0 oy
881 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Kizlar iyi akşamlar hepinize 34 haftalık hamileyim 1 oğlum 1 kızım daha var 4 ve 5 yaşlarında. 6 yıldır evliyim eşimle severek evlendik ama düğünden sonra 4 yıl kabus gibiydi maddi manevi hiç iyi olamadık. Çok şükür 2 yıldır eşim kendi işini kurdu maddi olarak güzel kazaniyor manevi olarakta eskiyee göre daha iyiyiz. Ama hala varlık icinde yokluk yaşıyor gibiyim eşim eve harçlık bırakmaz evimin eşyası hep başkalarının verdiği eşyalar çocuk odası koltuk dolap vs. Bende doğum üstü o da değişikliği yaptım balkonum yatak odasında olduğu için sigara içenler mutfakta içiyordu bebek gelicek diye balkonlu odamla oturma odamı değiştirdim balkonda sigara içilmesi için ama gardlop eski benim kendi çocukluk dolabım 20 yıllık vardır sökülüp takıldığı için sürekli sağlam değildi odaları değiştirirken eşim bu şimdilik dursun sokersek takamayiz yenisini alalım dedi her neyse yeni dolap almaktan vazgeçti yine almadı durumu olduğu halde bunu yatak odasına kurmaya karar verdik arkadaşını çağırdı mobilyacı bizde çocuklar ayak altında durmasın diye arkadaşıma geçtik eşim arkadaşı dolap kurarken tamam bu kadar yeter fazla kurcalamaya gerek yok bunlara fazla bile bunlar bunu bile haketmiyo kahveden çağırdılar yürü gidelim kahveye olduğu kadar idare etsinler demiş arkadaşı eşine anlatmış çok sinir oldum öyle dediği için bişey söylememek için kendimi zor tuttum kahvede de nerden bulastim şu çoluk çocuk işine falan muhabbetleri geçirmiş laf arasında arkadaşımda dayanamicam soylicem senin hakkında böyle konuşan bı kocaya senin bu kadar üstüne dusmen beni çok uzuyo lütfen artık hakettiği gibi davran o size bu kadar iyi davranmiyo kendine saygini kazan diye beni uyardı çok üzüldüm hala neyi eksik yaptığımı düşünüyorum evim barkim temiz akşam yemeğimiz hazır Allah ne verdiyse dışarıya çıkmam gereksiz harcamalar yapmam hala haketmiyo olmamam lazım 3. Çocuk neden yaptı haketmeyen bı insandan çok merak ediyorum 17 yaşında evlendim yakmadim yikadim yuvamı dagitmadim cahillik yapıp yanlışlar yapmadım bu aileyi hep ayakta ben tutmaya çalıştım ama sonu nankörlük gördüm sizce gelince konuşmalı miyim neyden memnun olmadığını sorsam mi insan gibi çok merak ettim çünkü 

19 Cevaplar

+1 oy
(220 puan) tarafından
O arkadaşın sana muhtemelen daha yumuşatarak söylemiş eşinin söylediklerini canım. Daha kötü şeyler döndüğüne eminim… Sakın hiç bi zaman arkadaşına cephe alma. Eşin ile aranızdaki durumu da sen bilirsin. Böyle durumlarda karı ile koca barışır gerçekleri söyleyen eş,dost suçlu olduğu ile kalır genelde :/
(42 puan) tarafından
Ben eminim zaten kelimelerini sece sece söyledi çok tedirgin söyledi zaten ben daha çok şey bildiklerininde farkındayım eşiyle eşim beraber dışarı çok çıkarlar kahveye falan ufak ufak uyarmaya çalışıyor arkadaşım beni ama kavga çıkar evde diye değil kendinin farkına var ona hakettiği gibii davran umursama çek kendini düşme bu kadar üstüne diyor onun iyi niyetinden şüphem yok ve yakamaam zaten onu ailemden bile daha yakın o var hayatımda sadece
(220 puan) tarafından
Yeni bi durum var mı peki?
