0 oy
380 göst.
Diğer kategorisinde (392 puan) tarafından
Hanımlar merhaba ilk gebeliğim de akşam bulantılarım ve kusmam oldu 4 ay boyunca çok zor geçmişti şimdi hamileyim ve mide bulantılarım var gün içinde az ama akşam yoğun oluyor çevremdeki herkes erkek bebekte gece bulantıları olduğunu söylüyor ama ben kızımda da akşam saatlerinde bulantım kusmam başlardı merak ediyorum sizde nasıl olmuştu ilk aylarda aşırı sırt ve bel ağrımda oluyor 

34 Cevaplar

0 oy
(2,358 puan) tarafından
Hayır hiç yaşamadım. Erkek kız diye bir ayrımı yok. İnsandan insana değişiyor.
(392 puan) tarafından
Bencede öyle gerçekten neyden kaynaklanıyor bunu çok merak ediyorum neden bulanıyor mide keşke hiç olmasa çok zor geliyor :(
-Reklam-
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Bence cinsiyet ile pek alâkası yok. Benim kızımda çok mide bulantılarım oldu, kayınvalidem de eşime hamileyken çok olmuş. 
(392 puan) tarafından
Benim mide bulantım hep oluyor gebelikte onu anladım canım herkes her belirtime yorum yapınca acaba fark oluyor mu merak ettim allahım sağlıklı gelmesini nasip etsin
(4,584 puan) tarafından
Amin canım sağ salim kucağına almayı nasip etsin Allah.
(392 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum ❤️
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Kizlarimda hiç bulantım olmadı ne ağrı ne sizi hamile gibi bile değildim ama oglumm en başından beri farklıydı bulantı değil ama mide yanması doğum günü hastanede bile vardı belim çok agrirdii bende tutmadı valla
(392 puan) tarafından
Mide bulantısı beni mahvediyor beni yoran zaten bu bulantı herkes bir yerden yorum yapınca merak ettim farklımı oluyormuş diye
(15,823 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin inşallah sağ salim kucağına almayı nasip etsin ❤️
(392 puan) tarafından
Allah razı olsun canım çok teşekkür ederim
0 oy
(286 puan) tarafından
Her gebelik ve vücudun verdigi tepko cok farkli canim herkes yorum yapiyo ama bos hepsi kimisi sabah aksam kusar erkek olur kimisi hic kusmaz yine erkek olur o yuzden belli olana kadar etrafa kulak asma allah insallah gonlune gore verir sagligiyla 
(286 puan) tarafından
O etraf varyaaa benim 3 kizim var 4 uncu yolda millet benden cok merakli cinsiyetine her goren belli mi diyo benim sabah bulantim com olmustu kizlarda bunda olmadi gayet iyi gecti bakalim sonuc ne olacak hayirlisi
(392 puan) tarafından
Rabbim sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin kuzum bizim sülaleye erkek olsun da yeter herşeyi erkeğe yoruyorlar beni deli ediyorlar zaten mide bulantım yüzünden herkese çatmak istiyorum gıcık oluyorum
(286 puan) tarafından
Sagol canim benim erkek cocuk diretmek degilde bizimkiler bi tane olsun istiyo insan olmayani ister illaki hayirlisi insallah saglikla gelsinler insallah  allah sanada nasip etsin insallah hayirli bi erkek ewlat
(286 puan) tarafından
Sanki kizlarimiza millet bakiyo gibi cok yorum yapiliyo yap bitane daa erkek cocuk yap sanki bizim elimizde de bi kasik suda boguveresim geliyo
(392 puan) tarafından
Benim annem en başta çok meraklı erkek olsun diye eşimin ailesi kıza hiç değer vermez beni de köle gibi görüyorlar oyüzden erkek diyenlerle görüşmüyorum yoksa artık kırıp dökücem kalplerini
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Canım bnce bunun cinsiyetle hiç bir alakası yok bn 2 haftalık hamileyken bilmiyordum tabi hamile oldugumu herşey kokuyordu bana yumurtadan sigara kokusundan doğalgaz kokusu herşey midemi bulandiriyordu 3 ay yemek yiyemedim herşey koktu her gün 4-6 kez kustugumu biliyorum özellikle sabah kusmalari benj maf ediyordu şimdi iyim hamd olsun sonra turşu limon yedim kız da turşu yiyiliyormus alakası yok bnm oğlum olcak şimdi şimdi bazen canım cekiyor tatlı yani demek istediğim herkesin bünyesi farklı hormonları farklı kimi insan var 9 aya kadar hiç kusmuyor hamile olduğunu anlamayan insanlar var sağlıklı olsun bebeklerde gerisi hikaye :))
(1,392 puan) tarafından
Üzülme canım 13 14 haftadan sonra azalıyor biraz sık dişini gecicek inşallah  :))
(392 puan) tarafından
Ahh ahh şuan psikolojim resmen halay çekiyor oyum oyum oynuyor benimle valla hormonlarım keşke anlatebilsem kendime halbuki ikinci gebeliğim ama işte neyse umarım yarın kadar çabuk geçer de :/
(1,392 puan) tarafından
Kız seni sakinlestirim diye elimden geleni yaptım moralini yüksek tut gecicek bugünler sonra böyle post açtıklarında sende yorum yapacan ♥️
(392 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım valla kusura bakma kendimi kaybediyorum bazen :))
(1,392 puan) tarafından
Ne kusuru canım umarım en kısa zamnda azalır bulantıların :)
0 oy
tarafından
Çok yaşadim canim ya bide calisiodum ilk 3 ay bana cok kotu gecti troidlerim yukseti ilacimi bile kullanmadim bulantidan zar zor calisiyodum 6 aya kadar rahatdim sonra bogaz yanmalarim basladi alev alevdim resmen birde ben ilk eksi cok yedim sonrada tatliyi cok yedim :D
(392 puan) tarafından
Ben de 4 ay kafamı kaldıramamıştım kızımda su bile içemiyordum şimdi yine aynı ama kızımda aşırı tatlıya düşmüştüm şimdi canım asla birşey istemiyor tuzlu ve ekşiden başka birşey ağzıma alamıyorum
tarafından
Bende ilk zaman oyleydim canim ekşi yemekten agzim yara olmustu hep ilac kullandim sonra tatliya dondüm
(392 puan) tarafından
Ben de bulantı dan tuzlu yiyorum sanırım bastırır diye sonra ne olur bilemiyorum
0 oy
(65 puan) tarafından
Ben hiç bulantı yaşamadım 
(392 puan) tarafından
Çok şanslısın canım keşke bulantı hiç olmasa Allah canını alıyor insanın
0 oy
(15,230 puan) tarafından
Benim sabah bulantılarım oldu. Oğlum var
(392 puan) tarafından
Rabbim sağlık versin canım Allah bağışlasın
(15,230 puan) tarafından
Amin sağolasın hepimizinkini
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Kizimdada oglumdada 4 ay boyunca kustum su bile icemedim sanirim bunyeyle alakali kiz erkek olmasiyla degil
(392 puan) tarafından
Aynen öyle canım benim derdim bulantılarım kızım bizimkilerin derdi de şöyleya erkek belirtisi böyleya erkekte böyle olur beni deli ediyorlar
(3,101 puan) tarafından
Cok biliyolr cok.
0 oy
(611 puan) tarafından
Kız bebek erkek bebekte de  hep bulantım oldu
(392 puan) tarafından
Herkesin farklıymış kuzum gerçekten Allah sağlıkla gelmelerini nasip etsin
(611 puan) tarafından
Amin canım rabbim sağlıcakla kucağını almayi nasip etsin. Leblebi yiyebilirsin bulantı durumunda
(392 puan) tarafından
Avuç avuç yiyorum kuzum beş dk sonra yine devam Allah razı olsun inşallah
(611 puan) tarafından
İnşallah geçer canım kimilerinin geçiyor
0 oy
(17,796 puan) tarafından
3 ündede sabah oldu ve 9 ay boyunca bitmedi
(392 puan) tarafından
Çok zor ya gerçekten en zoru bu bulantılar keşke hiç olmasa
(17,796 puan) tarafından
Bulantı tiksinme sağlık sorunları bu son hamilelğim çok zor geçti ya
(392 puan) tarafından
Benim ilk aşırı zordu şimdi yine aynı şeyleri yaşıyorum çok kötü hissediyorum oyüzden
0 oy
tarafından

30 haftaya kadar kustum hemde hastanelik olana kadar:ermm:

(392 puan) tarafından
O kadar iyi anlıyorum ki gerçekten hayattan soğuyor insan kızımda ben de çok kötüydüm rabbim sağlık versin miniklerimize inşallah
tarafından
Amin inşallah cnm Allah razı olsun ❤️
0 oy
(196 puan) tarafından
Benim kızımda miğde bulantım olmadı bu hamileliğimde de oldu 30haftalik hamileyim oda erkek hala ara sıra devam ediyor
(392 puan) tarafından
Herkesin farklıymış gerçekten ama şu mide bulantıları olmasa keşke :(
0 oy
(1,426 puan) tarafından
İlk kızımda bulantı dan mahf oldum 12 13 kilo verdim çok zor gebelik geçirdim Buda kız ne bulantı ne ağrı ne sızı hq bunda şu son 4 haftadır bacak ağrılarım var o kadar
(392 puan) tarafından
Benim bulantılarım hiç değişmedi yine ve sırt bel ağrım aşırı oluyor allahım sağlıkla doğurmayı nasip etsin canım
(1,426 puan) tarafından
Amin son 2 haftamiz kaldı
(392 puan) tarafından
Oyy maşallah birşey kalmamış miniğin sağlıkla gelsin bir avazda kurtul inşallah canım ❤️
0 oy
tarafından

Erkek kız ayrımı olduğunu düşünmüyorum ama cevap veriyim evet 9 Ay kustum :D

(392 puan) tarafından
Çok zorrrr :((
0 oy
(119,342 puan) tarafından
dogurdugum ana kadsr kusmystum
(392 puan) tarafından
Ayyy canım benim Allah sabrını vermiş maşallah bende 4 ay çektim ama gerçekten dibine kadar yaşadım o bulantı kusmaları şimdi yine aynı oluyor çok zorlanıyorum 9 ay sürerse ne yaparım bilemiyorum :((
0 oy
tarafından
Bende hiç mide bulantısı olmamıştı. Sadece sırt ve bel ağrılarım olmuştu bide kasıklarım ağrıyordu ama çok rahat hamilelik geçirdim
(392 puan) tarafından
Maşallah canım ya keşke benim bulantılarım da olmasa bel sırt ağrım oluyor çok ama bulantı beni mahvediyor
tarafından
Yaaa kıyamam geçmiş olsun canım doktorunla bi görüşsen bulantı kesici ilaç verse olmaz mı dayanamıcak gibiysen onu kullan
(392 puan) tarafından
Öyle yapıcam kuzum valla kızıma bile faydam olmuyor böyle çünkü :/
0 oy
(814 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Oğlandı ama kusma aşerme falan hiç birini yaşamadım. Cinsiyetle alakası olduğuna da inanmayanlardanım.

(392 puan) tarafından
Ben de emin oldum sizlerle konuşunca canım bizimkilere anlat anlatabilirsen bunlardan biride ebe hemşire
(814 puan) tarafından
Aa şaşırdım onlarında öyle düşündük lerine
(392 puan) tarafından
Eskiler herşeyi biliyoruz sanıyorlar canım işte anlatamıyorsun tamam tecrübedir saygım var ama herşey artık o kadar farklı ki işte
(814 puan) tarafından
Aynen öyle benim etrafımda da var öyle düşünen saygı duymaktan başka yapacak bişeyimiz yok
0 oy
tarafından
Bulantım çok oldu ama sabahları gece hiç olmadı herkeste farklı oluyor canim
(392 puan) tarafından
Galiba öyle kuzum emin oldum bugün
0 oy
tarafından
Ben erkek bebeğe hamileyim sürekli midem bulanıyor ve kusuyorum ilk oğlumda olmadı hiç bulantım bunda birinci aydan beri var
(392 puan) tarafından
Benim ilk gebeliğim de de 4 ay sürekli olmuştu şimdi yine başladı ilk aydan ne zamana kadar sürer bilemiyorum ama zorluyor çok :/
tarafından
Canım inanki kusmadığım gün yok ve çok kustugum için baya da sıkıntı yaşadım bebeğim zayif biraz gününe göre

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 156 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 62 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Huzeyfem (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 63 göst.
3 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde pikachu.53 (1,752 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 22 göst.
30 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Asilomm (421 puan) tarafından soruldu

380,141 soru

11,379,920 cevap

34,869 kullanıcı

...