0 oy
1,439 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar bizi eşimle teyzem tanıştırdı. Benden öncesi evet beni ilgilendirmez ama önümde konusu açılınca ben çok rahatsız oluyorum, geçmişse geçmişte kalsın ben araştırmak duymak istemiyorum. Az önce kaynanamla kaynım konuşuyorlardı işte, kısmet işinden felan kaynım biriyle görüşecek konu konuyu açtı. Dediler işte kız çok iyiydi çok güzeldi ailesi çok güzeldi tam tatlı yenecekti hem bizimkinin dibi düştü felan dediler. Çok sinirlendim. Kız buna yelek almış o zamanlar ben geçen sene görmüştüm bu yeleği konusu geçti yine dediler o kız almıştı diye. Yani napacam bilmiyorum kendilerini bozsam saygıma yakıştırmam çünkü gerçekten kendilerini seviyorum ama benden önce olan şeyi açmaya ne gerek var bizim gelecek ay bebeğimiz doğacak bı aile olmuşuz yani 

22 Cevaplar

+8 oy
(15,582 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Sen saygina yakıştırmiyosrsun ama onların sana evliliğine saygısı yok kusura bakmada bir kere konuşursa neyse ama sürekli bu şekilde önümde konuşmalar olsa ben saygıyı da geçer çirkin bir hal.alırım ayıp yani evli barklı adam ne diye geçmişi söylüyorlar senin önünde hediye falan da yakardım ben ayıp bi kere sen yapsan aynısını onların tepkisi bambaşka olur 
(489 puan) tarafından
Esin senin geçmişini biliyorsa sey de annemler sana senin yanında oste kızımızı su isteyen cocuk vardiya vs dese sen naparsin de. Ben onlar konusurken ayni o sekilde oluyorum hayatim de alttan alttan kendini anlat ona ailesine kızsın
tarafından
Tabikide biliyor ben hicbirsey saklamadim eşimden. Haklısın aynısını dicem kafayı kesin ben nasıl yediysem
(826 puan) tarafından
Kız benzerini annem yapmış sinsirik eltisi babamın eski nişan fotoğraflarını çıkarmış misafir gelince :D annem toplamış hepsini Bi güzel banyoda yakmış :D
tarafından
Oh o güzel ellerinden öpim annenin
(826 puan) tarafından
Sağolasın :))
-Reklam-
0 oy
(12,264 puan) tarafından
İzin verme ortamda tavrını köy kimseyi kırmadan gayet güzel uyarabilirsin
tarafından
Zaten kimseyi kırmak istemedigimden böyle rahat konuşabiliyorlar. Belkide kırmam gerek konusmamalari icin
(612 puan) tarafından
Ben kırılıyorsam kırarım arkadaşım. Fazla nezaket kıymetini bilene gösterilir.
tarafından
Haklısın bundan sonra oyle zaten
(612 puan) tarafından
Maalesef bazıları bu dilden anlıyor.
0 oy
(12,843 puan) tarafından
Taman konuyu açtılar da iyiydi hoştu demeleri çok saçma sinirlenirdim 
tarafından
Gel bide bana sor nasıl sinirlendim bu hamile halimle eşime de dicem çok begenmislerse onu alsalardi yani
(12,843 puan) tarafından
Yani benin dahi sanırım bozuldu belkide seni nursuz etmek
tarafından
Bilerek yapmadılar biliyorum bundan eminim ama yapmaları hiç hoş değil bidahakine eminim tepkim bambaşka olur
0 oy
(119,062 puan) tarafından
Bazen amac gelini delirtmek oluyo bazilari bilerek yapiyo susma saygi olayini dusunme agzinin payini vermezsen bu konuyu daha cok dinlersin o yelek daha duruyomu at gitsin
tarafından
Yok geçen sene görünce ben kaynanam birden ortadan kaldırdı bidaha görmeyim diye, eşime sorunca da yelek olayını bilmiyorum öyle birşey diyor ama yalan söylüyor biliyorum kendine alınan şeyi bilmez mi insan. Eşimin de yüzüne vuracam kusura bakmasın ben onun geçmişini duymak zorunda değilim Sevdoş haksız mıyım
Haklisin tabiki
tarafından
Şimdi mesaj atıp mesajla mi söyleyim yoksa yüz yüze mi eşime sence Sevda
Yuz yuze konus bence yuzundeki ifadeye bak
tarafından
Aynen kuzum öyle yapacam akşamı beklemek zorundayım çok teşekkür ederim
0 oy
(25 puan) tarafından
Kendilerini kibarca uyarsan ya da eşine söylesen uyarması için? Bu arada Allah kucağına almayıda nasip etsin. Sen evliliğine eşine bak gerisini boşver ;) 
tarafından
Eşime soylicem bilsin yani benim bunları duyduğumu. Hamile halimle canım çok sıkıldı vallaha
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Benim kaynana da 4 senenin üzerine nisanlanmamiza rağmen nişanliyken bana 2 3 esimin eski kız arkadaşının ismiyle seslenmisti. Ben art niyet aradım valla yalan yok. Cok istiyorduysan onu alsaydınız dedim brnim ismim bu dedim. Bi daha da adını anmadi. Bi kere dişini gostermedikten sonra devamı gelir canim
tarafından
Çok haklısın ama ben eşime de soylicem bilsin benim duyduklarimi. Çok begeniyorlarsa onu alsalardi hayırdır ya karşılarında enayi yok
(2,448 puan) tarafından
Soyle tabi canım ben söyledim anan unutamamış heralde diye
tarafından
Soylicem bende canım akşam olsunda bi
0 oy
(13,777 puan) tarafından
Senin bisey demen onlari daha fazla kışkırtır ve bunu sana karşı kullanırlar. Sen umrunda degilmiş gibi yap ama kocana söyle uyarsın. Benimde eltim hep eşimin eski sevgilisinin adiyla falan seslenirdi bana , bilerek yaptığıni biliyordum ama hic umrumda değil gibi yaptim ama eşim ağzına s.ıçtı. Ondan sonra hiç cesaret bile edemedi.
tarafından
Zaten eşime mesaj attım az önce. Seninle birşey konuşacam bana mutlaka hatırlat dedim, baktım hemen aradı ne oldu dedi, birşey yok sonra konuşacaz dedim. Ama anladı ses tonumdan
(13,777 puan) tarafından
Ne düşuncesiz insanlar ya , hamile kadın etkilenir diye düşünmüyorlar. Boşboğazlığin bu kadari fazla yani.
tarafından
Hiç sorma oturup ağladım sinirimden tamam diyebilirsiniz geçmişi seni ilgilendirmez ama bu kadarı da söylenmez ki ya
(13,777 puan) tarafından
Aslinda o sinirle kaynina  deseydin madem aklınızda kaldı , gidip sana isteyelim , başkasına gitmesin.
tarafından
Yarın bı kizla görüşecek çok heyecanlı morelini bozmak istemedim açıkçası, ama benimkini bozdu onlar iste
0 oy
(3,836 puan) tarafından
yanlış bi hareket. eşini uyar o söylesin madem anlamıyor bunu koca koca insanlar
tarafından
Soylicem zaten gerekirse onunla da gerekeni konuşacam. Kendileri benim arkamdan koştular beni alsınlar diye ben değil, bana kalsa ben okurdum. Gidip onu alsalardi öveceklerse
0 oy
(95 puan) tarafından
Dibi dustu yelek aldı güzel iyi kızdı vs..ben burda hic masum cümleler görmüyorum. Deli olsa söylemez böyle ..  en ennnn ennnnn olmadı bizim oglaninda kısmeti vardı zamanında nasip olmadı herkea nasibine denir ki bu bile denmez..dibi dustu ne demek ya o yeleğin daha ne işi var zaten orda
tarafından
Ben 1 defa gördüm o yeleği sonra kaynanam ortadan kaldırdı görsem yakacam zaten ama görmüyorum kaldırdı. Eşimle de mutlaka konuşacam iyice sinirlerim bozuldu ne kadar salakmişim ya
(95 puan) tarafından
İşte kaynanan saklıyor ya hala tuhaf bir şekilde.sinir oluyorum şöyle insanlara ya . Ne gerk var olup biteni deşmeye
tarafından