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben encok karısının sana anlattığına takıldım ben olsam anlatmam huzursuzluk çıkmasın diye
(42 puan) tarafından
Bende öyle canım ama yaşayarak ogrenicem galiba kin tutmayi kin tutamadigim için merhametine yeniliyorum affediyorum yapılanları hemen
(854 puan) tarafından
bende oyleyim canim aninda affederim ama bu saygisizlik unutamam o baska her defasinda da yaptigi seyleri yuzune vururum ki bidaha yapmasin die ise de yarar
(42 puan) tarafından
Benimki yüzüne vuruncaa çok uzatiyon hep aynı şeyleri söyleyip duruyon soylicek başka şeyin yok mu diyo dönüp sabır çekiyorum soylicek çok şeyim var ama ben onun gibi insan kiramiyorum
(854 puan) tarafından
kir canim otur karsisina konus biz kavga ederiz yatakta o muzik acar ben muzik acarim tabi tripli hep ben ozur dileyen hep o ben gecer karsisina konusurum bak boyle yaparsan boyle olur sunu yaparsan soyle olur o da bana hatalarimi soyler o da dikkat eder bende baktim duzelmiyo yaptigi verdigi sozleri hatirlatirim boylemi sozunde duruyosun derim yapmaz onu bidaha banada aynisini kendisi yapar konusarak anlat derdini ama seni mutlaka dinlesin ben canini sıkınca dinliyo yada kirinca dinliyo yoksa elli defa da desem aynisini yapiyo kirildigini belli et sende onu kır ve konus o zaman anlar
tarafından
Ayyy ne oluyor ne oluyor kız üşendim okumaya :)
0 oy
tarafından
Bunları başkalarına anlatması ne kadar da yanlış yaa. Sende onun gibi davran ona
(42 puan) tarafından
Davranabilsem keşke ama kişilik işte canım çok isterdim ona onun gibi olmayı
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Yemeyenin malını yerler gibi geldi canım kocan azıcık parayı bulunca gözü başka yerlere kayıyor olabilir dikkat et bence zaten bı söz var erkekler parayı bulunca önce karisini sonra arabayı degistirir diye. Herkesin her söylediğine de inanma bence 
(42 puan) tarafından
Bana sürekli onarkadasim 5 binlik far taktırmış o arkadaşım BMW motoru taktırmış falan deyip duruyor arkadaşlarının hepsi bekar bu arada
0 oy
(1,535 puan) tarafından
Karısı seni pek sevmiyor galiba canım üzülmen için anlatmış gibi benim arkadaşımın eşide bazı şeyler söylemiş benim eşime karısıyla ilgili ben arkadaşımla paylaşmadım üzülmesin diye 
(1,535 puan) tarafından
Eşinin yaptığı ayrı dangalaklık zaten karısını ona buna anlatan adama kusura bakmada ben adam demem karşıdakinin içinde pislik varsa nasıl düşünür belki kadına ilgi göstererek yanaşmaya çalışacak ne diye elin herifine anlatıyosun çocuklarının annesini ayıp be tam şamarlık arkadaşının huyunu biz bilemeyiz tabi kadın iyi niyetle söylemiş
(42 puan) tarafından
Tam olarak hepiniz gibi düşünüyorum adamı neresinden tutsam elimde kaliyor aklına giriyorlar gibi arkadaşları hep bekar onlardan mi etkileniyor özeniyor acaba
(1,535 puan) tarafından
Kuzum bak sana birşey söyleyeceğim benim eşim çok iyidir 14 senelikte evliyim ama ne zaman benim aşkım depreşse ona karşı fazla yoğunlaşsam adam bi iki adım kaçıyor ben eşimi tanıdığım için kendimi hemen frenliyorum bütün ilişkilerde bu böyledir bi taraf fazla verince denge bozulur bundan sonra benden sana bi abla kardeş arkadaş nasihatı haddimde değil kusura bakma ama yardımcı olmak adına söylüyorum eşine ilgini biraz azalt biraz mesafeli dur böyle dene bi süre düzeleceğini kendi gözünle göreceksin evlide olsak karşıdaki kocamızda olsa erkekler maalesefki kovalamayı seviyor cepte gördüğüne değer vermiyor
(7,791 puan) tarafından
Vidividiye katiliyorum insan dogasinda var bu.
Tabi fazla kacmamak gerek ayni sekil fazla da kocalamican sınırını bilceksin.
(42 puan) tarafından
Estağfurullah ben zaten fikir almak yardım almak amacıyla içimi doktum ne yapayım nasıl davransam daha uygun olur diye bazı şeyler tecrübedir çünkü tecrübesi olan insanlar her zaman doğru yolu gösterirler. Çok ta teşekkür ederim ccokta haklısın eşimin asıl sorunu kaybetme korkusunun olmaması. Benim üzerine çok düşmem kendimizden önce onu  düşünmem. Kendi sinirlarimi koymam lazım
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Arkadasini yakma duyduklarını söyleme. 

Onun eisinda o saydiklarini karsiliksiz yapmam yanlis hani sizin icin calusip para dahi birakmiyomus. Biraz tepkili ol saygin olsun kemdine bu kadar üstüne dusmeyin kocalarinizin.
