0 oy
975 göst.
Diğer kategorisinde (2,136 puan) tarafından
Ben anne olmadan önce hamile kalirsam muhakkak içimdeki canı hissederim diye düşünüyordum. Filmlerdeki gibi başım döner, midem bulanır sanıyodum :)) Hiçte oyle olmadı. Çok kötü hasta oldum. Kolumu kaldiracak mecalim yoktu. Keniklerimin ağrısından doktora bile gidemiyordum. Tanıyı koymuştum. Kesin korona. Eşimle odaları ayirdik 2 gün boyunca:) evde maske ile geziyordum. Biraz toparlayınca eczaneye gittim. Ilaç istedim o an adet gecikmem aklima geldi. Söktürücü birşeyler sordum. Allahtan kız hamile olma ihtimalimi sordu. Ne kadar konduramasamda test alip eve geldim. Kendi kendime kızıyordum. Gitti boşuna 10tl diye:) Evde öğrendim anlayacağınız. O kadar inanmıyordum ki 2 test daha aldım. Allah bakabilecek isteyen herkese hayirli evlat nasip etsin...

62 Cevaplar

0 oy
(242 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sanırım en ilginci benimki ben kızım küçük olmasın diye 3 aylık iğne yaptirdim meğer iğneyi yaptırmadan 1 hafta önce hamile kalmışım bide geri çekilmeye;),tabi bilmiyorum ignede adet olunmuyo belirtidir yok spiral taktırayim dedim gebelik testi yaptım hamileyim doktor bı baktı 5 aylık hamileyim;)
(2,136 puan) tarafından
Allah korumus bebegi. Ben doktor olsam dogum başlayınca gelseydin evladim derdim:))hiç mi hareket hissetmedin bu arada gercekten ilginç seni başa tutturayim:)))
(242 puan) tarafından
Teşekkür ederim;) ben 3 çocuğumu da 20 . Haftada hissettim ;)
-Reklam-
0 oy
tarafından
3 sene uğraştım olmadı her ay kafayı yiyordum niye olmuyor diye sonra amaann dedim o sıra cenaze işimiz vardı unutmuşum günümü falan sonra aklıma geldi hesapladım sonuç hamileymişim ☺️☺️☺️
(2,136 puan) tarafından
Ne güzel bir süpriz. Sağlıkla büyüsün:) benimde oyle çok kafaya taktigimda olmuyordu. Nasip...
0 oy
(1,837 puan) tarafından

Hafta sonu iki gün kafayı bulmuşum ama pazartesi bir bulantı başladı bende sorma gitsin. Dedim herhalde alkolü çok aldım bir kaç gün oralı olmadım sonra baktım düzelecek gibi değil randevu aldım gece kan kusmaya başlayınca korktum acile gittim orda öğrendim hamile olduğumu :D

(2,136 puan) tarafından
Oo sizinde hiç akliniza gelmemiş. Kan kusmak korkutucu bir deneyim olmuş ama olsun sonu güzel:)
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Ben çok halsizdim oradan anlamıştım adet de olmayınca test yaptım eşime de direk söylemiştim sürpriz yapmamıştım şimdi olsam sürpriz falan birşeyler yapardım
(2,136 puan) tarafından
Bende sazan gibi hemen söyledim. Simdi keşke birşeyler yapsaydım hatıra olarak diyorum
0 oy
(854 puan) tarafından
ilk kizim da adetimin geciktiginin farkinda degildim sabah wc icin uyandim cok sıkısmıstim vc de basim dönmustu toparladim kendimi ellerimi yikamak icin lavabonun basina gectigimde tansiyonum dustu yere yigilmistim sonra ufak bi kanamam geldi hastaneye gittim korkudan beta yapmislar doktora sordum neden boyle oluyo diye surekli tansiyonum dusuyo yığılıyorum diye doktorda tebrik ederim hamilesin ondan dedi o an ögrendim neye ugradigimi sasirmistim evleneli bes ay olmustu beklemiyordum :-D:-D
(2,136 puan) tarafından
Maşallah erken gelmiş bebiş. Filmlerdeki gibi:) benimde başım dönse direk anlardım .
(854 puan) tarafından
hic aklimda yoktiki canim ben gezc tozcam doyodum tansiyon sorunum oldugu icin pek umursamadam hep duser ama anlik toparlanirdim o gun biraz fazla dusstu uc defa yıgilinca yere dedim birseyler oluyo ya zehirlendim yada yedigim birsey dokundu aklimda o vardi meger hamileymisim yaaa:-D:-D:-D
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Benimki klasik adet gecikti test aldm ögrendm :D 
(2,136 puan) tarafından
Hep öyle olsun istiyordum. Simdi hatırlayınca komik geliyor.
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Benim 2 hamileliğimdede boğazım düğümlenmişti çok garibime gitmişti
(2,136 puan) tarafından
Ilk defa duydum. Benimde garibime gitti:)
0 oy
tarafından

Halsizlikten yerimden kalkamiyordum anliyordum hamile oldugumu sonra test yapıyordum veeee suprayzzzz:D

(2,136 puan) tarafından
Bendede oldu halsizlik o an anlamadim tabi :)
tarafından
Aynen bende ☺
0 oy
tarafından
Ben hissettim normaldede hislerim kuvvet lidir ama bunda yanılıyor um diyordum yanilmiyomusum adetten 1 hafta önce baş dönmesi tansiyon düşmesi sağlık ocağına gidip öğrenmiştim 25 ti değerim 
(2,136 puan) tarafından
Bende hissederim dedim sanki bir anda analık yüklenir bana diyordum:))
tarafından
Ama benim bebişim durmadı düştü
0 oy
(194 puan) tarafından
Bende çocuğum olmuyor diye tedavi oluyodum sonra rahim filmi verildi ve orda gebelik testi istediler o zaman ogremdim hemde 7haftalik ti öğrendiğimde yani Allah'tan ümit kesilmez olmadık anda bu anda sevindir di. Rabbim
(2,136 puan) tarafından
Çok güzelmiş ya. Ne mutlu size.
(194 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm
(2,803 puan) tarafından
Bnmde aynı 2 sene olmadı hep dpktora gidiyodum bir sey yok olur deyip eve yolluyordu en son esimle gittik seni direkt rahim filmine yolliycam tüplerine bakılsın dedi öncesinde kan aldı ögleden sonra gittik gebelik var dei oturdum orda agladim sevincten hic ama hic beklemiyordum
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Amin canım. Bende çok korkuyorum hamilelikten:)
(2,136 puan) tarafından
Hazir degil misin ondan mı :)
(1,618 puan) tarafından
Kızım daha beş aylık. Üç aylıktı şüphelendim evde 3 test yaptım üçü de pozitif çıktı gittim kan verdim kanda negatif çıktı:) o kadar sevindim ki sezerynaliyim bide
(2,136 puan) tarafından
Oo benimde en korktuğum Allah korusun
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Âdet gecikmesi geldi gelmiyor.butun adet belirtisi vardı kendi yoktu.test yaptım silik çizgi çıktı.ondan önce bir hafta bekledim gelir diye gelmedi.saglik ocağına gittim kan verdim.orafa öğrendim.
(2,136 puan) tarafından
Ya ne guzel insan anlamlandiramayan duygular yaşıyor
(1,071 puan) tarafından
Çok şaşırdım. çok karmaşık duygular içindeydim. Bir aylık evliydim daha şok oldum.kotu birşey yapmışım gibi hissettim.
(2,136 puan) tarafından
Hemde bir aylık ha:) Eminim çok sansliymis diyen olacaktır. Allah artmamış. Saglikla büyüsün
(1,071 puan) tarafından
Yadirgayan oldu.sevinen oldu.istemiyordum erkendi benim için kendimi hazır hissetmiyordum.Rabbim nasip edince öteye git diyemiyorsun.  Çok sıkıntılı bir hamilelik yaşadım.bbegimi kabullenemedim. Ama sonra iyiki olmuş küçük aslanım diyorum. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Eşimle uzun zamandır istiyorduk ama sonra kafamdan atmaya çalıştım kontrol için doktora gittiğimde kan testi yapmışlardı :) Eskiden olsa hemen bakardım sonuçlarıma. Kayınvalidem evimizdeydi bir bakayım dedim sonuçlara 3 gün geçmiş baktım ki değerim yüksek çıkmış markete gidiyorum diye eczaneye gittim test aldım yaptım elhamdülillah pozitif çıktı. İlk kayinvalidem öğrendi anlayacağınız :)) Çok şaşırmıştım bilerek ona söylemedim başta umutlandırmamak için. Ama çok güzel bir andı benim için çünkü öncesinde her ay merakla bekler test yapardım.  Bu arada adet olmama 4 gün kala öğrendim hamile olduğumu
(2,136 puan) tarafından
Insanın hayattaki en guzel süprizi oluyor o an. Erkendende öğrenmişsiniz masallah. Sağlıkla büyüsün
(5,108 puan) tarafından
Evet canım elhamdülillah ♥️ Aminn teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ilginç mı bilmem ama anlatmak istedim 3 sene boyunca her ay en az 3 tane tes yapardım adet günü hepsinde negatif imkansız olduğunu bildiğim halde yapardım neyse eşim askere gidecek 1 hafta var kaynanama misafir geliyor kaynanamda kalıyoruz bizde git gel yapmayalım diye kaynanam bana sabah evine git tatlı yap akşam gel cayın yanına misafire vermeye dedi bende eve gittim muhallebilir kadayıf tatlısı yapıyorum saat 11 gibi falan birinci tepsiyi yaptım ikinci tepsiyi yapacam muhallebiyi yaparken lan adam askere gidecek ben ne zaman adet olacam bakım bi dedim telefona takvime anam ne gorum 5 gün gecikme yazıyor belirti yok ağrı yok bende ovulasyon testi yaptım ikinci çizgi çok koyu çıktı yine de yok değildir dedim sonra hamilelik testo var 2 tane birini yaptım bakmadan çıktım çünkü tatlı yapıyorum bitsin biran önce diye 3 tepsi yapmam gerekiyor anca yetişir diye sonra muhallebi bitti tuvalete gittim teste baktım ikinci çizgi var elim ayağım titredi imkansız çünkü olması hemen burdan sevdaya yazdım hamileyim çabuk bak post açıyorum diye sonra eşimi aradım hemen gel diye bütün gün ağladım akşam 6 da kan verdim öyle öğrendim ben çok güzel günlerdi 

Rabbim anne olmak isteyen herkese nasip etsin
tarafından
Evet zor oldu eşimin geleceği gün de bebegimin kalbinin durduğunu öğrendim bu hepsinden de hüzünlü
(2,136 puan) tarafından
Oo çok üzüldüm ne kadar zaman oldu
tarafından
Geçen sene mart ayında kürtaj oldum
(2,136 puan) tarafından
Bunu demek zor ama hakkinizda böyle hayirliymis. Cennet kuşu olmuş. Rabbim en yakın zamanda yüzünü güldürsün canım
tarafından
Inşallah isteyen herkese nasip etsinn
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Bebek için karar verdiğimizde sürekli adetim gecikiyodu her ay test yapıyodum hevesle ama bişey çıkmıyodu :D sonra dedim heralde bu hemen olcak bişey değil düşünmeyi bıraktım  bi akşam çok fazla mide ağrım bulantım oldu bişeyden zehirlendim falan sandım adetimde gecikmişti eşimle hastaneye gittik doktora görünmeden önce kan verdim hamile olmadığım kesinleşsin doktor ona göre tanı koysun diye test sonucunu bi aldık 6 haftalık falan hamileymişim sonra kadın doğuma gitmiştik :))
(2,136 puan) tarafından
Yaa ne guzel isteyipte supriz gelince bir başka oluyor. Umut oluyor şu dünyada insana
(1,309 puan) tarafından
Evet ya öyle çok şükür❤️
0 oy
tarafından
Ya bende baya aylarca uğraşdım çocuğum olsun diye tedavi oldum çokca ve hep hamile kalırsam dizilerdeki gibi başım döner midem buıanır faıan düşünüyordum.sonra eşimin sorunu olduğunu 6 ay tedavi olucağını öyrendik umudumu 6 ay sonraya bağladım eşim 1 ay tedavi almıştıki adet vaktimde bir geberiyorum ağrıdan öyle böyle diyil ölüyorum adet ağrısıda diyil tüm bedenim kırılıyor sanki.eşime nolur adet söktürücü al dedim gelirken oda test alıb gelmiş garibim.umutsuzca test yaptım hamile olduğumu öyrendim inanmayp 6 tane test yaptım)))şimdi 21 haftalığız çok şükür.Allah isteyen herkese nasip etsin Amin
(2,136 puan) tarafından
Benziyor hilayemiz:) çok güzel bir müjde olmuş. Saglikla gelsin bebisiniz(bu arada çok güzel zamanlardasiniz, rahatlık anlaminda. Sonra maraton:))
tarafından
Evet canım )))
0 oy
(385 puan) tarafından
Ben asla ikinci çocuğu istemiyorum Allahım isteyenlere versin diyordum ağustosta tatile gittik ve tatil tarihi tam adet tarihime denk geliyordu bende mecburen sabah akşam adet geciktirici içtim ama karnım böyle pır pır kelebek var gibiydi eşimde dedimki sanki ben hamileyim karnımda kelebekler uçuyor yok ya zannetmiyorum dedi tatil dönüşü test aldırdım bir baktım şok sonra gittim acilde kan verdim ben yine şok şimdi Allahın izniyle 37+3teyiz
(2,136 puan) tarafından
Hemde ilaç içtiniz ha. Desenize geliyor gelmekte olan:) saglikla gelsin.
(385 puan) tarafından
Ay sonra ilaç içtim diye vicdan azabı çektim ama doktor bir sorun olmayacağını söylemişti aynen geliyor bakalım sağlıkla gelsin paşam Rabbim bütün hamileleri evlatlarıyla sağlıkla kavuştursun inşallah olmayanlara isteyenlere de hayırlısıyla nasip etsin
0 oy
(2,595 puan) tarafından
Bende ilk gebeliği dis gebelikten kürtaj oldum 2.dusuk yaptım 3> de de oluruna bıraktım o. Sıra temmuzun 19uydu kuzenimin düğünü var düğün çıkışı geline hayırli olsuna sarılırken ayağım kaydı ayaklarının önüne düştüm düğünde kiler hep üstüme güldüler o sırada megersem hamileymisim snradan öğrendim şükrettim bebegime bişe olmadi☺️❤️
(2,136 puan) tarafından
Yavrum benim ya :) Allah korumuş bidiğı. Nasil sevinmissindir.
(2,595 puan) tarafından
Cook öğrendiğimde eşime sarildim ağladım evet korudu çok şükür hamileliklerim ksnamayls geciyo ilaç falan kullandıkça bunda kanamam durdu belki de bunu da düşük yapacaktım yinede Rabbim bilir
0 oy
(1,361 puan) tarafından

Biz korunmadan ilişkiye girdiğimizi kinci ayı hamile kaldı. Ben çocuk istemiyorum ama eşim istiyor. diyordum ki nasıl olsa hemen olmaz yeni evliyiz falan. İlk ay olmadı adet oldum. İkinci ay adetim 1 gün gecikti. Eşim kostur kostur test aldı. Yaptım testi ilk başta çizgi görmedim. Eşime  adet olcam ben kasiklarim ağrıyor boşuna test aldın  dedim.yaotigim testinde tuvalette bıraktım. Eşim sonra gidip bakmış ki ne görelim ikinci çizgi silik. Ay ben şok. :blink:

(2,136 puan) tarafından
Şimdi en cok sen dogduguna sukrediyorsundur kesin. Annelik cok başka:)
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Kız yeni evliydim üç ay faln olmuştu  adet günü faln umreumda değil hiç saymıyorum bekarken de saymiyodum hiç neyse 

Başım agiriyodu doktor emar çekmen gerek dedi randevu aldim sonra randevu günüm geldi eşime dedim bı test yapalım öyle emara girim ne olur ne olmaz testi yaptım ama hiç beklemiyorum bakıyorum iki çizgi eşime gisteriyorum eeee diyo yani dedim hamileyim herhalde neyse ikimizde şapşırıp kaldık eltime söyledim yedek t testi vardı onu getirdi oda pozitif çıktı sonra ben kan verdim iki aylık hamileymişim  şimdi de doğdu cimcime yarin bir aylık oluyo ☺️
(2,136 puan) tarafından
Oy oy daha yeniymiş kuzum. Saglikla büyüt. Şükür test yapmışsın. Ya baskasi yapinca bebek daha kolay seviliyor:)). Allah sana yardim etsin canim saglikla büyüt
(3,599 puan) tarafından
Sağol canım ❣️
Tabikisi yani başkasının çocuğunu sevmek çok güzel ağlayınca birakiyon seninkiyse aksine ağlayınca sana getiryolar :)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 138 göst.
0 oy
3 cevap 119 göst.
0 oy
12 cevap 417 göst.
0 oy
9 cevap 82 göst.
15 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kezban94 (415 puan) tarafından soruldu

377,940 soru

11,312,603 cevap

34,745 kullanıcı

...