0 oy
392 göst.
Aile kategorisinde (303 puan) tarafından

Merhaba kızlar:)

2 yıllık evliyim eşimin özel gün kutlama huyu yok, çat ansızın yaptığı süpriz de yok, bir çikolata alıp al bu sana demiyor. Bana aldığı pahalı bir hediye de olmadı. Herşey hediye değil diyor. İlla mutlu olmak için birşey mi alınması lazım vs gibi şeyler söylüyor. Ama kız kardeşinin doğum gününü kutladı... bi bana gelince sanırım dini nutuk yapıyor. Bana telefon almasını söyledim herşey okeydi bugün aradı hesap kitap yapmam lazım borca girecem mecbur. Al dedim bi günde mutlu olayım ailen için herşeyi yapıyorsun bana gelince idare et benden birşey bekleme diyorsun.
Sanırım böyle devam ederse sonumuz boşanma ile son bulacak. 6 aylık da hamileyim. Bana lüks bir hayat sunmasını istemedim hiç. Acaba nerede yanlış yapıyorum. Napmam gerek?. benfe diğer kadınlar gibi hak ediyorum gülü çiçeği.

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hediye için boşanmak istediğini düşünenler olabilir canım.

Haklısın her kadın değerli hissedilmek ister. Bir çikolata alsa gelse senin için aldım dese yeter aslında. Sen yine de eşine durumu aç güzelce anlat içinden geçenleri. Çünkü içini okuyamaz belki seni dinleyince anlar düzelir. Boşanmak kolay bir durum değildir yani bu kadar basit bir şey için değmez. Eşin seni seviyorsa sana değer veriyorsa sen konuşunca da seni anlayacaktır. Ama güzelce ve sakince anlatmak lazım :)
(303 puan) tarafından
2 yıldır anlatıyorum kendi bildiğini okuyor betona konuşuyorum sadece :(( beni takmıyor bile
tarafından
Neden acaba kuzum. Severek mi evlendiniz görücü usulü ile mi. Başka bir derdi mi var acaba. Altında ki şeyi bilmek araştırmak gerekiyor. Ha eğer sevmiyorum içimden gelmiyor derse o zaman boşanmayı düşünürsün
-Reklam-
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Valla hiç bir kadın diyemez ben hediye ya da sürpriz sevmiyorum diye herkes seviyor ve hakediyor.Ailesine gelince herşeyi alıp,sana yapmıyorsa değerli değilsindir anlamına geliyor ve bu da normal bir durum değil
(303 puan) tarafından
Evet bende öyle diyorum ama borç harç var diyor. Ben şahsen boşanmak istiyorum değersiz görülmek aldatmadan sonra ki en zor kabullenilmesi gereken şey :(
(6,203 puan) tarafından
Borç harç varsa kardeşine de almasın çok saçma
(6,047 puan) tarafından
Aynen öyle kimse de hediye için tartismam sevgi saygı olsun yeter demesin. Sevgi saygı mecburi olucak .  Ekstra değer ister her kadın aynı şekilde erkeklerde. Hergun birşey alsa bugünde alma demem. Değer görmek hepimizin hakkı.
(6,203 puan) tarafından
Kesinlikle öyle hergün bile alınması haftada bir kere bile alınması insanı çok mutlu eder.Sevgi,saygı tabiki de olmak zorunda ama değer verilmeli bir insana
(303 puan) tarafından
Ailesi çok değerli onun için. Üstelik severek evlendik böyle olması üzüyor ve soğuyorum
0 oy
(11,217 puan) tarafından
hediye almadigi icin mi bosanmayi dusunuyorsun ?
(303 puan) tarafından
Yok hayır. Ailesine bol kepçe bana ise cimri davrandığı için. Değersiz his ettirdiiği için. Ailesine borç harç eder ben birşey isteyince idare etmesini bil der köle gibi his ettiriyor
(11,217 puan) tarafından
senidede ailesi gormeli onunla bunu konus farkina varsin
(303 puan) tarafından
Defalarca dile getirdim. Ailemi senin için dışlayamam diyor
(11,217 puan) tarafından
ben aileni dislamani degil benide ailen gibi gormeni istiyorum de:)
(303 puan) tarafından
Söyledim, bizde seninle bir aileyiz dedim o zaman kabullenmelisin bu hayatı diyor
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Ya haklısında bundan boşanmak da çok saçma. Hamilesin hormonlardan olabilir eve aldığı ekmeği çiçek gibi görürsen daha mutlu olabilirsin :) veya her aksam kıvırcık almasını söyle :)
(303 puan) tarafından
Mesele birşey alıp almaması değil. Ailesi benden üste dağlar kadar fark var. Ailesi nemrut dağı ben ise küçük dağ çok farklı davranıyor kül kedisi gibiyim
(2,545 puan) tarafından
O bakış açısını değişmek de zor ama çocuk olduktan sonra belki huyu döner
(303 puan) tarafından
Hiç ama hiç umudum yok sadece soğuyorum
0 oy
tarafından
Gönlünden gelip yaptigi bisey icin hesap kitap yapmasina gerek yok yeter ki icinden gelsin biz kadinlar kucuk seylerle mutlu olabilen varliklariz yeter ki değerli hissettirelim. Kardesinin dogum gununu kutlamis demek ki isteyince yapiyomus 
tarafından