(42 puan) tarafından
Arkadaşımda tam senin dediğin gibi düşünüyor sana günlük 2 çocukla 5 lira bile bırakmayan adamın üstüne bu kadar düşme arkandan da yüzüne de düzgün konuşmuyor bazı şeylerin farkına var dedi annemde her zaman aynı şeyleri söyler hep kızar bana ama yapamıyorum hemen kavga çıkarıyor doğum üstü bende ustelemiyorum
(7,791 puan) tarafından
Ya herkes arkadaşın adina laf etmis de yani benimde var kardesim dedigim insan onemsemesem zaten soylemem huzurun kacar diye soylenmemz bazi seyler amenna ama bir olur iki olur insan uzulur sevdigi kardesim dedigi kişiye. İncelediği yerden kopsun de canim az degerini bil ölümlü dünya doyasiya yaşa
(42 puan) tarafından
Ah bı doğum yapayım o zaman eyvallahim olmucak yavrum 34 haftalık daha erken doğum riskim var streste sokmak istemiyorum kendimi de onu da
(7,791 puan) tarafından
Tabi canim once bebegin dogsun madem ailen arkandaymus zaten
0 oy
tarafından
Peki kadının doğru söylediğine emin misin? Bence eşine durum bu var mı böyle birşey diye sor. kabul etmez ama en azından elaleme konuşmaması gerektiğini ya da yalansa da arkadaşının gerçek yüzünü görmüş olur. 
(42 puan) tarafından
Annemden sonra güvendiğim ikinci insandır ablam kız kardeşim yok ama o var yeri gelir annemden önce o koşar çocuklarımın yikamasina kadar kendi ilgilenir kardeşten oteyiz niyetinde kötülük olmadığından eminim yani. Açık açık söylemem ama yeri geldiği zaman olayın üstünden geçince sormak istiyorum
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Arkadaşın çok haklı hak ettiği gibi davran
(42 puan) tarafından
Ah yapabilsem kin tutabilsem onun gibi olucam ama ogrenicem yapmayı
0 oy
tarafından
İşte bunlaei yaptığın için kıymetli değilsin. Yiyeceksin , en güzelini giyeceksin, heryere gideceksin sosyal hayatın ekonomik gücün hepsini geri kazanacaksin canım. Bak sonra senden kıymetlisi olmaz 
(42 puan) tarafından
Bir akşam öncesi biraz biseyler alalım dediğim için cebindeki bütün parayı yüzüme fırlattı işte senin sürekli alalım edelim demelerin yüzünden ben eve geç geliyorum her geldiğimde aynı muhabbet dedi çıktı gitti gece 2 de geldi eve hamilesin evde ah uh yapıp  hala dışarda gezme alma peşindesin dedi bana. istesem de yapamıyorum alamıyorum giyemiyorum yani
tarafından
Almadan nasıl olacakmış? Bi ev nası dönecekmiş kime çalışıyormuş? Ailen durumu biliyo mu ? Huzursuzlugunu
(42 puan) tarafından
Ailem biliyor ama doğumunu bekle olmadı çeker alırız seni dediler ailem arkamda çok şükür ama doğum üstü kavga gürültü çıksın istemiyorlar şeker hastasıyım erken doğum riskim var doğumdan sonra bakicaz diyorlar
tarafından
Hic bisey söyleme canım o zaman esine. Ayrılıktan ziyade Bi süre ailende kalman iyi olur bence. Gelmek karşılığında da bi takım şartlar sunmalisin. Yeni eşyalar, her ay kendine butce şartı hatta araba bile bence
(42 puan) tarafından
Çok geçtik o yollardan çok kez döndüm baba evine çok şart koyduk yaptı yine bozdu bı şekilde iki sene önce boşanma davası bile açtım acitasyon yapmış ailemi ikna etmiş ailemde son kez şans ver dedi olay bugünlere geldi. Yani aynı tas aynı hamam ne birlikte ne ayrı yapamıyor. Konuşmaya çalışıp gerçekten benim hakkımda neler düşündüğünü sorucam ama en müsait zamanda bende onun eksilerini artılarını soylicem inşallah dank eder ona.
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Canim.eger sorarsan arkadasiyla arasi da bozulur orasini bilemem soyleyip soylemememn hakkında onun kararini sen ver. Başka  bi sekilde sor bize karşı  soguksun vs de belki kendi açılıp konuşur seninle. Bide sizin icin bunlara bu bile fazla demesi benim.bile zoruma gitti okurken bi insan eşine ve cocuklarina bunu nasil der yaa... 
(42 puan) tarafından
Bir gün öncesi daha beter lerini duydum ben ondan yüzüme karşı ama başkasına da söylemesi çok üzdü beni
(3,950 puan) tarafından
Ayy canim  ya ben bile üzüldüm  rabbim yardimcin olsun insallah düzelir aranız
(42 puan) tarafından
Aramızdan önce içine iyilik gelir inşallah canım onun ici iyileşmeden biz iyi olamayiz
0 oy
tarafından
Eminmisin arkadaşın olduğuna bu kişinin Allah aşkına yaa esin belkide sinirlendi dedi adam karisi ne diye der hadi adam dedi karisi sana niye dernsakin esine bisey söyleme benceee
(42 puan) tarafından
Açık açık söyleyip ele vermem ama soylicek kapasite var eşimde bir gün öncesi daha beter lerini duydum yüzüme karşı sadece başkasına söylemesi zoruma gitti
tarafından
Yaaa bazi insanlar oyledir soylenir ama icinde kötülük yoktur bende derim bazen nerden düştüm bu cenderenin icine hic bana gore değil diye ama 22 yıllık evliyim bak sonucta bazen soylenir insan ne var yaaa bunda acelesi varmi cok bile demis olabilr bence arkadaşinda succc kesinlikleee
(42 puan) tarafından
Tabi sizinki de tecrübe ama arkadaşım kadar kocam olcak herifte daha büyük hata var beni elalemin ağzına laf vermemesi lazimdi
0 oy
tarafından
Vallahi bende eşimin patronu aile dostumuz gibiler patronu hakkında çok şey bilirim eşim anlatmaz ama aynı köylü oldukları için arada akraba bağı felan olunca duyuyorum ama eşine ablam yaşında huzurları yuvaları bozulmasın diye ne söyledim nede ima ettim ne gerek var
(42 puan) tarafından
Huzursuzluk için değil çünkü ailemden herkesten daha yakındır bana herdeyyimize şahitler eşim başı sıkıştımi bile bı oraya gidin der arkadaşım gör artık gerçekleri diye anlatti
0 oy
tarafından
Hala niye kendinde kusur arıyorsun. Fazla fedakarlık yapma Hickimse için. Erkeğin iki gömleği varsa birini yirt demişler. Sen hala nerde eksik yaptım diyorsun herşeyi fazla fazla yapmışsın da adam tepene çıkmış . Ye , iç , gez . Evine ,kendine ,çocuklarına harca. Dünyaya bir kere geliyorsun varken niye harcamiyorsun. Açık açık söyle beni de kendini rezil ettin herkese silah zoruyla mi evlenip çocuk yaptın evli barkli adam hiç mi utanmıyorsun böyle söylemeye hatta  düşünmeye de. 
(42 puan) tarafından
Bı akşam oncesi kavga ettik aynı seylrr yüzünden cebindeki bütün parayı yüzüme çarptı senin isteklerin bitmiyor eksiklerin bitmiyor bu yüzden ve gelmiyorum beni evden soğuttun dedi isteklerimde bebek hazırlığı doğum hazirligi yani çekti gitti gece 2 gibi geldi ben istesem de olmuyor istemesem de diyorum ya garrdlobum bile benim 20 senelik çocukluk dolbim bide idareci biri olmasam nolurdu acaba
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Ben olsam anlatmam hem banane hem de ne yapabilirsinki belliki ögrendiklerin sonucunda birakmayacaksin,gitmeyeceksin ama için içini yiyecek,dahada mutsuz olup kendini bitireceksin ve kocana hiçbir b... olmayacak
(42 puan) tarafından
Doğum üstü kavga çıksın istemiyorum şeker hastasıyım erken doğum riskim var aslında ona soylicek çok şeyim var ama alicagim tepkiler belli ailem doğumu bekle aklı başına gelmezse biz arkandayiz çeker alırız çocukları da senide dediler
(1,944 puan) tarafından
Anladım canim ailenin arkanda oluşu çok iyi Allah yardimcin olsun
(42 puan) tarafından
Sağol canım amin
0 oy
(534 puan) tarafından
Konuşursan arkadaşı ile kavga eder canım
(42 puan) tarafından
Ya böyle böyle olmuş duydum değilde bir gece öncesi zaten kavga etti benimle eksikleri sürekli söylüyorum isteklerin bitmiyor diye ordan kaynaklı mi açsam konu acaba dedim bilmiyorum zaten hissettiriyor öyle düşündüğünü ama başkalarına da anlattığını duyunca iyice üzüldüm
(534 puan) tarafından
Çok haklısın canım erkekler böyleler dört dörtlük olunca bir yerleri kalkıyor kıymet bilmezler sen kendi rahatsız olduklarını söyle baktın düzelmiyor sende sal evi yemeği bebeklerinle ilgilen
(42 puan) tarafından
Geçmişine bakıp bugüne gelmesinin sebebi ben olduğumu görse belki düzelir ama yüzüne vurmak istemiyorum iş kurcagi zaman annesine söyledi annesi naparsan yap benim kapıma gelme batarsan dedi ben Allah yürü ya kulum der belki bu dene batarsakta beraber geliriz üstesinden dene aklında içinde kalmasın senelerce dedim cesaretlendirdim borçla girdik ise 6 ay yumurta makarna yedik sadece bugün çok şükür işinde çok iyi ama iyi olur olmaz ertelediği ilk insan ben oldum
(534 puan) tarafından
Öyle olur insan oğlu nankördür ve erkekler biz kadınlar kadar duygusal merhametli değiller istisna erkekler var ama oda bize düşmemiş bacım
0 oy
tarafından
Gerçekten değer verdiğim biriyse bende anlatirdim.

