0 oy
424 göst.
Diğer kategorisinde (177 puan) tarafından

Kaynanamla konuşmuyoruz ve bu yaptığı sizce doğru mu ve gitmeli miyim acaba ?

(İkinci evliliğim ve bana sen iyi olsan ilk kocandan bosanmazdın gibi şeyler dedi ve eşime ben onun annesi sayılırım ne var dediysem sanki gibi şeyler de dedi) bilmeyenler icin

18 Cevaplar

0 oy
(383 puan) tarafından
Davet etmis sonucta  gitmelisin...belkide barismaniz icin boyle  bsy duzenlemstr
(177 puan) tarafından
Barışılacak bsy yok ki mümkünde değil kendinde biliyor
-Reklam-
0 oy
(373 puan) tarafından
Aranızı yapmak için çağırmış olabilir ortada büyük sorun yoksa gidin tabiki
0 oy
(4,547 puan) tarafından

Ben giderdim ben ne gitmeyecem o gelmesin:D

(177 puan) tarafından
O gelir torununu sevmek için ve yaptığı onun için normal bsy
(4,547 puan) tarafından
He bildigij yuzsuz o zaman gormezden gel hic sınırıni bozma
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Git tabi belki yumuşarsınız aile içi küslük iyi bişey değil canım sorunlu insanlara küslük değilde mesafe koymak daha mantıklı 
0 oy
tarafından
Affedilecek gibiyse git tabi büyüklük sende kalsın ne yazık ki akıl yaşta değil 
(177 puan) tarafından
Postu yeniledim bana dediklerini yazmadım sadece en zoruma gideni yazdim
tarafından
Eh bu mübarek günler hatrına affedilir diye düşünüyorum ama yazdığından yola çıkarak diyorum. Giderdim böyle ise mesafeli davranırım.
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Git ama çok muhatap olma bence.giyin süslen git
0 oy
tarafından
Dün seni mi aramıştı kaynanan acmamistin yanlış hatırlamıyorsam o sendin, büyük ihtimal aranızı yapmak için görümcen bu daveti yapıyor
0 oy
(698 puan) tarafından
Sen giderek yerini büyüklüğünü efendiligini göster ama tavrını çizgini bozma bırak herkes görsün eşinde dahil hatanın kimde olduğunu senin eşine verdiğin değeri 
0 oy
tarafından
Eşim problem çıkarmayacaksa kibarca reddedip rahatsız olduğunu söyleyip başka bir gün geleceğini belirtirsin. Ama eşin seni anlamıyor ve gitmekte israr ediyorsa gider ama asla konuşmazdim, bir çok şeyi büyüğümüzdür deyip affediyoruz hatta görmezden geliyoruz ama kurmuş olduğu cümlenin asla affı yoktur. Ne kadar ağır bir cümle kurduğunun farkına varmak bir yana meşrulaştırmaya çalışması başka bir kabahat. O senin annen değil ayrıca, sen kızının ona söylediği her şeyi ona söyleyebiliyor musun ki o sana söylesin. Kendini annen gibi görmüş olsa zaten o cümleyi asla kurmaz. 

Ayrıca evlenip ayrılmış olmak bir kabahat veya kusur değildir önce bunu anlaması lazım ve bu cümleden dolayı eşinin kiyamet koparmasi gerekirdi.
(196 puan) tarafından
Konu senin annen benim annem olmamalı şimdi cahil ile cahil olunmaz onlar eski kafa öyle görmüş öyle öğrenmişler bizler okumuş görmüş insanlarız kibir hiç iyi bişey değil Hz Ali as kıssasını hep aklıma getiririm böylesi hallerde..Resulullah sormuş biri sana kötülük yapsa ne yaparsın tam 5 kez sormuş her defasında iyilik yaparım demiş her kibirlendigimde aklıma bu kıssa gelir ben kimimki Rabbim bile affediyorken haşaa ben neden böbürlenip kibirlenip nefisime uyayım Kİ
tarafından
Karşıdaki anlar mı bu davranıştan, anlayacak olsa zaten öyle bir cümle kurmaz.
(196 puan) tarafından
Anlasın anlamasın onun anlaması mı önemli Yüce Rabbinin mi sen Allah ın. Rızasını kazanmaya bak kardeşim varsın başkaları hata yapmaya devam etsin bak bu da bir imtihan sen ve nefsin arasında inşallah Rabbim geçmeyi nasip etsin bizler çünkü şeytan ve nefsimiz öyle ele geçirmiş ki bizi :(
0 oy
(5,089 puan) tarafından
Davete icabet gerekir o ayrı. Ben olsam giderdim ama asla muhatap olmazdım kaynanamla. Yokmuş gibi davranırdım
0 oy
(196 puan) tarafından
Ramazan ayi Bence Mubarek ay ayrıştırmak yerine birleştirmek en güzeli gönülleri bence nefsine uyma kardeşim Kaynanan da sonucta görüncenin ve eşinin annesi sonsuza kadar küs kalamazsınız Kİ hem bu iftar da bir vesile olur belki
0 oy
tarafından
Davet etmiş gitmezsen ayıp olur
0 oy
tarafından
Aa evet hatırladım . Kaynanani boşver . Gorumcenle aran iyise gorumcen icin git ilgilenme kaynananla
0 oy
(119,561 puan) tarafından
barisnaya vesile olur belki
0 oy
(364 puan) tarafından
Mübarek Ramazan ayı bence de gitmelisin mesafeli olmak her zaman için iyidir çok yüz göz olmadan 2 saat oturup kalkarsın 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Görümcen istediğini davet eder canım sen rahatsızsan sen gitme
0 oy
(11,417 puan) tarafından
Davet eden görümcen kuzum onun hatrina git esin de arada kalmasın duymamazlıktan görmemezlikten geliver kaynanani Allah sabır versin sana da
0 oy
tarafından
sinir anında büyük olmanın her hakka sahip oldugu algısına kapılıp soylenmıs bır laf umursama bıle madem mesafe koyup küstün ve esınde yanında gıt gorumce ın davetine ama muhatap olma taaa kı ozür dileyene dek o zamanda affetsen bıle mesafenı koru

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 383 göst.
22 Mart 2024 Aile kategorisinde Azizeak (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 177 göst.
11 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Asli_eren_47 (778 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 564 göst.
22 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde SAsya (1,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 232 göst.
24 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Yenianne_tugce (1,279 puan) tarafından soruldu

381,514 soru

11,422,266 cevap

34,980 kullanıcı

...