0 oy
740 göst.
Aile kategorisinde (83 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kizlar tamam bebekler sizin onda tamamiz ilk hamileliginizde olabilir oda da tamamiz ama buyukleriniz birsey yaptiginizda bebege hemen supheye dusuyosnuz korkuyosnuz ne gerek var bunlara o senin cocugun onun torunu kotulugunu isteyecek degil ya biraz buyuk lafi dinlemek gerekir tecrubeli birinden yardim almak kadar guzel virsey yok abartmayin 
notu ile kapatıldı: Tartışma ya açık post

9 Cevaplar

+7 oy
(7,410 puan) tarafından

Tamamen buyugun niyetine ve kim olduguna bagli diye dusunuyorum:D

(2,032 puan) tarafından
Katliyorum sana cnm +++ dımmmm
tarafından
ordan yazsaydin post acmak yerine abartma diye :) en güzeli bebegi tek buyutmek benim annemle babamda kotlugunu istemiyor cok seviyor ama vermeyin dedigim halde ha boyna biseyler yedirme derdindeler buyuk diye hersey yapma hakki yokki evet onlarda cocuk buyutmus hemde zor sartlarda buyutmusler ama bunlarda bizim bebeklerimiz düzenleri huyları farkli belki kulagi agrimiyordu bebegin nerden biliyorduda damlatti
(7,410 puan) tarafından
Kesinlikle canim . Dogrudur ozMan bise olmamis olabilir ama yeni nesil curuk zaten:D Allah etmesin bise olsa omur boyu vicdan azabi. Bence cok mudahele etmemek lazim. Kaynanam surekli bixim zamanda soyleydi bizim zamanda boyleydi. Artik sizin zaman yok bizim zaman var anacimmmm diye bagiracam bi gun:)))))
tarafından
benim kaynana karismaz bisey yedirmeye yeni yeni basladi ondada sorar veriyormusun diye verme dersem vermez diger konulardada mudahele etmez dedigin cok doğru eskiler sağlıklıymis bişey olmamis bende buyuklerin ilaçlarına güvenirim ama her zaman değil aklima yatarsa
(83 puan) tarafından
Aynen ole aklima yatrsa ne demisiin iste akil var fikir var insaninda kendi kendinin doktoru olmasi grekir bazen
-Reklam-
+2 oy
(4,875 puan) tarafından
Lohusa anneler var bak uzak dur ☺️☺️☺️
(83 puan) tarafından
Yanlismiyim ama ya ole degilmi
+2 oy
(119,275 puan) tarafından
Canim benimde suan ilk hamileligim tamam haklisin ama gecen bi postta okudum kayinvalidesi 40cikmamis bebegi yilarken kafasindan tutup sallamis maksatida bebege boyle yapinca boynu ve boyu uzun olurmus cok kotu oldum okuyunca bazen buyulerimiz sacmalaya biliyo yeni annelerde korkuyo 
(83 puan) tarafından
Ben eskidim bilmiyorum ya ben kaynanmin begenmedigim birsey yapinca sakaya vurarak anne ole yapma korkuyorum diyorum asla bebegi elinden cekip almam
tarafından
Kucukken bana da yapmışlar annemin halası da 5 çocuğuna yaparmış benim oğluma da annem ilk banyosunda bir kere yaptı ama öyle tutup o taraf bu taraf sallamadi ayaklarindan tutup ters cevirdi dogdugunda doktorların yaptığı gibi
(119,275 puan) tarafından
Yoo postta kafasindan tutup salladigi yaziyodu seninki farkli dogumhanedeki gibi benim okudugum ciddi korkutucuydu kafadan tutup sallamak tehlikeli yaa ıslak bebek elinden kaysa Allah korusun
+1 oy
tarafından

Aynen demin okudum burda sütü kulağına mi ne dökmüş eskiler anne sütünün herseye iyi geldiğini söyler benim kayınvalidem de yapar gözüne burnunu damlat kızım iyi gelir der suan 7 aylik bebegim  ve hala der yaparim ve iyide gelir bazen abartmamak gerek dediğin gibi :D

