+1 oy
219 göst.
Aile kategorisinde (974 puan) tarafından
Sabahları yumurta hasliyorum , ispankli yumurta omleti yapiorum tüküruyor  yani bu çocuğun karnı nasıl doyacak sabah sastim artık domates veriyorum içini . Zaten süt alerjisi var herşeyi veremiyorum iştahı mi kapalı acaba napsam netsem kizlar :/ emziriyorum ama ne kdr doyabilir ki 

15 Cevaplar

+1 oy
(8,986 puan) tarafından
Brnim ki de yapmaz son sutu verdikten sonra sabah acikir vermem ac uyansin diye kalktiktan sonra da az oynar iyice acikinca yer
(974 puan) tarafından
Vala bazı bebekler öyle iştahlı yiyor ki bazı videolara denk geliyorum:D
(8,986 puan) tarafından
Dr. Kilosu falan iyi dedi bende tadimlik herseyden verrim elini bos birakmam ama doyumluk yemiyorr iste
-Reklam-
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Benim oğlumda yemiyor kahvaltıdan 1 saat sonra çorba veriyorum mecbur onu da azıcık yiyor 2 yaşında
(974 puan) tarafından
Canım seninkinin dişleri de çıkmıştır neden yemiyor seninki tükürüyor mu peki
(14,032 puan) tarafından
Yok ağzını hiç açmıyor ya kaçıyor
0 oy
(456 puan) tarafından
Kanlarına baktırdın mı hiç bizimde öyleydi b12si düşükmüştü ialç kullanınca iştahı düzeldi önüne versen de mi yemiyor canım kendi yesin melemen tarzı şeyler yap onları yedir benimki pankek falan yemiyor onları ben iş tutarken oyalansın diye yapıp veriyorum öyle 1 tane yerse belki
(974 puan) tarafından
Kanlarina hiç baktirmadim vala kan ilacı ve d vitamini veriyordum oda bir yaşından sonra kan ilacı vermedim şuan 13 aylık devam etsem mi bilemedim de . Önüne koyuyorm yemekle oynuo tabağı döküyor
(456 puan) tarafından
Benim oglumda öyleydi ama ben 6 aldan beri önüne koydum önce tanıdı sonradan agzına götürmeye başladı ama sabah kahvaltısı hiç yoktu yemiyo du yani sonra kanlarına baktı doktorumuz b12 eksikligi çıkınca iştahı eskiye göre iyi maşallah birde melemen tarzı şeyler yap ekmege banıp ver yicek mi dene benimki öyle şeyleri sevmiyor
(554 puan) tarafından
B12 si düşük cikinca ne kullandınız canim
0 oy
(695 puan) tarafından
Emzirmeyi bırakana kdar aynısını yaşadım canım uyanınca emiyor ya o tıkıyor aradan en az bir saat geçsin sonrasında sevdiği şeyleri bulmalısın ben yumurta veriyorum omlet gbi tost içi veriyorum kaşarli peynirli yada bide patates kızartması seviyor dönüşümlü yapıyorum bıraktığından beri yiyor ama öncesinde sadece tadına bakıp birakirdi
(974 puan) tarafından
Yumurta yi hiç sevdiremedim gitti valla
(695 puan) tarafından
Karisikta mi yemedi sebzeli kaşarlı peynir salçalı faln
0 oy
(9,614 puan) tarafından
Ben ağzına bir iki lokma veriyorum zaten yavaş yiyor, sonrasında bulamaç yapıyorum malesef ek olarak ceviz rendeliyorum kahvaltının içine öyle veriyorum 20 aylık 
(974 puan) tarafından
Çorbalarda pütür olduğu zaman tükürüyor mu peki bulamaç a alışınca öyle ypiolr genelde bnde başlarda çorbada hiç pütür birakamzdm
(9,614 puan) tarafından
Benimki hiç pütürlü bişey yemiyodu 6. Aydann beri hep öğürüp kusuyordu daha yeni yeni başladı bişeyler yemeye bunada şükür napalım
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Krep/pankek yapsan olur mu, süt alerjik çocuklar için tarifler var muz koyuyorlar yoğurt yerine genelde. 
(974 puan) tarafından
Hiç denemedim onu canım
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Benimki 11 aylık sabahları ekmek içi ufalayip üzerine peynir ve yumurta sarısı da ufalayip bı tatlı kaşığı pekmez birazda sıcak su koyuyorum ılıyınca yediriyorum. Maşallah şimdiye kadar hiç hayır demedi. Ben çocukken kendime de böyle yaptığımı hatırlıyorum. Yada yumurtayı hasyayip önüne küçük küçük doğrayıp veriyorum yanında peynir de nazende mayalı krep yapıyorum ondan veriyorum.  Daha çok ben ne yersem ondan veriyorum
(974 puan) tarafından
Bende yumurtayı bı öyle deniyeyim canım teşekürler:)
0 oy
(1,616 puan) tarafından
Benim kızda öyleydi 2 yaşına kadar cici bebe yedi kahvaltıda yeni Bi kaç aydır kahvaltı yapmaya başladı şuan tost yiyor 
(974 puan) tarafından
Bnde cici bebeği tahıl a Katıp veriyorum arada
0 oy
(85 puan) tarafından
Canım kendi yemek istiyordur yumurtayı fakan haşla önüne koy kendi yesin benim oğlum öyle yicem tutcam diye uğraşırken biraz yedirebiliyordum
(974 puan) tarafından
Önüne koyuyorm da döküyor oynuyor yemekle canım
0 oy
(101 puan) tarafından
Bi doktora götür iştahsızlık için uygun şeyler verir kafana göre bişe kullanma yanlış olabilir. 
(974 puan) tarafından
Yok kuzum doktora sormadan almam
(101 puan) tarafından
Dışarı çıkar hareket etsin yorulsun eline ver arada ver öle belki yer. Yemeye başlasa devamı gelir.
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Benim kızımda kahvaltı yapmıyor 

