0 oy
151 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar babamın sülalesinden kimseyle görüşmüyorum çok fitne fesat oldukları için şimdi evliyim  görümcemle de tartıştık değilde o bana ağzına geleni saydı. Ben edebim bozmadan mesafemi koydum herneyse eltimin fesatlıklarından dolayı muhatap olmuyorum. Kayınvalidem dedi işte ölümlü dünya kızım herkesi boşver iyilik sende kalsın herkesin harcı değil iyilik. Bende dedim iyilik bizde kalsın annede karşı taraftaki insanlar iyilikten anlamıyorsa yapacak bişey yok hep bizde mi kalacak bu iyilik hepsini kastettim anladı zaten ama ne kadar doğru bize yapılan haksızlıklar karşısında iyiliğin bizde kalması. Tamam biz görmezden gelelim duymazdan gelelim ama sonra o sessiz buna herşeyi söylenir herşeyi yapılır derdine düşüyor insanlar. Ben hala muhatap olmayı düşünmüyorum ama kayınvalidem bayram felan dedi.Sizce ne kadar doğru bu sözler yada davranışlar 

6 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bende senin gibi düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Nerde haksızlık yalan dolan varsa ordan ve o kişiden uzak durun dinimiz zaten bunu emrediyor iyilik yap konuş olmuyor işte öyle boşver herkes uzaktan güzel yakından kokuşmuş oluyorlar 
0 oy
tarafından
Nereye kadar iyilik yapicaksin daha çok üstüne gelirler anneannemde hep der iyilik sende kalsın diye bence muhatap olma
0 oy
(1,270 puan) tarafından
Boşver hiç muhattap olma bence iyilik bi kere sende kaldı mi artık hep sende kalıyor gerçekten 
0 oy
(3,881 puan) tarafından
Ne kadar susarsan o kadar tepeme çıkıyorlar ben bunu bilir bunu söylerim.. çünkü benimde başıma çok geldi
0 oy
tarafından
İyiliği enayilik sanmasalar tmm da. Günümüz için geçerli değil artık. Herkese hakettiği gibi davran onlarınki can da seninki patlıcan mi .

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 799 göst.
4 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Emine S (16,712 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 357 göst.
20 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Gozdeh (9,519 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 290 göst.
+2 oy
8 cevap 335 göst.
28 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu