+1 oy
347 göst.
Aile kategorisinde (303 puan) tarafından

Kızlar eşim babasının adını koymakla ısrarcı ve inatçı

Bende koymamakla ısrarcı ne inatçıyım.

Ağzım dilim varmıyor kayınpderin adı ile hitap etmeye resmen çocuk tekmeliyor ben sırf ismin sıkıntısından konuşmak istemiyorum. Acaba doğumdan sonra eşim ikna olur mu yada orta yolu bulur muyuz? İki isimde kabul etmiyor. :wassat: ne dersem diyeyim asla ama asla kabul etmiyor bu isim konusunda fikrimin bir önemi yok gibi. Bu isim konusunda çok sesler yükseliyor ve ben acayip sıkıntı yaşıyorum. Dediğim gibi 2 isim kabul etse ammena ama etmiyor. Napacam bilmiyorum:'(. Resmen doğuracağım evladıma isim koymam müsadesi verilmiyor.

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
İsmi ney k.babanin 

Ben sevmiyorum büyüklerin isminin koyulmasini ya 
(303 puan) tarafından
Bende sevmediğim için başıma geldi. Adem
-Reklam-
0 oy
tarafından
Büyüklerin ismini koymaya zaten karşıyım ben ama eşin neden bu kadar bencillik yapıyor. Ne demek iki ismi de istemiyor. 
(303 puan) tarafından
Adetleri öyleymiş illa nene dede amca ismi olacakmış ama ben kabullenemiyorum :((
tarafından
tamam sen onu kabul etmişsin  2 isim olsun demişsin ama eşin bencillik yapıyor. Allah sabır versin. Böyle adetler mi kaldı artık yani.
(303 puan) tarafından
Kalmış demek ki çok kötü ya cidden sinirden ağlıyorum az evvel bu konu hakkında tartıştık  :(( ikimizin gönlü olması lazım yoksa çok sıkıntı çıkıyor evet çok bencil davranıyor umarım doğumda yumuşar kabul eder
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Bncede koyma canim inatçılığı göster sonuna kadar
(303 puan) tarafından
Öyle yapacağım 28 haftama girdiğim an kendi koymak istediğim ismin baskısını yapacam hastane çıkışına boşanma sebebi olur ama beni ilgi etmez alır başımı gider kimsenin olmayacağı nir yerde doğururum
0 oy
(5,773 puan) tarafından
Ben kayınbabamla babamın adını koydum ama isteyerek dinimize göre eşindende rıza alarak erkeğin koyması gerekiyor ismi. Çünkü ahirette baba adıyla çağırılıyor diye ama eşinden rıza alması gerekiyor.. 
(303 puan) tarafından
Benim asla ama asla rızam yok kabulüm yok  evladıma kayınbaba ismi ile seslenmek çok saçma geliypr :((
(5,773 puan) tarafından
Senden rıza almazsa anlamsız çocuk ikinizin isimini birlikte belirlemeniz gerekiyor.
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Doğuran kimse adını o koyar de. Ne diye karısıyor. O kadar ay taşı et büyütürken hep sen ilgilencen. Birde isme karıscak vay efendim.
(303 puan) tarafından
Diyprum da boş duvar yani duvara anlatıyor gibiyim
(2,545 puan) tarafından
Babasına söz vermiştir o zaman
0 oy
tarafından
İsmi ne ki cnm kötü bir isim değilse koy gitsin eşini kırma cnm ben koydum 
(303 puan) tarafından
Adem ismi. Mesele isim değil ben evladıma kayınbaba ismi ile hitap edemem bana saçma geliyor düşünsene kayınnaba yanında isimi ile hitap ediyorsun. Eşimi hiç bir konuda kırmadım bu defa o kırmasın beni. Doğumu maraşta memeklete olsun drdi tamam dedim 3 saatlik yol gidecem sırf memlekette doğsun kimlikte kütüktw maraş olsun diye eşimde bana az anlayış göstersin
tarafından
Eşine senin her dediğini yapıyorum sende isim konusunda beni kırma çok istiyorsan tanına bir isim daha koyalım de belki dinler hak verir sana babanın tanında ismiyle çağırmama falan de
(303 puan) tarafından
Söyledim kuzum nolmuş yani babamın adı kötü isim değil diyor
tarafından
Kötü değil ama benim hoşuma gitmiyor çocuğu ben taşıyor bakacak olanda benim işim koymak hakım en azından ikimizinde dediği olsun
0 oy
tarafından
Eşin inatsa sen ondan bin kat daha ısrarcı ol ama sakin ve düşük bir tonla çünkü sesini yukseltince bir yere varamazsın
(303 puan) tarafından
Elbette öyle de ben alttan aldıkça sakin hoş dille dedikçe hata ağladım karşısında yapma rızam yok diye ama yok bağırarak sert uslup ile karşılık veriyor :((
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Bn bu yolu hakkım haram ikinci ismi koymazsam diye çözdüm
(303 puan) tarafından
Bende söyledim ne hakkın var dedi :((
(6,170 puan) tarafından
Ne hakkın var mı dedi ? Kusura bakmada  Senin kocan bencil hıyarın teki! Ona laf anlatamasın gibime geliyor. Allah dusman başına vermesin böyle nankör insanları
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Niye ya bende anlamıyorum bi türlü sanki bi baba onda var eşim bana da teklif etti birde ikimizin babasının adı da aynı ama kabul etmedim ben babamın adını seslenemem çocuğa dedim neyse ki kız oldu bu defa da demesin mi ablamın adını koyalım kızdım niye senin ablan bi abla sende mi var o zaman benim ablamın adını koyalım dedim daha da ses etmedi...ikna edemiyorsan o zaman şöyle anlasın canım ikinci çocuğa da cinsiyeti ne olursa olsun adını ben koyacam karışamazsın de bakalım ne diyecek 
(303 puan) tarafından
Asla ama kabul etmiyor ve ısrarcı eski kafa bu konuda ben yediremiyorum kendime rızam da yok. Aynı şekilde dedim güldü geçti asla fikrimin önemi yok :((
0 oy
tarafından
Ama o senin de çocuğun 9 ay karnında Taşıyan sensin tüm cefasını çeken sensin ağrılarını çeken sensin Doğum sancını ıvır zıvır ını çeken sensin ilk hak senin Bu kadar bencil olmasın En azından ikinci ismi izin versin ikinciyi de sen koy Mesela biz öyle yaptık oğlum olacak 1. Ismi eşim ikinci ismi ben koydum Hem onun çocuğu hem benim çocuğum Sonuçta Orta yolu bulmak çok önemli
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Benim eşim de öyle dedi ilk kaynanamla bir oturuyoruz bende dedim sen ailenin yanında çocuğu babanın adıyla çağırır mısın sevebilir misin dedim yok dedi ne senin taraf olacak ne benim dedim internette bakindik bulduk 
0 oy
(319 puan) tarafından

