0 oy
147 göst.
Aile kategorisinde (568 puan) tarafından
Doktora gittik damla verdi gecmedi. Evde önerebileceğiniz bisey var mı. Çok cani yanıyor kıyamıyorum çok üzülüyorum 

12 Cevaplar

+1 oy
(9,648 puan) tarafından
Ben poposunu zeytinyağı ve kulak çubuğuyla uyardım bir müddet rahatlattım düzeliyor 3 4 aydan sonra canım 
-Reklam-
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Kac gundur yapmiyor 

Bebekler kendi duzenini kurana kadar olur ama gazdir onu sıkistiran buyuk ihtimalle
0 oy
(485 puan) tarafından
Kabız olduğunu nereden anladınız? Kaç gündür yapmıyor, sert kaka mi yapıyor?

Su nedenle soruyorum: bebekler bazen 4 aylık olana kadar, kaka yapmak istediklerinde karın kaslarini sıkıp popo kaslarini gevsetmeleri gerekirken, her ikisini de sıkarlarmış. Beceremedikleri için... Şayet kabızlık yok da, bunun gibi bir durum varsa, vereceğiniz hiçbir şey fayda etmeyebilir. 
(568 puan) tarafından
Dün sabahtan beri ama sürekli yiyor. O kadar çok ıkınıp kendini sıkıyor ki sonra da ağlıyor
(485 puan) tarafından
Dün sabahtan beri yapmıyor diye kabizdir diyemezsiniz ki... Sadece anne sütü alan bebek bir hafta bile kaka yapmayabilir. Dediğim gibi, ya poposunu sıkıp çıkaramadığı için ağlıyor ya da başka bir derdi var. Kabız değil bebeğiniz şu an.
(568 puan) tarafından
Mama da alıyor canım. Ama olabilir dediğiniz sagolun bilgi icin
(2,562 puan) tarafından
Gazi vardır canim
0 oy
(316 puan) tarafından

Post çıksın bilgin yok ama poposunu zeytin yağıyla mesaj yap ayaklarını kaldır indir yapar belki 

0 oy
(2,067 puan) tarafından
Benim oğlum 3 aydır böyle :(
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Muhakkak çocuk cerrahisine götur biz çocuk doktoruna gittik kirki çıkmamıştı daha o zamanlar ordan cerraha gönderdiler bir çok çatlak varmış meğer   yavrum öyle ağlardı ki onunla birlikte bende ağlardım her seferinde... iki krem bir fitil vermişti . İhmal etme nolur evde ne yapılır bilmem de etkili kremler var git yazdır doktora
(568 puan) tarafından
Ya gittik özele de götürdüm hatta damla veriyolar sadece napıcam şaşırdım
(7,208 puan) tarafından
Çocuğun poposuna bakıldı mi
0 oy
(7,627 puan) tarafından
Canım emziriyorsan kayısı hoşafı kaynatıp iç sütünden onada geçer rahat yapar kakasını.
(568 puan) tarafından
Sağıyorum emmiyor :/ alıyım canım kayısı hoşafı çok sağol
0 oy
(1,505 puan) tarafından
Canm bu yeni doğan bebeklerin hemen hemen hepsinde oluyor benim kizim da öyleydi sadece ona yapabileceğin 1 cay kasigi zeytin yağı demişti ebe hemsirem insallah faydası olur kendi kendine bir süre sonra geçiyor ben defalarca saglik ocagina hastaneye gitmeme rağmen bisey yapamıyorlar ya damla yada başka bisey ama bebek bir süre sonra kendi kendine yapmaya alışınca geçecek merak etme biraz sabır sadece evet canı yanıyor ve bu Senin de canını acitiyor cok iyi biliyorum bol bol masaj yap ayaklarını karnina gotur getir gaz damlalarini düzenli ver insallah geçer 
0 oy
(331 puan) tarafından
Gaz damlalarında bir çok şey var hepsinde zeytin yağ var. Keisnlikle bir çay kaşığı yetmezse 1 tatlı kaşığı hakşkş xeytin yapı verin benimki 1 yaşında yağ verdikten 15 dk sonra ne var be yok çıkartıyor. Çok şükür. Belki daha beterlerini çekmişimdir çok iyi geldi zeytin yağı. Bir de gazdan şüpheleniyorsanız nursey harveys colex şurup öneririm dozunu doktor ayarlasın benimki bir bucuk aylıktan sonra 1 tatlı kaşığına çıkmıştı. Karnını sıcak tutmak sürekli masaj yapmaj yanlardan elleri masajla ortaya doğru süpürmek sonra aşağı süpürmek çok etkili bizimkinde. Ayşe ebe gaz masajı yazarsabız tuvalete tutar gibi tutuyor vebeği ve bebek kaka gaz ne varsa rahatlıyor. Bezine yapmak istemeyen bebeklere çok iyi geliyor.

Bir de Siz de bu şutuptsn içip sütünüze geçmesini sağlayabilirsiniz bana eczcı mnermişti. Bir de basit karbonhidratlardan fakir proteinden zengin beslenirseniz sütün gaz yapması da azalır inşAllah. İnstagramda hastalanmayançocuk sayfasını şiddetle öneirrim.  Allah yardımcınız olsun geçecek inşAllah. 
0 oy
(4,510 puan) tarafından
Muhtemelen kabiz degil kolik bebek sen gaz yapan herseyden uzak duracaksın emme sonrasi gazını mutlaka çıkaracaksın karnina masaj birde en son care arabayla dolanin
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Sıcak su torbası köy sırtına ayaklarının altına Gazi vardır bebişin papatya çayı rezene kimyon verebilirsin bunları bana doktor önermişti
0 oy
(288 puan) tarafından
Canım benimkide 40 günlük aynı sorun bendede var son bı kaç haftadır sürekli ıkınıyor ağlıyor ana yapamıyor bı kaç kere yağ sürdüm elimle masaj yaptım yapabildi tuvaletini ama şuan yine yapamıyor gaz damlasida kullandım bi ise yaramadi

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 348 göst.
0 oy
3 cevap 74 göst.
29 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 253 göst.
2 Kasım 2021 Aile kategorisinde kubra1992 (3,551 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 81 göst.
10 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu