0 oy
80 göst.
Diğer kategorisinde (4,181 puan) tarafından
Kızım 3.sinif dersleri çok iyi hemen anlıyor soruları yapabiliyor. Ama ödev yapmayı sevmiyor artık kızıyorum başında bekliyorum anlatıyorum yardımcı oluyorum sureklı, başlamak istemiyor ogretmen ödev cok veriyor. Haliyle kızım usaniyor yapmaktan. Nasıl sevdirebilirim ne yapabilirim? Esım ogretmen yapabildiği kadar yapsın usaniyor usteleme diyor. Ama odevsiz gitmez zaten bende göndermem kendisi de ağlar.. 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok üstüne gitme bir süre canim belliki bunalmıs ders zamani ogretmenini iyi dinlesin emin ol bu cok daha onemli
(4,181 puan) tarafından
Canım ınankı arkadaşlarıyla da oynuyor markete gezmeye götürüyoruz bunalmasın diye ama yok ders yap diyince oyalaniyor sureklı
-Reklam-
0 oy
(7,744 puan) tarafından
Maşallah en azından anlıyor benim ablalarimin çocukları da öyle ödev yapmayı sevmezler ama çok çalışkanlar benim kızım 2. Sınıf özelikle matematiği berbat 
(4,181 puan) tarafından
Evet anlıyor bugün ki denemede 1 yanlış yapmış derslerden. Ben özel ogretmen gibi o kadar anlatıyorum ki esım ogretmen 1 harf gostermemistir. Ben okul başlamadan okumayı ogrettım, toplama çıkarma biliyordu
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Biraksan yapmayinca ogretmenine mahcup olup kendi yapmaya baslarmi. Hani sorumluluk onun ya
(4,181 puan) tarafından
Evet esımde boyle diyor aslında bırak mahçup olsun diye ama yapmadığı zamada aglayarak gider okula. Gönderdim bı kac kere uslanmadi gayret edeyim diye
(3,328 puan) tarafından
Birak aglasin küçük degil artik ömür boyu senin hadi demenle olmaz. Sana da yazık. Bu haftasonu onunla konuş. Senin sorumlulugun ben sadece kontrol edecem de. Bence boyle yapman onun faydasina olacktir
(4,181 puan) tarafından
Oyle cnm ödev konusu yüzünden esımle tartıstık beni sinir etti kızım gece gece büyük kavga çıktı. Ben cok yoruluyorum. Kac kere konuştum bugün odevsiz gitti vermedim kitaplarıni.aksam uyuma vaktinde derse başladı. Kac gundur gelir gelmez yap dıyorum onunla uğraşmaktan bende uykusuz kalıyorum sabah 6 da uyanıyoruz 8 de de okula goturuyorum.
0 oy
(11,077 puan) tarafından
Öğretmen eşini dinle bence. 

Benim oğlan da ödev yapamamışsa ağlıyor zorla da olsa yapıyor ( hani misafir gelir ödev geç saate kalır falan). Bırakmak lazım kendi sorumluluklarının farkına varsınlar. Yapmadan gitsin öğretmenden tepki alınca yapar bence. Ciddi ciddi aşırı ödev verme varsa öğretmenle konuşun. 
(11,077 puan) tarafından
Vala ne diyim Allah kolaylık versin her çocukta bi sıkıntı olacak illa ki. Benimki de okula gitmeden kendi kendine öğrendi hepsini. Ama şu an en büyük sıkıntım sürekli eşya kaybetmesi. Kafa nerde bilmiyorum çocuğun. Yani demek istediğim kimse 4 4lük değil çocuklardan da bunu bekleyemeyiz illa bişi çıkıyo. Allah yardımcımız olsun be kadar kolay görünse de bu devirde çocuk yetiştirmek çok zor
(4,181 puan) tarafından
Cok zor gercekten, akrabamız rehber öğretmeni var işinde çok iyi onunda çocuğu ödev yapmıyor bagiris cagirisla yapıyor ona soyleyım dedım konuşsun onlar kendine çare bulamıyor.. Okul rehber öğretmenine söyleyeceğim komşumuz zaten bı konuşsun artık ailecek usandık..
(11,077 puan) tarafından
Rehber öğretmen bile bağırıyorsa daha ne denilir ki...
(4,181 puan) tarafından
Aynen cnm valla adam artık sinirinden tshirtle çocugunu havaya kaldırdı vurmadı ama korkutmakti amaci gözümüzün önünde yaptı. Ki bu adama herkes özel hoca olarak tutuyor dersler veriyor sınavlara hazırlıyor cocukları TV de çıkıyor. Kendi çocuğuna herseyı denedim olmuyor diyor
(11,077 puan) tarafından
Abooo dışardan nasıl göründüğüne bakmamak lazım demek ki.. Kelin ilacı olsa meselesi

İlgili sorular

+1 oy
12 cevap 279 göst.
7 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 220 göst.
2 Nisan 2022 Aile kategorisinde Ela94 (975 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 295 göst.
25 Mart 2021 Diğer kategorisinde LaYeTeZeLZel (3,276 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 322 göst.