0 oy
394 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (968 puan) tarafından

Bebegm 8 aylik disarda yapilan bebek bakim odalarini cok fazla kullanmayi tercih etmiyorum dun dugundeydik salonun mescidi vardi kizim altini pisletmis oraya girmek istemedim pistir dedm kaynanam namaz kilinan yer pis olmaz dedi.. olmaz tabi ama orasi dugun salonunda olan bir yer battaniye ser degistr bisey olnz dedi ama kilotlu corapla zibinada gecmis kenardan cocuk kucaktan kucaga olunca kaydi buyuk ihtimal istemedm saat zaten 10a geliyordu ev 5 dk mesafede arabayla kalktik bi suratlar asildi ama suan zaten covid var ve biz bebegmle covid gecirdik ne yasadigimi ben biliuorum battaniyesini serip altini degistirince temiz oluyor mu o battaniyeyi heryere surup bida ustunu ortucem.. alt degistrmem olsaydi onu sererdim belki ama zaten camasirlarina gecmis bezini degistirsem ne olacak kalkalm dedk kalktk esimle ama giderken suratlar asık 

28 Cevaplar

+14 oy
(9,626 puan) tarafından
Hic biyerde mescit pis olmaz insanlar orda ibadetlerini yerine getiriyo asıl orda değiştirirsen orayı kirletmis olursun bu düşünceniz hoş değil 
(968 puan) tarafından
Tabi pis olmaz diyemiyorum pis olmamasi gerekir ama insanlarimiz temiz kullanmiyor ki tuvaletlerimiz bile nasil pis birakiliyor.. ayrica bende asciyim benm calistigm yerde garsonlar temizlerdi cogu yerde oyledr buyuk ihtimalle o yuzden temizdir diyemiyorum. Sadecr orda degil hastane bakim odalarinida kullanmam
tarafından
Mescit ibadet yeri sürekli temizlenir sizin bez değiştirme işiniz burda temiz olmayan
Ancak eve gitmenize boşa surat aşılmis. Ben dün nişana gittim oğlum iki yaşına girecek herkes sahnede koştururken benimki tuvalet mescit gelin odası her yere koştu eve geldim kalamadin durmuyor dedim kimse bişey demedi hakları yok
(968 puan) tarafından
Ben asciyim bizim mescidleri garson gencler temizliyordu.. yani cogu yerde oyledir cok temiz olmuyor olsada temiz kalmiyor ki ben disarda degistirmeyi tercih etmiyorum tamamen cocugumu oule ortamda soymak istemedim
(450 puan) tarafından
+++++++++++++++++++++++++ atilar sana dusunduklerimi yazmissin
tarafından
Ay tam ben yazacaktım kız
-Reklam-
+2 oy
(119,242 puan) tarafından
mescit pis olmaz hatta en temiz yerdir mescitte bebek bezi degistirsen ora pislenmis olurdi
(968 puan) tarafından
Dogru ama dugun salonu mescitiydi cok temiz olacagini sanmiuorum hatta evet dogru ben yapsaydim benm gbi yapan insanlar hatali olurdu evet tercih etmedm bide zibina falanda gecmis herkesin kullandigi yerde cocugumu tamamen soymak istemedim
+1 oy
(13,835 puan) tarafından
Zaten çocuk kucaktan kucağa gezince alacağı mikrobu bakteriyi almiştir. Alt değiştirme örtüsü serip değiştirebilirdin ama ben mescidde yapilmasina mescide saygisizlik olarak görürüm. 
(444 puan) tarafından
Hiç o açıdan düşünmemiştim doğru valla aydinlandim ben de yapmayayim zorda kalırsam
(13,835 puan) tarafından
Yani orda namaz kiliniyor. Tüm mescidleri temiz varsayarak kiliyoruz namazimizi. Belki temizlerken bişeyler bulaşır. Başka insanlarinda ibadetini zedeler diye düşünüyorum. Mescidde sadece emzirmeye olumlu bakabiliyorum.
(444 puan) tarafından
Evet doğru ben de emzirdim ama altini degistirmedim hiç
(968 puan) tarafından
Haklisiniz kucaktan kucaga olayina zaten biraz sinirlendm dugun salonu mescidi oldugu icin cok temiz olacagini dusunmedm ic esyalarinada gecince soymak istemedim.. mescid konusunda haklisinz ama bakin yapan degistiren varmis ben bakim odalarinida cok kullanmam ama cok ustume gelindi pis degildr diye ama herkesin kullandigi alanda cocugumu soymak istemedm 8 aylik zaten alt degistirirken donuyor surekli bide tamamen soycam saatte gec olunca kalkmak istedm
(13,835 puan) tarafından
Kalkman doğru olan zaten. Biz hep arabada değiştirdik bezini. 1 kere havaalaninda mecbur kalip bebek bakim odasina girdim. Gerçekten mide bulandirici. Nasilki camiye gidip bez değiştiremezsek mescidde de değiştiremeyiz bence. Sen doğrusunu yapmişsin yani.
+1 oy
tarafından
Madem oyle dusunyorsun dugune de gitmiceksin canm ona bakarsan her yer pis ama ben olsam cocugumu o haldr brakcqma gider temizlerdim abartmaya gerek yok 
0 oy
(13,666 puan) tarafından
Ben yedek kıyafet mutlaa alıyorum inan sırf bu kaka çıkma yüzünden.

