(2,883 puan) tarafından
İnşallah zaman bi an önce geçer çünkü kendimi de kötü hissediyorum sanki ona sevgimi veremiyorum gibi
(76 puan) tarafından
Hiç öyle düşünmeyin lohusasınız psikolojiniz ister istemez hormonlardan dolayı değisiyor eminin cok iyi bir annesinizdir budl durum da düzelir inşallah
(2,883 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(7,590 puan) tarafından
Ilk.zmaan.yabancilamistim sonra alistim yeni gelen misafire isinma asamasi gibi oldu canimdan bi can oldu sonra kalbim oldu nefesim oldu♡
(2,883 puan) tarafından
Evet doğru söz dedin misafire alışmak gibi sonuçta karnımda hissetmek başka doğunca başka
0 oy
(435 puan) tarafından
33 haftalık ikizlere hamileyim. Bu durumu yaşamaktan o kadar korkuyorum ki. Sanki böyle olacakmış gibi geliyor nedense. Halbuki bende iki kayıptan sonra tüp bebek tedavisiyle hamileyim. 6 senenin sonunda anne olacağım inşallah. Ama nedense çok garip duygular yaşıyorum. 
(15,184 puan) tarafından
Olursa da canını sıkma hiç bacım
(2,883 puan) tarafından
Çok kişi yaşamış ve geçici bir durum muş hem herkeste böyle olacak diye bisey yok ilk doğduğunda sanki hep benimleymis gibi diyenler de var
(15,184 puan) tarafından
Herkesin hissi başka oluyor demek ki. Bana dediğim şekilde oldu. Garipsedim ve hemen benimseyemedim. Zamanla halloluyor herşey. Bu normal. Suçluluk hissetmene gerek yok yani
0 oy
tarafından
Canım İnanır mısın Bende de var o dert Benimki henüz doğmadı ama 6 haftalık bende hiç hissedemiyorum annelik duygusunu sanki karnımda bebek yokmuş gibi Sanki benim bebeğim değilmiş gibi heyecanlanmıyorum bilmiyorum Bir Garip ben de Kendimi hiç iyi hissetmiyorum Ben de sanki kötü bir anneymişim gibi hissediyorum
(2,883 puan) tarafından
Seninki daha çok küçük tekmeleri hissedince o duygu geliyor dedigim gibi ben hamileyken daha fazla anne gibi hissediyordum
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Suan rutin seyler yapmaktan başka bir şey yapamazsin ki bir görev gibi oluyor üstune senin lahusalığin var biraz geçsin vakit  o zaman anliyorsun anneliği buda 3 ayı buluyor merak etme sende değil sorun herkes yaşiyor
(2,883 puan) tarafından
Evet çoğu kişi yaşıyormuş bu durumu teşekkürler
0 oy
(1,975 puan) tarafından

4 yaştan bildiriyorum canım. İlk zamanlar bende de öyle bir duygu vardı. Zamanla yerini değişik bişeye bıraktı. Ele avuca gelme olayı başladıktan sonra ne bağrıma basmaya doyabiliyorum ne öpmeye. Çocuk bazen daralıyor anne yeter yaladın yuttun diyor . Acayip kanım kaynıyor. Allahım böyle bir güzellik olabilir mi deyip göğsümü açıp içine koyasım geliyor sarılıyorum sarılıyorum sıkıyorum evirip çeviriyorum yok doyamıyorum :D 

(2,883 puan) tarafından
Maşallah keşke zaman bi an önce geçse de bana da gülümsemeye başlasa
0 oy
(6,998 puan) tarafından
Üzülme canım ben de öyleydim hatta bir gün arkadaşımla telefonda konuşurken annelik nasıl diye sordu bilmem dedim güldü sen daha olmamışsın dedi ama iki üç ay sonra çok farklı oldu şimdi onsuz bir saniye bile duramıyorum. 
(2,883 puan) tarafından
Evet geçici bir durum keşke bi an önce geçse

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 128 göst.
9 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 114 göst.
31 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (752 puan) tarafından soruldu
0 oy
73 cevap 1,074 göst.
9 Aralık 2022 Diğer kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu