0 oy
843 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Ben doğum yapali 4 ay oldu ve doğum yaptıktan 2 gün sonra kaynanam tarla da çalışmaya başladı evde tek bıraktı beni yani yemeği ben yapıyordum evi ben topluyordum haksız mıyım sizce daha çok zoruma gidiyo 30 dikisim vardı.  Vede birşey soracam kaynanam ben nisanliyken eşimin çamaşır makinasını aldı kendisinin ki bozuldu bana da size evlenince iyisini alırım dedi yenisini alırım dedi bana da şimdi kalkmış evdekini götür diyo bende almam dedim böyle diyordun dedim 1 sene kullandım bunu al dedi bende yok dedim kul hakkı değil mi sizce ne demem lazım benim şimdi 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından

Amaaaan canim bos ver esin yenisini alir. Zaten butun kaynanalar oyle benimkide  evi bana emanet ettietti kayinbabam da var 2kucuk cocuk hersey bana bakiyor. Kendisi gezm3lerde 2hafta.aman gitsinde her isi yaparim kafam rahat olsun

(9,652 puan) tarafından
En güzelini yapiyosun canım +1
-Reklam-
0 oy
(2,866 puan) tarafından

Ya çok da evham yapma canım tarla da işe gitti çalıştı diye kızamazsın kiki sonuçta işi o bırakamaz tabi ki.. Kendi annen de gelip bakmamış anlaşılan kıızyorsan ikisine de kızman lazım ona bakarsan.. Beyaz eşya muhabbetine gelince de elinde yok demek ki boşver hediyen olsun bi makine de Nolcak kendine git daha iyisini al canım.  Bazen çok abartıyoruz en ufak şeyleri herşeyi de sorun etmeyin bu kadar ya millet neler neler yalışıyor. 

(2,866 puan) tarafından
Valla bende istemiyorum kimseyi ilk 1 hafta yanımda olsunlar yeter bana sonra ne kendi annem ne kaynanam beni rahat bıraksınlar :D ha gelen gelir gelmeyen de niye gelmedi diye trip atmam dediğin gibi kimse zorunda değil bugüne kadar kaynanam bi kere yanımda olmadı hiç, iyiki de olmamış diyorum :D
(9,652 puan) tarafından
Kesinlik yanında birilerinin olması sana o an için iyi gibi hissettiriyo ama sonradan bakiyosun ki sadece kafa karışıklığı yaratıyo  daha çok kendini yetersiz hissettiriyo.. aa ağlıyo daha sık emzir daha seyrel emzir uyut  uyutma sürekli en iyi kişi bile annen bile yorumda bulunuyo ve kendi düzenini kuramıyorsun.. ev işi yemek falan olmaz en azından bi süre ama kendi düzenini kurup kendin bakınca bebeğine herşey daha düzgün daha düzenli oluyo.. bi süre kendi annem geldi 2. Bebiste1n sonra sonra babamın hastalığından dolayı gittiler çok zorlandim  ilk başlarda alışık olmadigim için kızım hircinlasti falan daha sonra alışınca biz bize olmaya boylesinin en doğrusu olduğunu daha bi net gordum
(2,866 puan) tarafından
Ya eşim zaten 1 ay izin almış olucak işten içerde kalan izinlerini toplu kullanıcak sırf beni bu konuda Yanlız bırakmamak için ilk zamanların zorluğunu beraber atlatalım diye o yüzden kimseye ihtiyaç duymuyorum valla eşim olsun yeter bana :) ne kadar az insan o kadar huzur ben zaten evde kalabalığı bile sevmiyorum. Kaynanam gelse Görümcem de gelicek derken kayınpeder falan filan ay hiç almim valla
(9,652 puan) tarafından
Bide ev sahibisin onlar bisiler yapsa insan yine sınır oluyo dolabını karistirdi etti diyosun e sen yapamiyosun falan gerçekten ne kadar az insan okadar iyi oluyor yatmak istesen olmuyo falan ilk zamanlar misafir olarak gelsin gitsin herkes..
(382 puan) tarafından
Aynen öyle eşin olsun yanında yeter bı kadının bı kocası olur canım yanında biri kalınca her kafadan bir ses bak kaynana çocuğumu enzirmezsen ayırdı emzik kullancaktim biraktirdi o psikolojiyle hiç bı halt da diyemiyosun kendi açımdan bakiyosun öyle diyorsun ki doğrusu bu yok mama verdi etti hiç takma kafana öyle yapabildiğini yap yapamadığını boşver senden bebeğinden değerli mi
0 oy
(11 puan) tarafından

Biraz abartiyo olabilirmisin :) ne sorunlar yasayanlar var duysan aklin sasar benimki neymiski dersin ayrica kayinvaliden tarlaya ise seni gondermemis kendi gitmis ki gitmek zorunda bunuda senin bilmen gerek aslinda anliyorum yeni dogum yaptigin icn ilgi bekliyosun ama yasadigniz yer ve sartlariniz ne gerektiriyosa o olmali bi yakininda gelip bakabilirdi sana eger cok ihtiyacin varsa . Valla benim kayinvalide anlatir arada tarlada kendi kendine dogum yapip sirtina cocugu baglayip tekrar tarlada calismaya devam etmis bence biraz sakin ol tepkileri torpule sakinlik iyidir

0 oy
(443 puan) tarafından

Oooo bole kaynanalari gorunce kendi kaynanamin elini opesim gelio valla.2 gunluk dogum yapmis kadin nsl kalkip yemek yapsin 

0 oy
(207 puan) tarafından

Şukret ki seni tarlaya calismaya goturmemis... bir tatli su kurnazi kaynana daha..

0 oy
tarafından

Bende Martta dogum yapacagim bizimde tarla isleri bsliyor kaynanam yanimda dursun istemem zaten ayriyiz da annem gelip ilgilenicek

0 oy
(410 puan) tarafından

Kul hakkı canım ama keşke daha önce vermeseydi genelde verilen şeyler geri gelmiyor canım aile olunca bir şey denmiyor doğumdan sonrada sana bakmaması da kötü olmuş  benim kaynanam öyle bir şey yapsa tavrını koyardim 

0 oy
tarafından

Benim kaynanam 2 gün bile dolmamıştı doğum yaptım geldi kavga çıkardı sonra ben ve bebeğim hastaneye yattık geldi eve 1 aydan fazla kaldı tekrar kavga çıkardı ev eşyalar bizim olmasına rağmen kadın durup durup herşey benim diyo dedim madem senin gel evinde otur biz gidiyoruz daha 40 liyim evime düşürmediği huzursuzluk kalmadı varsın eşyalar onun olsun yeter ki huzurumu kaçırmasın.   

0 oy
tarafından
Canim bir yillik makina sifir gibidir, al götür 2bin tl masraf yapmaya gerek yok. Bende 2 yil kaynanmla kaldim, butun kucuk ev esyalarimi cikarip kullandim, sonra evimiz yapildi, tasindik,kaynanam butun herseyi toplamis kizim evine gotur dedi, bende anne siz kullanin artik dedim, yok dedi bunlar snein ceyiizn dedi neyse kirilmasin diye getirdim, baktim gitti hepsinden kendine yenilerini aldi, demedi bu yeni gelin hevesi vardir, artik bunlari bebraer kullandik, artik evimde kalsin, gelinim gidip yenisini alsin demedi. Neyse bende birsey soylemedim, kullandim bozulana kadar, kendime daha sonra yenilerini aldim, bos ver esya için kirilip uzulmeue degmiyor, karsindaki dusunmuyor demek
0 oy
(2 puan) tarafından

ya ben kayanam gelmesin diyorum bebeyime rahat bakiyim her seye gelip karsacak onu derdi almis beni.canim anne kendi bakmak cokmu zor.icim icmmi yiyor gekeeck diye

