+1 oy
350 göst.
Aile kategorisinde (197 puan) tarafından

Merhaba can anneler moralım çok kötü

Bebeğim 22 aylık her gören gelişmemiş diyor boyu 83 cm kilosu 11 minyon bir bebek zaten kücük doğdu 2700 Gr 49 cm.Ama bu aralar herkes a bu ne büyümemiş hiç,2 yaşına girecek gibi durmuyor neden zayıf diyorlar :( Aslında normalde kimseyi kafaya takmazdım ama söz konusu bebeğim olunca çok takıyorum.Sizden ricam acaba ne yapsam gelişimine yardımcı olurum.Bebegğim uykusu çok iyi akşam 9-10 gibi uyur gece 1-2 kez kalkar sabah 7 gibi devam sütü veririm uyur sonra 11:30 gibi kalkar normal kahvaltı yapar yumurta Avakado zeytin vs yer. Aralarda meyve vs sebze yer akşam 5 gibi de akşam yemeği.Be uyumadan önce yine devam sütü.Aslında yemesi gayet iyi ama çok hareketli bir bebek ne yapsam kilo almıyor.Tahin pekmez versem işe yarar mı sizce kızlar 

13 Cevaplar

+1 oy
(1,092 puan) tarafından
Kimseyi takma sağlığı yerinde ise gerisini boşver 
-Reklam-
0 oy
(686 puan) tarafından
21 aylık 10 kilo boyu da kısa gören bana da aynısını diyor bende çözüm bulamadım oturma bilmez maşallah çok hareketli 
(197 puan) tarafından
Benimki de 5 dk durmaz cok hareketli
0 oy
(3,016 puan) tarafından
Dogum kilosu gayet normal küçük doğmamış şu an ki kilosu da gayet normal sağlık ocağında aylık takipleri yokmu ebe söylemiyor mu normal vs diye herkes herseyi der siz herseyi duymayin
(197 puan) tarafından
Dr herşeyi normal diyor ama elimizde olmuyor bazen etrafa kuşak tıkamak:(
(3,016 puan) tarafından
Tabiki benim kızıma da annem sürekli çelimsiz diyordu ama herseyi normal çıktı kemik yaşı bile normaldi
0 oy
tarafından
35 haftalik  dogdu  4 mart dogumlu  

2600 49 cm dogdu

2 sine girecek 

91 cm 10.5 kilo 

Bendn çok yiyor 

Dil gelisimi  falan çok iyi kafaya  takmıyorm  ben 
tarafından
Yorumun  hepsini okumdin  2 öğün yemek 3 öğün mama verip verip uyut ne diyeyim  2 yasinda uyannan  çocuğa mama verip uyutmak akıl karo değil meyvesi  kuruyemsi  sebze  si et Tavuk  balım çorba herseyi  yemeli mama mama da yemek duzeniniz  yok sanırım  önce bir düzen kurun
(19 puan) tarafından
Kim 3 kere mama verip uyutuyo anlamdim
(19 puan) tarafından
Kim 3 kere mama verip uyutuyo anlamadim bana xiyorsan eger bazrn öğlen  uykusuna gecmeden iciyo uykuya destek olarak birde gece uyksuna gecerken iciyo gece uyanip icmiyor , her seyi de yiyor etni sebzesini balığını  kuruyemisini ki daha 1 ay oldu vitaminlerinr kan değerlerine  baktirdim hepsi gayet guzdl cikri kan damlasi vermedigm halde , b 12 si firlamis hele doktor yumurtayi eti cok yedirme dedi :)
(197 puan) tarafından
Maşallah prematüre mi doğdu
Allh yavrularımızı korusun herşeyin başı tabiiki sağlık haklısınız
(19 puan) tarafından
Amin  aynen oyle 31 haftalik  1 kilo 480 gram dogdu
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Çok geç kahvaltı yapıyor canım bir defa onu değiştir sabah kalktıktan 1 saat sonra kahvaltı yapsın 8 gibi kahvaltısını yapsın devam sütü de artık azalt en fazla 90 cc ver . Kahvaltıda kesinlikle yumurta bal peynir avokado yedir her gün ara öğün de meyve verebilirsin öğle yemeğine en geç 13.00 da yemiş olsun . Ya sebze yemeği ya et olsun canım Hergun yoğurt yedir asla tek çorba ile öğün geçiştirme 
(197 puan) tarafından
Ama cnm erken uyanmıyor uyandırınca huysuz oluyor çok denedim kahvaltısında bu dediklerini hep veriyorum tahin pekmez zeytin avakado yumurta yiyebildigi kadar yiyor ama aşırı hateketli
0 oy
(9,007 puan) tarafından
24 aylık oğlum 12 kilo kimse zayıf demiyo. Kaç kilo olması lazimmiş acaba 
(197 puan) tarafından
Kilolu olsa bu bebek hasta zayıf olsa büyümemiş diolar anlamadım ben bu insanları
0 oy
(2,897 puan) tarafından
Yalnız 11 ve 5 ana öğün için arasi çok uzun bence 2 -3 gibi tekrar bi ana öğün ekleyebilirsin 

Bu arada kilo çok çok düşük değil bence 

Her bebek te kilolu uzun olacak diye bir şey de yok sonuçta genetik te önemli 
(197 puan) tarafından
Evet çok denedim ama yemiyor ancak meyve kuruyemiş falan yiyor
0 oy
(2,514 puan) tarafından
Bizimki 2 yaşında 85 cm di. Kilosu da yine sizinki gibi bişeydi ortalamadan azdı ama Dr sınırların içinde diye az falan demiyordu. Çevreden yesin yesin diyen olurdu yeme ortamında ama kimse zayıf falan demedi Allahtan. Bazı insanlar çok hadsiz. Onlara ne. Dr normal diyorsa onlar yorum yapmasın. Dr normal diyor de. 
(197 puan) tarafından
Diyorum hatta bazen diyorum evet yemek vermiyoruz ac bırakıyoruz vs ama anlayan kim ki ancak moral bozuyorlar sayıları keşke azalsa
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Canim bi tane beslenme uzmani zayif bebekler icin bi beslenme plani anlattti mantikli geldi bana.

En geç 9da cocuk kahvalti yapmali

Gün icinde de 2ana ögün 2ara ögün yapmali diyor.

Bana diyetisyen her seye kalorisini arttircak seyler ekle demisti. Pankek mi yaptin uzerine bal pekmez

Makarna mi yaptin. Yagini bi tik fazla koy. Vs. 

Ama benim kziimin kilo almasini saglayan sey devam sutunü birakmak oldu. Cocuk 1senede 2kilo aldi. Devam sitünü kes süt icirmye de alistirma. Yemek yesin o zaman kilo alir .

Bizim persentilimiz hala 15lerde ama en azindan iştahi acildi. Düzenli bi kilo alimi ve boy uzamasi varsa kafana takma
(197 puan) tarafından
Mutlaka deneyeceğim canım dediklerini
0 oy
(13,106 puan) tarafından
Oğlum 26 aylık ve 12 kilo hiç öyle gelişmemiş diye kendime dert edinmedim çünkü gayet sağlıklı ve yaşına göre davranabiliyor 
(197 puan) tarafından
Ne güzel keşke bende biraz takmamaya öğrenebilsem cnm
0 oy
(91 puan) tarafından
Sağlıklı ise kilosu sorun değil tabi ki ama benim tavsiyem 9dan önce kahvaltısını yapmış olması. Çünkü sadece iki ana öğünü var, kahvaltı ve akşam yemeği. Sabah 8 buçuk 9da kahvaltı, öğlen 1 buçuk gibi öğle yemeği, akşam 6 buçuk 7 gibi akşam yemeği. Ara öğün olarak da meyve verdin, yoğurt verdin diyelim üzerine kuruyemiş rendele, kalorisi artsın yediği şeyin. Sabah kahvaltisinda tahin pekmez, tahin bal ikilisinden birini mutlaka ver. Öğünlerinde sebze et ve tahıl dengeli bir şekilde yer alsın. Böyle yaparsan hem sağlığı yerinde olur hem de kilosu artar.
(197 puan) tarafından
Tavsiyelerinizi mutlaka deneyeceğim çok teşekkür ederim
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Sağlık durumunda biseybyok değerleri iyi ise hiç kafana takma.Benim oğlum 13 yaşında ve 33 kilo tüm tahlillerini yaptırdım büyük yetişkin kadar bağışıklığı güçlüymüş çok şükür o yüzden ben dert etmeyi bıraktım .Kimsenin lafına takılma 
(197 puan) tarafından
Boyu peki ne kadar uzun mu
(1,584 puan) tarafından
Uzun değil 7.ci sınıfa gidiyor boyu ve kilosu 3.cü sınıfa giden çocukla eş değerde kendi yasitlarinin yanında çok küçük kalıyor. Benim ve eşim kilosu boyuna bile bakıldı genetik diye düşündü dr ama esim.ve ben uzun boyluyuz herhangi genetik bir hastalık bile çıkmadı bizde
(197 puan) tarafından
Anladım cnm dediğin gibi sağlıklı olsun da gerisi mühim değil
0 oy
(273 puan) tarafından
Tahlilleri temizse sağlıklıysa hiç takılma benim yeğenimde 3 yaşına giricek geçen sene o kadar zayıf ve gelişmemiştiki kardeşim cık tektı kafasına beslenmeside sıkıntılı bir çocuk asla beğenmediğini yemez hep abur cubur yemek isterdi gitmedikleri doktor kalmadı en son gittikleri boyu **** kalır dedi büyüme ileçları verdi zamanı geçiyor ilaç işi yaramazsa **** olur dedi stresten öldük dirildik çok şükür sağlıklı şimdi boyu uzadı hala zayıf ama artık takılmıyoruz  kimi çocukta zayıf oluyor sen kontrollerini yaptır gerisine takılma bence
(273 puan) tarafından
Parkta çok oynadı yemeklerinde ilik suyu hep oluyodu zaten ama çok yemek seçer peynir süt yumurta zeytin domates asla yemez doktor sütün içine soğukkan yumurtayı kırıp pişirin öyle sütü içirin demişti yumurta yemediği için onuda içmedi şuan uzadı ama ilaçlar fayda etti sanırım
(197 puan) tarafından
Anladım cnm peki hangi ilaçları kullandınız acaba
(273 puan) tarafından
İsimlerini bilmiyorum canım ama doktora görünmeden ilaç kullanma nolur nolmaz Allah korusun
(197 puan) tarafından
Yok zaten kullanmak için sormadım merak ettim bitkisel mi değil mi vs
(273 puan) tarafından
Şuruptu ama sigortanın karşılamadığı ilaçlar oluyorya onlardan gecen sene kullandığı için adını hatırlayamadım şuan uzadı boyu hatta ama zayıflıgı hala aynı normal dedi ona doktor psikologa gidiyor yaşıtlarından çok önde sosyal ve akıllı bir çocuk dedi  bizde kiloyu takmayı bıraktık artık

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 352 göst.
24 Şubat 2024 Aile kategorisinde Efsun88 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 227 göst.
31 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,365 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 180 göst.
30 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hamzanin annesi 12 (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 409 göst.
19 Mart 2022 Aile kategorisinde sweetsc (13 puan) tarafından soruldu

380,107 soru

11,379,036 cevap

34,864 kullanıcı

...