0 oy
408 göst.
Aile kategorisinde (13 puan) tarafından
kizlar ben kirkliyken kaynanam gelip gitti her emzirmede gelir dibine oturur mememe çocuğun emmesine bakar, her altını degistirmemde gelir kakasina bakar ishal mı kabiz mı kontrol eder. tuvalete girer kirli sepetine bakar eşimin camasirlari varsa yıkadın mı diye sorar. birde sabah kahvaltı akşam yemek mey e kahve hicbiseyi eksik olmaz onun bana yardım edeceğine ben ona bakardım. en son bana eltimin yanında ekmek ye çocuk gelişmiyor dedi doğumdan sonra kilo verdim zayifsin demek istiyor ekmek mı yspiyor süt ben hep süt yapan şeylerden yedim kendi durdu başımda.gordu ama kaynimla eltimin çocuğunu biraz kilolu arasında üç hafta var kiizmla onlara nispet yapıyor beni eziyor.en son o hareketinden sonra yüzünü görmek istemiyorum gelip gitmiyoruz eşimle aramız açıldı özlemiş torununu goturcekmisiz sorum şu nefret ediyorum o kadından çocuğumu sapir şupur öpüyor dudaklarından ağzından. resmini çekiyor herkese gösteriyor. nasıl davranmaliyim laf sokmak istiyorum altta kalmak istemiyorum o beni ezdi bende onu cougumu sevmesini istemiyorum. yanlış düşünüyorum belki ama eşimle de sorunlarum artıyor böyle. ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun.tesekkur ederim şimdiden.

15 Cevaplar

0 oy
(219 puan) tarafından
Ben olsam laf sokmazdm ayda yılda bir giderdim bir iki saat oturur dönerdm aslında öpmemek lazımmış bebekleri bağışıklığı henüz gelişmedi ya bizden bakteri geçebiliyormuş diyin isterseniz hem mesaj yerine ulaşır hem de kaba olmaz 
(13 puan) tarafından
yanlış anlamasın ilk torunu sayılır birinci torunuyla arasında üç hafta var hasretlik çekmişler diye hiç ağzımı açmadım ama artık doldum tastim sadece bunlar da değil. lafımı esirgemeyip kendimi koru.aktan baska çarem yok eşim laf soyletmiyim karıma demiyor..
-Reklam-
0 oy
(35 puan) tarafından
En büyük hata alttan almak gerektiği yerde lafını esirgememek gerçi anlamazlıktan geliyorlar ama kızdığını anlıyorlar bir parça geri adım atıyorlar..
(13 puan) tarafından
öperken bı gozuyle de bana. akıyor kızıyor mu diye. öyle şeytan öyle ikiyüzlü bı insanmis ki çocuk ağlayınca bile susturmaya yardım etmez Bon Bon bana bakardı nasıl susturucak bakalım diye. ama kocamın yanında öyle yapmazdı bende bunu eşime anlatınca yalancı durumuna düştüm. eşimden de soğudum evliliğimiz hasar gördü. hakkımı helal etmiyorum ekmeğimi yedi
(35 puan) tarafından
Şunu bugün de anladım ki eşe anne veya baba şikayet edilmez direkt korumaya geçiyorlar toz kondurmuyorlar sakın eşe anlatmayın annesiyle çözün sorunlarınızı şahsen ben öyle yapacağım .. tatlı dilli gibi olup sinsice yaklaşmak gerekiyor böyle olanlar kazanıyor bunu da anladım.. Aşırıya kaçtığını düşündüğünüz anda bahane uydurup alın bebeğinizi.. Bebek zayıf sen zayıfsın gibi şeyler söylediğinde de her bebeğin gelişimi ayrıdır bebeğimi ve kendimi herkesten çok ben düşünürüm diyin... Sınırınızı çok iyi çizin geçmesinler
(13 puan) tarafından
ben hiç ağzımı açmadım yanlış anlar eşime söyler bana kızar diye saygısızlık hiç yapmadim ama cirkef olmak lazimmis bundan sonra öyle yapmaya calisacagim
(35 puan) tarafından
Ben biraz sinirle de yazdım çok aşırı sahipleniyor lohusalığımda onda kalmak gibi bir yanlışta bulundum bebek ağlıyor benden önce gidiyor koynuna alıp sıcaklığa ihtiyacı var diyor hep engel oldum bilinçlendikçe annesinden önce kimse gelemez sabır sınıyorlar.. Saygısızlık inan bende hiç yapmadım yapmak da istemem kalp kırmayı sevmem ama yerini bilseler bir bebeği en çok annesi düşünür sever sürekli müdahale etmeye hakları yok..
0 oy
(13 puan) tarafından
yarın eşim gidelim boturelim diyecek bende her oraya gittigimi,de dönüşte eşimle kavga ediyoruz o kadının yüzünü görmek istemiyorum diye goturmeyecegim bu sefer eşimle sramiz bozuluyor. ne yapacağım bilmiyorum yanlış düşünüyorum evet ama beni okadar soğuttu ki kendinden 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Benim çocuğuma da zayıf diyor herkes benimde canım sıkılıyor onlarda diyor siz yedirin o zaman yiyorsa diyorum .kaynanan herşeyi ben bilirim modunda sanırım allh yardimcin olsun cnm
(13 puan) tarafından
hepimizin yardımcısı olsun
0 oy
(13,090 puan) tarafından
Eşine şikayet etmeyeceksin canım şikayet edildiğinde evet sen haklısın diyen eş görmedim yüzde yüz onların haksız olduğunu bilse de savunur ailesini sen soğuk davran mesafe olsun aranızda saygısızlık yapmadan cevap vermen gerekiyor 
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Öyle davranirsan ondan farkın kalmaz  

