0 oy
233 göst.
Diğer kategorisinde (774 puan) tarafından
Hayırlı geceler canlarım şimdi ben temizlik takıntısı olan bir insanım ama ev temizse dolap içine takıyorum şimdi mutfak dolabı içi çok batıyor yatak odası dolap içi çok dağılıyor nasıl olucak böyle siz nasıl düzenli tutuyorsunuz bi dünya organizer beğendim ama sepette 560 lirayı gördüm herşey aşırı pahalı ya tavsiyelerinizi bekliyorum kızlar 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sürekli elin üstünde olcak
(774 puan) tarafından
Kuzum üstünde zaten ama çok canımı sıkıyor bu durum ya düzen çok önemli ama bir türlü sağlayamadım
tarafından
Mesela nerenin
-Reklam-
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Canım youtu.be izle videolar var 
(774 puan) tarafından
Öyle mi canım tamam yarın ki işim bu o zaman
(1,154 puan) tarafından
Evet canım gir bi bak daha çıkamazsın cok güzel ve rahatlatıcı düzenler var☺️☺️
0 oy
(492 puan) tarafından
Dolap içlerine hurc kullanıyorum. Mutfak içinde a101 bim şok veya googleden toptancı ve en ucuz nere ise araştırıp alıyorum bu devirde neye el atarsan pahalı dediğin gibi qma dediğim yerlerde uygun da oluyor 
(774 puan) tarafından
Ay gerçekten öyle 3 parça şey 560 tutuyor param olunca alcam
(492 puan) tarafından
Aynen vallaha ya insan ucuz birsey ararken yoruluyor
0 oy
(1,344 puan) tarafından
Valla bende oyleyim işim hiç bitmiyor cocuklarımı bile ihmal edebiliyorum bazen. Dolap içlerim mutfakta her hafta dıstan silip düzenliyorum buyuk temizlikte herseyi bosaltıp siliyorum. Tabak koyduğum rafımı da her hafta silerim. Yatak odamı dolaplarını dağıldıkca bekletmeden topluyorum. Buzdolabımı her pazar alısverisi oncesi temizliyorum canım 
(632 puan) tarafından
Ay maşallahınız var ya ben bebekle hiçbir iş yapamıyorumm anca eve bakıp bakıp sinirleniyorum oturduğum evi sevmiyorum en başta zaten
(1,344 puan) tarafından
Ayy ben daralıyorum nefes alamıyorum. Ben de evimi asırı sevmiyorum aslında canım ama cocuklarla daha sevilesi oluyor :) Bazen salayım diyorum yapamıyorum esim de bu konuda takıntılı. Ben bıraksam o iğneleyici laflar soyluyor soylene soylene kendi yapmaya calısıyor kotu niyetle değil kendine gore ama laf duyacagıma kalk bitir işini Gokben diyorum o gazla bitiyo arada bebek emzir alt ac cocuk doyurmalar da oluyor tabii kesintisiz iş yapmayı ozlesin :) Bir saatlik iş 5 saatte bitiyor bazen ::)
(632 puan) tarafından
Aynı beni anlatmışsın ama Allahtan kocam bişey demiyo,zaten mecburiyetten oturduk burayada kaynanam istedi aynı binada olmayı çıkamıyorumda o yüzden arada geliyolar banada
(1,344 puan) tarafından
5 yıl biz de yasadık kaynanamlarla aynı binada. Ne kadar iyi olsalar da olmuyor oyle burun buruna. Imkansızdı bizim için tasınmak hayaldi gerçek oldu :) Simdi hersey cok daha guzel cok sukur canım darısı başına :)
(632 puan) tarafından
Kız valla aynı beni anlatıyorsun evet çok iyiler ama ben bu evde oturmak istemiyordum zorla oturtuldum
0 oy
(6,373 puan) tarafından
Valla organizer fln kullanmiyorum bende çok düzen severim sürekli de düzenlidir dolaplarım elim sürekli üstlerinde
(774 puan) tarafından
Anladım kuzum sağol
0 oy
(7,335 puan) tarafından
Daha bugun mutfak dolap iclerini silip kapitonelerini yikayip utuledim umarim dagilmaz duzenli olunca acip acip bakasim geliyor ahahah manyağim galiba 
(774 puan) tarafından
Kız sen ben olabilirmisin ki acaba :-D
(7,335 puan) tarafından
Ahahah deli gibi tek tek dolaplari acip bakip kapatiyorum bi hosuma gidiyor ki bide acinca mis gibi kokuyor tek manyak olmadığıma sevindim o zaman gel sarılalım :))
(774 puan) tarafından
Sarılalım kuzum :)))
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Boyner’in hediye kutuları var onları biriktirdim ebatlarıda güzel maddeside kalın içlerine çorapları donları  ıvır zıvır ne varsa onların içindekoydum geri kalan şeyler hep askıda pantolonlarda öyle giydiğimi kirliye atarım yıkadıktan sonra ütüler aynı yerine asarım dağılma falan olmaz haftalıkta temizlikte dolap iç toz alıp tekrar yerleştiririm 
(774 puan) tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
(8,102 puan) tarafından
Kahve fincanlarim su bardaklarim cay bardaklarim bi dolapta rafli halde yemek tabaklarim corba taslari borcamlar saklama kplari hep ayri ayri dolapta herseyin bi duzeni var cnm yani dolabin kucuk az olincada duzensiz oluyor 
(774 puan) tarafından
Evet canım haklısın
0 oy
tarafından
Benim dolabım geniş. Üst kıyafetlerinizn tümü askıda asılı. Pantolonlatımızı kitap gibi katılıyorum dolabın çekmeceli kısmına üst üste değil de yan yana diziyorum. Eşimin komidininde üstte iç çamaşırları altta çorapları var. Atlet katılıyorum her atletin içine baksır koyuyorum. Yine üst üste değil yan yana koyuyorum 
(774 puan) tarafından
Atletin içine baksır koymak aşırı mantıklıymış kuzum ya bende yapıyım
tarafından
Makyaj pamuğuna yumuşatıcı döküp dolapların içine atınca mis gibi kokuyor tüm kıyafetler. Bebeğimin dolabına da beyaz kalıp sabunu  rendeleyip kese yapıyorum öyle koyuyorum.
(774 puan) tarafından
Ya çok mantıklı kuzum çok sağol deniycem
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Dağılıyor biraz sonra düzenliyorum organizer olsa da dağılacak yine ne gerek var dagildikca bosaltiyorum dolabı silip katlayıp koyuyorum mutfakta da çok uğraşmıyorum hamilelikte ayda 1 filan anca hamilelik yordu beni bulantılar uyku bastirmalari koku hassasiyeti şuan bunlar geçti derken birde kasılmalar başladı yapabildiğim kadar kasmiyorum hiç valla 
(774 puan) tarafından
Evet canım ama daha derli toplu olur gibi geliyor bana
0 oy
(7,925 puan) tarafından
Hiçbir organizer kullanmadan düzenli olmanın yolu;

Kıyafetleri, şalları ya da mutfakta örtülerini her zaman incecik katlayıp, aynı sırayla dizmek.

Fazla eşya bulundurmamak.

Buzdolabını sürekli düzenlemek. Fazla yiyecek içecek almamak. Fazla yemek yapmamak.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar
(774 puan) tarafından
Tamam kuzum sağol
(7,925 puan) tarafından
Rica ederim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 176 göst.
18 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 169 göst.
26 Ekim 2021 Aile kategorisinde Ada3 (2,293 puan) tarafından soruldu