0 oy
2,034 göst.
Aile kategorisinde (506 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Beni dislamayin yargılamayin ama çok kiti durumdayım. Bebeğim halen beni emmiyor ben gittim bugün kimlik çıkarmaya geldim baktım yine bebeğimi gorucem emziriyor bebeğim biberon ve görümcemi emiyor beni emmiyor bilmiyorum bebek bana çok yabancı geliyor sevesim gelmiyor sanki benim değilmişim gibi hissediyorum. Gorumcem bana diyor ki sen üvey annesin diyor şakayla karışık ben annesiyim diyor gülerek bilmiyorum bebeği kucağıma bile almak istemiyorum neden böyle. Tedavi ile hamile kaldım ama annelik hissini yasiyamadim eşimle boşanma durumuna geldik evden kovdu beni ablası emsin diye bilmiyorum hiç bişey hissetmiyorum halen kaynanam gildeyiz ve halen eve gecemedik evet kimsen yok mu diye sormayın kimsem yok malesef bilmiyorum hislerim gitti bebeğin benim kokuma alışsın diyor soğudum çocuktan ya yanlış düşünüyorum biliyorum battaniyenin altından ağlayarak yazıyorum onlar bebeğimle ilgileniyor içimde kalmadı bişey :( yaramı görüyorum sezeryan dikislerimi ağlıyorum 

73 Cevaplar

0 oy
(482 puan) tarafından
Sana değilde o ******** kocana kızdım ben. O sana sahip çıksaydı sende hem ailene hemde evladına bağlı olurdun. Suan onlari terk edip başka birine sagi kaçsan sana asla kusur bulmam o derece haklisin . Bebegine sahip çık canim o senin o görümce denen şeytanın değil 
-Reklam-
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Allah o görümceni kaynananı kocanı bildiği gibi yapsın. Sen de toparlan kendine gel o senin bebeğin aranızdaki bağı hiç bişey koparamaz öncelikle sütün azsa mama ver emzirtme ne demek kavga çıkarıyorlar üstüne geldiler mi ara polisi görümcen olacak ma.l beyinlinin kocasına şikayet et karısını dizinler bebeğini al döşüne yatır ten tene temas edin altını değiştir gazını çıkar koynundan ayırma senin kokuna alışsın

Dişini göster biraz sen sustukça devam ederler sen onların ağzına sı.ç asıl 
0 oy
(907 puan) tarafından
Canim herkeste durum farkli oluyor, yuksek ihtimalle zor bir hamilelik gecirdin buda sana lahusa depresyonu olarak gero dondu.benim yaptigim hatayi yaoma emmiyor beni deyip asla pet etme, gorumcenle.konis bir daha emzirme ki benim kokuma alissin bu sekilde olmayacak gerekirse mama icsin de, odana git sorun bebiside soyundur al kucagina gir yataga cikma , sadece yeme icme tuvalet disinda sen mucadeleni ver bebis pes edecektir ama bu sekilde mumkun degil, ne o bebis sana yaklasir nede sen bu depresyonu asabilirsjn, o gerizekali gorumcenede bunh anllat 
0 oy
tarafından
Yadırgayacak birşey yok. Şuan psikolojin hiç iyi değil acil destek al. O bebeğin herkesten çok sana ihtiyacı var. Lütfen zorla da olsa emzirmeye çalış. Kimseye de verme. Annesi varken kimseye düşmez. Lohusaysan ondan kafan karışık yorgun olabilirsin. Sakin ol dua et . 
0 oy
(9,579 puan) tarafından
Çok pasifsin kusura bakma ama beni emmeyen bebek görüöcemi niye emsin gitsene evine dişini göster biraz ya çok esdirmişsin kendini seni pasif gördükçe üstüne geliyorlar o bebek bizim diyip seni dışlıyorlar farkında değilmisin silkelen ve kendine gel al bebeğini git ya çok mu zor emmezse mama yesin O SENİN BEBEĞİN ARTIK KENDINE GEL 
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Bebeğin görümcenin kokusunu benimsemiş heralde ilk başta onu emmesine izin vermekle hata yapmışsın. Annesinin sütü yoksa mama içicekti. Sütün zamanla illaki gelirdi.
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Gorumcenun emzirmesine izin veruyorsun ama mamasını qltini değiştirmeyi yıkanmasını elbisesini giydirmeye sen yap sen alış onlara vermes senin  bebeğin o onların deil seni emmese bile kökünü alsin
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin.  Derdin türlü türlüsü var.  
0 oy
(451 puan) tarafından
Al bebeğini git ailenin evine büyüt bebeğini
0 oy
(17,750 puan) tarafından
Seni bebeğinden soğutmak istemişler ve sanırım başarmışlar annelik güçlü durmaktır herşeye herkese karşı aslında vazgeçmesen kokusunu içine çeksen o benim diye kendine kabullendirsen kimse karşına geçemez kusura bakma pasiflik bu başka bişey değil biri bana bu cümleleri kuracak varyaaaaa 9 ay karnımda bi ömür yanımda taşıycağım evladıma parçalarım
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Allah kims bin başına vermesiiin 

Amaa bas geç hepsine ne bu saçmalık Annelik duygularını elinden almaya ne hakları var aşırı gereksiz tepkiler Allah yardımcın olsun 

Ben olsam alırım çocuğumu mama veririm sütümü sağıp icirmeye çalışırım çabalarım biseyler yaparım ama onların boyle geniş çapsız muamelesine kafa uydurmam 
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Sanırım karşı taraf biraz bebeği senden uzak tutuo şaka babiyla dediği de hoş değil bu yüzden hissizlik var bebeğe karşı . Yerinde olsam alırım onlardan geçerim odama ve bebeğimle ilgilenirim inan Bi gülüşü bile seni kendine getirir . Etraftaki insanlar malesef çok acımasız lohusa kadına o kadar hassas Bi dönem ki sende bu dönem de hassaslaşanlardansin toparla kendini canım sen çok güçlü Bi annesin . Bak tedavi ile olmuş hemde ne insanlar var tedavi ile bile malesef olmuyor.  Sil gözyaşlarını ve bebeğini kucağına alıp öp sarıl.  Onlar dünyanın en güzel melekleri ve senden o meleklerden birine sahipsin emin ol
0 oy
tarafından
Yazacak çok sey var. Susuyorum. 
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Allah o gorumceni ne etmesin yazıklar olsun yaa iyilik yaptım sanıp seni ne hale sokmus travma yasatıyor sana. Allah o kocanı da bildiği gibi yapsın ayy nasıl sinirlendim kusura bakma. Tavsiyem yok kızmaya geldim. Senin hiç bir sucun yok canım el birliğiyle sogutmuslar seni bebeğinden. 
0 oy
(65 puan) tarafından
Bebeğini görümcenin emzirmesine izin verme asla. Anneyle bebek arasındaki bağı zedeleme. Yeni anne olduğun için alışamaman normal. Zamanla bı düzelecek üzülme. Ama bebeğin sana ihtiyacı var seninle bağ kurmaya temas kurmaya ihtiyacı var. Sen emzir. Emmiyorsa sağ sütünü öyle ver. Sütün yoksa da mama ver. Ama asla görümcenin emzirmesine izin verme. Almak istediğinde tok yedirdim de verme. Sonradan cok pişman olursun 
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Öyle görümcenin azına sıçarım otursun doğursun al bebeğini bas bağrına kokla sev konuş bak masum yavru o daha sana ihtiyacaı var yapma nolur lohusa piskolojisi geçer ama görümcenden al lütfen 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Öncelikle geçmiş olsun aynı sıkıntıyı bi akrabamız yaşadı bebeğine bakmak sevmek ilgilenmek istememişti büyük bi kızı vardı hep o ilgilendi mama ile büyüttü bebeği psikolojik tedavi gördü durduğu yerde düzelmiyor maalesef bence en kısa zmnda gidip gereken neyse yapmalısın. Bebeğini lütfeeennnn görümcene verip emzirmesine müsaade etme. Onun kokusuna alışıcak zmnla o bebeğin suçu günahı ne ki kendinle cezalandırıyosun
0 oy
(479 puan) tarafından
Normalmisniz niye veriyorsun bebeğini görümcene çok saçma al çocuğu emzir bu kadarıda olmaz yaa
0 oy
(101 puan) tarafından
Lohusa sendromu olabilir canım bi araştır istersen öyle durumlar olabiliyo diye duymuştum. Bi çözümü vardır elbet.
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Eşin gili Allah ıslah etsin bir bebeği annesinden ayırmak nedir ya?? Bu kadar vicdansızlık olur mu ya??? Anne ile bebeğin arasındaki bağın oluşmasında en büyük etken bebeği annesinin emzirmesidir. Sen bebeğin seni emmese bile zorla daha küçük bebeğin güçsüz o yüzden emmiyordur benim bebeğim de ilk başlarda emmiyordu beni hemşire söyledi bastıracaksın bebeğin sütünün tadını alana kadar alınca emer zaten öyle yaptım kızım şimdi süt diye peşimden dolanıyor bana kıvranıyor türlü. Türlü şirinlikler yapıyor sende aynısını yap

İlgili sorular

+2 oy
24 cevap 1,283 göst.
0 oy
5 cevap 495 göst.
18 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
+1 oy
85 cevap 2,675 göst.
1 Nisan 2022 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 594 göst.
1 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Nurtuba (451 puan) tarafından soruldu