Mesafeli ol konusmaya baslayinca yaninda durma  onu dinlemedigini duymak istemedigini belli et
0 oy
(238 puan) tarafından
Benimki de her geldiğinde sen büyümezsin mi biraz kilo al kuş kadarsin ahır ol kucagıma almakta zorlanayım diyo 3 senedir bu lafını duyoyorum bazen laf sokuyorum herkes zayıf diyo etkileniyorum falan diyorum onu bile bile hala aynı huy devam ediyor onun yüzünden mesafeli davranıyorum ben
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Kızlar lütfen çok abartmasanız. Çocuğun zayıfsa bunu söylemesi gayet normal benim kaynanam gil de öyle çocuğum zayıf ve onu düşündükleri için yediğim şeylere bağlıyorlar 
0 oy
tarafından
Bebek dudağından öpülür muymus ben buna takıldım kesinlikle izin verme çocuğum mikrop kapmış de öpücük hastalığı var doktor dedi kimse öpmesin öldürmek mi istiyorsunuz dedi de öpmesin çok bilmiş kaynanan
0 oy
(985 puan) tarafından
Ağzını öpmek mi asla izin verme çocuk değil ki anlamıyor diyelim . Kaynana açık açık de bebeğimin dudağını opme diye birde ekle her bebegin gelişimi farklı olur sen niye kendi yaşındaki herkesle aynı kiloda aynı boyda değilsin. 
0 oy
(5,863 puan) tarafından
Allahım yarabbim Kaynanalarda sapıttı gerçekten yaw bebeklerin fotoğraflarını anneden babadan izinsiz niye herkese gösteriyorlar delisi var manyağı var nazarı var... Eğer eşin cevap vermeyi bilmiyo ise altta kalma çok fazla öpmesine izin verme müdahale et. 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Mesafeni koy canım bide çok kafana takma sütün kesilir gereksiz insanlar için bebeğine öyle kötülük yapma ben yaptım sen sen yapma şimdi düşünüyorum ne kadar aptalmısım  kendine dert edip sütünü kesesecegine  koy tekmeyi at kapının önüne 
0 oy
tarafından
Böyle durumlarda karşı tarafın bana sokmağa çalıştığı sözü ben açık açık derim. Mesala sütün kesilti mi diyor. Anneme benzemişim onunda sütü kesilmiş hemen, Annemle yapım aynı o da hemen kilo vermiş... Çoçuk zayıfmı dayısına çekmiş öyle diyib içimden gülerim.Kirlilere mi bakar, O tarafa gidiyorken çamaşırlar kirli ya yıkamadım henuz, ona bakmaya gidiyorsan. Bi de milletin içinde çoçuğun altını değiştirirken kakasına gel bak,sonra çöpü atarım de.Yani böyle diyince artık karşı taraf diyecek söz bulamıyor.
0 oy
(780 puan) tarafından
Bu tip insanlardan nefret ediyorum araya kocaman bı mesafe koy bebeğini sık götürme kimseyi de takma asla takıyor gibi üzülüyor gibi davranma onların yanında özellikle hassas olduğunu anladikca ordan vururlar her çocuk ayni olmuyor laf sokup onların seviyesine bile düşme umursamazsan eğer emin ol onlar daha da sinir olurlar sen laf sokarsan dediklerimizi takiyo diye düşünüp keyif olurlar boşver görüşmemeye çalış sen 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 265 göst.
10 Şubat 2022 Aile kategorisinde sweetsc (13 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 350 göst.
24 Şubat 2024 Aile kategorisinde Efsun88 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 227 göst.
31 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,365 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 180 göst.
30 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hamzanin annesi 12 (337 puan) tarafından soruldu

380,052 soru

11,377,087 cevap

34,863 kullanıcı

...