0 oy
306 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Tuvalet eğitimi ne başlamak istiyorum nasıl yapacagiz anlatır mısınız yardımınıza ihtiyacım var ❤️

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kucuk deglmi daha
tarafından
Bide havalar soguk mayisi bekle bence
tarafından
Doğru kuuzm biraz daha bekleyim de en azından bilgi edinmiş olurum yazarlarsa inşallah
tarafından
Bende başlycam 2 yasina az kaldi
tarafından
Benimki de temmuz da 2 yaş
tarafından
Bizimda mayist
-Reklam-
0 oy
(5,046 puan) tarafından
Benim kızım da mayısta 18 aylık olacak eğer hazır olursa vermeyi düşünüyorum. Bence biraz havaların ısınmasını bekle
tarafından
Doğru diyorsun kuzum bekleyim de biraz bilgi almis oluruk o zman
tarafından
Aynen benimkide Mayıs'ta 18 olack yaza ben de düşünüyorum inşallah konuşursa tam
tarafından
Anladım canım
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Çok erken canım iki yaş itibariyle başlaman daha sağlıklı çocuk açısından.
tarafından
İdrar enfeksiyon var canm da o yüzden dedim acaba olur mu en azından bezden kurtuluz dedim
0 oy
(2,593 puan) tarafından
canım bence biraz daha havalar ısınsın öyle başla benim oğlumda 21 ayını geçti ama havaları bekliyorum
tarafından
Himm tamam kuzum öyle yapayim
(13,821 puan) tarafından
Benim ki 29 aylik oldu hala tik yok
0 oy
(4,875 puan) tarafından

Sabah kalkarken bezi nasıl. 

Çişini yaptığını söylüyor mu ? 
tarafından
Sabah kalkınca çok dolu . Çişini yaptiktan sonra rahatsız ediyorsa yaptıktan sonra söylüyor canım o da rahatsız ise
(4,875 puan) tarafından
Daha hazır değildir canım genelde sabahları kuru kalkarsa yaptığında rahatsız oluyorsa sinyal veriyor. diğer türlü çok zorlanır bebeği de korkutursn
tarafından
Hım bekleyim azıcık o zman canım sağol bilmiyordm bunu ♥️
(4,875 puan) tarafından
Aynen rica ederim ben kızıma 2 yaşında alıştırmak istedim çişini alıştı ama büyük tuvalette çok zorluk yaşadık korktu.
32 aylıkken teker başladım yani aslında çocuk iyice hazır olmalı.
tarafından
Anladım canım inşallah çabuk öğrenir bakalm
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Bende geçen yıl kızım 19 aylıkken başladım 10 gün denedim bez bağlamadım bazen tuvaletini denk getirdik çoğunlukla kaçırdı zaten. Çişini söylemeye aklı ermiyordu canım ne kadar anlatıp denesemde eziyet etmek istemedim bıraktım şimdi 27 aylık olacak bu yaz inşallah bidaha deneyeceğim
tarafından
Bende biraz daha bekleyim o zman
(1,169 puan) tarafından
Deneyebilirsin canım sen hazır hissediyorsan bebeğinin hazır olduğunu düşünüyorsan ama olmuyorsa bekleyebilirsin
tarafından
Yorumlara göre hazır değil :)
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Bence 1.5 yaş küçük canım çocuğunun önce çiş kaka gibi kelimeler söylemesi ve ıslaklık Nedir bilmesi gerekiyor ki çişini yaptığı zaman rahatsız olup tuvalete gitmeyi öğrensin 
tarafından
Kaka yaptığında rahatsız oluyorsa gidelim diyo çıkar bezi diyo o kadar canım bezi bile değiştirirken bagiris cagiris
(2,565 puan) tarafından
Anladım canım ama daha küçük istersen bi dene
tarafından
Bı 2 ay daha bekleyim canim
0 oy
(710 puan) tarafından
Kuzum daha erken gibi
tarafından
Evet oyleymis cnm
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Valla canım bu bebeğe bağlı bebeğin hazır olmasını beklemelsn bebeğin hazır mı tuvalet eğitimi için bizimde bir buçuk yaşında hazır olduğu sinyalini veriyor yavaş yavaş altına edince donunu çıkarmaya çalışıyor tuvaletini gizli alanlarda yapıyor gibi 
tarafından
Bizimki sadece kakasinda öyle yapıyor canm
0 oy
tarafından
Geceleri kuru kalkiyomu..