0 oy
(523 puan) tarafından

Kusura bakma da sana bakmak zorunda değil.ki.Ne gelin kaynanaya nede kaynana geline bakmak zorunda değil.Kendi ailenden birisi  baksın bu kadar zorlanıyorsanız ayrıca kaynana yazık yani tarlada çalışmaya başlamış.kadincagiz demekki ordan para kazanıyor ne yapsın.Camasir makinası konusunda da kaynanan niye kul hakkına girsin ki anlamadım ha söz verdiği şeyi yapmak gerekir ama durumu yoksa ne yapsın yani

tarafından
Öyle diyorsun cnm da diğer gelinlerinde hiç çalışmamış tarlaya gitmemiş bende niye gidiyor ama enayi gibi oluyorum bende
(523 puan) tarafından
İyi de sana bakmak zorunda değil ki.Kendi annen falan yok mu canım ?
0 oy
(1,146 puan) tarafından
Benimkide nisanliyken bir sürü şey aldı hiçbirini vermedi çatal kasik setinden  sadece  5 kasik getirdi dusunebilyomusun battaniye  aldık vermdi yorgan  yaptırdı ben çalışırken  eve elektrci  gelcekti ilk defa  anahtar vermiştim yorganimi aldı götürdü ustune  elektirikli süpürge almıştı hortumu kırıldı die aldı 4 yıldır hala getircek bende bana aldığı bazı syeelri durumu  olmayan  birine  verdim yatak örtüsü  tabak çanak bardak hepsini gtiim verdim başkasına sinirlendim nevresim takım almış onları yirttim  toz bezi yaptım kendi gelin ya ondan düşün koltuklarimda 6 tane krlent  vardı fazla bunlar  die aldı daha neler neler aman aman istemiyorum  hicbirseyini  lazım değil saf sandı beni ama hersey  biyere  kadar
0 oy
(1,350 puan) tarafından

Esine soyle alcam dediyse aldirsin annesine . Ya bu insanlar ne kadar dusuncesiz ya nasil birakip giderler eb azindan yemegini tenzlgini yapsin ya esinde bisey demyrsa onada soylenck cok sey var onun annesi sonucta bi ses cikarmasi gerej

0 oy
(929 puan) tarafından

Eğer kimseniz olmasaydı napıcaktınız ben öyle düşünüyorum açıkçası ne kaynanama nede kendi anneme güvenip yapmadım çocuğu Allahın izniylr güç kuvvet versin sen bak çocuğuna sonuça çalışmaya gitmiş. Makine konusunda eşinin söylemesi gerekiyo onu ben onun ailesiyle konuşulucak bişey olunca ben karışmam o halleder eşinize söyleyin bana söz verildi yenisini istiyorum diye 

tarafından
Öyle diyorsun cnm da diğer gelinlerinde hiç çalışmamış tarlaya gitmemiş bende niye gidiyor ama enayi gibi oluyorum bende
(929 puan) tarafından
Durumu falanmı yok eğer ihtiyacı varsa yapıcak bişey yok. Diğer yandan düşün yarın öbür gün başına hiçbişeyi kakamaz dersin ben baktım çocuğuma mesela kimseden fayda yok kimseye canım sen kocana çocuğuna bak
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Benim kaynanam da 70 yaşında doğumdan 2 gün önce geldi kaldı yanımda her an doğum olur diye. O 2 gün sonunda doğum oldu 2 günde öyle baktı 4 günde annem baktı sağolsunlar valla buraları okuyunca tuhaf geliyor bana. Bu arada normal mi oldu 

İlgili sorular

+2 oy
11 cevap 538 göst.
9 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,079 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 739 göst.
31 Temmuz 2019 Kültür-Sanat kategorisinde Yusufun annesi♥️ (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 579 göst.
19 Haziran 2023 Aile kategorisinde Defnedamla (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 405 göst.
8 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,302 soru

11,291,245 cevap

34,706 kullanıcı

...