0 oy
599 göst.
Diğer kategorisinde (24 puan) tarafından

Kızlar linç gelecek gibi hissediyorum :D

Mesela bisey yaptığı zaman gelip bana babam yaptı teyzem yaptı diyor sizce müdahale etmeli miyim ne demeliyim hiç bilmiyorum tek çocuğum 

Duvarı karalamış Anne gel dedi gittim neden yaptın diyorum babam yaptı diyor tepki vermeli miyim bu duruma yoksa geçici midir

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
O yaşlarda normal diye biliyorum ama uyarabilirsin uygunca
tarafından
Aynen öyle Mina Üstündağ ne ogretirsek o
(2,375 puan) tarafından
Benimkide 2 yaşında anlamaz ne anlayacak büyüsün bakalim aklı başına gelsin o zaman konuşur uyarırsın üslübunca
tarafından
Bence şimdiden asilanmali çocuklara bilmiyorum belkide ben yanlış biliyorum ama hep araştırmalarıma göre aynı şeyler yazıyor
(2,375 puan) tarafından
Giz vallah anlamıyor bilmiyor hiçbir şeyin farkında değil ona konuşsan ne fayda istediğin kadar konuş boşa konuşmuş olursun
tarafından
Valla semros benim oğlan küçük bilmiyorum ama okuduğum arastirmalarima göre hep böyle
-Reklam-
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Benimkide öyle   :D  abbam diyor 

(24 puan) tarafından
Yaa normal mi acaba sen uyarıyor musun
(2,375 puan) tarafından
Kız uyarıp ne dicem daha anlamiyor ki biraz büyüsün aklı başına gelsin o zaman
0 oy
tarafından

Normal birşey bu yaşta o yalanın ne olduğunu bilmez zaten yaptığının yanlış olduğunu anlıyor o an azar yememek için zaten ben yapmadım anne diyor    :D annecim senin yaptığını biliyorum gördüm vs diyebilirsiniz yaptığın yanlış böyle yapmamalisin falan gibi konuşabilirsiniz kizmadan çünkü kizsanizda geri yapacaktir :D

(24 puan) tarafından
Teşekkür ederim yalan olarak bilmiyor ama kendisinin yaptığını ve kızacağımı biliyor
tarafından
Evet aynen öyle ☺️
0 oy
tarafından
Dedim ne alakaaaaa ;)))
(24 puan) tarafından
Ahahahah :Dd
0 oy
(12,953 puan) tarafından

Bizde de aynı genel de eşimin üstüne atıyor :D

Kim yaptı diyorum baba diyor hemen eşim de ben mi yaptım kızım diyor annem diyor bende yapmadım diyorum oyuncularını sayiyor  ada ece ayı diue :) 23 ayligiz :)