Bundan sonra görsünler bakıp deşmeyi, sustum diye kafama çıktılar ailesini uyarsın bey efendi yoksa ben saygımi bozacam
0 oy
tarafından
Benim eşim nisandan dönmüş.  Eltimle bir araya geldiğimizde eltim hep onu anlatırdı bana işte abimle şuraya gittiler abim ona şunu almıştı kaynanamgil şunu almıştı falan diye . Sonra eve gelir eşimle birbirimize girerdik. Bi kaç ay böyle sürdü ama eltimle her konuştuğumda eşimle kavga ediyoduk.  Birgün ablama antattm . Sen ***** misin dedi onun amacı zaten sizi birbirinize düşürmek ne diye susturmuyon dedi . Sonra hak verdim ablama. Eltimle yine oturup konu açınca yenge bana onu anlatma adam olsaydı eşim bırakmazdı zaten dedim bidaha açmak istese de actirmadim konusunu.  Beni mutlu gördükçe çıldırıyo 
tarafından
Fesatlıgindan napacagini şaşırmış senin eltinde bacım
0 oy
(10,760 puan) tarafından
Bence saygısızlık yapmadan fikrini soyleyebilirsin.rahatsz oldugunu geçmişin gçmşte kaldığını belirtebilrisin
(10,760 puan) tarafından
Mesajla degil canım sakınce yuz yuze soyle. Ne kadar uzuldu gunu aslında takmak istemediği ama surekli anılınca ister istemez aklına takıldığını filan
tarafından
Aynen kuzum öyle yapacam zaten şimdi aradi, baya soğuk konuştum normalde ne olursa olsun efendim hayatım diye açarım telefonu. Napıyorsun uyuyor muydun ne bu sesin dedi, yok birşeyim demek öyle olmak istiyorum hadi görüşürüz dedim kapattım. Akşama mutlaka soracak o hayatta peşini birakmaz. Doğru yapmamış mıyım kusura bakmasın tepkimi görecek bundan sonra
(10,760 puan) tarafından
Unutma hata onda degil canım. Kocanı suclamadan konus senin annen oyle dedi boyle yaptı gibi degil de ben uzuluyorum vs gibi hep kendini örnek vererek konus
tarafından
Öyle yapacam kuzum bu zamana kadar asla annen şunu bunu yaptı demedim zaten, hep kendinin kırıldığını belli ederekten konuştum kimseyi de kotulememis oldum kendisine
(10,760 puan) tarafından
En iyisi canım. Allah yardımcın olsun sen haklısın bence
0 oy
tarafından
Bende benzer bişey yaşadım düğünümüz için salon tutmaya gittik kaynanamlara eşimin anaanneside orda ben kaynım anaannesi salonda oturuyoruz neymiş eşimin eski konuştuğu kız bekarmi evlendimi kaynım da yanımda olduğu için sağolsun o ağzının payını verdi ama ben eşime de söyledim oda izinden geldiğinde bayram için gitmişti anaannesini uyarmış benim üzüldüğümü kırıldığmi söylemiş hiç kimse konusunu bile açmaz bence uyar
tarafından
Canım daha dün akşam konuşabildim eşimle önceki akşam işi dolayısıyla eve gelemedi işe gitmişti
tarafından
Anladım cnm umarım istediğin gibi olmuştur
tarafından
Çok tepki gösterdim ben bunları duymak istemiyorum benim çocuğum olacak artık ya dedim. Ben onlarla görüşürüm dedi, hayırdır ya geçmişi açıyorlar dedi, bidaha duymicaksin merak etme dedi. O yeleği ortaya cikartiracaksin ve ben onu yakacam ha dedim. Tamam söz çıkarttirip ellerimle sana verecem dedi yak diye
tarafından
İyi demişsin valla enişteye helal olsun onların gözleri önünde parçala cnm
tarafından
Az önce konu açıldı, kaynım dedi sen çok kız gördün hep dibin düştü felan dedi. Benim kimseye dibim düşmedi oğlum ben kimseyi begemiyordum. Melisayi arıyordum onuda buldum dedi
0 oy
(4,962 puan) tarafından
İstediğin kadar iyi ol onlarla ama onlar sana saygı duymuyor canım 