Sut yumurta peynir (her cesiti ) yoğurt hiç ağzına sürmüyor 

Kahvaltida sadece zeytin ve salatalık yiyor 

Benimkide 2 yaşında 
(974 puan) tarafından
Bnmki yoğurt faln yiyebilse iyi olurdu ya alerjiden veremiyorum keçi yoğurduyla başla dedi doktor keçiler de şuan sütü bulamadim . Allah yardımcımız olsun kuzum havalar ısınınca biraz istahlari artar belki yaz sebzeleri çıkarsa
0 oy
tarafından
Benimkide 17 aylık sabah biraz muz yedirmeye çalıştım yemedi kalktım tost yaptım eline verdim onu biraz yedi sonra da biraz kuru üzüm verdim 2 3 tane de ondan yedi 1 saat sonra meyve yedirir uyuturum kendi uyurken bende çorba yaparım o zaman uykudan uyanınca yiyor sende eliyle yiyebileceği şeyler yap canjm 
(974 puan) tarafından
Vala çok denedim önüne koydum ama yemek denen bişi kalmıyor :D hemen döküyor
0 oy
(3,261 puan) tarafından
Al benden de o kadar şu yemeyen çocuk azap gibi ya nasıl duruyor ayakta 1 tane zeytin yedi bi de ayran 2 yudum bu ne yumurta yer ne et ne tavuk işi gücü emmek yoruldum artık ya şu yemek derdinden ne vardı sanki şöyle 1 kase çorba yese 1 kase yoğurt yese sebzelerden  yumurta yese valla imreniyorum yiyen çocuğa 1 saat dil döküyorum oyunla kitapla da denedim olmadı olmuyor. Biri bana da yardım etsin ya. 
(974 puan) tarafından
:D analar hep aynı dertten muzdarip kuzum bnde çok istiorum iştahlı yesin kasik elimizde fırsat kollYip ne yerse kâr diycz artık
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Benim kızım da 9 aylık yumurtayı hasliyorum yarım muz ikisini eziyorum anca öyle yiyo yoksa başka şekil yumurtayı ağzına verince oguruyo çok zor yemeyen çocuk ya Allah yardımcın olsun
(974 puan) tarafından
Haşlama yese çok vitaminli çiğneme dişleri çıksa belki o zaman yer diye düşünüyorum:/
(3,504 puan) tarafından
Muzla dene istersen sende haşlayıp belki o yer

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 101 göst.
13 Şubat 2023 Aile kategorisinde Pasaninannesi44 (493 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 80 göst.
12 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Alya23 (4,174 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 295 göst.
25 Mart 2021 Diğer kategorisinde LaYeTeZeLZel (3,276 puan) tarafından soruldu