Ama namaz kılınan yerde de açmam koku vs ister istemez yayiliyo.

Arabada değiştiririm
(968 puan) tarafından
2 gun kaynanamda kaldik kiyafetim coktu kusan bebeik oldugu icin 2 canta kiyafetle geziyorum ama saat zaten geci tamamen soymak istemedim evde degistirirm dedm
(13,666 puan) tarafından
Bilemedim :)
0 oy
(628 puan) tarafından
Doğru olanı yapmışsın üzülme. Bebeğinin sağlığından bakımından önemli değil hiçbir şey. Hele ki düğün. Kaynananın cahilliği düşüncesizliği . Daha kendisi demeli hadi gidelim diye 
0 oy
tarafından
Senin kalkasin varmış. Arabanız madem vardı koltugunda da değiştirebilirsin 
(7,791 puan) tarafından
Heh aynen
(968 puan) tarafından
Arabada degistirene kadar eve giderdim zaten canim 5 dklik yol. Zibina gecince tamamen hepsinu cikarmam lazim normalde arabada degistiririm ama suan soguk ve tamamen soymam lazim niye cocugumda bende rezil olayim mescidde degistirmedim diye tepki aldim kalkmayi tercih ettm saatte gec 2 saat oturduk yeter dedm
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Mescit pistir anlayisini cozemedim mescit pislenir diye yapmamalisin. Koku yayilir pislik buladir yani... 

Ama bakim odasi varsa ve bossa degistirilebilir yada arabada. 