Ne büyük terbiyesizlik ben olsam değil kim olsa bozar ya

Ben burdayım hu hu derim bir daha duymak istemiyorum geçmişte niye brakamadiniz olcak iş mi bu benim yanımda derim utansinlar
tarafından
Hahah bende öyle yapardım vallahi :))
tarafından
Kız ben yeleği 1 defa gördüm sonra göremedim ortadan kaldırdı kaynanam keşke görsem ne yirtmasi yakarim o yeleği
(4,962 puan) tarafından
Sen bişey demedin ya yine sohbeti çıkar kesin o zaman dersin hani bı yelek vardı sahi nerde o ya :D herşeye tepki vermek yersiz oluyor bazen aile içinde fakat bu ince bı husus ya ..
tarafından
Eşime soylicem kuzum eşimden korkuyor hepsi biraz sinirli ama umrumda değil benim huzurum nasıl kactiysa kendilerin de kaçsın
(4,962 puan) tarafından
Bana kalırsa şimdilik unut tekrar ederse kendin haklarindan gel.. yinede sen blirsin tâbi
0 oy
(291 puan) tarafından
yanında mı konuşuldu canım? Sen de cevap vermedin. Bence o aile seni hiç haketmiyor. 
tarafından
Evet önümde hem kaynanam bana anlattı dediklerini. Bugüne kadar bı saygısızlık yapmadım yemin ederim hep el üstünde tuttum en küçüğüne kadar ama bundan sonra öyle olmaması gerekiyormuş demek, eşimin de ağzına sicacam afedersin. O da hak ediyor ailesi böyle konuştuğu sürece
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Ayy ne saygı bozması millet seni insan yerine koymaz gibi yaptığı konuşmaya bak bu geçmişte kalmamış gibi ..

