0 oy
323 göst.
Diğer kategorisinde (5,320 puan) tarafından
29 aylık bebem var bişeyi yapma diyoruz tmam yapmıycam diyor diğer odaya gidip yapıyor ona hep dürüst olduk.. Öyle aşırı baskıda yok aksine rahat istediği gibi oynar yer  içer.

sadece bi kez yalan söyledim oda doktora giderken aglıyordu korkuyırdu bende gitmiycez demiştim aglamasın diye ama gitmiştik bidada hiç söylemedim. Bu huyunu unutur mu ? 

16 Cevaplar

+3 oy
(7,004 puan) tarafından
Çocuklar yalanı bilmez ki.
-Reklam-
0 oy
(966 puan) tarafından
Örneğin parktan ayrılmak istemiyor diğer parka gitcez diyorum ya da deden gelecek diyorum öyle.pembe yalanlar.
(5,320 puan) tarafından
Çocuğunuzda yalan sölüuo mu size
(966 puan) tarafından
Yok cnm daha denk gelmedik yalanına.
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Tamam söylememek lazım ne olursa olsun ama bu yaştaki çocuklar yalan söyleyemezler onların kafasında durum çok farklı çalışıyor. Büyüdükçe atacaktır o huyu sizden ne görürse onu yapacaktır. Eğer devam ederse de o zaman üzerine düşersiniz tabiki. Şimdi de biraz araştırıp ona göre yaklaşım yapın ki yanlış bir şey kalmasın. Bazen çocuklarda kalan kötü huylar bizlerin yanlış bir hareketi ile de olabiliyor o yüzden dikkat etmek lazım. Ne kadar anlamıyor algısı olsa bile onlar herşeyi anlıyor ve hissediyorlar 
(5,320 puan) tarafından
Evet herseyi anlıyolar nasıl öğretirsen öyle gidiyo
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Daha küçük bence yalandan anlamaz ki küçücük cocuk yapmicam deyip nasıl dursun dikattini çeker yapar ayrıca çocuklara biseyi yapma dediğinde tersini yapyolar
(5,320 puan) tarafından
Evet belkide ilgi çekmek için yapıyo
0 oy
(373 puan) tarafından

O yalan değil hayatım bu yaştaki çocuk afacanliklari işte:)

(5,320 puan) tarafından
Hemde ne afacan:)
0 oy
(1,925 puan) tarafından
O daha bebekya. Bişeyş görünce ilgisini çeker yalanla alakası yok
(5,320 puan) tarafından
Belkşde öyle
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Size yapmış olduğu yalan söylemek olmuyor o yaştaki bir çocuk yalanı bilmez istemediğiniz için kendi aklınca kaçamak yapıyor. Çocuklara yalan kelimesi kullanılırsa yada yalancısın denilir yanında devamlı yalan konuşulursa ozmn yalana alışablir. Yasaklar tatlı gelir o yüzden yapıyor sizinki. 
(5,320 puan) tarafından
Kendi istediği olacak illa ama yalancı demiyoruz hiç
(1,389 puan) tarafından
O yalan olmuyor şımartılma oluyor biraz istediğini yapmaya çalşıyorsa
0 oy
(660 puan) tarafından
23 aylık kızım var maşallah hiç yalan söylemez bisey yapar kim yaptı derim men der :) sizin ki yalan değil bence söz dinlememek ama daha küçükler zamanla doğruyu ogrencekler
(5,320 puan) tarafından
Evet istediği olacak illa
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Kizz çok küçük ne bilsin yalanı. 
(5,320 puan) tarafından
Ay ne bilim bişey isteyince illa yapacak
0 oy
(119,287 puan) tarafından
hic oyle bisu yapmaz baby boyum
(5,320 puan) tarafından
Maşallah :)
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Bu yalan değil yapma dedigmiz şey ilkisini çekiyor daha çok yöneliyor 2 bucuk yaşında yalan bilmez o daha aklını bile kullanmaz
(5,320 puan) tarafından
İnatlaşıyor dediği olacak illa
0 oy
(135 puan) tarafından
Canım şuan hayal dünyasında o yaşlarda hayalide ki ne işe nasıl olmasını istiyorsa onu söylüyor
(5,320 puan) tarafından
Evet kendi dediği olacak yoksa saklanıp yapıo
0 oy
(780 puan) tarafından
O yaştaki bir bebeğe yalanı analatamazsin ki yada ylaan söylediğini anlayamaz ki verdiği sözü tutabilmesini beklemek hele o bebeğe  yapılmış büyük bı bencillik olur bebek diyorum çünkü çocuk bile değill
(5,320 puan) tarafından
Ama böyle alıştırarak öğrenmesi lazım herseyi serbest bırakamam ki bazı şeyler tehlikeli
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Söylemiyor. Saklambaç oynuyorum Leyla burda mi diye sesleniyorum hı hı diyor :D

(5,320 puan) tarafından
Maşallah :) Onu benimkide diyorda bişey isteyince illa gizli saklı bile olsa yapacak
(3,552 puan) tarafından
Sipaya bak senn. Yanlış bi şey olduğunu anlat kuzum hayal gücü gelişiyor geçici bir şeydir inşallah:)
0 oy
tarafından
Bu yalan değil inatlasiyor çocuk yaramazlık yapicam işte yalan söyle olur yapar mesala yapmadım der 
(5,320 puan) tarafından
Evet illa dediği olacak
0 oy
(553 puan) tarafından
Canim hayal dunyasinda yasadigini gercek saniyordur korkulacak bisey yok 
(5,320 puan) tarafından
İlla dediğini yapacak

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 600 göst.
12 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Anneyimanne (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 552 göst.
6 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 195 göst.
6 Eylül 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,877 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 213 göst.
17 Haziran 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,592 soru

11,363,311 cevap

34,839 kullanıcı

...