0 oy
978 göst.
Diğer kategorisinde (2,148 puan) tarafından
Ben anne olmadan önce hamile kalirsam muhakkak içimdeki canı hissederim diye düşünüyordum. Filmlerdeki gibi başım döner, midem bulanır sanıyodum :)) Hiçte oyle olmadı. Çok kötü hasta oldum. Kolumu kaldiracak mecalim yoktu. Keniklerimin ağrısından doktora bile gidemiyordum. Tanıyı koymuştum. Kesin korona. Eşimle odaları ayirdik 2 gün boyunca:) evde maske ile geziyordum. Biraz toparlayınca eczaneye gittim. Ilaç istedim o an adet gecikmem aklima geldi. Söktürücü birşeyler sordum. Allahtan kız hamile olma ihtimalimi sordu. Ne kadar konduramasamda test alip eve geldim. Kendi kendime kızıyordum. Gitti boşuna 10tl diye:) Evde öğrendim anlayacağınız. O kadar inanmıyordum ki 2 test daha aldım. Allah bakabilecek isteyen herkese hayirli evlat nasip etsin...

62 Cevaplar

0 oy
(1,541 puan) tarafından
Eşim 12 de işten gelmeden ben 2 tabak kelem turşu yedim tuza bana bana  sonra sabah 4 kere küstüm eşim annemi arayıp hastaneye getirdi o zaman gebelik testi yaptı dojtor öyle öğrendim 
(2,148 puan) tarafından
Kiz 2 tabak yenir mi:))nasil aş ermektir:)
(1,541 puan) tarafından
Gece 12 de yedim çok güzelde uyudum ama sabah kusmam uyandım ve 1 gün yataktan çıkamadım
-Reklam-
0 oy
(119,248 puan) tarafından
adet olsmiyom diye dr gittm dr dogumdan snr 2 sene duzensizljk normal dedi ama bi kan ver dedi sonuc 8hafta 5 gubluk hamikelim
(2,148 puan) tarafından
:)doktorlar bile anlamiyor desenize. Hemde 8 hafta olmuş. Doğuma 7 ay kala:))
0 oy
(2,447 puan) tarafından

1 ay adetim gecikti doktora gittim kan verdim test yaptım negatif kese falan yok tarlusal verdi. Öbür ay gene gecikti test yaptım pozitif çıktı kan vermeye gittim 1.5 aylik hamile olduğumu öğrenmiştim. 1 aylık süreç arasında markette burnuma çilek kokusu gelmişti markette çilek yoktu hiç, bide evde otururken tarhana kokusu gelmişti. 1 2 hafta sonrası hamile olduğumu öğrenmiştim :D

(2,148 puan) tarafından
Hemen asermissiniz :)saglikla büyüsün
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Üçüncü bebeme iki aylık hamileymişim öğrendiğimde 

Bigün anaaa ben niye adet olmadım dedim bi kan testi tatataaaaaam :D

(2,148 puan) tarafından
2 ay mi:)) kiz hiç mi belirtin olmadi.
(14,428 puan) tarafından
Yok kız olmadı
3.aydan sonra kusmalara doyaman ben ☺️
0 oy
(7,565 puan) tarafından
Benim hamile oldugumu kaynanam bildi rengin solmus dedi ben sana test aliyim yap bi dedi yaptim hamileyim:))
(2,148 puan) tarafından
Vay be etrafımızda anlayanda yoktu. Kuzenimde öyle öğrendi. Etrafindakiler göz altlarin çok morarmis hamilesin demisler
(7,565 puan) tarafından
Valla ama ondan once belime bi agri saplandi ki sorma:)
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Deli gibi temizlik yaptım koltukları çektim halıları kaldırdım perdelerı çıkarıp astım çamaşır suyuyla banyo yaptım resmen akşam oldu oturabilmek ne mümkün belimi ayıracaklar ikiye ama asla ihtimal vermiyorum sakatladım kendimi diye hastaneye gittik damar yolu açıldı doktor bçbreklerimse sorun mu var diye pat pat belime kasığıma vuruyor ama nasıl hiç sormadı da ihtimal var mı diye bizimde aklımıza gelmedi 20 yaşındayız aklımız havada ahahaha sonra serum takacak hamile falan değilsiniz demi bu tehlikeli olabilir çünkü dedi bilmiyorum ki değilim herhalde dedim adamı bi telaş aldı niye demediniz muayene ettik ya nir şey olsa nolacak diye kızdı hemen kan testi aldılar ettiler ama biz hala ihtimal vermiyoruz boşuna kan aldılar aman taksalardı ne var diye bi gittik kızlar aralarında konuşurken duymuş kocam pozitif demişler bana da hayırlı olsun hamilesiniz dediler beni bi ağlama bastı bir saat sedyede hüngür hüngür ağladım millet bana bakıyo sanki ölüm var gibi ahahahahah sonra ben şimdi anne mi olcam diye sordum onlarda evet ama artık ağlamayın dediler kocamda onuncu çocuğunu öğrenmiş gibi sırıtıyor öyle bi anı oldu sonra eve geldik yatıp uyuduk ahahahahah
(2,148 puan) tarafından
Güldüm okurken. Erkekler hep ayni bizimkide fazla bir şaşırma olmadi:))
0 oy
(316 puan) tarafından
Koku ve tat almayınca eşimin zoru ile korona testi için hastaneye gittim orda kan tahlilinde hamile olduğumu öğrendim ama doktor emin olmak için kadın doğumdan randevu al o zaman netleşir dedi tabi o sırada korona olduğumuda öğrendim 14 günlük karantina başladı onun içinde emin olmadan eşime söylemiyeyim dedim böyle sürpriz yapacaktım falan 