O yelek de ayrıca sizin evinizde ne arıyor senin bu yaptığın kendine saygısızlık

Kaldırıp atacaktın o yelek snn gözünün önüne gelemeyecekti sen o cesareti onlara verip duruyorsun k.bkma.
tarafından
Ben gördükten sonra olayı tam anlayamadan kaynanam ortadan kaldırdı yeleği. Görsem yakar atarım zaten. Esimle de gerekirse kavga edecem uyarsın yoksa bundan sonra çok farklı davranacam, ben kimseyi istemedim kendileri istedi beni arkamdan koştular almak için
(6,825 puan) tarafından
Hep öyle olur ztn alırlar zorla sonra ona da eskiyi överler fırsat verme bacım sn belli ki çok iyi niyetli birisin
İnsanların iyi niyetini suistimal etmesine izin verme
tarafından
Herkes öyle der zaten. Eşim bile bazen bu kadar iyi düşünme der çoğu şey için. Ondan kaybediyorum zaten ama bundan sonra susmicam esimede gereğini yapacam sonuçta ben bi aile olmuşum gelecek ay doğum yapacam :(
0 oy
(795 puan) tarafından
Benim kaynana da yaptı aynısını üstelik eşimin yakın arkadaşının nişanı vardı herkesin içinde kısmet konusu açılınca yok şunu gösterdim beğenmedi şunu söyledim falan diye hemde sekiz aylık hamileydim herkes te döndü yüzüme yüzüme baktı bende çektim kocamı o anda anlattım herşeyi bişey dedi mi hayır ama baya mesafeli durdum deliriyorum böyle şeyleri duyunca ne var yani nasip olsaydı alırdı onu ne karıştırıyorsunuz ortalığı nefret ediyorum öyle insanlardan 
tarafından
Bende dellendim halen dellleniyorum aklıma geldikçe eşimle de konuşacam adam olsun ailesini sustursun karşılarında çocuk yok
0 oy
tarafından
Bunu benim kaynana da yapıyor kendi yeğenini istiyordu esime eşim istememiş sonra ben evliyken abisinin düğününe gittik annesi yok bunu ellemeyin yok buna dokunmayın bayram da gittiğimiz de bi bardak su vermediler dedim hani iyiydi bak gordun mu dedim kaynanam o gün bugündür laf etmez gerçek yüzlerini gördü sonra bi tane daha kız var diyo ondan çok iyi karı olurdu suan ki halini gördüm evet çok güzel karı olmuş kilo almış 30 yaşında ki kadın gibi olmuş dedim bozuldu 
tarafından
Ellerine ne geçiyor anlamıyorum kendilerinin de kızı var, yarin öbür gün onlara aynı şey yapılsa kendilerin zorlarina gitmez mi acaba
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Kaynanam biz evlenmeden aynısını yaptı. İkimiz çay yapmış içerken başladı eşimin eski sevgililerinden bahsetmeye. İşte yemin törenine gitrik annecim dedi sarıldı bana yanımızdan ayrılmadı bilmem ne. Şu kız onun için çok ağlamış falan. İçimden delirdim boğazına sarılasım geldi ama tebessümle dinledim. Sonra olsun dedim herkesin vardır geçmişi falan. Oydu daha da ağzını açıp tek kelime etmedi o konuyla ilgili. Tepki verip kızsaydım hoşuna gidip beni daha çok kışkırtacaktı ama o kozu vermedim ona :)
tarafından
Bende tepki vermedim güldüm geçtim ama ben kendilerine yine birşey demicem ben eşime dicem dicegimi. Ailesine bı ayar versin kimse karşılarında salakkk değil sonuçta bacım doğru değil mi
(2,493 puan) tarafından
Kesinlikle doğru. Zaten ben şuna inanıyorum kadının kocası arkasında dağ,ailesi ile arasında da direk gibi duracak denge sağlayacak. Bu bizde yok ne yazık ki.
tarafından
Aynen öyle
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Ne kadar güzel dusunyosun senin gibi birine nasıl böyle yapıyorlar biraz tavrını belli et eşine diyebilirsin o ailesiyle konuşsun sen kırmak istemiyosan hiç hoş bı durum değil gerçekten 
tarafından
Akşam eşimle konusacam zaten, benim tepkilerim biraz buyuk olabiliyor kavgaya giderse sonu şaşmam ama giderse gitsin sonuçta ben bunları duymak zorunda değilim ben gelecek ay doğum edecem, ben kimseye eksik yapmıyorum yani. Çok teşekkür ederim bu arada kuzum keşke herkes senin gibi düşünse
(2,323 puan) tarafından
Umarım halledersiniz güzellikle rica ederim canım benim
0 oy
(168 puan) tarafından
Kayinvaliedemde begendigi kizlara cok güzel iyi falan diye hep över sanki beni begenmiyormus gibi baska kizlari övüp duruyor benim annemde baska erkeleri övüp dursa eşim bozulur empati yapmiyorlar..bi ara görümcemle konusuyorlardi duydum gorumcem kizdi tamam duyacak acma su konuyu diye eve geldim esime soyledim kiz bunu kandirmis falan ama annesi hala begeniyor anlamiyorum madem iyi güzel alsaydiniz napalim yani 
tarafından
Olurmu canım onlar kötü niyetle dememislerdir Lafa gelince. Ama kaf sokmaya gelince kendilerinden iyisi yok. Vallaha bana herkes der bebek gibi kızsın niye hemen evlendin derler, olsun derim sevdim evlendim işte değer bilmezler. Ama yüzlerine vurmak lazımmış
(168 puan) tarafından
Aynen oyle laf sokuyorlarsa karsilik vermek lazim
tarafından
Eşim aradı şimdi. Normalde hep gülerim hayatım diye açarım telefonu. Soğuk konuştum baya, canı sıkıldı farkettim. Neyin var uyuyor muydun dedi, hayır uyumuyordum öyle olmak istiyorum demekki dedim, ne oldu dedi yok birşey hadi görüşürüz dedim kapattım, doğru yapmamış mıyım sencede

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 881 göst.
5 Nisan 2022 Aile kategorisinde Eflinduruu (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 808 göst.
23 Aralık 2023 Aile kategorisinde Minikii (468 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 648 göst.
0 oy
4 cevap 383 göst.
22 Eylül 2020 Aile kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,264 puan) tarafından soruldu

377,810 soru

11,308,062 cevap

34,738 kullanıcı

...