0 oy
848 göst.
Aile kategorisinde (1,430 puan) tarafından
Kızlar ben bitik bi durumdayım uykusuzluk beni mahvediyor yanımda birileri olduğu halde aşırı yoruluyorum dün bayılmışım gözümü açtım acilde diyorum ne güzel uyudum öyle. Doktor bünyen çok zayıf dinlenmen gerekiyor dedi ne mümkün. Gözlerimşn altı mosmor artık bebeğim gece asla uyumuyor canı sağolsun ne kadar böyle devam eder ve 20 günlük olduk  tek başıma kalmaya çok korkuyorum asla yetişemem. sizde nasıl düzene girdi mi işler yoksa girmiyo mu. Deliksiz tüm gece uyumayı özledim vallahi 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla canım ilk kızımda üç ay uykuyu bıraktım uyumadım üç aydan sonra gün de iki saat iki saat iki kere falan uyuyordu bende firsatim olursa yatıp uyuyordum yoksa oda yok bir yaşından falan sonra ancak düzene girdi uykusu şimdi küçük kızımda arada gece kalkıp oturuyor allah yardımcın olsun benim bir çözümüm ya da yöntemim yok bebek ne derse o oluyor genelde ")
(1,430 puan) tarafından
Gündüz 2 saate yakın uyuyor canı isterse ama geceleri asla uyumuyor vallahi o kadar uykusuzum emzirirken uyuyakalıyorum :( Amin kuzum inşallah
tarafından
Zamanla düzelecek canım sende gücünü artıracak kemik suyuna çorba vs iç ceviz bal falan ye ki enerji versin sana bebeğine de gece için rezene çayı ver dene bakalım yada bebekler için iyi geceler çayları var onları bi dene inşallah uykusu düzene girer
-Reklam-
0 oy
(335 puan) tarafından
20 günden böyle mi durum? Takviye falan al bari. Düzene girer elbet, ama kimi 40 çıkınca diyor, kimi 2 ay diyor, kimi 3 ay diyor. Benim kıızm 60 günün sonunda biraz normale dönmüştü. Ama 1 sene hiç uyumayan bile var.

Yardım için kim varsa, sen işleri bırak. Bebek gündüz veya gece ne zaman uyursa hemen yat, dinlen. Başka türlü olmaz. Allah kolaylık versin.

Geçiyor ama biraz sabır lazım. 
0 oy
(346 puan) tarafından
Geceleri mama icmek icin uyaniyo sonra besigine koydugum zmaan uyuyo gece cok rahatim bu konuda ama gunduzleri uyanik gece uykusunu aliyo gunduz cok az uyuyo 15.20 dk anca uyuyo 
0 oy
(2,241 puan) tarafından
canm gecmis olsun bikac saat guvendigin biri baksin bebege sutunu sag birak deliksiz uyu yoksa duzelemezsin . alisacaksin merak etme onlar deliksiz uyumuyi da biz uykuya alisiyoz ilk zamanlar bende asiri kotuydum simdi kalktigim gibi ayiliyom. 
0 oy
tarafından
benimde ilk kirk gun cok guzeldi smdi 3 ayligizz miril miril durmuoo gece neyse ne 2 3 saatte bi uyanio ama gunduz en fazla yarim.saat uyuyoo
(10,046 puan) tarafından
Ayniyiz valla :))
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Cnm benim 6 ay hic gece uykum olmadı malesef 1 yaşına girdi tam olarak düzene girdi :( Allah yardımcın olsun kuzum 

0 oy
(1,639 puan) tarafından
Canım benim bebiş 2 aylık olana kadar aynen bu şekildeydi şimdi 3 aylığız ve gece sadece 2 ya da 3 sefer kalkar onda da emer hemen uyur. Sabır çok önemli bu konuda. İnşallah iyi bir düzene girersiniz en kısa zamanda. 
0 oy
(413 puan) tarafından
Daha yeni baslamissin cok normal bunlari yasaman inan herkes ayni seyleri yasiyor. 3 ay gece uykusu nedir bilmedim ben ve yardımcim da yoktu gunduz misafir agirla gece bebek bak 3 ayim boyle gecti çöktüm resmen. Bu durum duzelmiycek ama aliscaksin canim insan uykusuzluga alisiyor.
0 oy
(89 puan) tarafından
Wlla saolsun oglum hic gece uyanmazdi rabbimin sevgili kuluymusum bn alarm kurup kalka emzirirdim:))
0 oy
(659 puan) tarafından
Emzık vermeyı dene o uyudumu sende uyu duzgun beslen ılk zamanlar hepımız oyleydık canını sıkma uzulme tek degılsın ama emzık alırsa hem rahat uyur bu arada sende dınlenırsın
0 oy
tarafından
Zamanla düzeliyor canım şuan gece gündüz bilmiyor mesela gece pjima giydir ışığı kapat gündüz dışarı baktır 

Yusuf 2 aydan sonra düzeldi sabretmek lazım
0 oy
(510 puan) tarafından
Gazı var mutlaka yoksa uyur yapıyor diye düşünme doktora götür bizimkide yapıyordu gazı yoktur diyordum ama öyle değilmiş doktora götür Bia gai gaz damlası var onu sor yazsın al gerçi yazmasa da alırsın ücretli zaten ama doktor tavsiyesi olsun yine de zinco vs bende hiç ise yaramadı dene bunu memnun kalacaksın her emzirmeden sonra da gazını çıkart ben bazen kimyon veriyorum rahatlıyor yavrum
0 oy
(2,931 puan) tarafından
İlk aylar cok zor oluyo deliksiz 3 saat uyumak o kdar lüks geliyoduki eşimi kiskaniyodm 4 5 saat uyuyo diye :/ ve benm yanmda destek kimse yoktu 15. Gunden sonra tek basima baktim evi***k götürdü yemek zaten yok 15 dakikaligina esim geliyodu oglen yalan yanlis bisey hazirlayip geri gidiyodu. Ben her firsatta uyumaya çalıştım bebegim uyudukca haftasonlari esime verip baska odaya geciyodum 2 saat uyuyabilmek icin :( 3. Aya girince hepsi geçti 1 gece kizim 4 saat uyudu yavaş yavas duzene girdi az dha sabret firsatini buldukca uyu
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Kenidne dikkat et canım malesef o deliksiz uykular yaşlarına girince ancak 
0 oy
(9,207 puan) tarafından

Ne yazık ki aynı durumdayz cnm, dha oncede konuşmuştuk snle..yakında bnde bayılp kalcm bi yerde.. 22 gunluk bnm kzımda :( git gde duzene girmesi gerekirken tam tersi gunler geçtikçe ağlama krizlerne girio susturamıorz ve ben tek başımaym :'(

Annem her gun gelio ama 3 4 saat durup gidio geri kalan zman tek başımaym.. Kafayı yicek gbi oluorm bazen. Allah yardımcımz olsun..

(9,207 puan) tarafından
Canm ozelden msj atmssn okuyamdm, kullanıcı ozel msjlarnı kapattı dio
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım ilk 3 ay aynı senin gibiydim ve tek baktım kolik bir bebekti aksan 10 dan sabah 5 e kadar uyumazdı gündüz uyuduğu da 3 saatte 1 yani 20 dk di şimdi 9 buçuk aylik oğlum şükür 4.aya girdiği gun düzeldi 
0 oy
(3,078 puan) tarafından

Bizde 47 günlüğüz uyku düzeni yapmaya çalışıyorum ama olmuyor bir günü bir gününe tutmuyor napalim sabredeceğiz canım ben doğumdan beri tek başıma bakıyorum  odikisli  halimle bile tek başımaydım oyuzden normal geliyor bana herşey.eger sana bakanlar varsa desteğe alışırsan sonrası yanlız kalınca çok zorlanirsin canım. Bebek uyudu mu hemen sende uyu dinlen ki sütün çok olsun<3

0 oy
(3,159 puan) tarafından
Canim 40 i ciksin sende alisiyosun bende sen gibiudim yemek yemeye vaktim olmuyodu bebegun uyudu an ye ic yat yoksa kndine gelemezsin ev islerinr takilma karnin tok olmasina bak bebegin gazi vsrdir karnina o cizerek masaj yap anason ve rezeneyi birlikte kaynatip hem kendin hem bebegine icir durmadigi an bebegin banyo yaptir ben oyle yapiyodu yada hic durmadi karnina sogani kirip koy 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 103 göst.
27 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 697 göst.
12 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 288 göst.
16 Eylül 2022 Aile kategorisinde Tuubba (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 506 göst.