+1 oy
434 göst.
Aile kategorisinde (135 puan) tarafından
Kız aslında hem şok oldum çünkü eşim bugün öğrenmiş kı nikah şahitleri o gün alkollüymüş ve bıze bunu iki  yıldır yenı söylediler bu  durumda bızım nikahımız sayılıyormu sayılmıyorsa be yapılması lazım bu arada henüz barışmadık ama öğrenınce dayanamayıp aradı belkı postumu bılen olur

8 Cevaplar

+1 oy
(435 puan) tarafından
Bilginiz olmadığı durumdan siz sorumlu değilsiniz. Alkollü olanlar girmiş günahınıza. Yapacak bişey yok. Size günah olduğunu sanmam. İmam nikahı kiydirmak da zor bişey değil. 
(135 puan) tarafından
Evet zor bırsey değil ama eğer sayılmıyorsa tekrarı için benım önce başka bırıyle nıkahlanmam felan gerekırse ona katlanamaz işte
(7,194 puan) tarafından
Ne alaka kız sen bosanmiyorsun ki başka biri ile evlenmen gereksin
(135 puan) tarafından
Anlamadınız eğer geçersiz se bunun tekrarı için benım bildiğim başka bırıyle bır gece nıksh altında olmam gerek sonra kıyabılıyoruz ben böyle bılıyorum
(45 puan) tarafından
Başka bir nikah altına girmenize gerek yok, nikah ilan demektir. Resmi nikah düğün vs de Allah katında nikahlanma niyeti taşıdığı için nikah kabul edilir. İçinize sinmiyorsa tazeleyin ama şuan nikahsız değilsiniz. Ayrıca alkollü şahit kendisi günaha girmiştir muslumansa sıkıntı yok tanıkligina zeval gelmez.
(7,194 puan) tarafından
Afra ben anladım da sen anlamadin .  Başka biri ile evlenme hususu bir insan nikahlı karısını boşar da tekrar evlenmek isterse olabilecek bir durum . Senin nikah yoksa zaten ortada bu hükmü gerektirecek bir durumda yok Allah muhafaza direkt zinaya girmiş olurdu lakin günümüzde resmi nikah olduğu için o da sayılıyor çünkü evlenme akdini gerçekleştiriyorsunuz ve o sırada bir çok şahit oluyor . O yüzden sıkıntı yapacak bir durum yok . Ama bir hocaya gidip tazeleme yaparsanız güzel olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Öncelikle muhtemelki bilmediğiniz için sayılmaz ama bir an önce tekrardan nikah kıyıp bir hocaya danışın ama bilmediginiz için günahı onların boynuna 
(135 puan) tarafından
Zaten kavgalı ve boşanma aşamasındayız barışırsak ilk şartım bu olucak
tarafından
Rabbim yuvana huzur mutluluk versin ♥️
(135 puan) tarafından
Amin cümlemize
tarafından
Amunn
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Nikah tazeleyebilirsiniz canm iciniz rahat etsin bizimde basimiza buna bnzer bisey geldi aynisi degip ama.nikah tazelemek zorunda kaldik evimize hoca cagirip nikahimizi tazeledik
0 oy
tarafından
Aslında nikah iki tarafın sözlü şekilde kabullenmesi orda insanların da bu duruma şahit olması ve nikâhı herkese ilan etmektir. Geçersiz değil-dir o yüzden 
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Aynısı başıma geldi şahitler sarhoşmuş 20 sene önce zaman gectikce evliliğimiz kötüye gitti inan sebeb yokken birbirimize düşman kesildik boşanma davamıza20 gün kala 2 cocuk var bidaha deneyelim diye eşim cok uğraştı dedim hocaya gideceğiz Pskolaga gideceğiz derdimiz neyse bilelim hoca dedi ki siz bi nikah tazeleyin sizin nikahınız olmamış dedi dayısı imam rica ettik abdesli namaz lı kişileri de şahit yaptık5 sene bitti şükür birbirimizi kırmıyoruz bile maşallah sorunların kücükse inşallah rabbim sana da bana sonradan verdiği huzuru verir canım
(135 puan) tarafından
Yaa ciddenmi  bızde suan öyleyız boşanma aşamasındayız gergin kavga dövüş
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Nikâh kıyılmadan önce hoca şahitler damat orda kim varsa hepsi abdest alıp namaz kılıyor eğer ki namaz kılabilecek kadar sarhoş değillerse o  an bilinçleri yerindeyse sahitlikleri kabul olur diye düşünüyorum genede kesin demiyorum önümüz ramazan ayı nihat hatipoğlu gene program yapacak soru cevapta yapar bence onu arayıp sorun 
(135 puan) tarafından
Bizde kımse namaz kılmadı
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Hocaya danışın bence 
0 oy
(795 puan) tarafından
Yani onlar sadece şahitlik yapmış ve sizinde haberiniz yokmuş ama bi hocaya sorup gerekiyosa tekrar yenileye bilirsiniz 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 99 göst.
19 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Y.emin (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 162 göst.
0 oy
43 cevap 2,024 göst.
30 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,554 göst.
27 Mart 2020 Aile kategorisinde ❣♚ Dry❦Şngl ♚❣ (2,865 puan) tarafından soruldu