(12,777 puan) tarafından
Tmm deniz sen damlat benden demesi sonra ahhh keşke deme damlalar var o kadar doktoro zaman sütünden damlat der demi neden  ilaç yazıyo o zaman Bi sor doktora belki yap der
tarafından
“Ne yazık ki günümüzde hala kulağa bilinçsizce süt damlatılıyor. Süt yağlı olduğu için zarın gerginliğini azaltıyor. Bu da ağrıyı biraz olsun hafifletiyor. Ancak kişi orta kulak iltihabı geçiriyorsa, damlatılan süt iltihabı daha da artırıyor. Bu da kulak zarının delinmesine ve sonrasında duyma kaybına sebep oluyor. Zar delinmesi de ilaçla kolay kolay tedavi edilmiyor. Tedavi şansı yüzde 5’e kadar düşüyor. Cerrahi müdahale gerektiriyor. Bu da sıkıntılı bir süreç.”
tarafından
Herkezin bilgisi kendine kalsin o zaman kizlar tartışmaya gerek yok
tarafından
Buketylmz++++++++++
(83 puan) tarafından
Ben ilac kullanmayin demiyorum ama 2 damla suuten birsey olmaz o kullanilan ilacin etkisi olur ama bil o bebegin vucudunada bi zarari olur
+1 oy
(346 puan) tarafından
Walla cok haklisin bende sana katiliyorum goren diyecek neler olmus ;))) haahhahaha ;)))
+1 oy
(12,777 puan) tarafından
Tabi herkes kendince doğru diyo ama büyükler kalırsa şekerli su çay batırılmış ekmek burun pislik varsa margarin şok kaka yapmiyo ise sabun şok kulağına süt dök yok tuzla kokmasın yok kundak yap uyusun yok agizina tukur sana benzesin vs vs vs daha sayam bunları yapacaz mi gercekten siz yapın ben yapmam yaptırmam da tepki de veirirm o çocuk benim ne kadar alerjik Bi çocuk mesela özen gösteriyo isem onlar da beni dinlemeli 
(225 puan) tarafından
Herşeyi duydum da ağzına tükürünce tükürene mi benziyor muş
(12,777 puan) tarafından
Evet tüküren benzer :/
(225 puan) tarafından
Ilk defa duydum ama gerçek değil-dir yani
tarafından
Tükürük değilde üflemek benzetirmis güya haaa ufledim ama benzemedi ☺️☺️
(12,777 puan) tarafından
Vallah bilmem öyle duydum
0 oy
(15,657 puan) tarafından
Herşeye de evet dememek lazım eski çocuklar ile şimdiler aynı değil o yüzden çoğu annemin tereddüt edip izin vermemesi korkması normal tabi abartan çok var ama annelik işte ilk olunca da herşeyi kurcalar sorun eder didikler
0 oy
tarafından
Onlarin bildiklerini zamaninda yapmislar simdide biz bildigimizi yapalim demi katilmiyorum
0 oy
(83 puan) tarafından
Herseyi yapin demiyorum zaten yapilmaz ama anne sutununde cocuga zarar verecegini sanmiyorum
(12,777 puan) tarafından
Bi doktor sor Bi Google le git bak adamlar 7 yıl okumuş sanmıyorum diyerek bebeğin hayatı riske atmamak laizm bence kulağına damlar iltahap ve duyma kaybı bile oluyo onlara Bi sye olmaz çocuğuna olur
tarafından
Süt bu içilir heryere sokmaya dökmeye ne gerek var  cildine sürmek dışında aşırı saçma

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 188 göst.
27 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde garipkus9 (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 223 göst.
0 oy
13 cevap 481 göst.
19 Kasım 2020 Aile kategorisinde Hiraoztekin (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 734 göst.
27 Mayıs 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu