0 oy
297 göst.
Aile kategorisinde (1,939 puan) tarafından

Ilk bebişim olduğundan mıdır nedir bilmiyorum. Utanmasam tüm kıyafetlerini saklayacağım :D Eltminde inşallah yeni bebişi olacak ve cinsiyetleri aynı. Eminimki eltimin bebek kıyafetine ihtiyacı olacak. Ona da vermeyi düşünüyorum ama mesela bebeğimin uzun süre giydiklerini vermeye kıyamıyorum. Hatıra olsun diye hepsini saklayasım geliyor....

Siz nasıl yaptınız? Sakladınız mi yoksa verdiniz mi?

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
Durumu olmayan birine bi kac kiyafetini verdim onun haricinde hepsini saklıyorum cunku ben de kimseninkini giydirmedim ogluma
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yırtık olan çorabı bile saklıyorm 3 yaşında şuan:
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Sadece çok yakışan bi kaç parça anı olarak kaldırdım geri kalanını vermek için hurçladım ihtiyaç sahibi gördüğüm ilk kişiye vereceğim hemen sürekli kıyafet alınıyo sonu yok ki canım hangi birini saklayacağız 
(1,939 puan) tarafından
Yaa haklısınız orası da doğru  :)  Kendimce heves ediyorum. Ama dediginiz gibi sonu yok. Bunu düşünmemiştim
0 oy
(15,999 puan) tarafından
Bir kısmını sakladım bir kısmını verdim. Ayakkabı da öyle yarısını verdim yarısını sakladım. Kizim da ben kıyafet almadım fazla bana hep teyzelerim veriyor bende kızıma küçülünce başkalarına veriyorum 
0 oy
(554 puan) tarafından
Doğduğunda ki ilk kuyafelrrunden bir iki tane sakladım canım geri hepsini ihtiyacı olanlara verdim
0 oy
tarafından
Benim ilk bebeğim. Küçük gelen eşyalarını tekrar yıkadım ütüledim. Bohça şeklinde koydum arasına beyaz kalıp sabun koydum. Daha sonra vakumlu poşete koydum. Ben de ihtiyaç sahiplerine vermek isterdim ama daha ilk bebeğim sonradan yine bebeğim olabilir. Hiç bir şeye güç yetmiyor. Ben 2.brbepim için saklayacağım 
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Bende çok begendiklerimi saklıyorm kuzm hepsni değil. Geri kalanını ihtiyacı olana veriyorm
0 oy
tarafından
Hepsini verdim evet verirken kıyamadım ama ne kadar nasıl saklarım ki. Vermeye devam edeceğim.
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Geçen sene kuzenimin oğlu olacaktı beyaz olan bütün kıyafetleri verdim. Erkek bebeğinde giyebileceği herşeyi. Şimdi yarım torba var ve kız bebeği olan kimse yok çevremde olsa direk veririm
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Hayır saklamadım Allah hayrını bozmasın 3 kişiye dağıttım.

Biraz kaldı oğlumun şu anki küçükleri yani.

Hamileyim cinsiyet erkek olursa onları giydiririm eğer olmazsa bunları da dağıtırım gider hadi 2-3 parça hatıra kalsa yeter.

Başka bebeklerin anneleri mutlu olsun
(1,939 puan) tarafından
Evet haklısınız  :(  Eltimin ihtiyacı olacağına da eminim. Köy yerinde kadın nereden kıyafet bulup getirecek. 2 çocuğu daha var onlarla gidip bir şey de bakamaz. Eşi de bu konularda düşünceli değil maalesef
(13,702 puan) tarafından
Bulunmaz bir hayır kapısı. Bence ayır bikac parça,gerisini ver inannnn ki  çok hoşuna gider
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Hepsini sakladım şimdi ikinci oğlum giyiyor bir de aynı tarihte doğdukları için mevsim farkı da yaşamadık :)
0 oy
(456 puan) tarafından
Sakladım halada saklıyorum 17 aylık bidhaa çocugum olunca erkek olursa giydiirirm eger erkek olmazsada giydirceklerimi seçerim çok kıymetli benim için birine veremem stamam da :( :) 
0 oy
tarafından
Hepsini ihtiyacı olan birine gönderdim kenarda durup eskicegine birine yararı olsun♥️
0 oy
tarafından

Bir çorap bile atmadım 3 sene sonra hamileyim yine erkek şimdi abisinin neyi varsa giyecek iyiki saklamışım şu an ki fiyatlarla bisi alamazdım 

Hatta geçen yıkadım.sevdim duygulandım baya çok şirin oluyoo<3

0 oy
tarafından
Çok hoşuma giden 1 2 parça ve doğum için özel yaptırdığım 2 takım dışında kıyafetlerin geri kalanını ihtiyaç sahiplerine vereceğim. 
0 oy
tarafından
Bende anisi olan cok yakistirdiğim 3-5 parcasini sakliyorum. Geri kalaninin hepsini verdim müslinden tut ağiz mendiline kadar
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Hastahane çıkış ve bi kac parca kaldırcam digerini ihtiyaci olana verecem 
0 oy
(161 puan) tarafından
Olmayanlari Tabiki sakladım gelecek olana giydiricem oğlumun kıyafetleri kız kardeşi giyecek zaten orta renkler almıştım bilerek
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Ben hepsini sakladım canım arkadaki bebislerim giyer diye iyikide saklamisim kızım 15 aylık şimdi 2. Ye gebeyim cinsiyeti farklı olsa bile giydirmeyi düşünüyorum inşallah 
0 oy
(158 puan) tarafından
Hep verdim ben saklamaktan yana degilim 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 231 göst.
24 Nisan 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,365 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 250 göst.
+1 oy
38 cevap 395 göst.
26 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Kelebek0707 (1,363 puan) tarafından soruldu