Bezinden rahatsız oluyomu...

Çiş kaka yaptığında bezden kurtulmak istiyorum..en önemlisi kasları geliştimi..

Her çocuk gelişimi bir degildir.. normali 2 yaş herkez öyle öneriyor..tuvalet eğitimi diyip geçmemek gerek çocukta kalıcı etkiler birakabloto..tuvaletten korkma..kakasını tutma..yada yetesiz hissedip altına kaçırma..çocuğun hazır olması gerek çocuğun.
tarafından
Anladım canım hayır geceleri kuru kalmıyor ve altını bile bu aralar hiç degistirmeme izin vermiyor sadece kaka yapıyor rahatsız oluyo o zman benm elimden tutuyo çıkar diye bezini cekistiriuo
tarafından
Bnce hazır değil cnm .yine sen bilirsin..acale etmemek lazım..3 yaşında başladık biz..bir hafta içinde bitti ..sorun yaşamadım.hic.
tarafından
Az bişey bekleyim canim ben en iyisi ☺️
0 oy
tarafından
Yazın sonlarına doğru dene bence eylüle daha çok var biraz daha büyümüş olur. O arada her tuvale gittiğinde ona anlat. Tuvalet şarkıları var onları dinlet ön hazırlık yapmış olursun
tarafından
Bı deneyecegim canım ama bakalım biraz daha havalar ısınsın da
0 oy
(3,419 puan) tarafından
18 aylık kızım ramazan çıktın bende basliycam öğrettim ben ayakda yapmaz tuvaletini ama klozet alcam bakalım ona alışır insAllah
tarafından
Bende klozete takılan dan aldım canm
0 oy
(249 puan) tarafından
Benim kızımda 1 buçuk yaşında tuvaletini yaptığında söylüyor ya da yaparken ama daha erken sanki yine de yazın deneyeceğim bakalım 
tarafından
Bende biraz bekleym
0 oy
tarafından
Sürekli cisim varmı diye sor canım yarım saatte yaptırmayı dene bide çiş demeyi biliyomu onuda öğret yada daha kolayına nasıl geliyorsa onu öğrensin ben akşama kadar başında duruyordum çiş yapsın diye ve sürekli altı açık kalsinki görsün çişini onun için biraz daha havaların ısınmasıni bekle ben Haziran ayında başlamıştım öğretmeye ağustosta tam olarak ogrendi
tarafından
Hım evet kuzum çiş falan diyor ama yaptıktan sonra söylüyor .
tarafından
Onada zamanla aliscak isterseniz iki yaşını geçince başlayın çünkü erken başlamaya ters etki yapabiliyo öğrendikten sonra tekrar altına yapmaya baslayabilir
tarafından
Anladım canım bekleyim
0 oy
(880 puan) tarafından
20 aylıkken adaptör ve lazımlık aldım eğitim için değil iletişim için biliyor gösteriyor lazımlığı görünce kaka ve çiş diyor ama yapınca diyor tabi haziranda 2 yaşında olucak havalarda isincak başlıcam inşalalh 
tarafından
Benimki de temmuzda canım
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Doktorlara göre 1.5-2.5 yaş arası ideal zaman ama çocuğun hazirmi iyi gozlemlemelisin çişini uzun süre tutuyormu sabah bezi kuru kalkıyor mu kendini ifade edebiliyor mu ve en önemlisi sen sabırlı misin zor bir süreç ben 2 buçuk yaşında başladım ve 7 ay sürdü çişini evet öğrendi ama büyük tuvaleti öğrenmesi çok uzun sürdü 7 ayda  yıl yaşlandım resmen 
tarafından
Aaaa çok sürmüş  gerçekten

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 89 göst.
25 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,613 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 137 göst.
4 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Ysnsrngl (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 138 göst.
0 oy
22 cevap 562 göst.

380,054 soru

11,377,122 cevap

34,863 kullanıcı

...