(24 puan) tarafından
Benimki de 27 aylık aynı benimki de öyle herkese suç atar kendi hariç:Dd
(12,953 puan) tarafından
Bizde herkesi sayar en son kendini gösteriyor :))
Bende evet sen yaptın baban ben ada yapmadık diyorum
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Bence uyarmali anlatmalisin kotu bisey oldugunu ve asla gulmemelisin bunu cunku surdurebiliyor bazi cocuklar devam eder ve bu sefer biraktiramazsin
(24 puan) tarafından
Eşim gülüyor kızıyorum gülme diye
(2,555 puan) tarafından
Asla ilerleyen zamanlarda daha ciddi yalanlari olucak aynisini komsum yasadi ona dogruyu gostermek bizim elimizde herseyi anliyorlar cok zekiler ben sana yalan soylersen kizRim dogruyu soylersen asla kizmam de buyuk ihtimal kizicaksiniz diye yapiyor benim guvenimi kirma sana cok inaniyorum bana herzaman dogruyu soyle gibi cumleler kur kendini guclu hissetsin ona guvenini bilsin
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Güzel bir dille uyar ama çok üstüne gitme ama senin elindeydi kalem baban yapmadım diyo gördüm işte ismi neyse çocuğun gördüm o yaptı dedim yalan söylemek kötü bişey gibi gibi benimkide ara ara yalan soyluyo geçen dışarı çıktık babası ne yaptınız ne yediniz diyo kahvaltı yaptık pizza hamburger yedik diyo güldük geçtik ama yemedigimizi ona söyledim 
(24 puan) tarafından
Peki teşekkür ederim deneyeceğim
0 oy
(551 puan) tarafından
Ya benimkine ne demeli 15 aylık biberonu elinden atıyor sonra da duttiiu diyor :D düşmüş güya :D hayır oğlum diyorum biberonu nu sen yere attın :D 
(24 puan) tarafından
Ahahha bu çocuklar alem yaa
(551 puan) tarafından
Aynen canım :) büyüdüğü günlerini de görürüz inşallah :) hepsini yazıyorum bı kenara. Bı büyüsün tek tek sorucam hepsini :D
0 oy
(930 puan) tarafından
2 yaşındaki çocuk tam konuşamaz ki senin dedigin gibi 
(7,276 puan) tarafından
Niye konusamasin cnm hem post sahipi sular seler gibi konusuyo dememiski ne alaka yani
(5,301 puan) tarafından
Post sahibi değilim de benim kızım 2 yaşında ve konuşuyor normal cümle kuruyor. Her çocuk aynı değil konuşanda var konuşamayanda
(7,276 puan) tarafından
Yani bncede bnm oğlumda konusuyo tam bizim gibi deyil ama konusuyo yani
tarafından
Benimkide 20 aylık cümle kurmaz her çocuk Bir olmuyor. Mesela mama bitti vs iki kelime falan konuşur da biz gibi değil
0 oy
(920 puan) tarafından
Benimki de babam yaptı eller yaptı diyordu eşim karşısına aldı bende yanlarına oturdum ne yaparsan yap doğrusunu söyle biz sana kızmayız ki annemde bende seni çok seviyoruz oğlum sen bizim canımızsın dedik o gün bugündür hep olanı olduğu gibi anlatıyor 
0 oy
(2,799 puan) tarafından
Benim kızım 5 yaşında yalan söylediği zaman annecim ben bunun doğrusunu biliyorum ama senden duymak istiyorum doğru söylersen sana kızmayacam diyorum hemen doğruyu söylüyor:)
0 oy
(9,651 puan) tarafından
2 yaşında bir çocuk önün yalan olduğunu farkında değil..  eğer yalan söylüyorsun dersen ısrarla yalan kelimesinin varlığını bilicek..  o yüzden yalan soyluyosun dememek gerektiğini âmâ yanlışın düzeltilmesi gerektigini biliyorum 
0 oy
(3,157 puan) tarafından
Valla benim kızda iki buçuk yaşında o da öyle hatta düşsün yaralasin kendisini annem yaptı der herkese benide çoğu kişi cocumu dovuyorum sanıyor biseyi kırar direk annem yaptı der nedne böyle anlamiyom
0 oy
tarafından
Yavrum tabiki müdahale etmelisin. Bu konu popüler bi konu. YouTube da bu konuyla ilgili uzmanların videoları bar. Onlara bi aç bak. 
0 oy
(422 puan) tarafından
Gülme kız herkesin başında ama tepkini goster canım iyi bişey değil sen yaptın kizmiycam gibi..
0 oy
(5,301 puan) tarafından
Benim kızda bazen sölüyor mesela bezini değiştircem o sırada oyun oynuyorsa kakam bitmedi diyo halbuki oyun oynuyor beni oyalıyor oynamak için ama normal bence bu aylarda
0 oy
tarafından
Ajsjskndjs çok tatlıı

2 yaşında konuşuyor mu ayrıcaa
(24 puan) tarafından
Daha cümle kuramıyor ama çoğu şeyi söylüyor
0 oy
(119,228 puan) tarafından
o gene iyi kuzeye baban napti diyom duvduuu (dövdü) diyo ben naptim diyom sacini cekiyo boyle yaptin diyo
0 oy
(3,663 puan) tarafından

Geçici canım merak etme zamanla öğreniyor her şeyi benim kızımda yapardı anne babam seni çağırıyor derdi aslında kendi çağırırdı babasına da annem seni çağırıyor derdi sonra kendiliğinden vazgeçti sadece gülüyorduk çok tatlı oluyordu çünkü :)

0 oy
(795 puan) tarafından
benim kiz da ayni daha once bende post acmistim canim cozum bulamadim daha anlatiyorum ama bakalim zamanla olcak galiba 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 323 göst.
5 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Minik20 (5,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 552 göst.
6 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 195 göst.
6 Eylül 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,874 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 213 göst.
17 Haziran 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,063 soru

11,346,514 cevap

34,812 kullanıcı

...