Guzelce anlat. Adem gel burayadiye bagiricam, bazen sinirlenip küfür ederim falan de senin zoruna gitmez mi de :D

0 oy
tarafından
Kbakma da sen eşek başı miymissin . Kaç ay taşı bütün cefayi sen çek hopp istemediğin isim konulsun. O kadar bencil bir eşin var ki 2. İsme bile tahammül yokmuş. Doğum kagidini fln verme istemedigin ismi koydurma sende o çocuğun annesisin . Emrivakiden hiç hoşlanmam ben olsam inadına başka isim koyardım ya neyse. 
0 oy
tarafından
Ben ismi anne nin koymasından yanayım canm senin hakkın yani o kadar karnında taşıyosn zorluğunu sen çekiyosn nie bu kadar karışıyolar anlamıyorm 

Eşimin dedeside firdevs koyun die diretmişti ben koymadm derin koydum
0 oy
(17,576 puan) tarafından
Al karşına konuş ben karnımda taşıyorum zorluğunu ben çekiyorum isim koymak benımde hakkım de 
0 oy
tarafından
Senin istediğin isim ne cnm kayınpedernn ismi eski artık neredeyse hiç bir çocukta yok gibi
0 oy
(551 puan) tarafından
İsim bir boncuktur inşallah bir orta yol bulursunuz dicem ama en ortası babasının yanına başka bir isim koymak başka türlü olmaz 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 128 göst.
31 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 225 göst.
0 oy
12 cevap 330 göst.
7 Şubat 2022 Aile kategorisinde Aglayananne (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 35 göst.
3 Kasım 2023 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu