0 oy
192 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
İyi geceler kızlar sorum olacaktı.... Mercimek çorbası piştikten sonra blenderdan çektikten sonra minik minik siyah siyah biseyler oluyor her seferinde, tek tek alıyorum inceliyorum böcek mocege falan benzemiyor ama çorbadan tiksindiriyor beni böcek düşüncesi, yoksa mercimek tanesinin içinden çıkan Herhangi bir şey midir sizlerdede oluyor mu? Mercimek çorbasini çok severim soğumak istemiyorum bazen bu yüzden blenderdan çekmiyorum ama çekince öyle oluyor anlamadım gitti yorumlarınızı bekliyorum...

7 Cevaplar

0 oy
(1,344 puan) tarafından
Bazı mercimek oyle olur ama hiç basıma gelmedi canım tek tuk oluyor da tiksindirecek gibi olmuyor acık mı alıyorsun mercimeği? 
tarafından
Yok açık değil eşime iş yerinden hem ramazan ayında hemde yılbaşında 6 koli erzak geliyor onları kullanıyoruz ama kaliteli malzemeler aslında, hiç benzemiyor da bir sürü olunca tek tek alıp pencerenin önünde inceliyorum öyle:((
(1,344 puan) tarafından
Ohh ne guzel Allah afiyetle yemek nasip etsin canım.
tarafından
Sağol gulutom benim.. hep beraber olsun inşallah
(1,344 puan) tarafından
Amin canım
-Reklam-
0 oy
(1,568 puan) tarafından
Sogan yandiysa onun parcalari olabilir mi 
(1,568 puan) tarafından
Bilendirin dan biseyker dökülüyor olabilir mi dibinden falan. Annemin oyle olmustu bibkac kez. Boşluktan iceri girmis gidalar kurumus sonra dan yemege döküldu oyle farkettik bizde baska aklima gelmedi
tarafından
Kusucam yaa biri daha öyle dediiiiii :(((((
(1,568 puan) tarafından
Bi bak blendra sök canm temizle kullan dene bi
tarafından
Öyle yapıyım bakalım:(( teşekkür ederim canım
(1,568 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(5,950 puan) tarafından
Basima gelmedi hic canım
tarafından
Napsam ki?? Çorbayı bı gün robotun içine mi koyup çeksem bikere acaba
(5,950 puan) tarafından
Markasını degis canim yaylanin al durunun al zekinin al bunlarindene birde bakalim
tarafından
Doğru diyon bide bunlara bakalım yine öyleyse sorun blenderda olabilir içi pisse içinden bir şeyler geliyor galiba :(
(1,344 puan) tarafından
Blendırdan gecirme suzgecten gecir bak bakalım yine olacak mı? Hem suzme mercimek corbası olur oyle de guzel oluyor canım
tarafından
Suzekten mi hiç denemedim YouTubedan onada bı bakalım o zaman
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Sanirim bazisinın filizlencek yerinde oluyor o kararti canim benimkindede oluyordu bi ara bocek olsa fark edersin suyu koyunca pisirmeden suyun ustune cikar zaten 
(25,223 puan) tarafından
Saçmalama kI ne blenderı ya:D mercimek yapısı ile alakalı bu filizlenmeye yakın iri mercimekler kaynayınca pişince filiz yerlerinden patlıyo çoğu zaman bende de oluyo blenderım da yeni aldım yani ne alaka blender:D
tarafından
İyi o zaman ya valla yerken milletin gözünün içine bakıyorum Allah'tan baharattan bişey farketmiyorlar bide sorarlar içindekiler ne diye bende bilmiyorum dersem herkes korkar :D
(25,223 puan) tarafından
Hahaha emin ol onlar da biliyordur bu özelliği ondan :D
tarafından
Bugün gorseydin halimi :D :D inceleme yaptım bı saat :D
(7,407 puan) tarafından
Ahahahah rahat bırak mercimekleri :))
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Blenderin içinden birşeyler düşüyor olabilir canim ciptirca çıkabilir anneminde öyleydi içini açıp tezmizletirdim aşırı iğrenç pis olmuştu yani o çalıştırdığınız kısım mecbur bayilerine gitmek gerek
tarafından
Kusucam şimdi o zaman :(((((( çorbayı doksemmi ki ben
(2,525 puan) tarafından
Yani eskiyle olabilir diye düşündüm
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Böcekle alakası yok bazı mercimeğin yapısı öyle bimden aldıgım mercimekte oluyo genelde daha iyi marka da pek olmuyo normal bişey yani
tarafından
Biri blender pisse biseyler dökülüyordur diyor öyleyse bide, nasıl  bayilere çok uzağız, olabiliyor yani öyle biraz içim rahatladı birde kalabalık oluyoruz bazen millete yazık etmiyim dedim
(25,223 puan) tarafından
Kız saçmalama sakın dökme çorbayı he bazı mercimekler öyle filiz yeri onlar:)
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Canım o mercimeğin göbeğindeki filiz kısmı korkma böcük deil
tarafından
Heeee lan diyorum her seferinde noluyor..

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 87 göst.
1 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 414 göst.
9 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Goncagull (1,154 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 272 göst.
19 Mart 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Ecem'in Annesi ☺️♥️ (3,118 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 54 göst.
7 Eylül 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Gizem_clk21eker (147 puan) tarafından soruldu

397,019 soru

11,874,926 cevap

35,990 kullanıcı

...