Neyse şimdi her gün arıyorlar bizi işte nasılsınız diye eşimde arayan kişiye diyor ki ya bizi karantinaya aldınız ne bi ilaç veriyorsunuz ne de başka bişey bu nasıl iş anlamadım kadında orda bey efendi eşiniz hamile ya ondan demez mi  :D anam bizim ki başladı ağlamaya ama daha 2 aylık evliyiz nasıl mutlu oldu anlatamam kadın sürprizimi bozdu ama yapacak bişey yoktu malesef :)))
(2,148 puan) tarafından
Ya cok tatli bir an. Unutulmaz. Bence daha guzel şaşırmış şok...
(316 puan) tarafından
Aynen valla hemde ne şok
0 oy
tarafından
Ben ikisinide isteyerek yaptığım için adetim gecikince hemen test yapıp öğrendim
(2,148 puan) tarafından
Super ya bende oyle bekliyordum anlamadım:)
0 oy
tarafından
İki gebelik düşükle sonuclaninca doktor doktor gezip bi dünya tedavi ile uğraştık bı ara bıraktım kar tatiline gittik eşimle sonra İstanbul'a gittik sürekli lavaboya gidiyordum bı an hamile olduğumu düşündüm eşime söyledim hava değişimi dedi umursamadı sonra havaalanında vitamin alacam diyip eczaneden test almıştım ve sonuç pozitif ❤️❤️❤️ 

Elhamdülillah koca bebeğim 19 aylık şükürler olsun onu veren Rabbime 

Rabbim isteyen herkese nasıp etsin inşallah
(2,148 puan) tarafından
Ne güzel bekleyişin sonu cok güzel olmuş sağlıkla büyüsünler
tarafından
Aminnn canım
0 oy
(1,019 puan) tarafından

Benimde eşimin dedesi vefat etmişti bende ordan oraya yardım ediyorum ağır limon çuvalı taşıyorum sürüklüyorum falan mevlüt günü pertim çıkmış artık belimin ağrısından ölüyorum ama adet olucam zannediyorm eve geldik yine eşimle tartışmışz falan evdede hazirda test var o sırada :D hele bi yapim belki bisey vardir ortami yumuşatirim falan eşim çok istiyordu çünkü bi yandanda eşim peşimden geliyor merakla bi de ne göreyim iki çizgi biz şok :D ama içime öyle doğuyordu dedesi yatalakti durumu çok kötüydü kendi kendime diyordum sanki dede vefat edince ben hamile kalıcam diye öyle de oldu 

(2,148 puan) tarafından
Allah soyletmis. Ne güzel eşiniz yanindayken ogrenmissiniz. Sevincten bol aglamakli oluyor insan:)
(1,019 puan) tarafından
Şaşkınlıktn ve dedesinn üzüntüsnden anlayamadikki ne hissettigimizi :)
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Evde rahatsızlanmıltım gece 3 gibi eşim acile götürdü test istedi doktor gebelik şüphen var mı dedi bende yok dedim çünkü iki gün önce test yapıp negatifi görmüştüm o yine de kan istedi sonuca göre röntgen isticem dedi sabah saat 5 de hamile olduğumu öğrendim daha çok yeni olduğu için testte çıkmamış 
(2,148 puan) tarafından
Seni dinleyip röntgene soksa aman gercekten bir vesile oluyor o an
0 oy
(144 puan) tarafından
Yengem rüyasında görmüş hamile olduğumu bende o aralar hep test yapıyordum ama hep negatifti bir sabah bana mesaj attı rüyamda gördüm seni hamileydin diye ben hiç ihtimal vermiyorum ama dedim senj kırmayacağım bir tüp kan da senin için vereyim ertesi gün sabah acile gittim sonuçlar bir çıktı benim değerim 19 çok düşüktü ama bu şekilde öğrendim elhamdülillah varlığına bin şükür yavrumun 5.5 aylığız şimdi hamile kalmaktan korkuyorum :))
(2,148 puan) tarafından
Ayniyiz doğuran korkuyor.:)) Yengenin içi temizmis maşallah
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Günü gğnğne hesaplayarak canım benimki.ilişkidem 14 gün sonra test yaptım
(2,148 puan) tarafından
Vay be:)
0 oy
(3,330 puan) tarafından

İkisini de acilde öğrendim ☺️

İlkinde idrar yolu enfeksiyonu var diye gittim 2 aylık evliydim doktor her ihtimale karşı test istedi öğrendik hatta eşim elimde serum sedyede bırakıp gerçek mi diye doktorun peşine gitmişti:D

İkinciyi de oğlum hastaydı kadın doğum ve çocuk Hastanesi'ne acile götürmüştüm idrar testi istediler ondan benim de midem bulanıyordu 3 gündür beklemişken kan vereyim bari dedim onuda öyle öğrendim hatta ilk tepkim ben bu yüzden mi 3 gündür açım demiştim doktor gülmüştü:D

(2,148 puan) tarafından
Ya acilde abi kardeş:))ilginçmiş sağlıkla büyüsünler
0 oy
tarafından
13. Hafta öğrendim canm, iş yerinde fenalaştm hastaneye götürdü eşim tansiyona bakıldı bişey yok kan aldılar değerlere bakmak için vs sonuç bi çıktıki hamileymişim 13 haftalık
(2,148 puan) tarafından
Oo riskli donemde geçmiş ne güzel 3 haftaya cinsiyeti belli olmustur canim:)
tarafından
Aynı gün kalp atışını duydm 2 hafta sonrada cinsiyeti öğrendm
(2,148 puan) tarafından
Ya super özendim size. Ilk zamanlar ben cok korkuyordum.
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Benim günüm geçmişti daha 3 ay olmuştu düğünüm olalı ben eşime kesin hamileyim diyodum yok değilsindir diyodu gecenin 11 inde test aldık pozitif çıktı eşim hala inanmamisti o saatte özel hastaneye kan vermeye gittik saat 1 de sonuç çıkmıştı ve pozitif bende böyle öğrenmiştim ahhhh ah anilarim depreşti şimdi kızım 3 gün sonra 9. Ayını bitiricek zamannnnn diyor ve susuyorum 
(2,148 puan) tarafından
Çok güzel aramadan vermis Allah sağlıkla analı babalı büyütsün benimkide 8 aylik:)
(3,503 puan) tarafından
Evet şükürler olsun Rabbim bakabilecek isteyen herkese nasip etsin inşallah sende sağlıkla büyüt yavrunu inşallah canım ❤️
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Benim ramazan ayında olmuştu. Ramazan orucunun hepsini tam tuttum bayrama 1 2 gün kala acil e gittik neden böyle diye eğer orda sorun çıksaydı kadın doğum a gidecektim acildeki doktora söyledim gebelik testi için geldim diye yaptılar ve orda hamile olduğumu öğrendim eşime söyledim hamileyim diye eşim de Yalanını yerim dedii:-)))) ve direk beni markete götürdü ne istersen al dedi 
(2,148 puan) tarafından
Haha:) eşini çok sevinirmişsin.
(1,610 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(1,028 puan) tarafından

Benim gibi öğrenen kesinlikle yoktur sanırım 

Eşimden öğrendim :D

(2,148 puan) tarafından
Nasil:))
(1,028 puan) tarafından
Adetim 4 gün gecikti kan verdik çıkmadı negatif hastanenin web sitesinden bakıyorduk wşim de benim numaramı vermedi kendi numarasını vermişti hastaneye siteye girerken güvenlik kodu  dolayısıyla onun telefonuna geliyordu o bakıyordu sonuçlara 6 gün geçti kan verdim yine negatif 8 gün geçti yine kan verdim yine negatif 10. Gün kan verdim kafeye oturduk çay içelim sonuçlar çıkana kadar dedik çay içerken eşim baktı negatif dedi ben de rahatladım çünkü daha evleneli 1 ay olmuş yaşım küçük kendime zor bakıyom bebeğe nasıl bakim kafasında yım biliyordum zaten dedim eşime neyse ordan kalktık eve gidiyoruz yürüye yürüye bi baktım eşim yanımda yok arkamı bir döndüm elinde çiçeklerle dünyanın en güzel 13 günlük annesine demesin mi ben şok oldum tabi o an güldüm filan ama daha şoku atlamamıştım gece yatakta oturdum ağladım bakamam yapamam ben kötü anne olurum filan eşim zor sakinleştirdi öyle yada böyle kızım şu an 3 buçuk yaşında
Ve oğlumu 13 gün sonra kucağıma alıcam mevlam izin verirse
(2,148 puan) tarafından
Ay Allah sağlıkla kucağına versin. Çok ilginçmiş gerçekten:)
(1,028 puan) tarafından
Amin inşallah canım :)
0 oy
tarafından
Valla o filmlerdekii  meşhur mide bulantisi vee kosarak banyoya gitme klişesini yasarim saniyordum hictee yasamadim :)  adetimin ilk gunu olmadim ve tst yaptim pozitifti :)  pekte ilginc sayilmaz :) ogrendigimde 1 ayliktim
0 oy
(339 puan) tarafından
Ben nedense hiç bir hamileligimi degişik bulantı baş dönmesi vs şeklinde ögrenmedim ilk kızımda 7 aylık evliydim ramazan bayramında 5 günlük izinde eşimle tatile gitmiştik neyse eve döndük tatilden benim evdede test vardı daha önceden hamile oldugumu sandıgım zaman alıp daha yapmadan adetim başlamıltı bende testi saklamıştım lazım olur diye direk eve gelir gelmez eşim yatmıştı uçak falan yormuştu kaynanam dışarı çıkmıştı bendede hafif karın agrısı vardı adetime  2 gün falan vardı yapmak istedim belki dedim zaten istiyordukta direk yaptım ve hiç beklemeden peş peşe 2 çizgi geliverdi ben şok oldum kimseye söylemedim belki test bozuktur falan dedim kendi kendime ama içimde de bir sevinç vardı sonra pazartesi hastaneler vs açılınca direk gittim doktor ultrasyona almıştı 4 haftalık hamilesiniz demişti ozman her keze eşimde dahil söylemiştim 2 ci hamileigimdede adetime 1 veya 1 buçuk hafta vardı afedersiniz ilişkiden sonra bende ufak çaplı bir kanama oldu bende adetime daha var dedim kendi kendime adetim her zman düzenli olur çünkü şüpelendim acaba hamile falan mı kaldım diye eşimle korunuyorduk çünkü geri çekilmeyle ertesi gün yine test yaptım çok silik 2 çizgi vardı emin olmak için hastaneye kan verdim hamile oldugumu ögrendim rabbim isteyen her kuluna nasip etsin inşallah dünyanın en güzel duygusu şimdi bir yavrum evimin içinde dolanıyor diger yavrum karnımda beni tekmeliyor onlar benim için bir lütuf  rabbimden dilerim ki isteyen hiç bir kulunun kucagını boş bırakmasın benim hikayemde böyle gelişti 
(2,148 puan) tarafından
Ya çok hoş yerim ben onun tekmelerini maşallah
(339 puan) tarafından
Sagol kuzum :-)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 139 göst.
0 oy
3 cevap 120 göst.
0 oy
12 cevap 423 göst.
0 oy
9 cevap 84 göst.
15 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kezban94 (415 puan) tarafından soruldu

379,263 soru

11,352,421 cevap

34,824 kullanıcı

...