Dur canm oyle seyler dusunme bebegine odaklan kafani baska seylerle mesgul etme simdi
(303 puan) tarafından
Kafamı kemiren sadece eşim ile nasıl geçinirim nasıl ömür bitiririm çıkarı yok hep çıkmaz bir sokağa çıkıyor düşüncelerim. O değişmez , bende dayanamam artık bir yere kadar dayanırım ondan sonrası ne olur bilemem :((
tarafından
Severek mi evlendiniz hep boyle miydi esin
(303 puan) tarafından
Severek evlendik. Bekarken bambaşkaydı evlendikten sonra bambaşka biri oldu
tarafından
Erkeklerde evlendikten snra bi rahatlik oluyo ya
0 oy
(850 puan) tarafından
Yok çok şey istemiyorsunuz da siz ne yapabilirsiniz ki bu durumda..eşinizle açıkça konuşmuşunuz, beklentilerinizi söylemişsiniz..evlilik hayatınız iyi gidiyorsa, size başka şekilde duygusal olarak değerli olduğunuzu hissettiriyorsa bu boyutunu tolere etmeye çalışacaksınız beklenti içine girmemeye çalışacaksınız..yani bu evlilikte artı ve eksileriyle değerlendireceksiniz..ama şu an hamileliğinize ve bebeğinize odaklanın..ona kimse bu hayata gelmek istiyor musun diye sormadı, siz istediniz..ona kötü duyguları hissettirmemeye çalışın..bebek doğduktan sonra tekrar bir durum değerlendirmesi yaparsınız..
(303 puan) tarafından
Evlilik hayatım aile sevdası yüzünden iyi gitmiyor huzurum da kalmadı her gün tartışma
0 oy
(809 puan) tarafından
Haklısın sana gelince öyle yapması doğru değil ama boşanmaya gidilmemeli bence birde hamilesin iyi düşünmelisin
(303 puan) tarafından
Değer bilinmeyen bir insanla ne kadar ömür gider ki? Aileci biriyle herşeyi ailesi olan bir adam
0 oy
tarafından
Evet her şey hediye çiçek değildir güzel bir söz herşeye değer önemli olan karısına çocuğuna bakabilmektir bunun için boşanmayı düşünmek anlamsız ama gel gelelim ki ailesine hediye alıp kardeşinin doğum gününü kutlayıp sana gelince her şey hediye değildir diyorsa orada sıkıntı var demektir
(303 puan) tarafından
Ben hakkımı helal etmiyorum. Sadece soğuyorum ailesi ve benim farkım dağlar kadar var ailesi için nefes alıp veriyor
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Mesela benimkide oyle süslu surprizler bilmez hemde hiiiççcc  ama istedigim ne varsa sahibim. Saat alicaktim, ben baska model begendim o baska begendi en iyisi ikisinide alalım dedi ikisinide aldik. Hani gideyimde alayim yok. Madem begenebilme yetenegin var git begen al süürppriizzzz  de yani :)  Ceket bakiyordu kendine, ozaman hamileyim beden degisecek diyee ben almak istemedim,  raftan bi canta gosterdim bakmak icin, hemen aldi kii bu bahsettim saattir, cantadir falan 1 ev kirasindan fazla tutarda olan seyler. Asla kısmaz, bir kreme binlerce para veren insanim asla lafini yapmaz ama kendide alıp gelsin bilmez. Kendi kendine yaptigi tek şey çicek gondermek ;) Sende kendin al, ödesin  kocan.  Bende kocamin huyunu bildigim icin hediye birsey beklemem, zaten adam alma etme demiyor. Ozel gunlerde kendime hediye alirim, not yazarim kendi kendime, gosterdimmi güler, gule güle kullan hayatim iyi yapmissin der tamam. 
(303 puan) tarafından
Ne güzel. Alamıyorum benn işte :(( aldıramıyorum kız kardeşine 150 lira verip üst baş aldı. Bana 1 pantolon almayan adamdan ben ne isteyeyim
(1,363 puan) tarafından
Harclik vermiyor mu? Verdigini eve kullanma. O evine bakmak zorunda. Ve sana verdigini de sen sahsina kullan.
(303 puan) tarafından
Yok vermiyor verdiğinide ister 2 3 gün sonra
0 oy
(7,424 puan) tarafından
Amannn kiz gecim skntisinda npcn ulke krizde yuvani ayakta tutmaya bak hamilesin 
(303 puan) tarafından
Ülke umrum da değil eşim bana kül kedisi muamelesi yapıyor. Mesele hediye değil mesele beni değersiz his ettirmesi. Ailesi için nefes alan bir adam. Ben ise kölesi gibi
(7,424 puan) tarafından
Cok takiyon gulum sal akisina ne bosanmasi
0 oy
(565 puan) tarafından
Ya Bi kadın her zmn supriz bekler hediye ister hangi kadın istemezdi ailesine gelince bol keseden sana gelince hesap kitap eşit davranması gerekir kız kardeşine yapıp sana yapmaması biraz saçma olms kuzum insan ister istemez kırılır üzülür yani

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 153 göst.
18 Şubat 2024 Aile kategorisinde Demir2020 (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 165 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 610 göst.
11 Temmuz 2023 Aile kategorisinde seoz (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 860 göst.