Üzülmesini istemezdim. Ben çatlarım eşime hemen sorardım bu doğru mu gel konusalım diye. Öyle ise gerçekten çok kırıcı. 
tarafından
Eşini sen tanırsın. Büyük bir krize sebep olmaz dersen sor. Ben olsam dayanamazdim. Hergün kurardım içimde.
(42 puan) tarafından
Farklı bı konu varken araya sıkıştırayim yoksa benimde içime dert olucak düşündükçe kurarım direk sorarsam arkadaşından geldiğini anlar gibi
tarafından
Ee zaten anlicak. Nerden duyabilirsin ki diğer türlü.
(42 puan) tarafından
Böyle böyle demişsin var mı öyle bişey yerine istediklerine hep gereksiz diyosun haketmedigimizi mi düşünüyorsun falan desem  belki kendi sökülür
tarafından
Konusabildiniz mi
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Bunları başkasına anlatması hiç hoş değil aynı şekilde arkadaşının da gelip sana yetiştirmesi hiç doğru olmamış laf getirip götüren erkeklere de gıcık olurum yani ne diye gidip karısına yetiştirmiş 
(42 puan) tarafından
Ya aramızdaki samimiyete dayalı olduğunu düşünüyorum içlerinde kötü bı niyet yok kendinin farkına var karşında böyle biri var evde değil sadece dışarda da böyle ezdirme kendini amaçlı soyluyorlar kızıyorlar çok ezdiriyosun kendini diye
(2,671 puan) tarafından
Ama senin elinde deil eşine tepkini koysan seni takar mı benim eşim bazı konuslarda beni dinlemez bmesela
0 oy
(197 puan) tarafından
Sen eşine diyceksin eşin arkadaşına diyecek arkadaşıyla karısının arası bozulacak bence sen direk söyleme ama eskisi gibi olmada 
(42 puan) tarafından
Direk söylesem anlar zaten mesafe koydurur araya hepimizin arası bozulur farklı bı konu varken araya sıkıştırmam lazım keşke gerçek düşüncelerini bana da açsa ama ben açmayı düşünüyorum onunda eksilerini artılarını söylersem belki dank eder
0 oy
(129 puan) tarafından
Çok kendime benzettim seni okadar çıkmazdayım ki ne yapıcam bende bilmiyorum Allah yardımcımız olsun :(
(42 puan) tarafından
Çıkmaz ki ne çıkmaz canım ailem arkamda ama kolay değil 3 tane bebekle baba evine yük olmak eşim eminim evdeyken para vermiyor bosaninca hiç umrunda olmayız üniversite lise okuyan iki kardeşim daha var hasta ananem var annem hangi birimize yetişsin babam hangimize gücünü yetirsin maddi olarak evde kalsam bütün gün gördüğüm muamele aklıma geliyor üzülüp duruyorum 2 çocukla çok bunaliyorum doğum yaklasti korkularım artıyor bazen bu kadar dolu olmak yerine keşke bı bosluga dusssem diyorum
(129 puan) tarafından
Okadar iyi anlıyorum ki rabbim gönlüne ferahlık eşlerimize merhamet versin duadan başka çare yok
(42 puan) tarafından
Amiin canım aynen öyle

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,443 göst.
18 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 1,651 göst.
0 oy
2 cevap 329 göst.
0 oy
35 cevap 808 göst.