Mikrop demissin kucaktan kucaga gezerken yada düğünde zaren asıl mikrobu alir cocuk cnm.
(7,791 puan) tarafından
Ya mescitte bez degistirene de ayip orda temiz diye gitip namaz kiliyoruz gunahi yapanin boynuna hiç bı yerde mescit pis olmaz , olmamali
(968 puan) tarafından
Iste yapan var ama pis olmaz diyemiyorum pis oluyor bu gercek insanlarimiz ne kadar dikkat ediuorum bebek kusmugundan bile namaz olmaz degistirmek gerekir ki kaldiki oyle toplu alanlarin nasil kullanildigi bilinmiuor konumun mescid olmasi olayi farkli yere cekti sanirim bebek bakim odasi olsaydi gene kullanmazdim yine temiz olmuyor bebek odasininda temiz olmasi gerekir
(7,791 puan) tarafından
Ben bi kere avm de emzirmeye gitdim oda temizdi baska hic görmedim zaten genelde araba kullaniyorum bu konular icin
(968 puan) tarafından
Emzirme bi nebze ama oyle bir yerde cocugu tamamen soyamam ben babasinin yaninda bile degistiririken bakma diyorum tercih meselesi konu mescid oldugu icin yanlis anlasildim sanirim bebek odasi bile olsa degistrmezdm yine evim yakin kalkmayi tercih ettm
(7,791 puan) tarafından
E yani bide gidesin varmis zaten sanirim :) iyi olmuş bosver
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Mescit pis olmaz diyenler mescite laf etmemiş:D sonu c olarak orayı kullananlar var haliyle kirli olabilir
(968 puan) tarafından
Yani valla herkes yanlis anlamis mescid pis olmamasi gerekir ama oyle mi nerden bileyim cami olsa daha dikkat edilir ama dugun salonu temizliginin detayli yapildigini yapilsada dikkat edilmedigi icin temiz kalmaz sanirim sorarken detayli yazmaliydim
(22,070 puan) tarafından
Sorun gayet açıklayıcı canim anlamayan zor anlar bosver:)
(968 puan) tarafından
Oyle gercekten sanki dine kitaba bsey dedm mescid pis deme sebebim insanlarin kullanma seklinden dolayiydi :)
0 oy
tarafından
Alt açma olarak çarşaf gbi bşşey taşı o xmn yanında canm . Battaniyeye takılı kalmışsn mescide takılı kalmışsn çözüm yolu olarak ben bunu buldm
0 oy
(611 puan) tarafından
Mescide alt değiştirme en sinir olduğum durum. İbadet yeri sonuçta orasi pisleniyor o zaman. Hastalık gecirmissiniz bebek kucaktan kucagada alır mikrobu 
0 oy
tarafından
Yani dugun ortami cocuk kucaktan kucaga gezmis hijyen mi kalmis, arti mescit bulundugun ortamda olabilecek en temiz yerlerden biridir. 
(968 puan) tarafından
Kucaktan kucaga muhabbetine edebildigim kadar mudahale ettm ama zaten mikrobu kapti diyip salamam ki. Mescitide herkes kullaniyor herkes orda degistirme zaten diye tepki vermis
tarafından
Salmak anlaminda degil de, zaten o tip kalabalik ortamlar da hijyen sifir, en temiz yeri mescittir aksine. Hani serer ortunu degisirsin bence bisi olmaz bebek bakim odalarindan bin kat temizdir
0 oy
tarafından
madem böyle dikkatlisin hazırlıklı gitmen gerekti...çocuğun altını pisletcegini ve o bezin degistircen belli ....mescid heryerden temizdir..he covidden dolayı korkuyosan düğünde goturmemen gerekir bebeği .. ben dışarı çıktığımda degistircem yer için bez ayrı .üstü için ayrı alıyorum ...
(968 puan) tarafından
Vardi zaten kusan bebek 2 gun kayinvalidemde kaldik 3 canta esyayla gittm oyuncagina kadar ama disarda mumkun olmadikca degistirmiuorim bida temiz oldugunu dusunmedigim yerde cocugu tamamen soymak istemedim biz covid gecirdik bebegimle.. mescid temiz olmalidir temizdir diyemiyorum ama degistirmek istemedm bebek bakim odasi olsa gene degistmezdm tamamen soyucam neden rezil olalim evim yakin saatte 10 oldu kalkmak istedm
0 oy
(8,310 puan) tarafından
Gecen ılk kez avmde degıstım koltuga yatırıp.Bunu hıcte sorun etmedım hata senın yanına cıkarken yedeklerını herseyı alman gerekir ayrıca mescıtlerın pis olmasıda bıraz zor battanıyeyıde eve gıdınce yıkarsın fazla evhamlısın gibi geldi
(8,310 puan) tarafından
Altını acarken tavsiyem eline bi oyuncak bısey ver dikkatini dagıt
(8,310 puan) tarafından
Anladım ama tatlın değilim
(8,310 puan) tarafından
Demedin ama hic görmediğin birine de bunu demesen olur cünkü o kelıme genelde nefret getirir kadınlar arasında.Hanı sevılmez
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Herkes senin gibi mescidde degistirmeye kalkarsa evet pis olur mescit bakim odalari bunun icin var buyuk peceteler oluyor ser ondan yatir degistir canim bu kadar sorun etme 
(968 puan) tarafından
Sadece alt degil zibin falanda degiscek elbise cikacak neden rezil olsun cocugum dedm kalktk
0 oy
(485 puan) tarafından
Battaniyeyi yere serip değiştirebilirsin canım sonra çocuğu evde yikaa battaniyeyi de yani bişey olmaz bence seninki biraz bahane olmuş ama tedbirli çık yola bebek olunca zor valla ben her dışarı çıktığımda çocuğun eve gelince ustumu başını değiştirip yıkarım 20aylik oğlum sen yine tedbirli çık yola bir yaparsın iki yaparsın sonra herkes yanlış anlar canım bazen mecbur kalıyor insan olmadık yerde olmadık zmnda alt değiştiriyor valla 
(968 puan) tarafından
Esya vardi ama herkesin kullandigi bi ortamda cocugu tamamen soymak istemedm zaten disardada degistiren biri degilm imkanim vardi ev yakin saatte gec oldu neden rezil olaym cocugumla bahane oldu ama usengeclik degil ben degistirmem arabamz var carsida bile arabada degistrdm
(485 puan) tarafından
Boşver kız ozmn takma kimseyi ,seni bebeğin neticede yani ama dışarda da değiştircen yani pis yerdede değiştircen ekndinee bunu alıştır
0 oy
tarafından
Mescidde zaten alt açman doğru olmazdı heryerde değiştirmem 
(968 puan) tarafından
Bende degistmem kayinvalidem bunu bilir emzirmemde birinin yaninda yda sakinirim mescid pis olmaz deyince pistir dedm yani konu bu aslinda ama herkes ona tepki vermis pis olamamasi gerekir ama pistir yani.. cami olsa tamam ama bir dugun salonunun mescidi ne kadar temiz olur veya temiz kalir degistirmekten bahsetmiyorum bebek bakim odasi olsa ordada drgistmem zaten tamamen soymam lazimdi ne gerek var orda
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bence yanlış düşünüyorsun ben hastalık sebebi ile İstanbula gidiyorum metronun mescidinde değiştirdim bir kere altr değiştirme örtüsü al aklında kalıyorsa tek kullanımlık ben öyle yapıyorum bence yanlış yapmışın gibi geldi ben olsam değiştirmistim. 
(968 puan) tarafından
Tamamen soymak gerekiyordu saatte gec oldu zaten 2 saat oturduk yeter dedm evde yakin evde degistirirm dedm oyle kalktik esimle yani
(4,061 puan) tarafından
Yeter tabi canım senin kararın buna müdahale edemem ki ben olsam arabada bile dagistiririm yani tabi herkez farklı
0 oy
(316 puan) tarafından
Ayyyy sende bu kadar pinpirikli olma bnce bu kadar üstüne düşersen çok hasta olursun
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Düşünce tarzını sevemedim canım kusura bakma yanımda yedek kıyafet yoktu desen anlarım ama mescide pis yer demen ynlış olmuş 
(968 puan) tarafından
Herkes temiz kullanamiyor ki.. bakin orda alt degistirenler varmis muslumaniz mescide pis demem tabi ama yani bide dugun salonu mescidi yani

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 331 göst.
19 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (4,153 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 264 göst.
4 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 213 göst.
10 Mart 2023 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,341 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 169 göst.
7 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selma1632 (114 puan) tarafından soruldu

379,166 soru

11,349,848 cevap

34,817 kullanıcı

...