0 oy
427 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Biz en basit olayda bile sonu hep kavgaya dönüyor çünkü eşim konuşurken sesini yükseltiyor sonra diyor ki her zaman ki halim bende sinirleniyorum kızıyorum yani senle bir günde sakin sessizce birşeyi konuşamıuacak mıyım? Ne biliyim kızlar herkesin fikri düşüncesi farklı olabilir buna her zaman saygımız var ama bir konu hakkında bile hır gür çıkıyor biraz önce yine öyle yaptı ve moralimi bozdu dedim senle bir daha bişey paylaşırsam iki olsun 

17 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Tartismanin %10u fikir ayrılığından %90i yanlış ses tonundan kaynaklanır malesef 
tarafından
Gerçekten öyle en basit bişeyi bile ben sakince söylerken o iyi bişey söylese bile bağırıyor diyorum ki sakin ol yani kötü bişey demedim ondan sonra diyor ki ne dedim şimdi ben ondan sonra bir bakmışsın kalbimi kırmış koymuş şuraya sonra diyor ki her zaman ki sesim ne halim ne var bunda sanki normal hallerini bilmiyoruz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet evet çok şükür kavgamız hiç olmadı bir kere oldu tlf diymamis tim yirmi kez aramış korkmuş başka olmadı
(266 puan) tarafından
Kac yillik evlisiniz ?
tarafından
6 canim
(266 puan) tarafından
Masallah :)
0 oy
(308 puan) tarafından
Bizde eşimle sürekli tartışırız kavga ederiz sonra bana der kavgalarımız aşkımızı dahada güçlendiriyor (özür bahanesin bak :D) ama en çok sevdiğim güzel dedikodu yapıyorum onunla tabi karşımda çekirdek çıtlatıp dalga geçer gibi dinliyormuş gibi yapıyor o ayrı :) 
tarafından
Ahahaha :)) benimki hemen der tamam yav sakin ol kızma korkutma beni :))
(308 puan) tarafından
K. Bakma canım ben sorunu yanlış anladım. Birazda sen konuşmayı ver o konuşurken bekle işim var dinli em deyip dinleme belki sessizliğini anlar
(308 puan) tarafından
Nasıl dişini göstermişsen artık :D
tarafından
Deemi:))
0 oy
(7,687 puan) tarafından
Önceden biz de oyleydik birden parlardik şimdi mesela birimiz hafif sesini yukseltince hemen uyariyoruz ve kavgaya donusmuyo konuşup kapatıyoruz konuyu
0 oy
(6,216 puan) tarafından

Bizde genelde tartışıyoruz konusamiyoruz sinirli olan benim ama:D eşim dengeler o an cevap vermez benimde sinirim hemen geçer sonrasında konuşuruz

0 oy
(12,494 puan) tarafından
Benimki herşeye küstüğü için pek tartışamıyoruz cevap vermez 
tarafından
Oda kötü karşında kıza işe Eğin bile kimse yok
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Biz çok tartıştıp çok barışırız :) gerçekten iki zıt kutup gibi yani durum.. Ama her konuda tartışmaya açığım onunla fikirlerimiz farklı olunca genelde aman hatun çay koyda içelim der kapatır 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Seslerimiz yükselmez ama her konuyu tartisabilirz yani sadece kavga anlamında değil ama mesela uzlasamadigimiz biseyde olsa normal düzeyde konuşuruz benim sesimi ilk zamanlarda yükselttigim olmuştur ama eşim kesinlikle yapmadı yapmazda
0 oy
(11,217 puan) tarafından
esim cok sabirlidrda ben cabuk parlarim. yani sorun bnde ben illa bozuyorum guzel ve sakince tartisamiyorum. birden delleniom sonra o guluo felan is konu baska yerlere gidio : D
tarafından
Bizde de tam tersi eşim öyle en son beni de bozuyor skinken bir bakmışım dellenmişim =)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İki medeni insan gibi konuşuyoz:D eşim dini konularda çok bilgilidir bişeyler anlatması çok hoşuma gider genelde o tarz konusuruz. Kavga etmiyoz hiç biz ya en son kaç sene önce ettik unttm :D maşallah maşallah diyim
0 oy
tarafından
Tek kavgamız ailesi yüzünden oluyordu. Artık ailesini sildi. Benim için değil silmesi.  O zamandan. Eri yanlış anlaşılma kavgalarının dışında başka kavga olmuyor. Ama ben en basit şeyde sesimi yukseltiyorum. Oda kavga ediyorum gibi sanıyor. Halbuki yüksek tonda konusuyorum
tarafından
İşte öyle olmuyor benimkide öyle yapıyor nasıl canımı sıkıyor normal sesi değil o zaman ki sesi büyük ihtimal sizde öyle yapıyorsunuz bir dikkat edin kendinizi inceleyin
tarafından
U elde olan birşey değil. Benim annemde öyleydi. Hala da öyle.
0 oy
(1,538 puan) tarafından
İKi tarafında birbirini anlamaya onarmaya yapıcı olmaya niyetli olması lazımki sağlıklı konuşma karşılıklı yapılsın rekabet eşler arasında olmamalı helede sen haklısın ben haklıyım savaşı sakince kelimeleri seçerek konuşursan karşı tarafta seni dinlemeye niyetliyse tartışma ortamı olmaz herkes düşüncesini belirtir ortak noktada buluşulur 
0 oy
(553 puan) tarafından
Canim biri atesken diğeri su olmali. Malesef ki zaman gectikce boyle seylerin duzelmesi cok zor. Temel bastan saglam olmali ki saglam adimlarla ilerlenebilsin. Ben mesela usluba cok takilirim esimle ilk konustigum seylerden biridir saygiya cok inanrim bir kere asildi mi vah halimize. Ha duzelir mi sonradan imkansiz degil ama iki tarafinda isteklo olmasi gerek 
tarafından
Aynen  malesef eşimin bana saygısı yok çoktan aşmış o yüzden benimde artık ona bir saygım yok ne yaparsa yapsın şu saatten sonra bişey demem
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Kız bidaha konuşacağın zaman bir sakinleştirici  atıver çayına :(

0 oy
(86 puan) tarafından
Biz de öyleyiz en ifak vir şeyi konuşurken bile ortada bir sebep yokken tartışırız. Sinir bozucu bir şey evet ama bazıları değişmiyor söyledikleri şeyleri takmayacaksın . 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Eskiden bizde kavga ederdik baya oldu etmiyoruz konuşuyoruz  bir iki laf sokup biraz trip atıyoruz sonra birsey olmamış gibi davranıyoruz  zaten esim fazla konuşmaz eskidende ben tek başına kavga ederdim bağırıp bağırıp susardım oda gelir özür  dilerdi 
0 oy
tarafından
Sakince konuştuğumuz günlerin sayısı çok az :) 

İlgili sorular

0 oy
69 cevap 1,040 göst.
13 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 283 göst.
2 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ceylinasel (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 619 göst.
16 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Nur29 (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 338 göst.